Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Nesmeer

Re: Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Post autor: Nesmeer »

warlock pisze:Dla mnie Wyspa Skye to absolutny przeciętniak, nie rozumiem fenomenu tej gry ;).
+1 mam podobne odczucia, nawet carcassonne (gold rush czy south seas) mi sie bardziej podoba, a czesto pada porownanie do tego tytulu. No i masz juz kakao i carcassonne, nic ciekawego w Syke wedlug mnie nie odkryjesz.

Od siebie popieram propozycje Puerto Rico, Tikal i Pandemii.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Post autor: Paeonia »

Jako posiadaczka wszystkich tytulow. tj. Carcassonne (z duza iloscia dodatkow), Kakao oraz Wyspy Skye nie zgodze sie z powyzszymi opiniami. Wyspa Skye wymaga znacznie wiecej kombinowania anizeli dwie pozostale. Niesamowite jak z takiej malej ilosci kafelkow da sie wycisnac bardzo duza regrywalnosc (ktora w Carcassonne dopiero daja dodatki) i to przy takiej swietnej cenie! Dodatkowo dziala swietnie na 2 osoby i co najwazniejsze miesci sie na stole, nawet z 5 graczami. Carcassonne rzadziej ostatnio wyciagam bo nie chce mi sie grac na podlodze a Kakao owszem fajne ... ale takie jakies bardzo krotkie.
Kolekcja
brak polskich liter ;)
wujek2114
Posty: 149
Rejestracja: 14 sty 2015, 21:28
Lokalizacja: Wrocław (Górowo)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Post autor: wujek2114 »

+1 Istanbul
+1 Wyspa Skye
Alhambra
Smal World
Shogun (od 3 osób)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2017, 14:06 przez wujek2114, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
istvankohany
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2011, 09:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Post autor: istvankohany »

Fresh fish.

Wysłane z mojego GT-I9100
Robert3511
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2016, 13:45

Re: Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Post autor: Robert3511 »

Bardzo polecam tu Lewis &Clark. Dobrze śmiga na dwie osoby, jest też opcja solo.
kmd7
Posty: 1020
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Post autor: kmd7 »

Może Najeźdźcy z Północy - mieści się w budżecie, rzeczywiście grywalna w 2-4 osoby, inny układ startowy (łupów, kafelków darów) przy każdej grze, łatwe zasady, ładna plansza i karty, drewniane zasoby. Ciekawy sposób przeprowadzania akcji gracza, wyścig o łupy, budowanie drużyny, jest miejsce na kombinowanie.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Ciekawa dla średnio zaawansowanych 2-5 >1h

Post autor: Rafalm »

W cenie do 100 PLN proponuję następujące pozycje:
- wspomniany wcześniej Istanbul, to niezłe wprowadzenie do eurogier
- Chicago Express - świetna gra wprowadzające do tematu gier ekonomicznych
- Szeryf z Nottingham - dobra gra negocjacji i blefu, tyle że dla 3-5 graczy (w dwie osoby nie pograsz)
- Wiarusi - jeśli chcecie zmierzyć się z niełatwą grą kooperacyjną za nieduże pieniądze

Aha, co do Wyspy Skye - raczej sobie odpuść. Po pierwsze to kolejna gra kafelkowa, a dwie już masz. Czas spróbować czegoś innego. Po drugie to gra oparta na mechanizmie wyceny i negocjacji. W takie gry najfajniej gra się w więcej osób, na 2 osoby raczej słabo.
ODPOWIEDZ