Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pikmen36
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, 12:46
Been thanked: 1 time

Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: pikmen36 »

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem jakiejś naprawdę dobrej gry planszowej dla minimum 2 osób, o cenie mieszczącej się w granicach 100 zł. Najbardziej zainteresowały mnie gry typu Kawerna czy Agricola. Kosztują one jednak od 150 zł wzwyż, a ja zamierzam grać raczej okazyjnie, więc wydanie takich pieniędzy na planszówkę mi się nie kalkuluje.
Dlatego chętnie kupiłbym coś w podobnych klimatach (choć niekoniecznie), na co musiałbym przeznaczyć jakąś rozsądną dla "niedzielnego" gracza kwotę. Słyszałem o okrojonej wersji Agricoli - "chłopi i ich zwierzyniec", lecz są na jej temat różne opinie.
Kto wskaże mi jakąś naprawdę dobrą grę w rozsądnej cenie?
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: krzyss »

Możesz sprawdzić grę Ora et Labora http://www.rebel.pl/product.php/1,303/2 ... abora.html, którą używaną kupisz poniżej 100zł z wysyłką. Nawet na forum są chyba jeszcze jakieś aktualne ogłoszenia.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: Rafalm »

Przede wszystkim pytanie, czy akceptujesz kupno gry używanej. Na forum można znaleźć sporo ciekawych propozycji w dziale "Sprzedam". Jeśli zainteresowania kierujesz w stronę Agricoli lub Kawerny, to szukaj jakichś fajnych eurogier. Sugeruję sprawdzić poniższe tytuły (mają szansę pojawić się jako używki do 100 PLN):

- Osadnicy: Narodziny imperium
- Bora Bora
- Pokolenia lub Nowe pokolenia
- Belfort

Jeśli chodzi o nowe gry to w tej cenie ja polecam:
- Patchwork (tylko na 2 osoby)
- Haru Ichiban (tylko na 2 osoby)
- Splendor
pikmen36
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, 12:46
Been thanked: 1 time

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: pikmen36 »

Wolałbym jednak pomimo wszystko grę nową :) Może istnieją jakieś tańsze podróbki gier z najwyższej półki, jak np. Eurobusiness za 20-parę zł jest alternatywą dla Monopoly, które kosztuje około stówki.
BTW, może to być też coś w klimacie Monopoly właśnie. Nie musi być to koniecznie gra podobna do Agricoli. Zależy mi po prostu na dobrej grze w dobrej cenie, dla "niedzielnych" graczy :)
PS. Jestem w temacie planszówek świeżakiem, więc nie śmiejcie się, jeśli piszę jakieś głupoty :P
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: ramar »

Kawerna i Agricola to raczej cięższe gry półki średnio-ciężkiej. Jeżeli celujesz w ten przedział skomplikowania, to:
1. Podobna klimatycznie, aczkolwiek inna w mechanice La Granja. Swoją nówkę zakupiłem za 96 zł - ale to trzeba polować na okazję.
2. Abstrakcyjna i cięższa eurogra to Badacze Głębin pana Felda - można go zakupić nawet za ok. 73 zł.
3. lub lżejsze euro: Możesz zerknąć na gry takie jak: K2 Adama Kałuży (ok. 70zł), Pory roku (ok. 95zł), Splendor (80-90zł)...

P.S. Odnośniki do stron Rebel jedynie dla celów poglądowych - w wielu sklepach kupisz te gry taniej.

P.P.S. "mała Agricola" jest grą tylko dwuosobową. Jeżeli zainteresuje Cię niebanalna dwuosobówka, to może być to dobry wybór. Poza tym zerknij na 7Cudów świata:pojedynek (ok 80 zł), Patchwork (50-60 zł)
P.P.P.S Zerknij jeszcze na nieszablonowe: Innowacje (ok85zł).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1254 times
Kontakt:

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: mat_eyo »

Do zestawienia dorzuć Namiestnika, Zamki Szalonego Króla Ludwika i Alchemików.
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: cyberowca »

W okolicach stówki polecam Le Havre, tego samego autora co wspomniane przez Ciebie gry.
pikmen36
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, 12:46
Been thanked: 1 time

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: pikmen36 »

Jak na razie najbardziej z Waszych propozycji spodobała mi się La Granja ;) Cena jednak mogłaby być jeszcze trochę niższa :P
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: krzyss »

Nie bój się używek.
Ja zakupiłem już ich kilkanaście i jeszcze nie trafiłem na grę mocno wyeksploatowaną. Ba, nawet czasem od nówki różniło się tylko tym, że nie było folii i że żetony wypchnięte z wyprasek.
To forum jest tematyczne, gracze raczej dbają o swoje gry na które nie raz wydali sporo hajsu. Często gry możesz kupić z koszulkami ochronnymi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: rattkin »

pikmen36 pisze:Wolałbym jednak pomimo wszystko grę nową :) Może istnieją jakieś tańsze podróbki gier z najwyższej półki, jak np. Eurobusiness za 20-parę zł jest alternatywą dla Monopoly, które kosztuje około stówki.
BTW, może to być też coś w klimacie Monopoly właśnie. Nie musi być to koniecznie gra podobna do Agricoli. Zależy mi po prostu na dobrej grze w dobrej cenie, dla "niedzielnych" graczy :)
PS. Jestem w temacie planszówek świeżakiem, więc nie śmiejcie się, jeśli piszę jakieś głupoty :P
Piszesz głupoty :) ale nie się nie przejmuj, kto pyta, nie błądzi, ja się nie śmieję. Gry planszowe tanie nie są i nie ma co szukać "zamienników" (których właściwie i tak nie ma) lub kupować gry gorsze, tylko dlatego, że budżet nie daje rady. Upatrz sobie kilka tytułów, które Cię interesują i przeglądaj to forum/allegro, grupy na FB. Prędzej czy później znajdziesz kogoś kto odsprzedaje w dobrej cenie. Gracze planszowi przeważnie bardzo dbają o swoje gry i to co dostaniesz może nie różnić się niczym lub prawie niczym od nowego egzemplarza (a czasem coś bywa i na plus, koszulki, minidodatki, itd.).
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: karghard »

W cenie do 100PLN polecam grę Santiago de Cuba http://m.rebel.pl/product.php/2,303/252 ... olska.html . Proste zasady i dużo kombinowania. Mam od 3 tygodni i po około 20 rozgrywkach wciąż chętnie po nią sięgam. Jak napisałem w recenzji pod grą - to takie uproszczone Puerto Rico.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: warlock »

Lewis & Clark

http://aros.pl/ksiazka/lewis--clark 107.93 zł :D - świetna cena za tę grę. Warto dorzucić te kilka złotych.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: misioooo »

Abyss, CO2, Badacze Głębin... Się poszuka to za 100 lub kilka zł mniej się znajdzie nowe :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:Abyss, CO2, Badacze Głębin... Się poszuka to za 100 lub kilka zł mniej się znajdzie nowe :)
Dla niedzielnego gracza to bym tylko przy Abyss pozostał. Reszta to ciężarki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: romeck »

Rialto. Choć nie każdemu się podoba. Ja polecam z całego serca.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: misioooo »

detrytusek pisze:
misioooo pisze:Abyss, CO2, Badacze Głębin... Się poszuka to za 100 lub kilka zł mniej się znajdzie nowe :)
Dla niedzielnego gracza to bym tylko przy Abyss pozostał. Reszta to ciężarki.
No co ty... Badacze są przyjemni - nie ma za dużo akcji różnych i łatwo zaskoczyć co i jak. Oczywiście gra trudniejsza w opanowaniu "dobrego" grania, ale zasady - proste.
CO2 może rzeczywiście nie za dobre na start... Ale za 90pln warto mieć na półce i zagrać za rok czy dwa jak się już człowiek "ogra" ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:
detrytusek pisze: Dla niedzielnego gracza to bym tylko przy Abyss pozostał. Reszta to ciężarki.
No co ty... Badacze są przyjemni - nie ma za dużo akcji różnych i łatwo zaskoczyć co i jak. Oczywiście gra trudniejsza w opanowaniu "dobrego" grania, ale zasady - proste.
CO2 może rzeczywiście nie za dobre na start... Ale za 90pln warto mieć na półce i zagrać za rok czy dwa jak się już człowiek "ogra" ;P
Jakbym położył na wadze Badaczy i Abyss to mam wrażenie, że Ci pierwsi walnęliby mnie w stopę :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Dobra gra planszowa do 100 zł - jakość/cena

Post autor: basickak »

pikmen36 pisze:Jak na razie najbardziej z Waszych propozycji spodobała mi się La Granja Cena jednak mogłaby być jeszcze trochę niższa
na początku sam napisałeś
pikmen36 pisze:o cenie mieszczącej się w granicach 100 zł
w 3kropki jest za 105- przesyłka w RUCHu i wydaje mi się, że 10 PLN w prawo lub w lewo, to są granice stówki.
A swoją drogą grę polecam i nie rozumiem dlaczego nie miałaby ona być dla niedzielnych graczy. Jestem właśnie niedzielnym gracze, a La granję kupiłam, kiedy jeszcze w sieci nie było żadnej recenzji (zagranicznych nie oglądam) i sama przerobiłam zasady.

Zawsze możesz kodów rabatowych poszukać (vel. poprosić).

Używki nierzadko są w podobnej bądź nawet równej cenie, co nowe w cenie okazyjnej.

A może Nowy Jork 1901 - przyjemna układanka, Pandemia-kooperacja
ODPOWIEDZ