Gra na prezent dla początkującego

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Brodmen »

Witam,

chciałbym na początku się przywitać :)

To mój pierwszy post, dlatego proszę o wyrozumiałość. Używałem już wyszukiwarki, jednak nie jestem jeszcze tak sprawny w poruszaniu się po forum i nie znalazłem odpowiedzi, a sprawa jest na dzisiaj !! :)

Chciałbym kupić grę dla początkującego. Chłopak ma 16 lat i spodobał mu się "Sabotażysta". Poszukuję coś podobnego, w cenie do 60 zł. On dopiero zaczyna grać, więc odpadają gry ambitniejsze - to ma być prezent zajawka. Przeważnie będzie grał z rodziną, ma 16 lat, więc może z dziewczyną?? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: kinioo »

Hej,

Ja wszedlewm w planszowki dzieki Carcassonne - moze to sie nada.

Osobiscie rowniez polecam Pandemie - jak wygracie to razem, jak przegracie to razem, wiec nie bedzie klotni z dziewczyna !

Pozdro
Sorki za brak polskich znakow....
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Brodmen »

Tylko, że to nie dla mnie ;) ja już w planszówkach trochę jestem ;) Carcassonne chyba cenowo przewyższa 50 zł, ale dzięki za propozycję :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: misioooo »

Może Cytadela? Zombiaki jako dwuosobówka też są fajne i wymagają trochę pokombinowania...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Sebs »

Osadnicy z catanu? Lekko ponad 60 zl ale moze uda sie znalezc w dobrej cenie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Brodmen »

Cytadela też mu podeszła, ale cytadelę to ja mam :)
kmd7
Posty: 1020
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: kmd7 »

Hm, może coś z tego:
- Santiago (wyd. Trefl)- trochę przekroczy 60 zł, chociaż na Skąpcu wg i-szop.pl jest za 63 zł, np. tutaj z darmową dostawą do kiosku Ruchu - https://cdp.pl/santiago-gra-planszowa.html
- Jaipur - ale dla 2 osób, od 50 zł
- Istanbul - troszkę bardziej skomplikowana niż dwie powyższe, ale bez obaw - do ogarnięcia, niestety też od ok. 72 zł.
- może jeszcze Dolina Kupców, też w granicach 70 zł.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: krzyss »

Carcassonne jest rewelacyjne na wejście ale 60 zł to troszkę za mało lecz ja bym jednak dołożył i kupił tą grę.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: warlock »

kmd7 pisze: - Istanbul - troszkę bardziej skomplikowana niż dwie powyższe, ale bez obaw - do ogarnięcia, niestety też od ok. 72 zł.
Gdzie można kupić nowy Istambuł za 72 zł? :shock:
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: bukimi »

Do 60zł może być ciężko i prawdopodobnie będziesz musiał poszukać jakiejś karcianki.
Skoro "Sabotażysta" się spodobał, możesz celować w inne lekkie gry, np. List miłosny, szczególnie jeśli ma grać z rodziną/dziewczyną. Gra dla 2-4 osób.

Przejrzałem historię swoich gier na BGG i niestety w tym zakresie cenowym obecnie nic więcej polecić nie umiem :?
Możesz tez zaskoczyć całkiem nową grą, czyli kupić w pre-orderze Multiuniversum od Board&Dice. Przez najbliższy tydzień jest za 35zł.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: misioooo »

bukimi pisze:Możesz tez zaskoczyć całkiem nową grą, czyli kupić w pre-orderze Multiuniversum od Board&Dice. Przez najbliższy tydzień jest za 35zł.
Fizycznie będzie dopiero/już w czerwcu ;) Trzeba i tak miesiąc przynajmniej poczekać, jak nie dwa...
7 Ronin powinno się zmieścić, Zombiaki też.Zamiast Listu Miłosnego ja zdecydowanie bardziej lubię Zaginione Dziedzictwo - niemal to samo z drobnymi zmianami w zasadach, inny setting.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Brodmen »

Jest to prezent urodzinowy, który wręczam za tydzień, więc myślę, że zobaczę Wasze propozycje i coś zadecyduję. Dzięki :)
basickak
Posty: 214
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: basickak »

carcassone kupi za +/- 72 zł z przesyłką w madbooks, wersalik, dobraksiążka przynajmniej wg ceneo, osobiście nie znam tych sklepów.

Port Royal ok. 45 zł??
Metropolia??
kmd7
Posty: 1020
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: kmd7 »

warlock pisze:
kmd7 pisze: - Istanbul - troszkę bardziej skomplikowana niż dwie powyższe, ale bez obaw - do ogarnięcia, niestety też od ok. 72 zł.
Gdzie można kupić nowy Istambuł za 72 zł? :shock:

Przepraszam, mój błąd. To cena dodatku. Tak się kończy szybkie zerkanie w neta w pracy :oops: .
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: genek »

za tę cenę to może jakaś imprezówka np tajniacy
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: louiscyphre »

Polecam
Star Realms. Szybka, prosta gra karciana w klimacie SF. Małe minusy: dla 2 osób (można grać do 4 ale trzeba dokupić drugą talię) i prosty angielski tekst na kartach.
Cthulhu światy - oparta na tym samym silniku gra w klimacie Lovecrafta. Niezależna językowo, można grać do 4 osób 1 talią.
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Dosia »

basickak pisze: (...)

Port Royal ok. 45 zł??
Metropolia??
Potwierdzam - dobry wybór na początek. Dodałabym jeszcze Letnisko.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: arracan »

Ja bym się nad Tajniakami zastanowił, jezeli chłopak będzie miał z kim grać :) Bardzo fajna. Niby imprezówka, ale kombinowania co niemiara :D
Z takich tańszych tytułów polecam sprawdzić karcianki od Lucrum Games (Intryganci, Red7, Gra ze śliwką na okladce), Kotobirynt (serio, to super gra jest!), Portalowe Na sprzedaż i Zapraszamy do Podziemi, może też Pędzące Żółwie.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Zefireq »

A może Avalon? Skoro grywał w Sabotażystę, to naAvalona też ilościowo powinno się chyba znaleźć ftyle osób, a nie jest skomplikowana, choć imho to już kroczek dalej.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: kinioo »

Zefireq pisze:A może Avalon? Skoro grywał w Sabotażystę, to naAvalona też ilościowo powinno się chyba znaleźć ftyle osób, a nie jest skomplikowana, choć imho to już kroczek dalej.
Gra OK, ale (tak jak post wyzej wspomniane) jak bedzie mial z kim grac.
Wydaje mi sie, ze gra ta pokazuje pelnie mozliwosci w skladzie min 8osob (gdzie mozna zagrac z dodatkowymi postaciami). Rowniez, duzo zalezy od tego z kim sie gra I jak bardzo ten ktos chce sie w gre 'wczuc' - z wlasnego doswiadczenia wiem, jak jedna (nie)grajaca osoba (rzucajac karty ot tak) moze zepsuc zabawe I tym samym pozostawic niesmak wsrod wspograczy...ktorzy stwierdza "gra tak sobie".

Ja podobnie uwazam ze gra swietna!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: Zefireq »

O, a może Boss Monster'a? Co prawda osobiście nie grałem, ale sporo dobrego słyszałem o tej grze. No i to też już kroczek dalej, fajne wprowadzenie do trudniejszych gier. No i myślę, że 16-latkowi podpasuje tematyka.
lucky1201
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2016, 12:30

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: lucky1201 »

Wiem, że tam był pośpiech, ale skoro gra w Sabotażystę to najprostsze rozwiązanie.
Do Sabotażysty jest dodatek :)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra na prezent dla początkującego

Post autor: kinioo »

kmd7 pisze: - Istanbul - troszkę bardziej skomplikowana niż dwie powyższe, ale bez obaw - do ogarnięcia, niestety też od ok. 72 zł.
ł.
Gdzie mozna Instanbul za 72zl kupic ?? Sam bym przytulil.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ