samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: buhaj »

Bardzo dobre pytanie. Podłączam się. Ja bardzo lubię gry solo, fajnie się można "wczuć" - w grupie tak nie da rady.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: ma_rio »

mat_eyo pisze:
tomb pisze:
mat_eyo pisze:A w czym Omaha Beach jest lepsze od zwykłego D-day Dice?
Porównywanie tych gier chyba nie ma sensu. Tylko temat podobny.
Ok, nie wiem dlaczego, ale myślałem, że to gry z jednej, d-day dice'owej rodziny :oops:
Owszem można tak powiedzieć, ale o ile "omaha" to prawdziwa gra wojenna bazująca na prawdziwej mapie, prawdziwych jednostkach itd... "ddd" można by spokojnie zamienić na inwazję ślimaków na ogródek kapusty i wiele by nie straciła, a może i by zyskała, bo łatwiej by mi było grać z dzieckiem :) Oczywiście nie znaczy to, że DDD jest złą grą. Ja ją bardzo lubię i na prawdę sporo w nią grałem i jeszcze pogram.
anettaja
Posty: 41
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:09

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: anettaja »

Witajcie nie chciałam zakładać nowego wątku wiec odświeżam stary. Ogólnie lubię proste rodzinne gry bez większej negatywnej interakcji. Nie stresujące tytuły. Trudno w takim klimacie znaleźć porządne gry solo jesli ktoś nie przepada za grami wojennymi czy cięższymi strategicznymi.
Z gier jednoosobowych posiadam.
Triominos
Trio
Sabotażysta pojedynek

Ograły mi się totalnie i są to za proste tytuły.

Z fajniejszych mogę wymienić nowe nabytki:
Zamki szalonego króla Ludwika
Dziedzictwo testament Diuka
Pandemia


Z nich wszystkich najbardziej podoba mi się Pandemia(gram dwoma pionkami na zmianę) gra sama narzuca zasady, czuć w tym klimat przygody.
Czy znacie inne lżejsze tytuły , niekoniecznie musi być na pudełku gra od 1-.. os.
Mogą być gry z których fanowskie zasady tworzą rozgrywkę jednoosobową (ps. horror w arham mnie nie zachwycił) Pandemic czas cthulu już tak- jest świetna. Tylko mając zwykła Pandemię nie chce powielać mechaniki gry wolę coś nowego w kolekcji. Talisman, czy runebound 2 edycja też odpada. coś średnio ciężkiego bez gier wojennych, le klimat fantasy czy detektywistyczny to jak najbardziej, bajkowy również. Więc generalnie prawie wszystko.
Mysłałam o robinsonie i magi i myszy - ale czekam na okazję do próbnej rozgrywki.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Retro »

Pandemic Cthulhu mimo wszystko warto, Pandemic Lekarstwo, Warhammer Quest, Znak starszych bogów, zakazana wyspa
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Bludgeon »

W talisman od czasu do czasu. Ostatnio w star trek ascendancy żeby się zasad nauczyć.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: detrytusek »

Tesla & Edison z dodatkiem powering up. Przede wszystkim gra ma inteligentnie rozpisane ruchy botów. Wysokie napięcie też niby coś takiego ma ale tam ten robot licytuje jak rypnięty rzecz, których nie potrzebuje. Tu nie ma takich sytuacji. Wygrać jest ciężko nawet z łatwiejszą wersją bota. Można grając samemu symulować rozgrywkę nawet do 6 graczy i jest to spokojnie do ogarnięcia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: kastration »

Bludgeon pisze:W talisman od czasu do czasu. Ostatnio w star trek ascendancy żeby się zasad nauczyć.

Talisman: Magia i Miecz w wersji solo i rywalizacyjnej na dwie postacie czy jakiej? Ciężko mi to sobie wyobrazić solo, ale może o jakimś patencie nie wiem?

Polecam solo grę Fortune and Glory. Wyborna zabawa. Co prawda jeszcze lepsza z kimś zagrać, ale solo można też świetnie pograć.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Pan_K »

Z lekkich solo najbardziej polecam Deep Space D6. Przyjemna turlanka, choć po jakimś czasie musi się ograć, nie ma siły. Z nieco cięższych ostatnio zagrywam się Troyes, choć faktycznie trochę losowość doskwiera. Ale łatwo nie jest. Podoba mi się też Terrafomacja Marsa - na pewno warto. Z superciężkich można próbować coś z serii COIN od GMT, choć to chyba podpada w jakimś stopniu pod kategorię "wojenne". Kiedyś chciałbym dorwać A Distant Plain lub Liberty or Death. Natomiast niedługo zamierzam obadać Comancheria (to już nie COIN, choć również od GMT). Tyle, że tematem jest powstanie imperium Komanczów. Trochę podobnie jest z Labiryntem: Wojną z Terroyzmem.
Jeśli chodzi o fanowskie wersje solo: zagrywałem się kiedyś AquaSphere (Badaczami Głębin). Teraz testuję Wyrocznię Delficką (aż dziw bierze, jak bardzo różna to waga rozgrywki, choć od tego samego autora) i nawet mi się podoba, ale jestem na początku testów, więc nie jest to miarodajna opinia. Bardzo lubię wariant solo w The Gallerist i mogę z czystym sumieniem polecić.
Natomiast Robinson to jakość sama w sobie. Bardzo polecam, bo choć ograł mi się już, to jednak mam za sobą dobrze ponad 100 partii - w większości solo.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 607
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 68 times
Been thanked: 89 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Bludgeon »

kastration pisze:
Bludgeon pisze:W talisman od czasu do czasu. Ostatnio w star trek ascendancy żeby się zasad nauczyć.

Talisman: Magia i Miecz w wersji solo i rywalizacyjnej na dwie postacie czy jakiej?
Tak, albo z alternatywnym zakończeniem gdzie wszyscy gracze współpracują.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Wincenty Jan »

Z racji tego, że w moje tytuły raczej cieżko mi gdziekolwiek zagrać zakupiłem Pola Arle i 51 Stan MS aby móc grać solo. Pola Arle zachwyciły mnie trybem solo jak i samą grą. Jaką grę Uwego jeszcze możecie polecić do trybu solo? Albo inaczej, która z gier Rosenberga ma najlepszy tryb solo według Was? Osobiście czekam z niecierpilowością na Ucztę dla Odyna ale to jeszcze troche czasu upłynie zanim pojawi się w Polsce.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: akahoshi »

Le Havre.
Najlepiej z tym wariantem: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=47815
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Zwieżak »

Wincenty Jan pisze:Z racji tego, że w moje tytuły raczej cieżko mi gdziekolwiek zagrać zakupiłem Pola Arle i 51 Stan MS aby móc grać solo. Pola Arle zachwyciły mnie trybem solo jak i samą grą. Jaką grę Uwego jeszcze możecie polecić do trybu solo? Albo inaczej, która z gier Rosenberga ma najlepszy tryb solo według Was? Osobiście czekam z niecierpilowością na Ucztę dla Odyna ale to jeszcze troche czasu upłynie zanim pojawi się w Polsce.
Nie wiem, czy najlepszy, bo nie grałem we wszystkie (np Le Havre), ale moją ulubioną grą solo jest Loyang
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: malekith_86 »

dla mnie najbardziej satysfakcjonującym trybem solo w kategorii optymalizacyjnego euro jest Kawerna
wynika to przede wszystkim z faktu, że w wariancie solo Kawerny nie ma ani krzty losowości, nowe lokacje są na sztywno, usprawnienia w formie kafelków zawsze są takie same i zawsze są wszystkie dostępne
wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o optymalizację ruchów
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: detrytusek »

malekith_86 pisze:dla mnie najbardziej satysfakcjonującym trybem solo w kategorii optymalizacyjnego euro jest Kawerna
wynika to przede wszystkim z faktu, że w wariancie solo Kawerny nie ma ani krzty losowości, nowe lokacje są na sztywno, usprawnienia w formie kafelków zawsze są takie same i zawsze są wszystkie dostępne
wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o optymalizację ruchów

No tak ale ile razy można rozgrywać identyczny układ? Jedynym wyzwaniem jest "pobij swój własny rekord". Brakuje poważnego przeciwnika.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Lothrain »

Wypróbowuję po kolei systemy automy z BGG. Na pierwszy ogień poszło Takenoko. Tryb solo jest naprawdę ciężki - już na poziomie normalnym jest kłopot wygrać z wirtualnym przeciwnikiem, na wyższych nie udało mi się wygrać. Tryb solo jest niestety mocno losowy, bo automa dociąga już zrealizowane karty w ciemno i czasem choćby się człowiek dwoił i troił, to nie da rady. Zagrać zagrałem, ale wracać raczej nie będę. Teraz Marco Polo.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: detrytusek »

Lothrain pisze:Wypróbowuję po kolei systemy automy z BGG. Na pierwszy ogień poszło Takenoko. Tryb solo jest naprawdę ciężki - już na poziomie normalnym jest kłopot wygrać z wirtualnym przeciwnikiem, na wyższych nie udało mi się wygrać. Tryb solo jest niestety mocno losowy, bo automa dociąga już zrealizowane karty w ciemno i czasem choćby się człowiek dwoił i troił, to nie da rady. Zagrać zagrałem, ale wracać raczej nie będę. Teraz Marco Polo.
Niestety wszystkie tryby solo działają albo na zasadzie - pobij swój rekord albo są koszmarnie losowe. Dlatego takim dla mnie odkryciem była Tesla. 0 losowości.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: siekan »

A ja poruszę pytanie odnośnie Horroru w Arkham LCG solo. Bardzo przyjemnie grało się we Władcę, samo budowanie talii niezwykle bawiło :wink: Jak waszym zdaniem wypada Horror? Temat dla mnie jeszcze fajniejszy.
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Ash »

siekan pisze:A ja poruszę pytanie odnośnie Horroru w Arkham LCG solo. Bardzo przyjemnie grało się we Władcę, samo budowanie talii niezwykle bawiło :wink: Jak waszym zdaniem wypada Horror? Temat dla mnie jeszcze fajniejszy.
Wypada jeszcze lepiej, ma świetną, elastyczną mechanikę, aspekt przestrzenny (poruszanie się między lokacjami) i jest mocniejszy fabularnie.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: michcic »

Wincenty Jan pisze:Z racji tego, że w moje tytuły raczej cieżko mi gdziekolwiek zagrać zakupiłem Pola Arle i 51 Stan MS aby móc grać solo. Pola Arle zachwyciły mnie trybem solo jak i samą grą. Jaką grę Uwego jeszcze możecie polecić do trybu solo? Albo inaczej, która z gier Rosenberga ma najlepszy tryb solo według Was? Osobiście czekam z niecierpilowością na Ucztę dla Odyna ale to jeszcze troche czasu upłynie zanim pojawi się w Polsce.
Grałem solo w trzy gry Rosenberga. Najbardziej spodobała mi się Agricola, gdzie rozgrywka nie kończy się po jednej partii, ale jeśli zdobędziesz wymaganą liczbę punktów możesz kontynuować grę zachowując niektóre karty usprawnień na kolejne partie. Liczba wymaganych do zdobycia punktów rośnie z każdą partią, dlatego trzeba uważnie dobierać karty, tak by stworzyć jak najbardziej wydajny silniczek.

Drugą grą jest Szklany Szlak. Tutaj właściwie jest to zupełnie inna rozgrywka niż w wariancie wieloosobowym. Podoba mi się, że w każdej kolejnej turze nie możesz skorzystać z kart pomocników zagranych już w poprzedniej rundzie, przez co czasami możliwości są dość ograniczone i trzeba pokombinować. Jest trochę losowości, ale w tym właśnie cały urok, żeby na wypadek pecha mieć przygotowany plan B.

Grałem też w Le Havre w wariant opisany w instrukcji, ale ten mnie nie zachwycił. Zasady nie zmieniają się w stosunku do standardowej rozgrywki z innymi graczami.

Z innych gier próbowałem wspomniany przez Ciebie 51. Stan, ale trochę irytował mnie upierdliwym sprawdzaniem skuteczności ataku gracza wirtualnego. Wydaje mi się, że zdecydowanie lepiej rozwiązane jest to w Osadnikach: Narodziny Imperium - mam nadzieję przekonać się o tym wkrótce. Na sprawdzenie solo czeka też Lewis & Clark, genialna gierka, w którą jednak nie mam z kim grać, więc pogram chociaż sam. ;)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Ascalogan »

Ash pisze:
siekan pisze:A ja poruszę pytanie odnośnie Horroru w Arkham LCG solo. Bardzo przyjemnie grało się we Władcę, samo budowanie talii niezwykle bawiło :wink: Jak waszym zdaniem wypada Horror? Temat dla mnie jeszcze fajniejszy.
Wypada jeszcze lepiej, ma świetną, elastyczną mechanikę, aspekt przestrzenny (poruszanie się między lokacjami) i jest mocniejszy fabularnie.
Tyle tylko, że budowanie talii (póki co) nie bardzo bawi ;-)
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: siekan »

A lepiej solo sprawdzi się Horror w Arkham czy Horror LCG? Czekam na dodruk Eldritch i chciałbym jakoś miło spędzić ten czas oczekiwania :wink:
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Maxxx76 »

LCG, zdecydowanie :-D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: Sekator »

Nie wiem czy ktos to juz proponowal, ale jak chcecie euro do gry solo, to orleans z dodatkiem. Daje 2 solowe scenariusze + dodatkowo jeden kooperacyjny, ktory mozna grac samemu.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: pkajak »

Zapraszam na najnowszy odcinek audycji Gra Warta Świeczki poświęcony grze Silent Victory.
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: samotność i planszowki:) czyli w co gracie w pojedynkę?

Post autor: kinioo »

U nie (nas) ostatnio Robinson.

Po paru rozgrywkach we dwojke, zauwazylem, ze zonce srednio podchodzi (szczerze myslalem, ze podpasuje bardzo), tak wiec beded pomykal solo chyba...

K.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ