Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gambit »

Trolliszcze pisze:
Gambit pisze:Wywiad może i zabawny miejscami, ale...taki trolling jest niesamowicie hermetyczny. Zrozumie go niewielka grupa osób, która "ma" go zrozumieć. Gorzej, jak trafi na niego człowiek, który nie jest w temacie. Ktoś taki może nie mieć mrocznego poczucia humoru i weźmie to na serio.
Abstrahując od poziomu humoru, co to ma do rzeczy? ASZdziennik też do likwidacji? :D Jak się ktoś nabierze, to będzie tylko śmieszniej (dla nas, kumatych).
ASZDziennik wszędzie podaje info, że jest satyryczny i to co pisze, to w 99% żarty. Planszówki bez ściemy nie do końca.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 573 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Galatolol »

Gambit pisze:Wywiad może i zabawny miejscami, ale...taki trolling jest niesamowicie hermetyczny. Zrozumie go niewielka grupa osób, która "ma" go zrozumieć. Gorzej, jak trafi na niego człowiek, który nie jest w temacie. Ktoś taki może nie mieć mrocznego poczucia humoru i weźmie to na serio.
Z drugiej strony w jaki sposób laik miałby na ten "wywiad" trafić?
A co do samej "rozmowy", to na pewno lepszy tekst niż poprzedni (którego czytanie prędko przerwałem). No i muszę przyznać, że "nie wiem, nie grałem" mnie rozwaliło.
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

Paskuder pisze:
bez_sciemy pisze:Koniec akcji niedługo, więc postanowiliśmy ostudzić Wasze rozgrzane głowy. Prezentujemy nieautoryzowany wywiad z Adamem Kwapińskim: https://planszowkibezsciemy.wordpress.c ... ki-wywiad/
Drugi akapit, naśmiewanie się z czyjegoś wzrostu, dziękuję postoję. Proszę nie obrażać gimbazy która przy tym "tworze" jawi się jako ostoja kultury i wysokiego poziomu. Niektórym z zazdrości chyba żal (_!_) ściska...
Macie rację wycofuję sie z tak tłamszonej ostatnio gimbazy. ;-)

To po prostu w moim odczuciu są w większości żarty na poziomie głośnego psucia powietrza w towarzystwie.
Ktoś się zaśmieje, kto inny zbulwersuje, ale skomentuje większość.

I pewnie o to w tym przypadku chodzi.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Trolliszcze »

Gambit pisze:
Trolliszcze pisze:
Gambit pisze:Wywiad może i zabawny miejscami, ale...taki trolling jest niesamowicie hermetyczny. Zrozumie go niewielka grupa osób, która "ma" go zrozumieć. Gorzej, jak trafi na niego człowiek, który nie jest w temacie. Ktoś taki może nie mieć mrocznego poczucia humoru i weźmie to na serio.
Abstrahując od poziomu humoru, co to ma do rzeczy? ASZdziennik też do likwidacji? :D Jak się ktoś nabierze, to będzie tylko śmieszniej (dla nas, kumatych).
ASZDziennik wszędzie podaje info, że jest satyryczny i to co pisze, to w 99% żarty. Planszówki bez ściemy nie do końca.
Od razu mam skojarzenia z kubkami od McDonalda i pisaniem, że zawartość może być gorąca...
EDIT: Gambit, koniecznie zajrzyj na tej stronie do działu "O nas" xD
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1221
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 392 times
Been thanked: 266 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Deem »

bez_sciemy pisze:Koniec akcji niedługo, więc postanowiliśmy ostudzić Wasze rozgrzane głowy. Prezentujemy nieautoryzowany wywiad z Adamem Kwapińskim: https://planszowkibezsciemy.wordpress.c ... ki-wywiad/
Fajnie zobaczyć coś bez przysłowiowego kija w .... i wychodzące poza ciągłe obawy "jak nas będą postrzegać ludzie z zewnątrz" - humor jest hermetyczny i niewysoki, ale zakładam, że tak miało być, więc good job :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Olgierdd »

Gambit pisze:
Trolliszcze pisze:
Gambit pisze:Wywiad może i zabawny miejscami, ale...taki trolling jest niesamowicie hermetyczny. Zrozumie go niewielka grupa osób, która "ma" go zrozumieć. Gorzej, jak trafi na niego człowiek, który nie jest w temacie. Ktoś taki może nie mieć mrocznego poczucia humoru i weźmie to na serio.
Abstrahując od poziomu humoru, co to ma do rzeczy? ASZdziennik też do likwidacji? :D Jak się ktoś nabierze, to będzie tylko śmieszniej (dla nas, kumatych).
ASZDziennik wszędzie podaje info, że jest satyryczny i to co pisze, to w 99% żarty. Planszówki bez ściemy nie do końca.
W sekcji "O nas" z dedykacją napisali, że ten blog to żarty ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gambit »

Trolliszcze pisze:EDIT: Gambit, koniecznie zajrzyj na tej stronie do działu "O nas" xD
Fejm +20, Rispekt na dzielni +10 Mission accomplished :)

A poważnie, jak pisałem nie chodziło mi o nas. My wiemy. Chodziło o świeżaka, który przypadkiem na to trafi. On niekoniecznie może się skumać. Wtedy pojawia się problem :) Ten dopisek to rozwiązuje (i rozsławia moje imię) :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

To już nawet wiem, kto jest autorem. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatosz »

Popieram Galatolola, może bez przesady z tym parasolem ochronnym dla czytelników. Równie dobrze ktoś z brzydką twarzą powinien stać jedynie na tle odwracających uwagę kolorowych map, bo inaczej ktoś się może przestraszyć i upaść. Już samo usunięcie postów Młodego Giercownika mi się w sumie średnio podobało, no ale grupa prywatna, to niech będzie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
bez_sciemy
Posty: 23
Rejestracja: 24 cze 2017, 23:23

Re: Lords of Hellas

Post autor: bez_sciemy »

raj pisze:To już nawet wiem, kto jest autorem. :)
My też.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Odchodząc od tematyki zastępczej z gatunku matki Madzi i kto kogo nie udawał w wywiadzie:

Jeśli komuś umknęło, to w komentarzach twórcy zdradzili, że planują wydać wszystkich bohaterów w alternatywnej wersji na wierzchowcach, które będzie można dokupić w PM. Jak na razie pochwali się koncepcjami:
- Perseusza
Spoiler:
- Achillesa
Spoiler:
- Hektora
Spoiler:
- Heleny
Spoiler:
- Cleito (jest jej polski odpowiednik?)
Spoiler:
Był też Herakles na dziku ale mi zaginął :P

Biorąc pod uwagę, że finalnie wszyscy bohaterowie mają wylądować na wierzchowcach - kusić mnie będzie aby kupić ten pakiet i dodać do niego jakąś domową zasadę, gdzie naszego rumaka dostajemy jako nagrodę np. za wykonanie questu, wraz z jakimś dodatkiem do statystyk bohatera/nową umiejętnością.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatosz »

mmag pisze: Biorąc pod uwagę, że finalnie wszyscy bohaterowie mają wylądować na wierzchowcach - kusić mnie będzie aby kupić ten pakiet i dodać do niego jakąś domową zasadę, gdzie naszego rumaka dostajemy jako nagrodę np. za wykonanie questu, wraz z jakimś dodatkiem do statystyk bohatera/nową umiejętnością.
Albo za przyniesienie piwa, przy takiej grze metagra z pewnością ma znaczenie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

Orientujesz się może, jaka cena pakietu?
mam nadzieję, że nie 6 funtów za pojedyńczą figurkę jak za perseusza :roll:
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

5..4...3...2...1... Ok <fanfary> po kampanii ponad 1,7 miliona Funciaków na koncie, a teraz emigracja do Argentyny i zmiana nazwiska:D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

stalker7 pisze:Orientujesz się może, jaka cena pakietu?
mam nadzieję, że nie 6 funtów za pojedyńczą figurkę jak za perseusza :roll:
Nie, jak na razie to nie wiadomo jeszcze bodajże czy to w ogóle się pojawi i wyjdzie poza stół kreślarski grafika ;) Choć jeśli wyjdzie, to też mam nadzieję, że będzie taniej - 6 funtów pomnożone przez dziewięciu (?) bohaterów daje niezłą kwotę...
stalker7
Posty: 712
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

mmag pisze:
stalker7 pisze:Orientujesz się może, jaka cena pakietu?
mam nadzieję, że nie 6 funtów za pojedyńczą figurkę jak za perseusza :roll:
Nie, jak na razie to nie wiadomo jeszcze bodajże czy to w ogóle się pojawi i wyjdzie poza stół kreślarski grafika ;) Choć jeśli wyjdzie, to też mam nadzieję, że będzie taniej - 6 funtów pomnożone przez dziewięciu (?) bohaterów daje niezłą kwotę...
Moim skromnym zdaniem powinni za darmo dodać dla każdego kto zamówił Titan pledge w ramach podziękowania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Ostateczna zebrana kwota w trakcie trwania KS to 1.717.792£
A ja nawet nie wycofałem swojego pledża 1£. Niech chłopaki mają :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Curiosity pisze:Ostateczna zebrana kwota w trakcie trwania KS to 1.717.792£
A ja nawet nie wycofałem swojego pledża 1£. Niech chłopaki mają :)
Ja tam przy grupowych zamówieniach zawsze wolę zostawić tego jednego dolca żeby potem móc opierdzielać w komentarzach ile jeszcze trzeba czekać i dlaczego tak się wszystko opóźnia :twisted:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

mmag pisze:- Cleito (jest jej polski odpowiednik?)
Nie było łatwo, ale mam :)
Klejto
Wkrótce po tych wydarzeniach, Posejdon zaczął rozglądać się po swojej nowej domenie i daleko na zachodzie odkrył dziewiczą krainę, a w niej - dwójkę ludzi zrodzonych z samej Ziemi i ich córkę, Klejto. Zakochał się w tej pięknej kobiecie i bez pytania nikogo o zgodę, wziął ją sobie za żonę. Starał się wcześniej o rękę Hestii i Demeter, ale obie odrzuciły jego zaloty. Tylko Klejto uległa potędze boga mórz, wkrótce rodząc mu pięć par bliźniaków i najstarszego, najsilniejszego i najmądrzejszego z nich, Atlasa, który otrzymał imię po Tytanie, pod którego to siły wrażeniem był Posejdon. Gdy już stara Klejto zmarła, jak to śmiertelniczka, Atlas w miejscu gdzie wcześniej żyli razem jego rodzice założył wielką świątynię, a dokoła niej wspaniałe miasto, które nazwał Atlantydą.
źródło: http://archeos.pl/artykul/5435
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Curiosity pisze:
mmag pisze:- Cleito (jest jej polski odpowiednik?)
Nie było łatwo, ale mam :)
Klejto
Wkrótce po tych wydarzeniach, Posejdon zaczął rozglądać się po swojej nowej domenie i daleko na zachodzie odkrył dziewiczą krainę, a w niej - dwójkę ludzi zrodzonych z samej Ziemi i ich córkę, Klejto. Zakochał się w tej pięknej kobiecie i bez pytania nikogo o zgodę, wziął ją sobie za żonę. Starał się wcześniej o rękę Hestii i Demeter, ale obie odrzuciły jego zaloty. Tylko Klejto uległa potędze boga mórz, wkrótce rodząc mu pięć par bliźniaków i najstarszego, najsilniejszego i najmądrzejszego z nich, Atlasa, który otrzymał imię po Tytanie, pod którego to siły wrażeniem był Posejdon. Gdy już stara Klejto zmarła, jak to śmiertelniczka, Atlas w miejscu gdzie wcześniej żyli razem jego rodzice założył wielką świątynię, a dokoła niej wspaniałe miasto, które nazwał Atlantydą.
źródło: http://archeos.pl/artykul/5435
O, dzięki!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Spójrzcie na obrazek z ostatniej aktualizacji.
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/1922921

Czy w Puszce Pandory będzie Koń Trojański???
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Curiosity pisze:Spójrzcie na obrazek z ostatniej aktualizacji.
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/1922921

Czy w Puszce Pandory będzie Koń Trojański???
Ja w pudełku "widzę wilczycę", więc obstawiam Romulusa i Remusa :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: buhaj »

Z rysuneczku tak to wygląda
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Ekskluzywne powietrze z Polski! Niech wezmą je z Krakowa, będzie można łatwo pokroić :D

W ogóle kozacki obrazek. Hipokaktus wymiata.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

vcrproszek pisze:Ja w pudełku "widzę wilczycę", więc obstawiam Romulusa i Remusa :)
Hmmm, na początku myślałem, że to koń i podkowa, ale na powiększeniu "podkowa" okazała się być wieńcem laurowym. Co do wilka, to nadal nie jestem pewny, czy to aby nie koń
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ