Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Mare Nostrum

Post autor: Konduktor »

Czy to jest gra wojenna?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Raczej euro...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Mare Nostrum

Post autor: Konduktor »

Więc nie ma atakowania. Ja się już napaliłem że to jakieś territory control w stylu Szoguna czy Kemeta
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Area control jest, atakowanie też ;P Najwyraźniej ja inaczej rozumiem pojęcie "gra wojenna" niż ty :)
Jednak nie, to nie jest gra stricte oparta na atakowaniu (jak Kemet na przykład).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rocy7 »

Jaka jest aktualna przewidywana data premiery? Czy tworca planuje sprzedawac rowniez dodatek Atlas ? Ile oszczedze na late pledge w stosunku do ceny finalnej?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

http://www.phalanxgames.pl/blog/2015/11 ... -premiery/

Dodatek Atlas trafi do dystrybucji, ale w ograniczonym nakładzie.

SCD gry to 60 EUR, dodatku to 40 EUR.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Rocy7 pisze:Jaka jest aktualna przewidywana data premiery?
Luty/Marzec 2016.
Rocy7 pisze:Czy tworca planuje sprzedawac rowniez dodatek Atlas?
Zgodnie z tekstem na gamesfanatic.pl "...trafi ono później do normalnej dystrybucji, ale w bardzo limitowanym nakładzie...".
Rocy7 pisze:Ile oszczedze na late pledge w stosunku do ceny finalnej?
I don't have pojęcia o co chodzi z late pledge :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rocy7 »

Szaweł pisze: I don't have pojęcia o co chodzi z late pledge :)
o to

https://app.crowdox.com/projects/617871 ... um-empires ale neistety już za późno, tylko strona do zamawiania o tym nie informuje.

System pozwala na przeprowadzenie transakcji oraz ściąga kasę z Pay Pall.

Obrazek

Ciekawe czy przyjdzie gra, czy zwrot kasy...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Na stronie akcji pojawiła się kolejna aktualizacja, wygląda na to, że już wkrótce może rozpocząć się druk :)

Ozy jak wygląda sprawa z wysyłką? Domyślam się, że dostaniecie gry szybciej niż USA, w końcu transit time z FR do PL jest zdecydowanie krótszy niż do US. Czy będziecie rozsyłali gry jak tylko je dostaniecie, czy będziecie zmuszeni czekać aż otrzymają je w US i sami rozpoczną wysyłkę? Mamy połowę stycznia, niech akceptacja i druk trwają 2 tygodnie (zapewne dłużej?) to zanim paczki dotrą do US to będziemy już mieli marzec.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Nie sądzę żeby gra była produkowana we Francji - zapewne nakład będzie oddzielnie wysyłany do USA i Europy, więc wcale nie wiadomo gdzie trafi pierwszy.

Z tym rozpoczęciem druku też bym się nie podniecał... chiński nowy rok itp, itd

Moim zdaniem grę dostaniemy latem :)...


No i jeszcze kwestia dodatkowych towarów zamawianych przy okazji - innych gier AG i akcesoriów ( sam zamówiłem monety do Fief) - te jadą /płyną/lecą oddzielnie zapewne... nie wiadomo skąd ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Wysyłka - cały nakład 'europejski' pójdzie jednym transportem z Chin. Po ocleniu, rozparcelowaniu i dostawie gier do Polski od razu rozsyłamy. Najpierw KS, a potem normalna dystrybucja.

U nas też mały update - zapraszam do lektury wersji roboczej instrukcji (jeszcze przed ostateczną korektą) i bardzo proszę o ewentualne uwagi: http://www.phalanxgames.pl/blog/2016/01 ... asady-gry/ :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: 8janek8 »

Najnowsze zdjęcia figureg z podstawki: http://www.asyncron.fr/les-figurines-de-mare-nostrum/
Oraz z dodatku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: wajdzik83 »

Robi wrażenie :)
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1349
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: nahar »

Paskudne te hełmy. Od razu wiedziałem, że figurki powinny być. Nic to - mam trochę modeli 15 mm to sobie zrobię kustomowe.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Koshiash »

nahar pisze:Paskudne te hełmy.
Pomysł z hełmami sam w sobie nie jest zły. Po prostu te na zdjęciach są parszywej jakości. Pozostaje mieć nadzieję, że wrażenie taniego plastiku i pozbawionych szczegółów odlewów to wina fotografującego.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rocy7 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Tak czy inaczej pozostałe propozycje dostępne w głosowaniu były ładniejsze i basta. :P
Awatar użytkownika
rwieczor84
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mare Nostrum

Post autor: rwieczor84 »

Wydaje mi się że takie hełmy będą stabilniejsze niż figurki i możliwe że będą również bardziej żywotne.
Mi hełmy jak najbardziej odpowiadają, widać na nich dużą szczegółowość każdej z nacji, co na figurkach trudniej byłoby osiągnąć.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

rwieczor84 pisze:Wydaje mi się że takie hełmy będą stabilniejsze niż figurki i możliwe że będą również bardziej żywotne.
Mi hełmy jak najbardziej odpowiadają, widać na nich dużą szczegółowość każdej z nacji, co na figurkach trudniej byłoby osiągnąć.
W projektach bardzo ładnie było widać różnicę. ;) Legionista miał swój hełm i tarczę, hoplita też był charakterystyczny, słoń bojowy, łucznik babiloński... Nawet w drugim projekcie Rzym był reprezentowany przez charakterystyczną tarczę, miasta greckie jako właśnie hełm, Babilon też, był rydwan egipski, słonik i tarcza z trójzębem dla Atlantydów.

O ile druga propozycja (symbolicznego designu) mogła wydawać się niespójna to i tak moim zdaniem prezentowała się lepiej, niż obecne "tylko hełmy".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

A mi się podoba, wspierałem opcję hełmów od początku i bardzo się cieszę że nie będzie generycznych ludzików, jakie mam/y w dziesiątkach innych gier.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

rastula pisze:A mi się podoba, wspierałem opcję hełmów od początku i bardzo się cieszę że nie będzie generycznych ludzików, jakie mam/y w dziesiątkach innych gier.
W 2 opcji nie było ludzików! :D Ja bym to może przeżył, gdyby nie to, że głosowanie zrobili dla draki z iluzją wyboru.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1349
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: nahar »

Nie ma co znowu dyskutować - hełmy czy figurki. Chodzi o jakość tych na zdjęciach. Na projekcie są super. To co mamy na zdjęciu.... :cry:
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Koshiash »

nahar pisze:Nie ma co znowu dyskutować - hełmy czy figurki. Chodzi o jakość tych na zdjęciach. Na projekcie są super. To co mamy na zdjęciu.... :cry:
...to...
Spoiler:
:twisted:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Rocy7 »

Mam pytanie, w kwestii zasad z polskiej instrukcji czy zakrycie w grze 3 osobowej prowincji bawilonskich i egipskich uniemożliwia grę tymi imperiami? Skoro każde imperium rozpoczyna grę kontrolując 3 prowincje, które są oznaczone takim samym kolorem, co jego znaczniki kontroli, legiony tiremy oraz fortece, a tych prowincji nie bedzie, możliwość wyboru imperium, w grze na mniej niż 5 osób staje się ograniczona.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Można grać na 3 osoby zakrywając Rzym i Kartaginę, by stoczyć bój Grecja/Egipt/Babilon.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ