Runewars: The Miniatures Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Twister
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:45

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Twister »

Gdzieś czytałem, że 6'x3' (około 90x180 cm).

Btw, podobno premiera ma być 13 kwietnia, nie wiem tylko czy w europie też.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Daetorian »

Twister78 pisze:Gdzieś czytałem, że 6'x3' (około 90x180 cm).

Btw, podobno premiera ma być 13 kwietnia, nie wiem tylko czy w europie też.

spora przestrzeń...

Ja słyszałem, że europa to początek maja :(
Twister
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:45

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Twister »

Jakiś czas temu pojawił się filmik z unboxingiem gry (link poniżej).
Jak dla mnie jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Jedynie krzywe włócznie będzie trzeba prostować za pomocą gorącej wody ;)

https://www.youtube.com/watch?v=uTSBLhABu_U
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: costi »

Twister pisze:Gdzieś czytałem, że 6'x3' (około 90x180 cm).

Btw, podobno premiera ma być 13 kwietnia, nie wiem tylko czy w europie też.
3x3 (90x90 cm) w przypadku armii z core setu, 6x3 (180x90 cm) w przypadku pełnych 200 punktów (starter to ok. połowa).

Premiera 13 kwietnia podobno, ZTCW w Europie też.

Osoby, które grały na Adepticonie (albo dostały tam swoje egzemplarze w ramach biletu premium) piszą, że jakość figurek jest na wysokim poziomie, a sam core set daje dużo lepszą zabawę niż core do X-Winga czy Armady (głównie dlatego, że jednostek jest więcej).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Twister
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:45

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Twister »

costi pisze: Premiera 13 kwietnia podobno, ZTCW w Europie też.
Oby to była prawda :wink:


A wiadomo kiedy FFG planuje udostępnić instrukcję? Koniec końców grę niektórym już udostępniła ;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: costi »

trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Twister
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:45

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Twister »

Runewarsy zmieniły status z "on the boat" na "shipping now"
Premiera 13.04.2017 w US, wiecie może czy dotyczy to także Polski?
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Amholen »

na początku podpaliłem się jak szczerbaty na suchary, ale po zobaczeniu cen dodatków mój entuzjazm gwałtownie opadł.
Nawet GW im do pięt nie dorasta jeśli chodzi o ceny
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Daetorian »

ceny normalne jak na FFG :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: sewhoe »

Daetorian pisze:ceny normalne jak na FFG :)
Tylko jeśli za tytułem stoi jakaś solidna licencja, to jestem w stanie to sobie jakoś wytłumaczyć. Tu zaś mamy nijaki generyczny świat fantasy by FFG. Nie kupuję w takim przypadku ich polityki cenowej.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: aryss »

Szykuje sie wtopa wieksza od Diskwarsow ( sprzedazowo i turniejowo) no chyba ze zrobia z tego jakies packi do descenta :mrgreen: :mrgreen:
Twister
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:45

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Twister »

Jeżeli zastąpi WFB to jestem w stanie przełknąć te ceny ;)
Na batla wychodziły o wiele większe kwoty (tyle, że dostępny był rynek wtórny który niwelował koszty)

Mam tylko nadzieję, że w grze będzie jako taki balans.

Kojarzę też informację o tym, że aby mieć wszystkie potrzebne ulepszenia nie będzie trzeba kupować dodatków wszystkich frakcji (tak jak ma to miejsce w x-wingu) tylko tej która się aktualnie gra.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Daetorian »

aryss pisze:Szykuje sie wtopa wieksza od Diskwarsow ( sprzedazowo i turniejowo) no chyba ze zrobia z tego jakies packi do descenta :mrgreen: :mrgreen:

Ale czemu tak uważasz? bo próg wejścia drogi oraz dodatki swoje kosztują? Nie jestem fanem tego świata ot takie sobie fantasy.
Ważna jest mechanika/jakość/klimat

W mojej ocenie Mechanika 9/10, jakość jak utrzymają poprzednią to 7/10 a klimat co kto lubi dla mnie 6/10
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Twister pisze:Jeżeli zastąpi WFB to jestem w stanie przełknąć te ceny ;)
Może zerknij na Shadespire od GW ? To ma szanse być turniejowo popularne.

Runewars są moim zdaniem przegrane na starcie. Relacja value for money jest bardzo słaba w wypadku Runewars.
Nawet zestaw podstawowy się nie opłaca.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: ariser »

A tak z innej beczki - figurki są jednoczęściowe, to wiem, ale są pudełkowo pomalowane? Podejrzewam, że nie, ale wtedy by się opłacały. ;) Powiem szczerze, że mi się całkiem podobają, chociaż jak na grę stricte figurkową to szału nie ma. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Daetorian »

ariser pisze:A tak z innej beczki - figurki są jednoczęściowe, to wiem, ale są pudełkowo pomalowane? Podejrzewam, że nie, ale wtedy by się opłacały. ;) Powiem szczerze, że mi się całkiem podobają, chociaż jak na grę stricte figurkową to szału nie ma. ;)

Nie pomalowane
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Jakby były prepainted to by były warte swojej ceny.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: schizofretka »

A DW bylo wtopą? Kariery nie zrobiło, ale jakiś dodatek wydali, więc coś się sprzedać musiało. Równie dobrze mogła to być polityka ograniczonego supportu.

Mi się wydaje, że o ile Rw na wejściu wydawało mi się mocno ryzykowne, tak po zapowiedzi A Song of Ice and Fire jego atrakcyjność zmalała z 10 razy...

No ale poczekajmy na reguły jednego i drugiego.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: ariser »

DREADNOUGHT2 pisze:Jakby były prepainted to by były warte swojej ceny.
Też tak uważam. Szkoda. Szczególnie, że wg lore'a zasadniczo nie ma za bardzo opcji kombinowania z kolorami - ludzie niebiesko-żółci i fioletowi nieumarli.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: ajfel »

ariser pisze:A tak z innej beczki - figurki są jednoczęściowe, to wiem, ale są pudełkowo pomalowane? Podejrzewam, że nie, ale wtedy by się opłacały. ;) Powiem szczerze, że mi się całkiem podobają, chociaż jak na grę stricte figurkową to szału nie ma. ;)
Z tego co oglądałem unboxing, to nie wszystkie modele są jednoczęściowe. No i oczywiście, jak już przedmówcy rzekli wymagają pomalowania.

Dla mnie te modele nie są przeciętne, są poniżej przeciętnej jak na grę bitewną. W grach planszowych mamy inne standardy - tam takie ludziki mogą wzbudzać zachwyt, w pełnokrwistych bitewniakach już nie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale wydaje mi się, że FFG przeszarżowało.
Gra jest droga, ma sztampowe i nudne uniwersum i modele pozostawiające wiele do życzenia. Atutem X-Winga i Armady (oprócz tego, że oczywiście ich mechaniki bronią się) były ładne modele gotowe do gry po wyjęciu z pudełka i uniwersum mające rzesze fanów na całym świecie. Runewars nie ma tych atutów, nie za bardzo więc widzę, czym miałaby przyciągnąć do siebie ludzi.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: Bardok »

Najbardziej co w mojej opinii "uwali" tą grę to uniwersum. Bardziej mdłego i nijakiego uniwersum fantasy chyba nie ma. Ja rozumiem, że FFG woli promować Terinoth zamiast kupować licencję do czegokolwiek normalnego, ale to nie wróży sukcesu. Przy Xwingu/Armadzie było uniwersum Star Wars, pseudo bitewniak praktycznie identyczny na pierwszy rzut oka od CMON (SoF&I) ma za sobą serial Game of thrones... tutaj w porównaniu mamy straszną bidę za wysoką cenę!

Popatrzcie sobie na drugą edycję Battlelore, też przeniesioną do Terrinoth i też porażka (pomimo, że gra jest chyba najlepsza w zasadach w serii Command and Colors!).
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: ariser »

Niestety zgadzam się. Terrinoth jest cukierkowo - bezpłciowe, co spokojnie pasuje mi w Descencie, czy nawet Battlelorze, ale nijak do gry bitewnej. Nie widzę tutaj głównego elementu tej części hobby, czyli jarania się nowymi modelami, malowania itp. Co do Battlelore'a to tez prawda niestety, gra mimo że świetna to musiała się sprzedać biednie, bo zrezygnowali z army packów, które w teorii powinny być czystym nabijaniem kiesy.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: costi »

Cóż, Runewars są idealną okazją, żeby ten setting rozwinąć. A robienie gry we własnym uniwersum ma wiele zalet, począwszy od tej, że nie trzeba się na żaden kanon oglądać. ;)

Mechanicznie gra wygląda świetnie, poza tym pamiętajcie, że bitewniaki żyją sceną turniejową, a tu już FFG zapowiedziało pełen support.

O modelach się nie wypowiadam, muszę zobaczyć na żywo. Aczkolwiek patrząc po zdjęciach, nie zgadzam się z ajfelem, że są "poniżej przeciętnej". Figurki rank & file są w porządku, zarówno designersko jak i technicznie (pomijam klasyczny problem z włóczniami), zobaczymy jak zrobią herosów, machiny czy inne bestie, bo to są modele, które najbardziej przyciągają wzrok.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: DREADNOUGHT2 »

costi pisze:
Mechanicznie gra wygląda świetnie, poza tym pamiętajcie, że bitewniaki żyją sceną turniejową, a tu już FFG zapowiedziało pełen support.
Kupisz Runewars za cenę zbliżona do detalicznej ? Szczerze napisz.
No widzisz.

Jeżeli pełen support od FFG ma oznaczać to co do tej pory - czyli organizator turnieju/sklep sam go sobie robi od A do Z i może kupić od FFG zestaw promo na nagrody to już Prodos jest bardziej hojny.

Moim zdaniem ten system ma praktycznie zerową szansę żeby w Polsce stać się popularną grą turniejową. Cenowo się nie broni ta gra kompletnie a konkurencja na rynku jest zbyt ostra.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Runewars: The Miniatures Game

Post autor: costi »

DREADNOUGHT2 pisze:
costi pisze:
Mechanicznie gra wygląda świetnie, poza tym pamiętajcie, że bitewniaki żyją sceną turniejową, a tu już FFG zapowiedziało pełen support.
Kupisz Runewars za cenę zbliżona do detalicznej ? Szczerze napisz.
No widzisz.
Tak, bardzo poważnie to rozważam. Co mam widzieć?

I tak, wsparcie producenta to właśnie owe kity turniejowe, to drabinka z turniejami różnego poziomu, nowe scenariusze itp. To wreszcie zainteresowanie producenta i rozwój produktu.
I co z tego, że kit trzeba kupić? I tak płacisz za wpisowe.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ