GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: KubaP »

Wygląda na to, że wracają na sklepowe półki cztery gry z serii GIPF z nowymi pudełkami. SCD każdej z nich 30 euro.
https://boardgamegeek.com/geeklist/2024 ... tem4389569
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1545
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: Furan »

Jejciu. Czemu nikt nie chce wydać TAMSKa? Buuu.
A poza tym - świetna wiadomość (ale raczej na tej stronie). (:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: mikeyoski »

Super info :-)

Tapnięte z mojego T800
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: mko13 »

Gdzie można je kupić? I jeszcze mam pytanie czy w Polsce można kupić grę Six MaKing?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: KubaP »

mko13 pisze:Gdzie można je kupić? I jeszcze mam pytanie czy w Polsce można kupić grę Six MaKing?
Będzie teraz reedycja pod tytułem Sixth, niewiele się zmieni, ale jakieś tam szlify mogą być.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: kaszkiet »

Kupiłem sobie GIPF w nowym wydaniu i nie mam do niego zarzutów (dodatkowy plus za przydatny woreczek na piony), poza jednym.
Po co takie ogromne pudło?
OK, wiem po co - żeby w sklepie było go więcej. Ale tyle zbędnego powietrza chyba w żadnej innej grze jeszcze nie dostałem.
Wcześniej myślałem, że może wymienię sobie mojego starego YINSHa na nowego, ale z tego pomysłu już zrezygnowałem, a prawdopodobnie innych gier z serii będę szukał używanych.
W tym jednym ogromnym pudle zmieściłyby się wszystkie gry z serii, a niestety miejsce na regale zaczęło się robić coraz bardziej cenne.
Poniżej kilka zdjęć poglądowych porównujących wielkość nowego GIPFa ze starym YINSHem, jeśli ktoś chciałby sobie zerknąć.
Spoiler:
Nesmeer

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: Nesmeer »

A wlasnie wczoraj rozmyslalem czy gdzies kompaktowej wersji yinsh nie znajde. Szkoda, ze tak to wyglada, niby nowe, a nie wrecz odstrasza, gdyz jak juz wyzej wspomniano miejsca ciagle malo.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: warlock »

Nooo, a myślałem, że Splendoru nic nie przeskoczy :mrgreen:

Dzisiaj odbieram YINSH z paczkomatu, zobaczymy jak to wygląda na żywo :D
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: TTR_1983 »

MisterC pisze:Aż się prosi wywalić plastik, podpisać woreczki i trzymać kilka gier w jednym pudle.
Przy założeniu, że chcesz do końca życia trzymać te gry. Jeśli się po jakimś czasie chce grę sprzedać to brak pudła jest jakimś problemem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: warlock »

Po ogólnej lekturze zasad kilku gier z serii największą ochotę mam na TZAARA, ale nie wiem, czy pojawi się w planach wydawniczych rebela... Póki co YINSH również wygląda na bardzo ciekawą grę, ale dopiero partia w praktyce zweryfikuje moje oczekiwania :)
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: smalco »

Kiwdyś poruszałem remat piwiwtrza q pudłach i ku mojwmu zaskiczeniu graczą to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: vincentblack »

smalco pisze:Kiwdyś poruszałem remat piwiwtrza q pudłach i ku mojwmu zaskiczeniu graczą to nie przeszkadza.
Może jakaś autokorekta tekstu? Bo aż zęby bolą jak się to czyta :) No chyba że nazywasz się Crabtree ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: kaszkiet »

warlock pisze:Po ogólnej lekturze zasad kilku gier z serii największą ochotę mam na TZAARA, ale nie wiem, czy pojawi się w planach wydawniczych rebela... Póki co YINSH również wygląda na bardzo ciekawą grę, ale dopiero partia w praktyce zweryfikuje moje oczekiwania :)
Yinsh jest świetny i nie powinieneś być zawiedziony.
Rebel zapowiadał na 100%, że wyda Tzaara i chyba też Zertz, ale w drugim rzucie bodaj na jesieni.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: smalco »

Pisałem o tym w wądku galakty o maii i mieczu tam koledzy uznali że nie przeszkadza im ze ffg robi puste pudła bo fajnie wyglądają na pułkach. Poszukam potem to wrzucę tu odnośnik do dyskusnji

Wysłane z mojego myPhone_CUBE_LTE przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tehanu
Posty: 128
Rejestracja: 15 cze 2005, 03:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: Tehanu »

smalco pisze:Pisałem o tym w wądku galakty o maii i mieczu tam koledzy uznali że nie przeszkadza im ze ffg robi puste pudła bo fajnie wyglądają na pułkach.
...
Nie przeszkadza tylko na początku kolekcji. Gdy liczba tytułów rośnie, to irytacja, na wydawnictwa znane z dmuchania w pudełka bez opamiętania, również rośnie. Moim zdaniem liderem w tej konkurencji jest rodzimy Portal.
"You have to learn the rules of the game.
And then you have to play better than anyone else."
Albert Einstein
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: GIPF, ZERTZ, YINSH i TZAAR od Huch Games

Post autor: warlock »

Jako nowicjusz w YINSHA doszukałem się jednego problemu z nowym wydaniem - zgięcie planszy formuje sztuczną "poziomą linię", która wprowadza sporo zamieszania przy analizie ruchów. Wielokrotnie chciałem poruszyć się dyskiem po linii, która nie istnieje :?. Drugie zgięcie biegnie wzdłuż pionowej linii, także pokrywa się i jest ok. Ale pozioma linia tworzona przez pierwsze zgięcie jest niestety bardzo myląca (a przynajmniej na początku przygody z tą grą).

Sami zobaczcie:
Spoiler:
ODPOWIEDZ