(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 460
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

maciej.kr pisze: 06 maja 2020, 13:01 Witam,

kiedy można się spodziewać Fire in the Sky i Sukcesorów ?

Pozdr
W październik u backerów, oba tytuły :)
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: krwlng »

adrturz pisze: 07 kwie 2020, 08:36
souljah pisze: 06 kwie 2020, 17:46 Czy to potwierdzone info, że nie planujecie polskiego wydania dodatku do My Little Scythe?
Tak, na obecną chwilę rozszerzenie nie jest planowane.
A myśleliście może przynajmniej o pakiecie polonizacyjnym?
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 460
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

souljah pisze: 06 kwie 2020, 17:46
A myśleliście może przynajmniej o pakiecie polonizacyjnym?
Na obecną chwilę, skupiamy się na innych projektach, a trochę ich jest ;)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Kin@a »

japanczyk pisze: 10 sty 2020, 10:57
Lolas pisze: 10 sty 2020, 10:42 Częściowo działa to też w drugą stronę: brak decyzji co do Toskanii może wpłynąć na sprzedaż podstawki.
Myślę, że mimo wszystko targetem sprzedazy każdej planszówki nie sa geekowie tylko randomy, które własnie siegaja np. po Na Skrzydłach bo sa ptaszki i sięgną po Viticulture bo to gra o winie i mozna wnia grac popijajac sobie winko

Decyzja o wstrzymaniu sie z wydaniem Tuscany od razu na pewno wpłynie na mniejsza ilosc decyzji zakupowych niz nie wplynie :P Chociaz wydanie gry od razu z dodatkiem w przypadku Roota portalowi wyszlo zdecydowanie na +
Oj nie powiedziałabym.
Na wstępie zaznaczę, że jestem zainteresowana Viticulture (z dodatkami) i nie mam gry "Na skrzydłach" (nie lubię ptaków na tyle by chciało mi się tworzyć rezerwat), niemniej jednak (przy całej sympatii dla klimatu Viti) nie można porównywać tych gier, zwłaszcza w odniesieniu do tzw "randomów" kupujących grę oczami i kierujących się ceną.
Wg oferty SCD samej podstawki Viticulture wynosi 220,00 PLN (279,95 PLN)

Na skrzydłach jest tańsza i ładniejsza oraz tematycznie bardziej chwytliwa, rezerwaty są bardziej kuszące dla przeciętnego człowieka (zwłaszcza w połączeniu z walorem edukacyjnym - można pooglądać ilustracje i poznać nazwy ptaków), elementy także sa niezwykle klimatyczne (jajeczka, budka do rzucania kośćmi to wszystko wpływa na klimat).

Reasumując: proszę pomyśleć o ofercie dla geeków, jeśli chodzi o viticulture, w przeciwnym razie może być ciężko ze sprzedażą w SCD :wink:
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 460
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Informacyjnie, będziemy startować z kampanią na wspieram.to z grą "Tortuga 2199". Strona: https://phalanxgames.pl/gry/tortuga-2199_58.html
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jrz8888 »

Czołem.
Jak tam premiera Viticulture EE?
Będzie zgodnie z planem? Docelowo miałaby być już za 2 dni.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: HUBertPL »

No właśnie, czy Viticulture wyjdzie w planowanym terminie? Chyba wsiadłem pierwszy raz do hype-trainu :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sin »

Na FB Phalanxa w ostatni piątek potwierdzono datę 20 maja dla Viticulture, więc wygląda na to, że tak. :-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 460
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Jest delikatne opóźnienie, gry będą rozsyłane od 20.05 - od dnia premiery, do końca tygodnia gra powinna być w sklepach :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

Tuscany po polsku w tym roku :)




(haha, pierwszy :) )
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Propi »

Wiadomość cudna, ale dla zbalansowania gruchnęli takim moździerzem, że nie wiadomo, czy się cieszyć czy płakać. Skoro przesunięcie premiery następuje na dzień przed rozsyłką, a w zasadzie w dniu rozsyłki gier do sklepów to co to może oznaczać? Kontener się uszkodził? Gra jest źle wydrukowana? Co takiego mogło się zdarzyć na kilka godzin przed premierą?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: detrytusek »

Propi pisze: 20 maja 2020, 09:18 Wiadomość cudna, ale dla zbalansowania gruchnęli takim moździerzem, że nie wiadomo, czy się cieszyć czy płakać. Skoro przesunięcie premiery następuje na dzień przed rozsyłką, a w zasadzie w dniu rozsyłki gier do sklepów to co to może oznaczać? Kontener się uszkodził? Gra jest źle wydrukowana? Co takiego mogło się zdarzyć na kilka godzin przed premierą?
Bo może ktoś sobie zamówił transport o 12:02, a trzeba było do 12 i przez to się przesunęło? Po co się przejmować jakimiś hipotetycznymi moździerzami i snuć jakieś fatalistyczne wizje? Myślisz, że zaczną rozsyłać uszkodzone gry i liczą, że się uda? Jakoś jestem spokojny, że w środku nie ma instrukcji po klingońsku.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jrz8888 »

Propi pisze: 20 maja 2020, 09:18 Wiadomość cudna, ale dla zbalansowania gruchnęli takim moździerzem, że nie wiadomo, czy się cieszyć czy płakać. Skoro przesunięcie premiery następuje na dzień przed rozsyłką, a w zasadzie w dniu rozsyłki gier do sklepów to co to może oznaczać? Kontener się uszkodził? Gra jest źle wydrukowana? Co takiego mogło się zdarzyć na kilka godzin przed premierą?
Była wrzucana wcześniej informacja, że dostawa została poddana kontroli celnej.
Nie znam się aż tak bardzo co, jak i ile to trwa, ale mogło mieć wpływ.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1537
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: EsperanzaDMV »

Na FB mieli post z dobrą (wydanie Tuscany) i złą (przesunięcie premiery) wiadomością. Teraz został już tylko fragment o dobrej informacji - co tu się wyprawia...? Jest ta premiera, nie ma jej...?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Propi »

Wlazłem przed sekundą żeby się upewnić i post jeszcze mi się pojawił w pierwotnej wersji:
Spoiler:
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AFM »

Bo post istnieje nadal https://www.facebook.com/games.phalanx/ ... 3328984737
Ta druga wersja z Tuscany to zdjęcie w galerii z opisem, że dodatek wyjdzie.
W sumie dwa różne posty.

Niemniej sama mam nadzieję, że wydawnictwo w końcu jakoś się ustosunkuje do tego, co się wydarzyło i jednocześnie poda nową datę premiery.
Póki co wygląda to niezbyt profesjonalnie i niepokojąco dla klientów, którzy w końcu wyłożyli na grę ~ 200 zł.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jrz8888 »

Cóż, w przyszłości to się może odbić na wydawcy. Gracze są pamiętliwi.
Faktem też jest, że decydując się na grę w przedsprzedaży, to nie ma gwarancji, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, zarówno jeśli chodzi o termin premiery, jak i o zawartość pudełka. Wiąże się to z ryzykiem. Większość woli kupić pewny produkt, jak tylko inni potwierdzą, że zawartość jest tego warta.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: detrytusek »

jrz8888 pisze: 23 maja 2020, 08:54 Cóż, w przyszłości to się może odbić na wydawcy. Gracze są pamiętliwi.
Pamięć pamięcią ale jak ktoś chce mieć grę to w większości i tak ulegnie. Wystarczy prześledzić wątek Czachy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Probe9
Posty: 2463
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 651 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Ale co tu pamiętać ? To, że premiera się opóźni ? Serio ? :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: jrz8888 »

Probe9 pisze: 23 maja 2020, 11:03 Ale co tu pamiętać ? To, że premiera się opóźni ? Serio ? :D
Powiem, że mnie to raczej nie rusza. Ja należę do cierpliwych osób, grać też w co mam. Ja nawet mam w sobie dużo wyrozumiałości i wiem, że czasem pojawiają się komplikacje niezależne od wydawcy. Nie mam pretensji. Przesunięcie premiery to przecież nic takiego, standard. Gdyby wyszły jakieś kwiatki jak przy np. Inis od Portalu, to pewnie będzie można się martwić, ale tutaj raczej jestem spokojny, bo w grach od Phalanxa nie widziałem baboli. Pisząc o pamiętliwości miałem na myśli, że być może nie da się ustrzec w przyszłości złośliwych komentarzy bądź ironicznych tekstów w nawiązaniu do przesuniętej premiery Viticulture. Dobre gry i tak będą się sprzedawać :wink:
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 705
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Largo »

Popieram. Sama obsuwa nie jest problemem. Przydałoby się tylko info na kiedy mniej więcej przesuwają. Wg mnie są jedną z lepszych firm na polskim rynku i nie mogę im nic zarzucić w przeciwieństwie do takiej Czachy. Ludzie nie są pamiętliwi, co widać po jednym z tekstów w temacie czachy, gdzie ktoś napisał, że Endeavor jest tak wspaniale wydany, że wybacza im wszystkie wcześniejsze błędy. Masakra. W dzisiejszych czasach, że taka firma jak czacha jest nadal wspierana przez graczy, którym co chwilę wciska jakiś kit to fenomen na skalę światową, ale to temat do innego wątku 😁
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Largo pisze: 23 maja 2020, 15:06 Ludzie nie są pamiętliwi, co widać po jednym z tekstów w temacie czachy, gdzie ktoś napisał, że Endeavor jest tak wspaniale wydany, że wybacza im wszystkie wcześniejsze błędy. Masakra. W dzisiejszych czasach, że taka firma jak czacha jest nadal wspierana przez graczy, którym co chwilę wciska jakiś kit to fenomen na skalę światową, ale to temat do innego wątku 😁
Misiu nie tylko przez graczy ale i sklepy, pewnie nie zauważyłeś że aleplanszowki.pl jest oficjalnym dystrybutorem niektórych gier Czachy (Endeavor, Paris)?
LARGO- tempo powolne w muzyce... resztę sobie sam dopowiedz... :roll:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 460
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Hej, nie podajemy jeszcze nic pewnego, dlatego, że czekamy na klarowniejsze informacje od firmy przewozowej, która ostatnio wprowadziła nas w błąd. Ale bez obaw, to kwestia dni, nie miesięcy ;)
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 460
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 138 times
Been thanked: 261 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Szybka informacja: Viticulture jest już w Polsce, kontener jest w trakcie odprawy ;)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Propi »

No i na tę informację czekaliśmy :) Tzn. jeszcze bardziej czekamy na jeszcze jedną, ale to już pewnie niebawem ;)
ODPOWIEDZ