Malowanie planszówkowych figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Iesthir »

pendzik pisze:Widział ktoś może dostępny w pl army painter mega paint set 2013? Przeszukałem internety i widzę pustki jak za komuny...
Jakoś słabo szukałeś kolego. 30 sekund i jest.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: pendzik »

Gdy pisałem tego posta było 20 czy 30 dni czekania. Uzupełnili widać zapasy. Dziękuję bardzo za cynk!:).
m4d
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:20

CITADEL HOBBY BASE PAINT

Post autor: m4d »

Witam, zamierzam pomalować swoje figurki i planuje zakup CITADEL HOBBY BASE PAINT.
Czytałem o różnych technikach malowania i zastanawiam się czy tym podstawowym zestawem do "podkładu" będę wstanie uzyskać poprzez mieszanie farbek rozcieńczanie z wodą przykładowo dobrego WASHA ? Czy trzeba kupić do tego dedykowane farbki?
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: CITADEL HOBBY BASE PAINT

Post autor: Samanar »

m4d pisze:Witam, zamierzam pomalować swoje figurki i planuje zakup CITADEL HOBBY BASE PAINT.
Czytałem o różnych technikach malowania i zastanawiam się czy tym podstawowym zestawem do "podkładu" będę wstanie uzyskać poprzez mieszanie farbek rozcieńczanie z wodą przykładowo dobrego WASHA ? Czy trzeba kupić do tego dedykowane farbki?
Podklad = matowy bialy/czarny spray Decocolor Decoration Matt (samochodowy) za ok 13zl z allegro albo z dowolnego marketu budowlanego. Nie ma sensu babrac sie w podklad nakladany pedzlem.

Edit: Doczytalem Twoj post :) Tak mozesz rozcienczyc farbe akrylowa woda i wyjdzie Ci wash, co nie zmienia faktu, ze latwiej kupic sobie Nuln Oil/Agrax Earthshade i miec najcudownieszy wynalazek w historii pod reka ;)
m4d
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:20

Re: CITADEL HOBBY BASE PAINT

Post autor: m4d »

Samanar pisze:
m4d pisze:Witam, zamierzam pomalować swoje figurki i planuje zakup CITADEL HOBBY BASE PAINT.
Czytałem o różnych technikach malowania i zastanawiam się czy tym podstawowym zestawem do "podkładu" będę wstanie uzyskać poprzez mieszanie farbek rozcieńczanie z wodą przykładowo dobrego WASHA ? Czy trzeba kupić do tego dedykowane farbki?
Podklad = matowy bialy/czarny spray Decocolor Decoration Matt (samochodowy) za ok 13zl z allegro albo z dowolnego marketu budowlanego. Nie ma sensu babrac sie w podklad nakladany pedzlem.

Edit: Doczytalem Twoj post :) Tak mozesz rozcienczyc farbe akrylowa woda i wyjdzie Ci wash, co nie zmienia faktu, ze latwiej kupic sobie Nuln Oil/Agrax Earthshade i miec najcudownieszy wynalazek w historii pod reka ;)

Świetnie dzięki za odpowiedź i tak pewnie zrobię, bo z resztą sobie poradzę mieszając farbki ale zastanawiam się jeszcze nad tym którą bo na początku suma suma sumarum to niezły wydatek na start ze wszystkim. Którą lepiej na star ? Nuln Oil czy Agrax Earthshade ?

Nuln Oil - Czarne cienie rozumiem mocne więc delikatnie się tym obchodzić?
Agrax Earthshade - Brązowe jaśniejsze ?

Naturalniejsze Cienie chyba będą z Nuln Oil ? czy się mylę? Mam świadomość, że Cienie nakłada się pod dany kolor, żeby był jeszcze lepszy efekt ale z przyczyn budżetowych na chwilę obecną muszę coś wybrać.
Awatar użytkownika
Arcus
Posty: 37
Rejestracja: 16 gru 2014, 10:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Arcus »

Jeśli chcesz tylko jeden, bierz brązowy- pasuje do wszystkiego.
m4d
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:20

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: m4d »

Arcus pisze:Jeśli chcesz tylko jeden, bierz brązowy- pasuje do wszystkiego.

Dziękuję za poradę teraz już wszystko wiem, pozostaje zakupić i brać się za malowanie. I jak wejdzie w krew dokupić resztę rzeczy :) Na pewno pochwalę się na forum bo jestem ciekawy jakie błędy popełnię :)
m4d
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:20

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: m4d »

Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl... mianowicie gdzie dostanę miniaturowe czaszki np. do podstawek. (nie chce gotowych podstawek) tylko same czachy kupić ?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Curiosity »

m4d pisze:Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl... mianowicie gdzie dostanę miniaturowe czaszki np. do podstawek. (nie chce gotowych podstawek) tylko same czachy kupić ?
Allegro - Gry Towarzyskie - Bitewne - Akcesoria i makiety
Np. tutaj: http://allegro.pl/czaszka-1-szt-czaszki ... 47223.html
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Samanar »

m4d pisze:
Arcus pisze:Jeśli chcesz tylko jeden, bierz brązowy- pasuje do wszystkiego.

Dziękuję za poradę teraz już wszystko wiem, pozostaje zakupić i brać się za malowanie. I jak wejdzie w krew dokupić resztę rzeczy :) Na pewno pochwalę się na forum bo jestem ciekawy jakie błędy popełnię :)
Powodzenia i milej zabawy. Na poczatek jedna bezcenna rada - wygoogluj sobie "mokra paleta", naprawde ulatwia zycie ;)
m4d
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:20

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: m4d »

Samanar pisze:
m4d pisze:
Arcus pisze:Jeśli chcesz tylko jeden, bierz brązowy- pasuje do wszystkiego.

Dziękuję za poradę teraz już wszystko wiem, pozostaje zakupić i brać się za malowanie. I jak wejdzie w krew dokupić resztę rzeczy :) Na pewno pochwalę się na forum bo jestem ciekawy jakie błędy popełnię :)
Powodzenia i milej zabawy. Na poczatek jedna bezcenna rada - wygoogluj sobie "mokra paleta", naprawde ulatwia zycie ;)

ooo Bardzo Dziękuję za radę- czyli muszę się wybrać po "czekoladki" do sklepu :), mniej się tusze zużywają o ile dobrze zrozumiałem :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: costi »

Arcus pisze:Jeśli chcesz tylko jeden, bierz brązowy- pasuje do wszystkiego.
Ta, akurat... jak pomalowałem szaro-niebieskich żołnierzy brązowym washem, to wyglądali jakby się w błocie kąpali.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Arcus
Posty: 37
Rejestracja: 16 gru 2014, 10:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Arcus »

costi pisze:
Arcus pisze:Jeśli chcesz tylko jeden, bierz brązowy- pasuje do wszystkiego.
Ta, akurat... jak pomalowałem szaro-niebieskich żołnierzy brązowym washem, to wyglądali jakby się w błocie kąpali.
Mi się osobiście taki lekko brudny kolor podoba - no ale to kwestia gustu/stylu.

Przykład cieniowania bieli brązem:
http://www.thepaintingshopworld.com/201 ... ue-dragon/
Skrzydła tego smoka były cieniowane przy użyciu Agrax Earthshade (natomiast łuski - Nuln Oil).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

no bo co innego wash aplikować gdzie trzeba, co innego topić figurkę albo maziać po całości :)...
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: barni132 »

Siemanko! To znowu ja!

Mam kolejne pytanie, otóż zacząłem przystrajać podstawki i mam problem ponieważ figurki za nic się nie trzymają na samym kleju ;P
Jak bezpiecznie zespolić podstawkę z figurką? Pewnie trzeba wywiercić dziurkę i wbić coś, a jakie do tego będzie potrzebne wiertełko itd?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Banan2 »

barni132 pisze:Siemanko! To znowu ja!

Mam kolejne pytanie, otóż zacząłem przystrajać podstawki i mam problem ponieważ figurki za nic się nie trzymają na samym kleju ;P
Jak bezpiecznie zespolić podstawkę z figurką? Pewnie trzeba wywiercić dziurkę i wbić coś, a jakie do tego będzie potrzebne wiertełko itd?
Odciąłeś figurkę od podstawki i teraz chcesz to ponownie połączyć? Ja tego nie robię. Podstawkę da się ładnie ozdobić/pomalować bez odcinania figurki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 lut 2016, 12:29 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

barni132 pisze:Siemanko! To znowu ja!

Mam kolejne pytanie, otóż zacząłem przystrajać podstawki i mam problem ponieważ figurki za nic się nie trzymają na samym kleju ;P
Jak bezpiecznie zespolić podstawkę z figurką? Pewnie trzeba wywiercić dziurkę i wbić coś, a jakie do tego będzie potrzebne wiertełko itd?

http://www.hobbysta.pl/wiertarka-modela ... h4tf6gd0p3


druciki ze spinaczy itp, kropelka
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: c08mk »

rastula pisze:no bo co innego wash aplikować gdzie trzeba, co innego topić figurkę albo maziać po całości :)...
W Gears of War mi cała figurka w washu pasuje do klimatu. Potwory brudne po wyjściu z podziemnych tuneli, a bohaterowie umorusani po walce w tunelach, osmaleni wybuchami, itp.

Do klimatu fantasy bardziej wolę jasne figurki.
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: barni132 »

rastula pisze: http://www.hobbysta.pl/wiertarka-modela ... h4tf6gd0p3


druciki ze spinaczy itp, kropelka
kropelka nie rozpuści plastiku albo farby?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

Raczej nie. Pozatym to ma być kropelenka kropelki na koncu drucika...
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: elprzybyllo »

Ja część Descentowych figurek poodcinałem, zrobiłem na spokojnie podstawki, a później dokleiłem poxipolem. Trzymają się, że hej. Nawet zombie.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: janekbossko »

jakie markery polecacie do malowania min oczy i innych detali np wzorów na figurkach?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Musza »

janekbossko pisze:jakie markery polecacie do malowania min oczy i innych detali np wzorów na figurkach?
markery?! :shock: czemu zwyczajnie nie pędzelkiem?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: Gizmoo »

Musza pisze:
janekbossko pisze:jakie markery polecacie do malowania min oczy i innych detali np wzorów na figurkach?
markery?! :shock: czemu zwyczajnie nie pędzelkiem?
Ja do malowania źrenic też używam markera. Pędzlem nie jestem w stanie. Zawsze mi nie wyjdzie. A markerem wychodzi idealnie. OCZYwiście mowa tu o sytuacjach, w których ślepka są wyjątkowo małe.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Malowanie planszówkowych figurek

Post autor: rastula »

to się chyba nazywa markery olejne
ODPOWIEDZ