Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Post autor: srokaplotkara »

Jak oceniacie tą grę?
Przetestowaliśmy sporo gier dla maluchów (mam 5-letniego syna).
Hej! To moja ryba! w ogóle się nie sprawdziła (jednak dla starszych), w Igloo Pop gra po swojemu. W grze Wilki i owce jest za dużo zamieszania.
Do gustu przypadły mu Pędzące Żółwie. Bardzo dobra gra.
Ale ostatnio w sklepie natknęłam się na Pluszaki Rozrabiaki.
Co o niej sądzicie?
A może macie jakieś jeszcze inne propozycje?
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 22:37 przez srokaplotkara, łącznie zmieniany 1 raz.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: cezaras »

w pluszakach są dwie gry.
moja córeczka 4 lata daje radę w obie
ale rewelacji nie ma
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: folko »

Nie, żebym się narzucał... ale polecam swoje Hooop. 5 latki dawały sobie radę.
Awatar użytkownika
blue cat
Posty: 15
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: praska strona Wisły

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: blue cat »

Ubongo
przetestowane na pięciolatce
sprawdza się rewelacyjnie
a potem ten błysk w oku podczas "polowania" na błyszczące paciorki ;)

generalnie nie jest łatwo znaleźć coś, co było by łatwe dla pięciolatka i nie nudne dla dorosłych
i przekonaliśmy się że oznaczenia na pudełku dotyczące preferowanego wieku nie są tak istotnym kryterium
my na początku graliśmy w karty (uproszczona wojna od 9-tek), w warcaby, córka miała wtedy trzy/cztery lata
spadające małpki (gra zręcznościowa)
na czterolatce sprawdził się u nas świetnie Figurix - (dzieci grają we własnym gronie, bez pomocy doroslych ;))
dobry też okazał się Rummikub Junior
"stary" master mind (współczesna wersja od hasbro dla pięciolatka będzie za trudna) - ta gra jest cały czas na stole
a teraz Uno i Ingenious, no ale gramy już z prawie sześciolatką ;)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: WRS »

Potwierdzam, dzieci błyskawicznie się uczą.
Mój najmłodszy Skarb zaczął grać, gdy miał 5 lat.
Oczywiście na początku szło jak po grudzie. Miał ambicję grać w poważne i ciężkie tytuły, a te z Jego grupy wiekowej - ambicjonalnie! - ignorował. Ale cierpliwie dotarło to do Niego, zwłaszcza że starsze Skarby też okazywały zrozumienie, że nie każda gra jest już dla ich wieku.
W tym czasie obserwował nasze poważniejsze gry, czasem uczestniczył w nich z pomocą. Często grał z rodzeństwem w gry, które ogarniał. Jednak najwięcej pożytku było z sytuacji, gdy koledzy albo rodzina odwiedzali nas i z duma mógł objaśniać zasady i prowadzić rozgrywki.
Teraz zdecydowanie śmielej i odpowiedzialniej dobiera tytuły do wspólnych rozgrywek. Preferuje gry logiczne ;), być może dlatego, że grając ze mną ma szansę być drugi, gdy ja będę przedostatni... (w czwórkę to już trudniej wymanewrować :) )
Ale zdecydowanie widzę zmianę postawy, dojrzewanie (i do grania i do emocji z grą związanych) i przyjemności z tej zabawy.

Tak, ja też jestem dumny, gdy mnie mój Skarb ogra (jak to w innym wątku się pojawiło), bo to świadczy o rozwoju mojego Skarbu.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
niczka

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: niczka »

Prowadzę zajęcia w przedszkolu i z gier które całkiem dobrze się sprawdzają to: Villa Paletti, Re re kum kum, Kamelot Jr. (jednoosobowa), Skubane Kurczaki, Pitch Car Mini;), Jenga, Piraci (jednoosobowa)

Jesli chodzi o Pluszaki rozrabiaki, to w przedszkolu średnio się sprawdzają, ale rodzice, którzy u nas kupują grę są zachwyceni, podejrzewam, że to kwestia tego, że w rodzinnym gronie jest łatwiej nam kontrolować ruchy małego gracza i wtedy szybciej łapie zasady, a w przedszkolu nie gram z dziećmi jako gracz, tylko pomagam w dokonywaniu decyzji;) Generalnie grę oceniłabym na trochę gorszą niż Pędzące Żółwie, ale ma łatwiejsze zasady:)

Za to najbardziej polecam Skubane Kurczaki, sprawdzają się zarówno świetnie w przedszkolu- dzieci szybko łapią zasady jak i w domu- klienci wracają po kolejne egzemplarze dla znajomych;)
Gra jest o tyle fajnie zrobiona, że jak dziecko załapie zasady to potrafi na legalu 'złoić' rodzica;) Po prostu dzieci lepiej się koncentrują przy tego typu grze niż zabiegany rodzic:)
Jeśli chodzi o znudzenie grą dorosłych, to może powiem tylko, że na spotkaniach, które organizujemy w czwartki dla graczy Skubane Kurczaki lądują na stole prawie tak samo często co Puerto Rico:P Przy grze może być kupa śmiechu:)
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: srokaplotkara »

Dziękuję za opinie i propozycje. Bardzo pomocne.
Jeszcze jedno pytanie: może macie jakieś propozycje gier w stylu memory?
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: konev »

srokaplotkara pisze:Dziękuję za opinie i propozycje. Bardzo pomocne.
Jeszcze jedno pytanie: może macie jakieś propozycje gier w stylu memory?
Skubane Kurczaki... potem długo, długo nic... i właściwie to nie wiem co po Skubanych Kurczakach ;)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4485
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1102 times

Re: Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Post autor: garg »

Chyba Re Re Kum Kum, ale nie grałem, więc wnioskuję z opisów. I podobno dobre :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Post autor: skanna »

garg pisze:Chyba Re Re Kum Kum, ale nie grałem, więc wnioskuję z opisów. I podobno dobre :)
Re re kum kum imho gorsze od kurczaków.
Dla pięciolatka jeszcze Make'n'break, aczkolwiek modyfikowaliśmy zasady, żeby młoda miała z nami szanse - po prostu ustalaliśmy stałe czasy rozgrywki w zależności od wieku - młodsza dostawała 3 , starsza 2, a my po 1 (to chyba nie minuty, powiedzmy, że jednostki czasowe). I wtedy szanse były wyrównane.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Post autor: Czochrun »

Mam na oku Pluszaki rozrabiaki - Opowieści z podróży. Dla prawie 5-latka? Ktoś w to grał? Może polecić? Opinia w ŚGP 10/10, ale trochę przeraża mnie cena za kolejną grę z cyklu memo...
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Post autor: ja_n »

U nas ostatnio Polly Pocket jest grywana (prawie 5-latka). Dość fajna wariacja na temat memo - połączenie z push your luck, autor - Reiner K. Śmiało polecam, lada chwila będzie recenzja na GamesFanatic.
Awatar użytkownika
AgaMi
Posty: 19
Rejestracja: 13 lis 2011, 20:20
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Post autor: AgaMi »

może Qwirkle?
prosta i grywalna w każdym gronie, jak mamy kogoś kto nie chce grać na punkty to można zrezygnować z podliczania. Myślę że 5latek da radę choć na pudełku jest 6+ więc można mu powiedzieć ze to poważna gra dla starszych i będzie dumny :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pluszaki Rozrabiaki i gry w stylu memory

Post autor: schizofretka »

Busen Memo i My Little Pony Hide & Seek - dwie najgorętsze gry bgg!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Pluszaki Rozrabiaki

Post autor: charlie »

srokaplotkara pisze: Jeszcze jedno pytanie: może macie jakieś propozycje gier w stylu memory?
Ciekawą wariacją gier memory są Szalone Małpy, trzeba przeprowadzić małpy swojego koloru na drugą stronę planszy. Problem w tym, że na planszy wszystkie małpy wyglądają tak samo. Sprawdza się.
http://www.gryplanszowe.net/videocast/g ... malpy.html
ODPOWIEDZ