Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Po Twojej prezentacji, Adamie, gra zapowiada się na spełnienie moich najskrytszych marzeń. Jeżeli to wszystko, o czym piszecie, będzie permanentne dla każdej rozgrywki, to będzie to chyba moja ulubiona gra. Kilka dni temu odebrałem "Star Wars: Rebelia", który czeka na pierwszą grę i do tej pory był moim kandydatem na grę roku. Aktualnie myślę tylko o "MoM". Szaleństwo oplątało mnie swymi mackami i na pewno nie puści do grudnia :)
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: rafaelus »

kwiatosz pisze:Ja sobie jedynkę zostawię, ale tylko dlatego, że upolowałem za 130 złotych w folii i szkoda mi się rozstawać. Zdecydowanie wolę klimatowe gry po polsku, bo jak się gra samemu to angielski jest spoko, ale jak się gra z innymi to jednak inaczej to działa. Być może ktoś powie, że trzeba się uczyć angielskiego. Więc ja temu mojemu chochołowi odpowiadam, że angielski to ja znam dobrze, ale klimatyczne czytanie tekstów po angielsku na głos pierwszy raz widząc tekst na oczy idzie mi jednak słabo - a po Polsku mam bardzo dużą wprawę.
Mam dokładnie takie same odczucia. Też kupiłem jedynkę w podobnej cenie, mam jeszcze Zakazaną Alchemię, w którą nie grałem jeszcze ani razu... Także jedynkę zostawię z sentymentu, bo szkoda mi sprzedawać, a drugą edycję kupię po polsku, bo tego rodzaj gry jednak bardziej przemawiają do mnie w rodzimym języku. Zobaczmy też jak się sprawdzi CK...

W grudniu będą akurat święta ;) Bardzo przekonują mnie wrzucone wrażenia innych graczy i nie mogę się doczekać! Już pierwsza edycja mi się bardzo podobała, ze względu na to, że graliśmy dla klimatu a nie wygranej jednej lub drugiej strony. Teraz z aplikacją będę mógł być zawsze badaczem :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

Też mam pierwszą edycję oraz Zakazaną Alchemią. Zostawiam, jak tylko dowiedziałem się, że w pudełku jest moduł, który umożliwia połączenie pierwszej edycji z drugą przez co rozgrywka jest jeszcze bardziej zróżnicowana.
Z pierwszej edycji i dodatków wchodzą badacze, stwory oraz elementy planszy.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: crsunik »

Ja zastanawiałem się nad kupnem edycji 1, ale doszedłem do wniosku, że i tak zanim ogram podstawkę to wyjdą dodatki, w których mają m.in. być elementy z 1ed. Więc nie widzę sensu posiadania obu gier, chyba że uwielbia się być MG :)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: ixi24 »

Po pierwszych wrażeniach pełną parą jestem kupiony :D I już odkładam na polską kopię. Oczywiście czekam na wrażeniach z kolejnych partii w ten sam scenariusz, oby regrywalność była jak największa, bo 4 stówki to trochę jednak dużo.

Dobrze rozumiem, że z podstawki i dodatków pierwszej edycji będzie można używać tylko postaci i kafli ? Scenariusze i inne elementy nie będą dostępne w drugiej edycji ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Toudi »

A co sadzicie o kupieniu angielskiej teraz (bo chceee) a potem ewentualnie granie z polska apka? Da rade czy moga byc zgrzyty?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: crsunik »

Wydaje mi się, że o ile Galakta nie doda jakichś nowych kart to nie powinno być problemu jeśli o mechanikę chodzi, ale klimat może ucierpieć
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Większym problemem będzie to, że aplikacja w takim przypadku będzie się posługiwała polską terminologią i nazwami kart/potworów, a ty będziesz miał fizyczne komponenty po angielsku. Weźmy chociażby wyszukiwanie kart, normalnie każdą talię układasz sobie alfabetycznie przed grą, żeby wszystko szybko znaleźć. Przy mieszanej wersji to na pewno będzie dużo mniej wygodne (aplikacja powie ci, że otrzymujesz "Belkę" i w pierwszym momencie możesz nie wpaść na to, że w angielskiej wersji to karta o nazwie "2x4" itp.).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Oto zapowiedziane dodatki do drugiej edycji:

Obrazek
Obrazek
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: wajdzik83 »

OMG byle do grudnia :) Galakto macie mnie ;) Biorę wszystko choćby w ciemno :P
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2459
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 565 times
Been thanked: 275 times

Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Markus »

Boję się o cenę tych dodatków. Już do 1 edycji nie były tanie (a nie zawierały figsów)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Warto wspomnieć, że zawierają one elementy z podstawki i dodatków do pierwszej edycji. W tym momencie FFG rozwiązało mój problem i nie muszę kupować już teraz dodatku "Zew Dziczy" :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: AkitaInu »

Jest jakis konkretniejszy opis cY tylko zdjecia?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Żeby nie było wątpliwości, to nie są dodatki w sensie rozszerzeń (Expansions), tylko te zestawy uzupełniające (Upgrade Kits) z plastikiem i kaflami dla osób, które nie mają pierwszej edycji. Nie ma tam niczego nowego.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KrzysiekL »

Czyli potwierdza się, że nie ma co sprzedawać pierwszej edycji i dodatków... ;)

Swoją drogą... nie ma Zakazanej alchemii?
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

Wygląda to trochę, jak jakiś fake.
Grafiki są z faktycznych materiałów 1ed oraz dodatku.
Bohaterowie mają czarne podstawki a nie szare, jak w 2ed.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: ixi24 »

No właśnie, bo już się tworzy zamęt. Te zapowiedziane dwa dodatki to tylko upgrade z kafelkami i potworami czy dodatki wprowadzające nowe scenariusze ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

KrzysiekL pisze:Czyli potwierdza się, że nie ma co sprzedawać pierwszej edycji i dodatków... ;)

Swoją drogą... nie ma Zakazanej alchemii?
Sa dwa dodatki 1 to cała podstawka, a 2 zakazana + zew
Ostatnio zmieniony 05 sie 2016, 20:17 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2459
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 565 times
Been thanked: 275 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Markus »

sirafin pisze:Żeby nie było wątpliwości, to nie są dodatki w sensie rozszerzeń (Expansions), tylko te zestawy uzupełniające (Upgrade Kits) z plastikiem i kaflami dla osób, które nie mają pierwszej edycji. Nie ma tam niczego nowego.
Czyli tradycyjnie pokrojono core seta aby wycisnąć więcej kasy. Ech... Całe ffg
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: pan_satyros »

Markus pisze:
sirafin pisze:Żeby nie było wątpliwości, to nie są dodatki w sensie rozszerzeń (Expansions), tylko te zestawy uzupełniające (Upgrade Kits) z plastikiem i kaflami dla osób, które nie mają pierwszej edycji. Nie ma tam niczego nowego.
Czyli tradycyjnie pokrojono core seta aby wycisnąć więcej kasy. Ech... Całe ffg
Nic nie pokrojono. To są fanty ze starej edycji. W nowej masz drugie tyle nowych figurek i kafli.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: ixi24 »

pan_satyros pisze:
KrzysiekL pisze:Czyli potwierdza się, że nie ma co sprzedawać pierwszej edycji i dodatków... ;)

Swoją drogą... nie ma Zakazanej alchemii?
Sa dwa dodatki 1 to cała podstawka, a 2 zakazana + zew
Ale to dla ludzi posiadających pierwszą edycję, a nie kogoś kto chce scenariuszy zawartych w dodatkach do pierwszej edycji ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Night wolf »

Jestem ciekaw czy to zostanie wydane po polsku, galakta niby ma pełne materiały już gotowe, z drugiej strony można kupić poprostu angielską wersje dużo angielskich tekstów na tym niema.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

ixi24 pisze:
pan_satyros pisze:
KrzysiekL pisze:Czyli potwierdza się, że nie ma co sprzedawać pierwszej edycji i dodatków... ;)Swoją drogą... nie ma Zakazanej alchemii?
Sa dwa dodatki 1 to cała podstawka, a 2 zakazana + zew
Ale to dla ludzi posiadających pierwszą edycję, a nie kogoś kto chce scenariuszy zawartych w dodatkach do pierwszej edycji ?
To dla ludzi NIE posiadających pierwszej edycji, którzy chcą w drugiej edycji mieć dodatkowo kafle i figurki z pierwszej edycji. Skąd pomysł przenoszenia scenariuszy między edycjami? Druga edycja będzie miała zaprojektowane zupełnie nowe historie, po co wałkować te stare po raz drugi?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Te dodatki wychodzą po to, aby przyszli posiadacze drugiej edycji, chcący posiadać elementy ze starej edycji, nie musieli kupować jej w pierwotnej formie z toną niepotrzebnych elementów. Żadnych scenariuszy, żadnych dziwactw. Tylko kafelki terenu, figurki postaci i potworów z nowymi znacznikami. Scenariusze będą nowe i w całkowicie nowych dodatkach przeznaczonych tylko i wyłącznie dla nowej edycji tego tytułu.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Night wolf »

sirafin pisze:To dla ludzi NIE posiadających pierwszej edycji, którzy chcą w drugiej edycji mieć dodatkowo kafle i figurki z pierwszej edycji. Skąd pomysł przenoszenia scenariuszy między edycjami? Druga edycja będzie miała zaprojektowane zupełnie nowe historie, po co wałkować te stare po raz drugi?
Założę się że zrobią dodatek który będzie do apki oczywiście płaty z scenariuszami z poprzedniej bo czemu nie dla tych co nie grali :)
ODPOWIEDZ