(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Alkes pisze:Więc może przejdę do meritum, czy przyprowadzanie studentów z innych krajów na nasze spotkania jest dobrym pomysłem? Czy mamy jakieś gry gdzie bariera językowa nie byłaby przeszkodą, albo gry anglojęzyczne, które pozwolą wszystkich połączyć :)
Jeśli o mnie chodzi to mam anglojęzycznego Dominiona i po angielsku się dogadam więc w razie "W" mógłbym im poświęcić czas ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

czy ma ktoś ELIZJUM albo AGRICOLĘ RODZINNĄ? Chciałbym przetestować zanim kupię w naszych graszkach.pl :)
Graszki
Posty: 235
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:24
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Graszki »

Ile nowych osób - brawo! :)

potwierdzam przybycie w środę

p.s.
zamówienia sklepowe mogę przynieść na politechnikę w środę, jeśli czegoś Wam trzeba, zamawiajcie :P

Staszku mam rodzinną agricolę i przyniosę, wypróbujesz :)
Nasz sklep z grami i nie tylko: http://graszki.pl/
W sklepie wszystkie gry dostępne od ręki
(a jak brak to jest napisane ;) )
Opinie na Opineo: http://www.opineo.pl/opinie/graszki-pl
Bądź na bieżąco FB: www.facebook.com/dziecitestuja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

z grami po angielsku czy niezależnymi językowo nie ma problemu. W sumie musiałbym potrenować tłumaczenie po angielsku, ale jest to do zrobienia. Ewentualnie jak ktoś jest wygadany też może pomóc ;)
Jeśli obcokrajowcom nie będzie przeszkadzał mój angielski z rumuńskim akcentem, to damy radę :lol:


O! sklep się zmaterializował i zapowiedział przybycie ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

piton pisze:O! sklep się zmaterializował i zapowiedział przybycie ;)
To teraz tak oficjalnie się trzeba będzie zwracać :P "Per Graszki"

Ogólnie w tym tygodniu jeszcze ich raczej nie będzie, mają Tydzień zapoznawczy i w środę na łyżwy idą :p ale jak się znajdą potem chętni to będę ich kierował na środy :)
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze:"Per Graszki"
no ba! Wasza Wysokość ;)
Alkes pisze: Ogólnie w tym tygodniu jeszcze ich raczej nie będzie, mają Tydzień zapoznawczy i w środę na łyżwy idą :p ale jak się znajdą potem chętni to będę ich kierował na środy :)
jak będziemy mieli do dyspozycji dwie sale, jako ostatnio, to kieruj kogo chcesz.
Jak zostaniemy przy jednej sali, to będzie trzeba zacząć ludzi zniechęcać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

piton pisze:
Alkes pisze:"Per Graszki"
no ba! Wasza Wysokość ;)
Nie obrażę się jakby co :P

Moje 9 godzin wczoraj w podróży i 9 godzin w pracy dają o sobie znać, że się nie przełączyłam. Już dziś nic nigdzie nie piszę tylko odpoczywam ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Arleta, my tak z sympatii i z przekąsem :)

No bo "jechać" to można ludziom z 'na przykład' Turawy, którzy 'na przykład' we Wrocławiu mieszkają i zamieszczają 'na przykład' bardzo tanie komentarze w naszym wątku. Oczywiście to tylko hipotetyczne przykłady, więc nie ma się co obrażać, bo któż taki jest :mrgreen:
Uzasadniam teorię: tacy ludzie mieli do nas przyjechać na weekend pograć, nawet popić i dupa (Andrew)... więc wiadomo, że to fikcja literacka jest, bohater i miejsce z(wy)myślone :mrgreen:

no i oczywiście buziaczki bohaterowi :wink:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 2009
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 254 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Arleta, my tak z sympatii i z przekąsem :)
Piton - człowiek, który z sympatii by zabił...

Arletko - napisz, proszę, jakie tytuły przyniesiesz w sobotę... są przesłanki wskazujące na to, że się pojawię, więc spróbuje ogarnąć co nieco na sucho, aby móc później potłumaczyć (i bez głupich podśmiechujek mi tu)... innych nie pytam, bo pewnie aż tyle nie zabiorą ze sobą, żeby nie wyrabiali z tłumaczeniem (fajnie jakby Honshu się pojawiło, ktokolwiek jest właścicielem tego cacka)...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:Piton - człowiek, który z sympatii by zabił...
Imputent z Ciebie :P
no jestem człowiekiem renesansu, ale żeby aż tak ;) niemniej jak mawia wróż: dziękuję za uznanie.
eh Jacku, podśmiechujki na forum internetowym, a faktyczne zachowanie - w tym morderstwo - znaczy jak piszesz, tak cię widzą ... takie jest pewnie odwieczne prawo internetu. W sumie dobrze, że ludźmi utrzymuję kontakty również poza ekranem i klawiaturą, bo jednak świat w kilku wymiarach jest ciekawszy.

Ktokolwiek weźmie Honshu. Teresa już o to prosiła właśnie pod kątem biblioteki.
Jeśli ktoś będzie gotów wytłumaczyć tytuły, które przynoszę/posiadam na półkach to piszcie proszę do wtorku wieczór. Wystarczy, że każdy potłumaczy ze 2-3 gry i biblioteka obskoczona.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

[...] bo jednak świat w kilku wymiarach jest ciekawszy.
Jeśli ktoś będzie gotów wytłumaczyć tytuły, które przynoszę/posiadam na półkach to piszcie proszę do wtorku wieczór. Wystarczy, że każdy potłumaczy ze 2-3 gry i biblioteka obskoczona.
Mogę Ciebie Piton wesprzeć w sobotę w miarę moich możliwości, co prawda przydałoby mi się zagrać jeszcze w jakieś tytuły w środę dla lepszego poznania zasad, lecz jakby co to się deklaruję ;)

Świat jednowymiarowy jest nudny niczym linia prosta ;P Wolę 3D i na żywo x]
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Teresa
Posty: 389
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Piton, to jak możesz oprócz Honshu weź jeszcze Santiago - teraz umiem już wytłumaczyć poprawnie obie gry :D (czyli w w sobotę będę tłumaczyć: Santiago, Honshu i moje Carrcason, Zamki Burgundii i 6-bierze; a jak będzie Marcin, to jeszcze weźmiemy Tzolkina).

W środę będziemy ok 18:00, wiec przywiozę Pitonowego Brassa i chciałabym w niego zagrać :wink:
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Skoro wszyscy się już zapowiadają to i ja. Będę w środę od 16, wezmę Keyflowera skoro Ewa chce i pewnie coś jeszcze. Sam zagrałbym w coś konkretnego, a nie same popierdółki jak co tydzień :twisted: Co do biblioteki, jeszcze nie wiem czy będę mógł wam pomóc, w środę dam znać już na pewno. Do środy!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Teresa zabiorę co napisałaś.
PanOddjob pisze:Sam zagrałbym w coś konkretnego, a nie same popierdółki jak co tydzień :twisted:
Przypomnij w co graleś na ostatnim spotkaniu, tydzień temu, nie zapamietałem niestety. W końcu co tydzień jesteś, zawsze, no i nie chcielibyśmy takiego stałego bywalca zawieść jak co tydzień.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Planuje być w tą środę. Z tego co wyczytałem to Clanka posiada Ania, wiec Cie Aniu ładnie proszę abys przyniosła go w środę, bardzo chciałbym w to zagrać.
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

piton pisze:W końcu co tydzień jesteś, zawsze
Jedno małe przekłamanie i już się czepia :) Co tydzień... jak już jestem*.
piton pisze:nie chcielibyśmy takiego stałego bywalca zawieść jak co tydzień.
No i takie podejście rozumiem :D
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

DarkBogas pisze:Z tego co wyczytałem to Clanka posiada Ania, wiec Cie Aniu ładnie proszę abys przyniosła go w środę, bardzo chciałbym w to zagrać.
OK :) ...nie odzywałam się, bo nie wiedziałam, czy będę. Teraz już wiem... będę. Zatem będzie i Clank :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3419
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1166 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

PanOddjob pisze: Jedno małe przekłamanie i już się czepia
no wiesz, nie róbmy z forum TVp :lol:

też bym sobie pograł w coś naprawdę ciężkiego - chciałbym co tydzień . Teraz jest bardzo mieszane towarzystwo i to jest ten problem.
Graczy, z którymi gram od kilku lat jest zazwyczaj 2-4, potem kilku pierwszo-roczniaków (co za dużo gier też nie znają, to nie jest zarzut) no i ostatnio przewaga świeżych graczy.
Najlepiej jakby nowi grali z nowymi, a reszta z ludźmi o podobnym stażu/znajomości gier. tylko z racji przychodzenia o totalnie różnych godzinach tego nie osiągamy. Dlatego nie koniecznie są gry o których marzymy. Nie wyciągnę na stół ciężkawych gier, skoro na stole lądują teraz dość lekkie tytuły, a odbiór jest "różny"...
Czekam, aż wyklaruje się stałe grono i wtedy będzie można swobodnie się umawiać na mocne tytuły w naprawdę dobranym gronie, a nie z musu czy przypadku.

Pomijam, że Kamil ze mną chyba raz grał na Politechnice ;)

Ja przyniosę Honshu, Blood Rage, Santiago - na pożyczki. Sam chciałbym zagrać w Brassa.
oczywiście przytargam coś jeszcze, raczej z tytułów nie satysfakcjonujących Kamila ;)
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Aha, bede ok. 17tej. Tez moge cos zabrac: kolekcja
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Blood Rage będzie do pożyczenia na sobotę? Zostawiasz? Pytano mnie o to, to się dopytuję :)

Ja mogłabym zagrać jeszcze raz w Troyes :)
Tylko, że będę ok 17:00

A co do innych gier to się dostosuję.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Ja jutro będę od początku do końca, wezmę Munchkina i Osadników, więc może jak ktoś będzie chciał dołączyć to odciążę naszych mentorów :D
W sobotę jeszcze nie jestem pewny, ale chciałbym się pojawić, wtedy też postaram się pomóc, będę informować :)
W co grałem:
Spoiler:
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

DarkBogas pisze:Aha, bede ok. 17tej. Tez moge cos zabrac: kolekcja
WOW! Bogas, zagrałbym w tego Runebounda, albo Descenta :D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Mogę przynieść i wytłumaczyć ale nie usiądę do grania, chce Clanka wypróbować ;) a to sa gry z tych dłuższych (raczej na cale spotkanie).
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 11:11 przez DarkBogas, łącznie zmieniany 1 raz.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Spoko, zobaczymy czy znajdzie się jeszcze ktoś chętny :)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

O rany, tyle ciekawych gier. We wszystko bym chętnie zagrała. Szkoda, że nie da się rozdwoić. W runebouda czy descenta też bym chętnie zagrała. Ale jeszcze w kolejce keyflower i bladrejdż. A Michał i Mateusz, z którymi ostatnio grałam wspominali, że będą i wezmą Eldritcha. W Brassa też bym chętnie ... We wszystko bym zagrała. To ja może jutro nic nie biorę. Przyłączę się do tej gry, do której akurat będzie się zbierać ekipa :) (będę około 17).
Chyba, że ktoś by chciał, żebym coś przyniosła.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
ODPOWIEDZ