Osadnicy dla wymagających?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Osadnicy dla wymagających?

Post autor: Arhtu »

Osadnicy z Catanu byli moją pierwszą grą, w której zakochała się cała rodzina. Niestety, musiałem się jej pozbyć, gdyż po wielu partiach, gdy uleciało zauroczenie pierwszą nowoczesną planszówką, nie mogłem na nią patrzeć ze względu na koszmarną losowość.
Zacząłem się więc ostatnio zastanawiać - czy istnieje jakaś gra podobna do niej, w której losowość nie decyduje o wyniku partii?
-
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Osadnicy dla wymagających?

Post autor: Odi »

Stone Age?

:)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Osadnicy dla wymagających?

Post autor: garg »

Jeśli myślisz o rodzaju interakcji pomiędzy graczami, to wszystkie negocjacyjne są podobne: Chinatown dla początkujących, Genua dla zaawansowanych, Fasolki na imprezę :) W każdej z nich jest losowość, ale w żadnej nie jest decydująca.

Chyba, że myślisz o jakimś czynniku :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Osadnicy dla wymagających?

Post autor: abadura »

A próbowałeś grać z kartami wydarzeń? Teraz już trochę późno skoro się pozbyłeś osadników, ale polecam spróbwać gdy będziesz miał okazję...
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy dla wymagających?

Post autor: BloodyBaron »

Arhtu pisze:Osadnicy z Catanu byli moją pierwszą grą, w której zakochała się cała rodzina. Niestety, musiałem się jej pozbyć, gdyż po wielu partiach, gdy uleciało zauroczenie pierwszą nowoczesną planszówką, nie mogłem na nią patrzeć ze względu na koszmarną losowość.
Zacząłem się więc ostatnio zastanawiać - czy istnieje jakaś gra podobna do niej, w której losowość nie decyduje o wyniku partii?
Rozegrałem w Osadników 25 partii, w żadnej z nich o wyniku nie decydowała losowość, tylko to, jak kto grał i jakie decyzje podejmował. Natomiast tytuł bardzo odświeżył nam dodatek "Miasta i Rycerze". Próbowałem też kart Event Cards i kompletnie się nie przyjęły: owszem losujemy je ze względu na wydarzenia, ale dalej rzucamy kostkami. Osadnicy bez kostek to nie Osadnicy.
_________
Moje gry
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Osadnicy dla wymagających?

Post autor: Filip z Lublina »

BloodyBaron pisze:Rozegrałem w Osadników 25 partii, w żadnej z nich o wyniku nie decydowała losowość, tylko to, jak kto grał i jakie decyzje podejmował.
zgadzam się w 100%. podobnie do osadników, ale trochę skomplikowaniej wygląda Keythedral.
garg pisze:Jeśli myślisz o rodzaju interakcji pomiędzy graczami, to wszystkie negocjacyjne są podobne: Chinatown dla początkujących, Genua dla zaawansowanych, Fasolki na imprezę :) W każdej z nich jest losowość, ale w żadnej nie jest decydująca.
to są naprawdę znakomite gry, ale chyba nie o sferę negocjacji chodziło Arthu tylko o rozwój(choć oczywiście mogę się mylić).
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy dla wymagających?

Post autor: schizofretka »

Tikal?
Losowość ograniczona (dociąga się kafelki planszy), interakcja wysoka (choć negatywna i nie negocjacyjna), klimat pierwszorzędny. Ciężar o stopień wyżej, ale reguły prostsze (a w każdym razie bardziej logiczne).

P.S. dopiero teraz zobaczyłem datę pierwszego posta. Archeologiczny klimat Tikala mi się udzielił ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ