Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

kaszkiet pisze:Dzięki takiej miniaturce od razu widać czyj to jest film.
Gdyby nie było zdjęć recenzentów, zostałaby tylko taka sama okładka tej samej gry przy dwóch różnych recenzjach i byłyby o wiele trudniejsze do odróżnienia.
Nie trzeba zdjęć. Wystarczy dość jednoznaczna miniaturka. Na miniaturkach z Dice Tower nie ma zdjęć, a wiadomo, że to recenzja z DT i czasem wiadomo czyja. Tak samo u Melanżowni widaomo, że to ich materiał bez zdjęcia.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaszkiet »

Gambit pisze:
kaszkiet pisze:Dzięki takiej miniaturce od razu widać czyj to jest film.
Gdyby nie było zdjęć recenzentów, zostałaby tylko taka sama okładka tej samej gry przy dwóch różnych recenzjach i byłyby o wiele trudniejsze do odróżnienia.
Nie trzeba zdjęć. Wystarczy dość jednoznaczna miniaturka. Na miniaturkach z Dice Tower nie ma zdjęć, a wiadomo, że to recenzja z DT i czasem wiadomo czyja. Tak samo u Melanżowni widaomo, że to ich materiał bez zdjęcia.
Pewnie tak. Może wychodzą z założenia, że łatwiej jest zapamiętywalny "ten typek w okularach" niż nazwa kanału. Z resztą mi dosyć obojętne co kto sobie wrzuca na miniaturkę na youtube, ale z powodu wyrażonego całkowitego braku zrozumienia zdecydowałem się odezwać.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Marx »

Przy okazji zbiórki na wydanie Loyang recenzję z zasadami rozgrywki wypuścił kanał Planszolandia.pl. Bardzo pozytywne odkrycie! Jasno, klarownie, szybko, bez zbędnych zająknięć, "eeeeee" itp, oraz bardzo, ale to bardzo merytorycznie. Szkoda, że kanał nie wypuszcza już regularnie materiałów.
https://www.youtube.com/watch?v=A_JtVBC98Xw
https://www.youtube.com/watch?v=M3L47t509rw
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, 13:07 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Też bardzo cenię Marka. Ponoć znowu ma regularnie dodawać recenzje co tydzień. I bardzo dobrze!
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: HUBertPL »

Trzymam za to kciuki !
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Wincenty Jan pisze:Też bardzo cenię Marka. Ponoć znowu ma regularnie dodawać recenzje co tydzień. I bardzo dobrze!
No to będzie prawdziwa bomba!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ayaram »

Generalnie coraz mniej gier potrzebuje, więc coraz mniejszą ilością gier się interesuje, więc coraz mniej recenzji oglądam. Nie mam obecnie jakiś szczególnych ulubieńców, kieruje się po prostu tytułami, które mnie interesują. Polscy recenzenci są generalnie - okej. Spełniają swoją funkcję informacyjną, czas z nimi się nie dłuży i generalnie miło spędzamy swój wolny czas, brakuje mi natomiast jakiegoś showmana na polskiej scenie, kogoś kto spowoduje myślenie "kij, że mam gdzieś tą grę, oglądam, bo jego recenzje są genialne". Więc generalnie jest okej, mamy sporo recenzentów, raczej do każdego "ważniejszego" tytułu znajdzie się minimum parę recenzji i większość z nich jest "good enough". Generalnie jedynie nie przeżyje podsumowań z GranieWChmurach (chociaż gameplaya bardzo lubię) oraz recenzji Wookiego, reszta ujdzie ;)
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: projekt8 »

Ayaram pisze:Generalnie coraz mniej gier potrzebuje, więc coraz mniejszą ilością gier się interesuje, więc coraz mniej recenzji oglądam.
Ja mam podobnie, za to poczytałbym albo pooglądałbym sobie ogólnie o różnych rzeczach związanych z planszówkami, a niestety takich materiałów jest w Polsce niewiele. Jakieś pojedyncze wpisy na Games Fanatic i ZnadPlanszy. Board Times zapowiedziało ale na razie bez konkretów. Cała reszta internetu tłucze recenzje. Jeszcze w sumie Wookie podchodzi szerzej do tematu, ale to trochę mało jak na całą armię blogerów.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: RE.Lee »

Bardzo fajny kanał na youtube założył popularny kiedyś Jeremy Salinas (Drakkenstrike): https://www.youtube.com/channel/UCTU7xJ ... BeUFLpWGUA
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

projekt8 pisze:
Ayaram pisze:Generalnie coraz mniej gier potrzebuje, więc coraz mniejszą ilością gier się interesuje, więc coraz mniej recenzji oglądam.
Ja mam podobnie, za to poczytałbym albo pooglądałbym sobie ogólnie o różnych rzeczach związanych z planszówkami, a niestety takich materiałów jest w Polsce niewiele. Jakieś pojedyncze wpisy na Games Fanatic i ZnadPlanszy. Board Times zapowiedziało ale na razie bez konkretów. Cała reszta internetu tłucze recenzje. Jeszcze w sumie Wookie podchodzi szerzej do tematu, ale to trochę mało jak na całą armię blogerów.
Zdecydowanie się zgadzam. Chciałbym jakiegoś bloga/kanał na YouTube/strone o tematyce związanej z planszowkami a nie tylko z recenzjami. Na niektórych blogach czy stronach lub YT czasem pojawiając się takie tematy. Ale zdecydowanie za mało. Wookie owszem, coś tam działa ale nie okłamujmy się to takie (dosłownie i w przenośni Pitu Pitu/pierdu pierdu) o wszystkim i o niczym. Jak zachęcić ciotkę/dziadka/sąsiada do gry w planszówki. Ale aby nie było cenie co robi i dobrze, że chociaż taka forma jest! Czasem GameTroll też coś wrzucał podobnego. Kwiatosz napisze czasem tekst nie będący recenzją i bardzo to doceniam. Paweł Kajak też coś próbował/próbuje ale chyba nie wychodzi to jakoś bardzo okazale, a Ola, z którą prowadzi Grę Wartą Świeczki zdecydowanie ciekawiej opowiada niż sam założyciel audycji. Aczkolwiek pomysł też dobry.
Nie wiem jak wam ale mi osobiście bardzo brakuje jakiegoś medium , które do swojej recenzenckiej aktywności doda tematy okołoplanszówkowe.
Oooo bardzo lubie HexTv na YouTube gdzie opowiadają o nadchodzących nowościach.
Bardzo doceniam rozmowy znad planszy Tycjana Yosza i KubyP.
Ale wciąż odczuwam niedosyt tematyki okołoplanszówkowej...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Ja dlatego bardzo lubię podcast Dice Tower, że oprócz opowiadania o wrażeniach z gry mają dużo segmentów okołoplanszówkowych - Gametech, gdzie jest przeważnie o badaniach psychologicznych i jak to ma się do gier; Biography of a board game, gdzie są historie wydania gry (brzmi średnio, a to naprawdę ciekawe historie bywają); wszystkie Tales of... czyli opowieści znad planszy. Czasami testują też segmenty, które ostatecznie się nie przyjmują - ale to i tak warto posłuchać.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

A ja z kolei proponuję dla żądnych takiej wiedzy podcasty Engelsteina - http://www.ludology.libsyn.com/
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

rattkin pisze:A ja z kolei proponuję dla żądnych takiej wiedzy podcasty Engelsteina - http://www.ludology.libsyn.com/
Dodam, że to on prowadzi segment Gametech, ale nie chciało mi się googlowac jak się pisze jego nazwisko ;)

Ja lubię jego krótkie formy, te własnie publikowane w ramach Dice Tower. Przesłuchałem kilka dłuższych i miałem wrażenie, że wcale nie ma tam więcej treści. No ale może źle trafiłem na odcinki po prostu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

kwiatosz pisze:Ja dlatego bardzo lubię podcast Dice Tower, że oprócz opowiadania o wrażeniach z gry mają dużo segmentów okołoplanszówkowych - Gametech, gdzie jest przeważnie o badaniach psychologicznych i jak to ma się do gier; Biography of a board game, gdzie są historie wydania gry (brzmi średnio, a to naprawdę ciekawe historie bywają); wszystkie Tales of... czyli opowieści znad planszy. Czasami testują też segmenty, które ostatecznie się nie przyjmują - ale to i tak warto posłuchać.
Zdecydowanie coś podobnego miałem na myśli! Dice Tower aż do przesady jest naładowany tym wszystkim ale bardzo byłbym rad zobaczyć namiastkę tego na rodzimej scenie planszówkowej.
Jednak aby takie coś przyciągnęło widzów , prowadzący muszą mieć pewną charyzmę i zainteresować widzów ,a mam wrażenie , że takie osoby są już w polskich mediach planszowkowych. :D
BARDZO DOCENIAM PIOTRKA Z GRANIA W CHMURACH ZA TOPKI DANEGO MIESIĄCA. BRAWO. Niby pierdoła, a bardzo mnie to cieszy!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

A jak już wyżej wspomniałem o Rozmowach Znad Planszy... Bardzo żałuję, że panowie tak rzadko nagrywają. Mogę z wieloma zdaniami się nie zgadzać, pewnych rzeczy nie rozumieć i cenić kogoś z "trojki tenorów" :D mniej lub bardziej ale dobrze posłuchać ludzi, którzy rozegrali o pięć milionów tytułów więcej niż ja!
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pkajak »

Wincenty Jan pisze:Paweł Kajak też coś próbował/próbuje ale chyba nie wychodzi to jakoś bardzo okazale, a Ola, z którą prowadzi Grę Wartą Świeczki zdecydowanie ciekawiej opowiada niż sam założyciel audycji.
Nie ma to jak dostać wiadomość - "Widziałeś co napisali na forum? Wątek o recenzentach!" - i otwierając z wywalonym jęzorem stronę dostać po pysku :lol: . Nie pozostaje mi w takim razie nic innego niż dalsze próby :twisted: .
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

pkajak pisze:
Wincenty Jan pisze:Paweł Kajak też coś próbował/próbuje ale chyba nie wychodzi to jakoś bardzo okazale, a Ola, z którą prowadzi Grę Wartą Świeczki zdecydowanie ciekawiej opowiada niż sam założyciel audycji.
Nie ma to jak dostać wiadomość - "Widziałeś co napisali na forum? Wątek o recenzentach!" - i otwierając z wywalonym jęzorem stronę dostać po pysku :lol: . Nie pozostaje mi w takim razie nic innego niż dalsze próby :twisted: .
Pomysł super! I brawo za wytrwałość i szukanie innych tematów niż recenzje , których jest mnuuuustwo wszędzie. Ale niestey dla Ciebie mam wrażenie , że Ola (bardzo ciekawie opowiada) kiedy próbuje coś więcej powiedzieć to włącza Ci się tak Smerf Ważniak i już lecisz z kontrą albo wymiana zdań musi stanąć na twoim. Natomiast kiedyś miałeś jeszcze takie audycję z wydawcami gier. Szkoda, że to zaniechałeś bo to kolejny Twój ciekawy pomysł.
O rety... Głupio tak oceniać skoro "coś robicie", a ja w tem temacie niczego nie robię ,a wyrażam swoją opinie. A może skoro już ktoś się decyduje na publicystykę/recenzje to też godzi się, że sam zostanie w pewien sposób oceniony....
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pkajak »

Wincenty Jan pisze:A może skoro już ktoś się decyduje na publicystykę/recenzje to też godzi się, że sam zostanie w pewien sposób oceniony....
Pewnie. Największa nasza obecna bolączka to niewielka liczba sygnałów od słuchaczy/czytelników, dlatego dzięki za uwagi.

Wracając do głównego tematu wątku, czyli jednak recenzentów - moi faworyci:
- Dice Tower - głównie pogaduchy i top listy
- Marco Arnaudo - wojenne, historyczne i wiele o których mało kto mówi
- Derek Case (SingleHandedWarfare) - według mnie przesympatyczny gość
- Ricky Royal - kilkuodcinkowe, szczegółowe rozgrywki demonstracyjne

A z naszego podwórka Gradanie, Jacek „palladinus” Szmania, Wookie (kolejność alfabetyczna).
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: HUBertPL »

Ja tam Kajaka i Olę lubię, nie widzę tam żadnego feleru...
olaszyszlo
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2016, 15:55

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: olaszyszlo »

HUBertPL pisze:Ja tam Kajaka i Olę lubię, nie widzę tam żadnego feleru...
To pewnie dlatego, że jesteśmy super cool (:

Swoją drogą, wszystkim dziękuję za wyrażanie opinii na temat naszej pracy, to zawsze pomaga w rozwoju!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

olaszyszlo pisze:
HUBertPL pisze:Ja tam Kajaka i Olę lubię, nie widzę tam żadnego feleru...
To pewnie dlatego, że jesteśmy super cool (:

Swoją drogą, wszystkim dziękuję za wyrażanie opinii na temat naszej pracy, to zawsze pomaga w rozwoju!
I brawo za taką postawę. Róbcie swoje i róbcie to cześciej! I bardzo dobre były te wywiady! No i może jakieś TOPki.... (Tak tak, jestem TOPkofilem)... :D
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: projekt8 »

Posłuchałem kilku odcinków Oli i Kajaka i jestem pozytywnie zaskoczony. Kiedyś próbowałem słuchać Wydawca też człowiek, ale dźwięk był słaby a czasem wręcz koszmarny. Teraz to zupełnie inna historia. Ola rzeczywiście fajnie opowiada i wpada w dygresje, ale Kajak jest bardziej konkretny i trzyma kierunek rozmowy. Tak jakby to była karta z planszowki - Kajak opis akcji, a Ola fluff. Przychylam się do apelu o topki.

Gradaniowcy też mogliby coś okołogrowego stworzyć, a i trzej tenorowie z Rozmów ZnadPlanszy mogliby się faktycznie otrząsnąć z wakacyjnego letargu.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wincenty Jan »

Nie podlizując sie nikomu bardzo chciałbym docenić pomysł Piotrka z Grania w Chmurach. Mam na myśli podsumowanie miesiąca recenzentów z YouTube. Nie wiem jak wy ale ja bardzo to cenie i z niecierpliwoscią czekam ma kolejny odcinek. Bardzo dobry pomysł. Szkoda, że jeszcze nie udało się wszystkich recenzentów w jednym odcinku "nagrać" ale to pewnie trudne do zrealizowania. Ciesze się, że Marek Wysocki dołączył i ta sympatyczna para leni z Melanżowni (w końcu coś nagrali... :D )
Zostawiam link do podsumowania lipca
https://youtu.be/OhGImfn8ECs

P.S. Panowie z Gradania (ręce panów z Gradania) wyglądają komicznie na tle białego obrusiku.

Dobra robota
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Wincenty Jan pisze:Nie podlizując sie nikomu bardzo chciałbym docenić pomysł Piotrka z Grania w Chmurach. Mam na myśli podsumowanie miesiąca recenzentów z YouTube.
Piotr tą serią wygrał planszowy Internet. Pokazał tym jedną bardzo ważną rzecz. Pokazał, że polski planszowy YouTube jest miejscem, gdzie recenzenci wzajemnie się szanują i wspierają. Chwała mu za to. A ja osobiście dziękuję Piotrowi za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu :)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Toomek »

Bardzo, bardzo cenię Piotrka z Game Troll TV - miło się go słucha, recenzje są odpowiednio zwięzłe (nie znoszę rozwlekłego przedstawiania zasad podczas recenzji. Wystarczy mi kilka zdań, bez wchodzenia w niuanse reguł), ma przyjemny głos i nienachalne żarty. Każdy materiał oglądam w ciemno - nawet jak gra mnie nie interesuje.

Skróty zasad, przykładowe rozgrywki - tylko i wyłącznie Granie w Chmurach. Jakoś wyjątkowo mi podchodzi.

Zdarza mi się jeszcze obejrzeć Gambita - również przepadam za recenzjami.

Reszta - tylko jeżeli nagrali materiał o interesującej mnie grze. Nie mam jakichś specjalnych sympatii i antypatii :). Z zagramanicznych lubię marcowargamera.
ODPOWIEDZ