Zaawansowana gra strategiczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tomasso
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2010, 19:28

Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: tomasso »

Witam.
O grach strategicznych było już kilka tematów, jednak wolałem się nie podpinać i postanowiłem założyć nowy wątek.
Z góry mówię: jeśli nie znajdę odpowiedniej, interesującej mnie gry - sam z kolegami takową stworzymy ;).
Ale zaczynajmy. Szukam strategii no, na trochę wyższym poziomie. Ale nie Empires in Arms, aż tak to nie ;) choć nie powiem, wygląda bardzo ciekawie.
Moja koncepcja wygląda tak: jesteś władcą. Pod kontrolą masz wszystko - politykę, ekonomię, wojsko, wywiad. Nie będę się rozpisywał; jeśli takiej gry nie znajdę, założę odpowiedni temat z koncepcją w odpowiednim dziale, bo pomysłów i jako takich zasad (w tym podział na tury) już mam.
To jak - pomożecie mi coś znaleźć? :)
pzdr
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: Arhtu »

Go? :wink:
-
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: BloodyBaron »

swoją grę zawsze warto robić. Ale warto też przed tym sprawdzić pozycje typu Warrior Knights czy Twilight Imperium. Zdaje się, że Here I Stand, przynajmniej częściowo, pasuje do Twoich preferencji.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: Kaktus+ »

Jeżeli to ma być gra czysto strategiczna to są 3 typy:
1. Space Hulk - to prawie bitewniak
2. Starcraft - wiadomo
3. Battletech - też prawie bitewniak

Polecam Ci również nową Cywilizację od FFG. Miałem przyjemność przyglądnąć się pratyjce i całość robi dobre wrażenie.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: FormatC »

Wprawdzie wywiadu w Twilight Imperium chyba nie ma (rozmieszczenie jednostek i technologie sa jawne, moze moznaby ewentualnie podgladac/podmieniac karty akcji innych graczy, ale nie wiem, czy jest jakas rasa/technologia umozliwiajaca takie dzialanie...), ale tak poza tym ekonomia, polityka i wojsko jak najbardziej sa. No i rozmach iscie epicki. ;)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: Muttah »

Podpisuję się co do Warrior Knights - tam faktycznie jest sporo rzeczy do ogarnięcia: wojsko, kościół, polityka, technologia, ekonomia (to tak skrótowo). Aczkolwiek bez dobrej znajomości języka i kumających graczy bym się na tę grę nie rzucał.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: cezner »

Oczywiście Cywilizacja: Poprzez Wieki
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: Benedetto XVII »

Oczywiście: Tylko Twilight Imperium.

A pomyśleć ze niedawno byłem gotów palić na stosach wyznawców tej gry....
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: Zaawansowana gra strategiczna

Post autor: Yoshi »

Podpinam się pod Twilighta, ale jeśli nie masz możliwości zebrania 4-8 osób i poświęcenia całego dnia na jedną grę (tak, czasem wychodzi i 10-12h) to proponuję np Runewars ("prostszy" Twilight Imperium choć swoje kosztuje). A jeśli nie lubisz "ameritrashu" (że też mi tak obraźliwe słowo przez palce przeszło) to może samoróbka DUNE?
ODPOWIEDZ