This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2382 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Dziwna ta recenzja.
Gra jest całkiem dobra, ale zbyt depresyjna i nie chcę w nią więcej grać. Ale i tak ją polecam.

On jest kaznodzieją, tak?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Pinhead
Posty: 39
Rejestracja: 25 lut 2014, 11:36

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Pinhead »

Bo jest dobra mechanicznie ale przytłacza klimatem :>??
The box. You opened it. We came. Now you must come with us, taste our pleasures.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Było bardzo widać, że gra mu się specjalnie nie podobała. Temat tematem (mnie gra komputerowa nie ruszyła w ogole i wynudziła jak flaki z olejem), ale nic ciepłego o mechanice i gameplayu nie było. Jak tłumaczył zasady - zero entuzjazmu.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Raczej mi się wydaje że całą mechanika jest tak zbudowana by jej nie było widać,a jedynie przekazywała historię, narrację, jakieś zmiany / quasi - rozwój, a nie ekscytujące mechanizmy licytacji, area control czy deckbuildingu ;) A jak historia nie podchodzi (ciężki klimat, tragiczne historie, dylematy moralne) to z przymusu gra. I jak dla mnie to wszystko było widać od początku jak na dłoni, że taka gra ma być i że taka będzie.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kaimada »

Vasel jest jaki jest.
Nie jest szokiem, że nie spodobał mu się temat tej gry. Zobaczcie sobie starą recenzję Chaosu w Starym Świecie od Dice Tower :wink:.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Ja w tej recenzji usłyszałem wszystko co chciałem usłyszeć. Nie przepadam za Vaselem, ale tutaj jego "zniechęcenie" odebrałem bardzo pozytywne.
TWoM od samego początku miało być grą do pomyślenia, a nie do czipsów i pośmiania się. Michał od dawna chciał zrobić taką grę, grę która zmusza nas do myślenia i wywołuje prawdziwe emocje.
Pamiętam jak graliśmy pierwszy raz w demo TWoM i jak nam miny zrzedła po 10 minutach gry. Pierwsza w zasadzie akcja/scena i od razu wybory, które wiesz, że dotyczą żywych ludzi i losów. Zrobisz dobrze dla siebie, to na pewnie nie będzie to dobre dla tych, których kosztem to robisz. Woja usprawiedliwia, ale...

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: slanesh »

Tom Vasel zawsze mówi, że nie lubi klimatów mrocznych, figurek z flakami krwią itd itp. Biorąć pod uwagę, że mimo to, że theme go odrzucał ocenił grę dobrze raczej dobrze świadczy o tej grze. Kupiłbym ja na pewno ale brak prawdziwego rulebooka w mojej grupie nie ma racji bytu.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Fakt, jest to dziwne, że bardziej skomplikowane zasady są zaszyte gdzieś między paragrafami w księdze skryptów. Kwestia czasu aż ktoś je wszystkie zbierze do kupy i wrzuci na BGG chociaż nie o to tu chodzi.
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KQuest »

Jaki jest cel umieszczania szczegółowych zasad w księdze skryptów? Gra nas w jakimś momencie zaprowadzi do tego miejsca?
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

KQuest pisze:Jaki jest cel umieszczania szczegółowych zasad w księdze skryptów? Gra nas w jakimś momencie zaprowadzi do tego miejsca?
Taki jest zamysł. W pewnym momencie odwołasz się do paragrafu, przy którym w ramce będą wyjaśnione dodatkowe zasady. Tom wyjaśnia to w podsumowaniu recenzji, kiedy nie wiedzieli czy samemu mają czytać paragrafy czy też gdzieś dopiero mieli trafić na instrukcję, że mają to robić. Jak widać taki system powoduje niedopowiedzenia i aż prosi się o pełną instrukcję w normalnym formacie.

A chodziło pewnie o utrzymanie tej legendarnej płynności nauczania gry przy użyciu dziennika i niestosowanie zwykłej instrukcji. Pytanie czy zostało to sprawdzone na tyle dobrze, że nie można pominąć tych ramek w księdze skryptów. [emoji6]
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Czy naprawdę takie trudne było zrobienie na wzór FFG, a nie kombinowanie - graczu domyśl się? Jedna instrukcja - otwórz i graj, taka jak jest + szczegółowe zasady i FAQ w osobnej książeczce. Założę się, że słyszelibyśmy wtedy same dobre opinie pod tym względem.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Wielu sobie zadaje to pytanie. Ale cóż, dopóki nie zagramy, to się nie dowiemy, czy to się sprawdza. Na BGG mówią, że to obecne rozwiązanie jest raczej nietrafione i w grze planszowej się nie sprawdza.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: olsszak »

Na ten moment, nie mając instrukcji w ręku, mam wrażenie, że gracze potrzebują instrukcji do korzystania z "pakietów zasad" w ramach księgi skryptów ;)

Teraz na poważnie - z tego co pamiętam kampanię to idea była taka żeby można było grać od razu tj. abyś o rzeczach, które są istotne dla danego fragmentu rozgrywki dowiadywał się w momencie kiedy są one potrzebne do jego przeprowadzenia :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2515
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Jan_1980 »

Kiedy polska premiera gry?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: KrzysiekL »

Jan_1980 pisze:Kiedy polska premiera gry?
Według wydawcy w czwartym kwartale.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1221
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 393 times
Been thanked: 267 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Deem »

Jan_1980 pisze:Kiedy polska premiera gry?
:lol:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2382 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

elbruus pisze:Kwestia czasu aż ktoś je wszystkie zbierze do kupy i wrzuci na BGG chociaż nie o to tu chodzi.
https://boardgamegeek.com/filepage/1482 ... rnos-basis
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: misioooo »

KrzysiekL pisze:
Jan_1980 pisze:Kiedy polska premiera gry?
Według wydawcy w czwartym kwartale.
Tylko nie podali, którego roku ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2702 times
Been thanked: 2382 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

misioooo pisze:Tylko nie podali, którego roku ;)
Tak, wiem, że to miał być żart, ale...

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

https://boardgamegeek.com/article/26139404#26139404

Fajne tłumaczenia AR do uwag geeka, który przestrzega wspierających Lord of Hellas przed tym czego mogą się spodziewać po AR na podst. doświadczeń z TWoM. Rozłożyło mnie na łopatki zwłaszcza to:
Slashdoctor wrote:
- If Lords of Hellas promises any kind of translations like they did with This War of Mine, be a little worried. Translation process didn't start until very late in This War of Mine, which meant that many backers won't be seeing their game any time soon.
Again, this was our mistake during the campaign.
WE should now it will take additional time and it was just naive to declare otherwise.
We fixed it in this campaign - langauge versions will be out 3months later and we stated that.
Tak, mamy opóźnienie z tłumaczeniem, tak przeoczyliśmy to ale naprawiliśmy ten błąd - tym razem napisaliśmy, że przetłumaczone wersje zostaną wysłane 3 miesiące po angielskiej wersji :D
AR'owa incepcja. Z drugiej strony lepsze 3 miesiące niż 5.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

Wszystkim twardostolcom polecam porównanie ile tekstu jest w TWoM i LoH i jaki to może mieć wpływ na termin wydania. Inna sprawa, że wciąż zachodzę w głowę, jak dorośli ludzie, znający ideę kickstartera, zachowują jak rozhisteryzowane nastolatki. Kickstarter ma w sobie dużą dozę ryzyka. Jeśli ktoś tego nie akceptuje, to niech w to nie wchodzi. Oszczędzi sobie nerwów, i innym też, pozbawiając ich obcowania z przewlekłym biadoleniem.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wallenstein »

Amen
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: yNidhogg »

Offtop cd:
Spoiler:
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Paskuder »

Myślę że z polską wersją nie powinno być większego problemu. Gdy dokładnie przyglądałem się grafikom to cześć jest już w polskiej wersji np karty bohaterow czy potworów (sekcja other components - ewidentnie jest Perseusz a nie Perseus czy cyklop a nie cyclops).
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: playerator »

Paskuder pisze:Myślę że z polską wersją nie powinno być większego problemu. Gdy dokładnie przyglądałem się grafikom to cześć jest już w polskiej wersji np karty bohaterow czy potworów (sekcja other components - ewidentnie jest Perseusz a nie Perseus czy cyklop a nie cyclops).
Używają tych samych postaci we wszystkich swoich grach..? :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ