Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Trolliszcze +1


Tak trochę może obok tematu, czytał ktoś książki wydane przez FFG z cyklu Arkham Horror ? Grafomania jak niektóre książki Dragon Lance/Forgoten Realms, czy mają dobry poziom ?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: marcin8509 »

Akurat Dargonlance było dobre :P

Smoki różnych pór roku... Nie pamiętam dokładnie jakie tytuły nosiły te książki, mam je nawet gdzieś na regale :)

Fajnie się czytało przygody braci !
:), ach ta cenzura.
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: bowmanek »

Jestem ciekawy jak będzie wyglądała przydatność kart. Ogólnie w CS Władka było kilka totalnie skopanych, z osławionym Brokiem Żelazną Pięścią na czele, jak również parę totalnie przegiętych, jak Niespodziewana Odwaga, czy Namiestnik Gondoru. Ciekawe czy pojawi się drugi Glorfindel. O trzeciej misji z CS w trybie solo to już nawet nie będę się rozpisywał. Jedno jest pewne, masochiści ją polubili.

FAQ LotR nadaje się obecnie na lekturę do dłuższego posiedzenia w kibelku. Nie zaprzątałem sobie nim głowy, ale są ludzie, którzy uczyli się tych wszystkich zmian. Nie zazdroszczę im. Czy za 5 lat FAQ to Arkham LCG będzie równie obszerne?

Popatrzyłem sobie na twórców grafik i jest w śród nich Magali Villeneuve. Odpowiada między innymi za Rolanda Banksa. Oby jak najwięcej tej pani. We Władku jej twórczość mocno się wyróżniała i podnosiła poziom. Przewinęło mi się też nazwisko Polaka - Marcina Jakubowskiego (karta Cover Up).

Przyznam szczerze, że mój hype nie tyle rośnie, co galopuje. Nie mogę się doczekać, aż otworzę pudełko.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Antioch Seleucyda »

marcin - wielu autorów pisało książki ze światów D&D. Było sporo fajnych tytułów ( mnie najbardziej podobały się Drizzty ), ale chyba więcej było obiektywnie rzecz biorąc słabych.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Samanar »

Jak jest Magali to biore. :P
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Pojawił się już pierwszy deluxe w Trollach. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Pojawił się już pierwszy deluxe w Trollach. :)
Wow! Czyli może jest szansa na to że będzie można kupić zestaw podstawka plus dodatek zaraz na wejściu gry. No mam nadzieje że podstawka koledze chwyci i będę miał się z kim składać na dodatki.

Swoją drogą widać jak bardzo polityka informacyjna Galakty ssie. Zero dodatkowych informacji, a jednak trochę ich zostało opublikowanych przez FFG. O forum szkoda gadać.

Aha, i jak, nikt nie czytał książeczek FFG z cyklu Arkham Horror ?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Helga »

Ja dopiero zakupiłam pierwszą trylogię. Ale stos książek czeka, więc pewnie za szybko się nie zabiorę.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Wosho »

Odważnie, wrzucać preorder czegoś na prawie pół roku przed premierą.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

Wosho pisze:Odważnie, wrzucać preorder czegoś na prawie pół roku przed premierą.
3 miesiące. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: wojo »

Antioch Seleucyda pisze:Aha, i jak, nikt nie czytał książeczek FFG z cyklu Arkham Horror ?
Ja swego czasu przeczytałem jedną (chyba pierwszą jaka wyszła). Ogólnie nie było złe ale też prawie zaraz po przeczytaniu wyparowało mi z głowy. Powiem wiec tak, z biblioteki bym pożyczył i przeczytał ale kupować raczej szkoda. Dodam że nie grałem w sam AH więc być może dla fanów gry było tam więcej klimatu/nawiązań.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

Dla ludzi, którym nie odpowiada pomysł z losowaniem żetonów z woreczka, pojawiła się już aplikacja:
https://boardgamegeek.com/thread/1641581/token-bag-app
IMHO sensowniejsze niż te wszystkie dziwaczne pomysły z rozstawianiem żetonów w rządku i rzucaniem kostkami.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Maxxx76 »

bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: bowmanek »

Tak na szybko.

Pod względem graficznym najbardziej podoba mi się Guardians and Mystics. W kwestii immersji z postacią, zdecydowanie wygrywa przedstawiciel Rogues. Wydaje się być najbardziej uniwersalny (przypomina mi trochę Przywództwo z Władka). Survivors kompletnie do mnie nie przemawia.

Hot Streak wydaje się op kartą. Godny następca Namiestnika Gondoru.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Trolliszcze »

W moim przypadku wybór jest prosty. Ponieważ w CoC LCG moja ulubiona frakcja to Uniwersytet Miskatonic, wybieram Seekerów xD
EDIT: Warto zauważyć, że karta Hot Streak z tej zapowiedzi ma poziom 4 - co oznacza, że trzeba wydać sporo doświadczenia, żeby dawała aż tyle zasobów! Zapewne na poziomie zero daje dużo mniej.
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Cthulhu »

Mi klasa Seeker też najbardziej leży - zgłębianie wiedzy na temat tajemnic i Mitów. Już wyobrażam sobie granie solo i wyzwania unikania walki :D
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: marcin8509 »

:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: przemoo99 »

Juz sobie mówiłem: wystarczy! Kolejne LCG, w dodatku "jednograniowe" scenariusze, nie chcę, nie mam czasu, rodzina mnie potrzebuje itd...
I co? I nic... To trzeba 2 core sety żeby mieć komplet kart? ;)

Dziękuje koleżanki i koledzy za dobicie mojego portfela Waszymi opiniami ;)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Karit »

Mam nadzieje ze Galakta śladem FFG wyda w późniejszym terminie dodatek Curse of the Rougarou.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TTR_1983 »

Karit pisze:Mam nadzieje ze Galakta śladem FFG wyda w późniejszym terminie dodatek Curse of the Rougarou.
Galakta pisała, że wszystko będzie wydawać równolegle.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Bary »

TTR_1983 pisze:
Karit pisze:Mam nadzieje ze Galakta śladem FFG wyda w późniejszym terminie dodatek Curse of the Rougarou.
Galakta pisała, że wszystko będzie wydawać równolegle.
Tu chodzi o ten dodatek z Arkham Nights. Wspominali, że wydadzą go w którejś fali DNŻ, jeżeli FFG da zielone światło.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: TTR_1983 »

Bary pisze:
TTR_1983 pisze:
Karit pisze:Mam nadzieje ze Galakta śladem FFG wyda w późniejszym terminie dodatek Curse of the Rougarou.
Galakta pisała, że wszystko będzie wydawać równolegle.
Tu chodzi o ten dodatek z Arkham Nights. Wspominali, że wydadzą go w którejś fali DNŻ, jeżeli FFG da zielone światło.
:oops:
Michajlo
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2016, 20:01

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Michajlo »

Skoro można mieć maksymalnie 2 kopie tej sanej karty w decku to teoretycznie aby mieć komplet dla jednego gracza potrzeba 2 core setów a dla 2 graczy 4 core setów. Na BGG są opublikowane zdjęcia kilku stron instrukcji i tam akurat są przykładowe decki dla 2 postaci. Ludzie stworzyli również spis kart na podstawie zdjęć i filmów które się już ukazały i widać że przynajmniej na początku dużego wyboru w konstrukcji decku nie będzie. Dla niektórych plus dla innych minus.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 481
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 18 times
Been thanked: 116 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Zaan84 »

Nie popadałbym w paranoję z tymi Core Setami. Mam zamiar grać z moją lejdi i jestem przekonany że nie będę potrzebował 4 core setów żeby zagrać w grę, kurczę, to będzie kosztowało ponad 500 zł!! 4 Core sety byłyby potrzebne tylko wtedy gdy gralibyśmy takimi samymi zestawami kart i potrzebowalibyśmy 4x karty, która jest w CS jedna. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to gra turniejowa tylko domowo-zaciszowa, więc może warto usiąść z kalkulatorem w ręku i policzyć czy się opłaca wydawać 150 zł tylko po to żeby mieć jedną czy dwie oryginalne karty, których nam brakuje do 100% optymalnego deku. Może nam wyjść z tych kalkulacji że jest to nieopłacalne, zakrawające wręcz o "małorozsądkowe", bo może wystarczy samemu sobie wydrukować duplikat karty i włożyć do koszulki. Wszak każdej karty możemy mieć tylko 2 egzemplarze w tali, która składać się ma z maksymalnie 30 kart. Większa cześć kart na pewno będzie x2 więc ile tych jedynek zabraknie: 3, 4?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Olgierdd »

Też nie uważam, żeby trzeba było w tym wypadku kupować kilka core setów do gry dwuosobowej. To nie jest gra turniejowa, więc pewnie będzie można stonować super optymalizację i iść na ustępstwa w przypadku niedoboru kart neutralnych (a to byłby dodatkowy aspekt kooperacji - w czyjej talii dana karta przyniesie najwięcej pożytku drużynie). Nikt też nie będzie groźnie sapać jak zrobi się prox paru kart.
ODPOWIEDZ