znaczniki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

znaczniki?

Post autor: vigdis »

Cześć,

dostałam wybrakowaną grę, w której nie ma drewnianych znaczników (małe sześcianiki) :twisted: Jest tego od cholery - 32 x 6 kolorów. Pisanie do producenta w grę nie wchodzi, nie mam paragonu ani nic.
Nie mam pojęcia, czym to zastąpić, żeby się dało grać, i jeszcze żeby nie okazało się, że bardziej opłaca się kupić nową grę.
Ktoś, coś?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: znaczniki?

Post autor: Jacek_PL »

Dawno, dawno temu :wink: do różnego rodzaju gier kupowałem kolorowe guziczki, myślę że tak w granicach 1-5gr za sztukę można coś kupić.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: znaczniki?

Post autor: melusina »

w sklepie mepel.pl są takie znaczniki i jest tam nawet na nie promocja, ale i tak zapłaciłbyś ~50 zł
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: znaczniki?

Post autor: c08mk »

Najtaniej:
- używaj znaczników z innych gier
- powycinaj z tektury

Jeżeli sprzedający nie podał informacji o braku znaczników oddaj grę.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: znaczniki?

Post autor: vigdis »

Dostałam ją gratis i wiedziałam, że jest taka sytuacja. Ponieważ tego wydania w Polsce nigdzie nie widziałam, a ściąganie z zagranicy to jakiś kosmos przy gierce rodzinnej (Elfenroads w nowej edycji od Rio Grande), to stwierdziłam, że zaryzykuję i będę kombinować.

Kosteczki na meplu widziałam, ale chyba na razie szukam tańszego rozwiązania. Guziki wydają się ok, nie przyszło mi to do głowy :) a zabierania z innych gier trochę się boję, zwłaszcza że często jeżdżę z grami - dotąd nic nie pogubiłam, a to mi się wydaje prosta droga do wybrakowania innych, własnych gier...
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 140
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: znaczniki?

Post autor: Marudka »

Ewentualnie koraliki albo modelina i lepienie :D
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: znaczniki?

Post autor: veljarek »

Na allegro masa koralików drewnianych (niestety z dziurką).
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: znaczniki?

Post autor: misioooo »

vigdis pisze:Pisanie do producenta w grę nie wchodzi, nie mam paragonu ani nic.
Ja nie widzę tutaj problemu... Jak w jakichś grach mi czegoś brakowało (czy pies zeżarł) to pisałem zawsze do wydawcy. Nie kojarzę, aby kiedykolwiek ktoś chciał paragon. Wystarczało zdjęcie uszkodzonych elementów, tudzież gry. Oczywiście inna sprawa czy taki wydawca wogóle raczy odpisać... Jednak jak napisałem - jak odpisał to sprawę udawało się załatwić, również w przypadku gry z USA :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: znaczniki?

Post autor: bukimi »

Zamiast koralików drewnianych polecam, również z Allegro, kryształki plastikowe.
Ostatecznie drewniane kosteczki (przy szukaniu koralików dopisz "kostki" lub "sześcian") też są OK. Dziurka w niczym nie przeszkadza.

I kryształki i koraliki drewniane maja wielką zaletę, że wychodzą bardzo tanio. Wybór rozmiarów i kolorów pozwala dopasować zakup do danej gry. Mi przez pewien czas zastępowały meeple w grze Keyflower (żółte, niebieskie, czerwone i zielone).

Co do wyjmowania elementów z innej gry to nie widzę większego powodu do strachu. W ogóle polecam trzymać elementy gier w takim organizerze na małe części / narzędzia. W sklepach budowlanych i w marketach często się pojawiają jako organizery na śrubki. Nic się nie miesza i nie gubi. Do tego przyspiesza setup i składanie gry.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
chantelle
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2014, 22:55

Re: znaczniki?

Post autor: chantelle »

Znajomy pisał do wydawnictwa i poinformował, że nie ma paragonu a mimo to otrzymał brakujący element - figurka do gry. Kwestia tego czy mają na stanie. Kosteczki można śmiało kupić na allegro w dziale rękodzieło. Zgadzam się z Bukimi - organizery dobrze się sprawdzają jak gra ma dużo elementów.

:)
ODPOWIEDZ