Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Gambit »

Moja piątka gier, w które chcę zagrać w 2017 to:

- Secrets of the Lost Tomb - leży na półce od kilku miesięcy...wielkie i ciężkie...kusi, ale się boję
- Zombicide Black Plague - nasłuchałem się tyle dobrego, a Zombicide pomimo kilku bzdur w zasadach było nawet OK
- Pandemic Legacy: Sezon 2 - bo pokochałem sezon 1
- 7th Continent - mam nadzieję, że ktoś z Gdańska to zamówił...jestem cholernie ciekaw tej gry i chcę w nią zagrać
- Sherlock Holmes Consulting Detective - coś czuję, że to ten typ gry, który wciągnie mnie bez reszty
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: rafaelus »

Moje TOP 5 ze względu na hype i nie tylko ;-)

1) Lisboa - bo to Vital!
2) Great Westerin Trail - bo to Pfister od Mombasy ;-)
3) Anachrony - Euro, które zaciekawiło mnie nie tylko swoim wyglądem już na Essen
4) Sherlock Hholmes Consulting Detective
5) Lorenzo il Magnifico - nie udało mi się dorwać na Essen... ani po ;)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Ryslaw »

Nie udzielałem się na forum od baaaaaardzo dawna, ale od pewnego czasu znowu wziąłem się za uzupełnianie kolekcji, likwidowanie kupki wstydu (przez granie) i czekanie na nowe pozycje. Mam też kilka rzeczy na oku w roku 2017. Oto kilka z nich

1. Gloomhaven - wyśmienicie zapowiadająca się przygodówka i czekam na nią, mimo że przygodówek w większości nie lubię.
2. Project Elite - kooperacyjna walka z obcymi w czasie rzeczywistym. Za oboma gatunkami nie przepadam, ale PE wygląda intrygująco.
3. Captain Sonar - i znowu teoretycznie gra nie w moim typie, ale mam nadzieję, że będzie wyjątkiem od reguły.
4. Terraformacja Marsa - to akurat gra z typu tych co lubię, czyli tworzenie silniczków, więc czekam na dodruk.
5. Wszystko co wyjdzie do TIME Stories.

I poza listą - rzeczy, które już mam i czekają na zagranie:

1. Mechs vs Minions - rewelacyjnie zapowiadająca się i fenomenalnie wydana gra Riot Games. Pudło właśnie przyszło i wygląda obłędnie.
2. Posiadłość Szaleństwa v2 - aplikacja uratowała dla mnie tę grę, bo za poprzednią wersję ciężko było mi się zabrać. Rozstawienie zajmowało za dużo czasu.
3. Conan - na półce czeka już wypasiona edycja z KS, zasady wyglądają ciekawie, recenzje są entuzjastyczne - teraz tylko znaleźć czas.
4. Pandemic Legacy - cały czas kwestia rozbija się o zebranie grupy chętnej na granie kilkunastokrotne w jeden tytuł. Może uda się namówić rodzinę :)
5. Wyrocznia Delficka - jak Feld, to musi być dobrze. Mam nadzieję sprawdzić lada dzień.
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Hazegiant »

W tym roku muszę zagrać/kupić:

- Star Wars: Rebelia
- Posiadłość szaleństwa 2ED
- Mechs vs Minions
- Legendary (Marvel lub Alien)
- Dragon Ball Z: Miniature Game

Na radarze także:
- Alien Artifacts
- First Martians
- Cottage Garden z żoną :)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Musza »

Hazegiant pisze:W tym roku muszę zagrać/kupić:

...
- Dragon Ball Z: Miniature Game
O tak! Wiadomo już kiedy rusza KS?
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: toblakai »

Ja w tym roku chcę dodać garstkę nowych tytułów do kolekcji i skupić się na dodatkach do już posiadanych pudełek. Rzeczy które mnie interesują to głównie zaległości z lat poprzednich.

1. Five Tribes - jeszcze nie grałem, podobno bardzo fajnie działa na dwie osoby i chcę to wypróbować;
2. coś z Legacy - nie wiem czy to będzie Pandemic czy coś innego ale chcę przetestować jak to hula;
3. Thunderstone 3rd edition - ma być zbiórka na Kicku, mam nadzieję, że uda mi się zakupić bo brakuje mi deckbuildera;
4. Legendary Encounters - któraś odsłona z systemu, być może Alien, ale to wymaga akceptacji połówki :)
5. Terraformacja Marsa - było tyle szumu związanego z tą premierą, że aż muszę się przekonać czy faktycznie gra jest tak miodna.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: arracan »

1. Star Wars: Przeznaczenie (już do mnie jedzie)- bo to Star Wars. I ma kostki.
2. Troyes- kosteczki i piękne ilustracje
3. Terraformacja Marsa- po całej masie recenzji jestem bardzo ciekaw
4. This War of Mine- klimat
5. Blood Rage- Nadal nie przekonałem się do zakupu, ale nadal slinie się na sam widok.


Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Olgierdd »

1. 7 Samurajów - uwielbiam Bauzę i kooperacje, także od dawna czekam na polskie wydanie
2. Adrenalina - z euro skłonny jestem zagrać tylko w te lekkie i z ciekawym tematem, a w stylistyce ameri tym bardziej do mnie przemawia.
3. Pandemic Legacy - ciągnie ciekawość i zamiłowanie do kooperacji
4. Concordia - panowie z Shut Up & Sit Down mocno polecali, a nie jestem obyty w euro, więc chętnie bym sprawdził.
5. Pathfinder Mummy's Mask - Rise of the Runelords mocno mnie wciągnął i myślę o rozpoczęciu nowej przygody.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4674
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1986 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: warlock »

4. Concordia - panowie z Shut Up & Sit Down mocno polecali, a nie jestem obyty w euro, więc chętnie bym sprawdził.
Panowie z SU&SD mocno polecali Condottiere (po ich recenzji kupiłem - totalny przeciętniak, szkoda czasu) i Concordię (również kupiłem - IMO nuda i jedno z największych rozczarowań 2016 r. u mnie), a bardzo odradzali Cywilizację: Poprzez Wieki i Trajana (które absolutnie uwielbiam) ;). Teraz już wiem, że mam TOTALNIE inny gust od tych kolesi i ich recenzje oglądam tylko jako komediowy show ;).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: mat_eyo »

U mnie to będzie coś takiego (ostrzegam, że mało nowości z 2017, a dużo nadrabiania zaległości):

1. Któraś gra Vitala Lacerdy
2. Sensowna kościanka, która nie nazywa się Troyes (Zamki Burgundii, Roll ftG?)
3. Food Chain Magnate
4. Chaos w Starym Świecie
5. Pandemic Legacy / Posiadłość Szaleństwa 2ed.
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Hazegiant »

Musza pisze:
Hazegiant pisze:W tym roku muszę zagrać/kupić:

...
- Dragon Ball Z: Miniature Game
O tak! Wiadomo już kiedy rusza KS?
Nie wiem, ale jak będą ładne figurki, cena nie zabije i będzie "jakakolwiek" mechanika to biorę :) Nie będę miał z kim w to grać, ale nie szkodzi bo GOKU :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Orleans
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Azru
Posty: 35
Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:56

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Azru »

1. 7th Continent - niesamowicie się zapowiadało na KS, niestety cena okazała by się dla żony zbyt zaporowa, więc nawet nie proponowałem. ;) Wątpię żeby była okazja zagrać nie mniej jednak koncept paragrafówki zrealizowanej za pomocą gry planszowej jest super ciekawy.
2. Charterstone - Stegmeier nigdy nie zawodzi, Viticulture to jeden z moich ulubionych eurosucharów a budowanie miasta jeden z ulubionych tematów. Dodać do tego Legacy i zapowiada się hicior.
3. Santorini - piękne grafiki, prosta ale głeboka taktycznie mechanika. Czekam na swoją kopię z KS i trzymam kciuki żeby żonie się spodobała.
4. Owocowe opowieści - to że Lacerta wyda polską wersję tej planszówki było jedną z najlepszych wiadomości końcówki roku 2016. Potrzebny był mi taki workerplacement który byłby lekki, prosty do wytłumaczenia, posiadał klimat przyswajalny przez "zwykłych ludzi" a jednocześnie zawierał coś co mnie samego wciągnie. W tym wypadku jest to pseudo-Legacy połączone z szybkim tempem rozgrywki. Kupuję na pewno.
5. This War of Mine - niewiele ameritrashy jest w stanie mnie zainteresować (największy wyjątek: Battlestar Galactica), ale temu zdecydowanie się udało. Kolega zamówił na KS, czekam z niecierpliwością na możliwość przetestowania.

Poza top 5 w losowej kolejności:
  • * Lorenzo il Magnifico
    * Hope
    * Agricola
    * A Feast for Odin
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Gizmoo »

Teoretyczne trzy gry w które najbardziej chce zagrać, to gry, które już kupiłem przez KS i na które nadal czekam, czyli Arcadia Quest: Inferno, Masmorra i Outlive.

Poza tym czekam na:

1. Empires of The Void 2ED. Laukat zapowiedział drugą edycję, która ma pojawić się na początku roku na Kickstarterze.

2. Badlands: Outpost of Humanity - eurotrash w klimatach Fallouta. Widziałem prototyp na Essen i bardzo mi się podobał. W lutym ma być na kicku.

3. Bunny Kingdom - nowa gra Richarda Garfielda. Na jego gry zawsze czekam. Ta wydaje się być mega ciekawa!

4. Near and Far - Jestem wściekły, że nie wsparłem tego tytułu na KS. I tak kupuję wszystko co wyjdzie od Laukata.

5. Master of Orion - Mam nadzieję na dobry tytuł.
[/quote]


- Chciałbym poznać więcej Gloomhaven. Najchętniej rozegrać całą kampanię. :D
Jeszcze nadrobienie zaległości z 2016: Czyli Scythe i Imhotep.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2017, 02:13 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Olgierdd »

warlock pisze:
4. Concordia - panowie z Shut Up & Sit Down mocno polecali, a nie jestem obyty w euro, więc chętnie bym sprawdził.
Panowie z SU&SD mocno polecali Condottiere (po ich recenzji kupiłem - totalny przeciętniak, szkoda czasu) i Concordię (również kupiłem - IMO nuda i jedno z największych rozczarowań 2016 r. u mnie), a bardzo odradzali Cywilizację: Poprzez Wieki i Trajana (które absolutnie uwielbiam) ;). Teraz już wiem, że mam TOTALNIE inny gust od tych kolesi i ich recenzje oglądam tylko jako komediowy show ;).
Mój gust też nie pokrywa się w pełni z Quinnem i Mattem, jednak w recenzjach potrafią bardzo rzeczowo powiedzieć co im się podoba, a co nie i dlatego zaciekawili mnie Concordią, chociaż to zupełnie nie mój klimat gier. Bez nich nawet bym nie spojrzał co zawiera to paskudne pudełko ;)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: splocki »

Olgierdd pisze: to paskudne... ;)
... i nie mieszczące się nigdzie pudełko.

Kto wymyśla takie gabaryty?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: magole »

Imperios Milenarios - piękna cywilizacja rodem z Argentyny, podobno jakiś europejski wydawca ma to na celowniku na ten rok
Container - nareszcie będzie dostępne nowe wydanie, ekonomia z kolorowymi klocuszkami :)
SpaceCorp - podbój kosmosu w wydaniu GMT, przy grze macza paluszki m.in. autor Dominant Species
1889 - jedna z krótszych gier z serii 18xx (tylko 3 godzinki) na pięknej mapie Japonii, wersja pnp
City of the Big Shoulders - odbudowa Chicago po wielkim pożarze, CIĘŻKI tytuł z mechaniką giełdy rodem z gier 18xx, za to z dołączonym mechanizmem worker placement, zapowiada się bardzo smakowicie, niestety to dopiero 2018 rok :(
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: hutriel »

magole pisze:Imperios Milenarios - piękna cywilizacja rodem z Argentyny, podobno jakiś europejski wydawca ma to na celowniku na ten rok
Container - nareszcie będzie dostępne nowe wydanie, ekonomia z kolorowymi klocuszkami :)
SpaceCorp - podbój kosmosu w wydaniu GMT, przy grze macza paluszki m.in. autor Dominant Species
1889 - jedna z krótszych gier z serii 18xx (tylko 3 godzinki) na pięknej mapie Japonii, wersja pnp
City of the Big Shoulders - odbudowa Chicago po wielkim pożarze, CIĘŻKI tytuł z mechaniką giełdy rodem z gier 18xx, za to z dołączonym mechanizmem worker placement, zapowiada się bardzo smakowicie, niestety to dopiero 2018 rok :(
A to hipster. W wątku o hype wymieniać tytuły o których nikt nie słyszał. Do teraz... Kurczę kilka pozycji wygląda przeciekawie. ;)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: magole »

hutriel pisze:A to hipster. W wątku o hype wymieniać tytuły o których nikt nie słyszał. Do teraz... Kurczę kilka pozycji wygląda przeciekawie. ;)
Bo inaczej musiałbym wymienić same dziwne tytuły zaczynające się na 18.... ;)
A na poważnie to sam się nakręciłem jak to pisałem :D, to może być dobry rocznik :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: jax »

magole pisze: SpaceCorp - podbój kosmosu w wydaniu GMT, przy grze macza paluszki m.in. autor Dominant Species
Też to mam na dalekim radarze. O ile nie będzie Eklundowate ani LeavingEarthowate, powinno być dobrze :)
Stopień kompilkacji chyba wystarczający żeby poczuć powiew realizmu a nie euro.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: mauserem »

leczę się z nadmiernego wpływu "hajpa" na moje plany :)
więc inaczej niż w zeszłym roku - nie nastawiam się na coś szczególnie - ot dam się zaskoczyć temu co się pojawi na stole :D

ale kilka rzeczy jest na uwadze... no i klasyki, które chciałbym sprawdzić:

1. This War of Mine (nie wsparłem - czekam na Galaktę) - tutaj się lekko emocjonuję :)
2. Troyes, Trajan - klasyk do sprawdzenia
3. Near and Far - bo od Laukata
4. Tiny Epic Quest - bardzo jestem ciekaw jak to się "wypiecze"
5. Lisboa - bo od Lacerdy

ale podchodzę w tym roku na luzie: nie zagram trudno, będzie inna okazja , zagram - fajnie
OiPsycho
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2017, 19:59

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: OiPsycho »

U mnie lista prezentuje się następująco:
1. Legendary Marvel
2. Chaos w Starym Świecie
3. Mage Knight
4. Wojownicy Podziemi
5.Scythe
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Ayaram »

Hazegiant pisze: Nie wiem, ale jak będą ładne figurki, cena nie zabije i będzie "jakakolwiek" mechanika to biorę :) Nie będę miał z kim w to grać, ale nie szkodzi bo GOKU :)
Tak serio? Nie mam pojęcia jak tak gra będzie wyglądać, ale już wiem na 100%, że to będzie najłatwiejsza do namówienia do zagrania gra ever :wink:
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Furia »

Jestem totalnie napalona na:

1. Food Chain Magnate - jak tylko wróci do sklepów bierę :P

2. Mechs vs. Minions - wykonanie mnie powaliło, koniecznie do kupna i sprawdzenia

3. Lisboa - kolejny Vital do kolekcji

4. Nowe wydanie CO2

Poza tym gry, które już mam, ale jeszcze nie zagrałam:
-> Vinhos - wypasione wydanie czeka grzecznie na półeczce
-> Great Western Trail
-> Najeźdźcy z Północy
-> Champions of Midgard
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2017

Post autor: Paeonia »

Przewrotnie napisze, ze moj plan na 2017 jest taki:

Zagrac przynajmniej raz w kazda gre w kolekcji (dyspensa zostanie dana tylko za nieogranie nowosci z grudnia 2017), tak aby polka wstydu zmienila nazwe na polka ogrania albo cos w stylu polka z ulubionymi eurosucharami :D W tej chwili kolejka na stol jest mega dluga :oops:
Kolekcja
brak polskich liter ;)
ODPOWIEDZ