2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: 100rk »

Witam.
Poszukuję gry o cechach jak w tytule, a dokładniej:
- chodząca na 2 osoby, ale dająca też możliwość gry w 2+
- gra planszowa ze "stałą" planszą, nie modułową
- preferowane klimaty to fantasy i s-f
- interakcja bezpośrednia wskazana
- język polski lub niezależność mile widziana
- do 200zł max

- gatunek: strategia, przygodówka, ekonomiczna (w takiej kolejności)
Prosiłbym o kilka przykładów z ewentualnymi linkami do BGG, z góry dziękuję za trud i zaangażowanie :)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2011, 18:22 przez 100rk, łącznie zmieniany 1 raz.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: 2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: skoti »

Hmm
Dosyć ogólnikowo opisałeś swoje preferencje.. jakbyś napisał coś więcej było by nam łatwiej, bo teraz każdy będzie strzelał tytułami.
To ma być gra przygodowa, strategiczne, ekonomiczna, wojenna?

Z przychodzących mi do głowy tytułów to:
- Runebound (tyle że interakcja jest dość słaba, chyba że z jakimś dodatkiem np. Korona starczych królów wzmacnia interakcje między graczami)
- Small World – prosta gra strategiczna z masą negatywnej interakcji, osadzona w świece fantasy (krasnoludy, czarodzieje, gobliny itd.)
- Arkham Horror (nie wiem jak działa na 2 osoby)
- Neuroshima Hex! (osadzona w post apokaliptycznym świeciestrategia s masą negatywnej interakcji)
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: 100rk »

Faktycznie zapomniałem napisać o rodzaju, ma to być strategia, nie pogardzę jednak przygodówką .

Small World wydaje mi się nieco... infantylny
Runebound - śliczne, ale przeraziła mnie ilość dodatków, co za tym idzie narażenie moich finansów
Arkham - nie moje klimaty
Neuroshima HEX - idzie na listę kandydatów do zakupu :)
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: 2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: Targowo.Istore »

Neuroshima będzie chyba najlepszym wyborem,chociaż zależy czy lubisz te klimaty i od ilości graczy,mi nie do końca przypadły do gustu :) Mimo wszysto uważam że powinieneś nieco bardziej sprecyzować swoje wymagania,wtedy bedzie łątwiej doradzić. Zastanów się też nad Arkham Horror,rozgrywka naprawdę wciaga.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: 100rk »

Ciężko mi sprecyzować swoje wymagania, bo nie znam planszówek :) Jestem na etapie intensywnego przekopywania się przez przebogate zasoby BGG i tego forum. Do tej pory grałem jedynie w karcianki ( z czego najbardziej pasują mi Kamień Gromu i Dungeoneer), ale zachciało mi się zagrać na stałej planszy i właśnie gry o podobnym do w/w klimacie wypatruję. Z racji zainteresowań hard s-f i takie tematy na pewno mnie nie odrzucą. Nie kręcą mnie zupełnie gry polegające na budowie jakichkolwiek sieci i gry stricte licytacyjne. Nie chciałbym, żeby plansza była tylko dodatkiem to tysiąca kart i żetonów (taką grą wydaje mi się niestety Arkham...), przez co też moja gra powinna być raczej bliższa strategii niż przygodówce.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: 2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: Benedetto XVII »

Może Starcraft?
Na dobra sprawę jedyne niespełnione kryterium to modułowa plansza - ale losowy, inny za każdym razem układ planet daje ciekawsze partie.
Owszem, tekst na kartach w jęz. angielskim, jednakże na forum są dostępne tłumaczenia do ściągnięcia, powycinania i włożenia w koszulki - więc spolszczenie na wyciągnięcie ręki.
A reszta? Negatywna interakcja na każdym kroku, gra świetnie działa na pełne spektrum 2-6 osób, cenowo spokojnie w 200 zł się zmieścisz (podstawka bez dodatku).
Fajną opcją mógłby być Space Hulk - co prawda znowu modułowa plansza, ale fajny klimat, rywalizacja dwóch graczy, trzeba pomysleć, a po przebrnięciu przez instrukcję sama gra jest niezależna językowo. Gra dla dwóch osób, spokojnie można grac większą paczką dzieląc po prostu pacynki między siebie

Pozdrawiam
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: 2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: Matio.K »

Neuroshima Hex - klasyk, choc dosc mocno losowy; choc mozna wyszperac w sieci warianty to zmniejszające i "umóżdżające" rozgrywkę.

Witchcraft - prawie idealnie [niska cena, 2 osoby, setting], gdyby nie fakt, ze tylko na 2 osoby i nie więcej.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby, plansza, fantasy/sf, interakcja

Post autor: 100rk »

@Benedetto XVII
Właśnie ta niemodułowość planszy jest dla mnie bardzo ważnym kryterium. Poczytałem sobie o Twoich propozycjach, gry faktycznie piękne i rozbudowane, wysokie oceny na BGG (wiem, że są średnio miarodajne bo i tak "są gusta i guściki"), ale akurat teraz nie tego szukam.

@Matio.K
Witchcraft faktycznie wpisuje się doskonale w wymagania, nie przeszkadza mi, że jest przeznaczony wyłącznie dla 2 osób, przecież nie muszę się ograniczyć do jednego tytułu :)

Witchcraft ląduje na liście. Dodaję też do niej, po lekturze sąsiadujących wpisów, Cyclades (w końcu Zeusa wraz z towarzystwem mogę chyba zaliczyć do "fantasy" ^^).
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
ODPOWIEDZ