Multiuniversum: Project Cthulhu

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
looqash007
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:13

Multiuniversum: Project Cthulhu

Post autor: looqash007 »

Wątku nt. dodatku jeszcze nie było, więc założyłem. Mam nadzieję, że to nie jakiś ERROR :)
Zatem moje wątpliwości...
1. Czy karty stosu kart odrzuconych mają być odkryte czy zakryte? Funkcja Uniwersytetu pozwala dobierać z niego karty, więc to wydaje się istotne, czy widać co dobieramy, czy nie.
2. Rozumiem, że nie ma opcji łączenia portali z podstawki z portalami z dodatku, a jeśli jest to jak i w jakich proporcjach? Dowolnie? W instrukcji jest głównie o tym, że można grać portalami z Cthulhu ignorując dobieranie kart szaleństwa.
...i najistotniejsze...
3. Rozpatrywanie kart Szaleństwa - "Najbardziej szalony gracz sprawdza, ile ma kart szaleństwa, tasuje swoje karty z kartami szaleństwa, które podczas przygotowania gry odłożyliście na bok, losuje dokładnie taką samą liczbę kart jaką posiadał i odkłada je jak na początku, czyli na środku stołu, obok kart akcji. Karty pozostałych graczy należy obrócić rewersem ku górze i przetasować wraz z nowo wylosowanymi kartami szaleństwa."
Załóżmy, że gramy w 3 osoby. Na początku do dobierania (wg instrukcji) mamy stosik 9 kart. Jak się skończą, wg powyższych zasad tworzymy nowy stosik. Rozumiem, że może on mieć mniej kart niż na początku, bo gracze mogą korzystać z funkcji Uniwersytetu i odrzucać karty Szaleństwa. Np. 6 kart, bo ktoś skorzystał z odrzucenia 3 kart (dzięki Uniwersytetowi). Dobrze?
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Multiuniversum: Project Cthulhu

Post autor: BIgBadWolf »

ad1: z tego co kojarze to uniwersytetem odrzucasz karty szalenstwa, a za to albo zamieniasz portale (za 3) albo dobierasz akcje (za 5)
ad2: to uwazam za porazke troche... ale w dodatek grasz portalami dodatkowymi, bo tam masz zapisy z ikonami szalenstwa. Mozesz w 2 strone: czyli w podstawke grac tymi bez uzycia szalenstwa.
ad3: Niezupełnie. Zawsze gracie (w 3kę) 9 kartami szalenstwa. Jesli sie wyczerpie stos (wszyscy wzieli / odrzucili przez uniwerek) to rozpatrujecie kto ma najwiecej "ujemnych" punktow szalenstwa, odrzuca portal ostatni, a nastepnie zbieracie WSZYSTKIE karty szalenstwa tasujecie i robicie stos nowych 9.
Chodzi oto ze nie wiesz czy np. w tych 9 nie ma samych pustych, albo odwrotnie, tasujac znow robi sie niewiadoma i nie mozna grac "a wezme sobie karty szalenstwa bo wiem ze na 9 tylko jedna jest ujemna".
ODPOWIEDZ