Oferta wydruków

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Ze względu na bliską znajomość z małą podwarszawską drukarnią, mogę zaoferować forumowiczom:

- profesjonalny wydruk prototypu;
- wydruk gier o niewielkim nakładzie (o wielkim też :) );
- wydruk dowolnych innych - okołoplanszówkowych - zleceń np. żetony armii do Neuroshimy Hex Twojego pomysłu, dodatkowe plansze itp., gry print'n'play, puste karty, puste żetony/heksy (ostatnie dwa raczej przy większych zamówieniach - zbiorowych?).

Ceny do uzgodnienia.

Odbiór zamówień możliwy w Centrum Warszawy (Politechnika, Metro).

Wysyłka - Poczta Polska (cennik PP) albo kurier (20 zł).
Ostatnio zmieniony 02 gru 2011, 14:15 przez Furan, łącznie zmieniany 2 razy.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: abadura »

Sam wydruk, czy także na przykład cięcie czy laminowanie?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Jest opcja cięcia i laminowania.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Oferta wydruków

Post autor: DJCrovley »

Hmm.. ja bym bardzo chętnie wydrukował sobie porządnie Dune, może jacyś chętni na wspólne zamówienie?
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Oferta wydruków

Post autor: arturion »

Witam, jestem bardzo zainteresowany ofertą. Mam kilka pytań : Jakie formaty wydruku oferujecie i na jakich papierach (czy np. dostępny jest papier kredowy, albo samoprzylepny?) i jak wyglądają ceny w przypadku małych zamówień np. 2 wydruków A3, mam nadzieję, że się nie okaże, że całe przedsięwzięcie opłaca się przy 1000 wydruków :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Koshiash »

DJCrovley pisze:Hmm.. ja bym bardzo chętnie wydrukował sobie porządnie Dune, może jacyś chętni na wspólne zamówienie?
Owszem, jednak obawiam się, że preferencje dotyczące wersji mogą się bardzo różnić :P
(sam czekam na dobry moment, by dokończyć tłumaczenie kart mini do projektu Ilya77)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

arturion pisze:Witam, jestem bardzo zainteresowany ofertą. Mam kilka pytań : Jakie formaty wydruku oferujecie i na jakich papierach (czy np. dostępny jest papier kredowy, albo samoprzylepny?) i jak wyglądają ceny w przypadku małych zamówień np. 2 wydruków A3, mam nadzieję, że się nie okaże, że całe przedsięwzięcie opłaca się przy 1000 wydruków :)
Papier samoprzylepny jest dostępny. O kredowy dowiem się jutro. Maksymalny rozmiar wydruku to A3.
Koshiash pisze:
DJCrovley pisze:Hmm.. ja bym bardzo chętnie wydrukował sobie porządnie Dune, może jacyś chętni na wspólne zamówienie?
Owszem, jednak obawiam się, że preferencje dotyczące wersji mogą się bardzo różnić :P
(sam czekam na dobry moment, by dokończyć tłumaczenie kart mini do projektu Ilya77)
Przejrzę co tam do Diuny potrzeba zrobić i dam znać co i za ile.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: abadura »

To ja poproszę o szacunki cenowe dla 1800. Pliki do druku są tutaj.

W sumie nie wiem co powinno być laminowane, a co nie, ale chyba wszystko poza planszą (pociągi, tory, certyfikaty). Plansza na grubym papierze, najlepiej w ogóle podklejona (jest taka opcja)? W sumie to mam małe (i niestety raczej złe) doświadczenia w drukowaniu planszówek... :(
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Koshiash »

Koshiash pisze:Przejrzę co tam do Diuny potrzeba zrobić i dam znać co i za ile.
Z grubsza:
- plansza
- 6 ekranów graczy
- żetony (bodajże 4xA4)
- opcjonalnie 2 koła walki
- karty - nie jestem pewny, czy wrzuciłem tu wszystkie: Podgląd kart. Sam preferuję opcję mini, tzn. 18 kart na A4
- dla wybrednych kolorowa instrukcja i pudełko
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: sowacz »

Jak nie wyjdzie to jakoś drogo to na Diunę w tej nowej oprawie to i ja się piszę.
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Oferta wydruków

Post autor: DJCrovley »

Ano zgadza sie moga byc rozne preferencje co do wersji. Ja np wole Ilya77 ale w wersji angielskiej :). Mam tez wrazenie ze to moze byc najpopularniejsza wersja :)
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: MichalStajszczak »

sowacz pisze:Jak nie wyjdzie to jakoś drogo to na Diunę w tej nowej oprawie to i ja się piszę.
Jeżeli kilka osób zleci wydrukowanie tej samej gry, to drukarnia zostanie narażona na odpowiedzialność karną z tytułu naruszenia praw autorskich, bo dla drukarni to nie będzie druk "na własny użytek". Chyba, że zleconiodawcy mają zgodę wydawcy oryginalnej gry.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: abadura »

MichalStajszczak pisze:
sowacz pisze:Jak nie wyjdzie to jakoś drogo to na Diunę w tej nowej oprawie to i ja się piszę.
Jeżeli kilka osób zleci wydrukowanie tej samej gry, to drukarnia zostanie narażona na odpowiedzialność karną z tytułu naruszenia praw autorskich, bo dla drukarni to nie będzie druk "na własny użytek". Chyba, że zleconiodawcy mają zgodę wydawcy oryginalnej gry.
Moje 1800 jest print'n'play... ;)
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Oferta wydruków

Post autor: arturion »

abadura pisze: Moje 1800 jest print'n'play... ;)
Rochwald zobaczył jaką beznadziejną grę chcesz wydrukować i przestał się odzywać. Nie pokazuj tego nikomu to straszne jest! :P
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: abadura »

arturion pisze:
abadura pisze: Moje 1800 jest print'n'play... ;)
Rochwald zobaczył jaką beznadziejną grę chcesz wydrukować i przestał się odzywać. Nie pokazuj tego nikomu to straszne jest! :P
Artur, czasem już nie wiem jak z Tobą rozmawiać... ;) Ponieważ moje zamówienie na gorące osiemnastki jest już w drodze to zacznij się przyzywczajać, bo innych gier na nocnych graniach nie uraczysz... ;P
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Byłem przez 24h od Internetów odcięty, alem wrócił. :) Zabieram się za pisanie PW.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: veljarek »

Napisz proszę po prostu cennik ile za a4 na jakim papierze a kazdy bedzie wiedzial co i za ile.
Ja też jestem zainteresowany drukiem. Generalnie ile za kolorowy druk na etykietach samoprzylepnych.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: veljarek »

MichalStajszczak pisze:
sowacz pisze:Jak nie wyjdzie to jakoś drogo to na Diunę w tej nowej oprawie to i ja się piszę.
Jeżeli kilka osób zleci wydrukowanie tej samej gry, to drukarnia zostanie narażona na odpowiedzialność karną z tytułu naruszenia praw autorskich, bo dla drukarni to nie będzie druk "na własny użytek". Chyba, że zleconiodawcy mają zgodę wydawcy oryginalnej gry.
Rozumiem że kserować książek w Polsce też nie można.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: kwiatosz »

A to na drukarni spoczywa odpowiedzialność za sprawdzenie praw autorskich do materiałów? Wydaje mi się, że akurat drukarnia może się wyprzeć wiedzy o tym, że materiał jest chroniony całkiem bezproblemowo - nie drukują tego na sprzedaż, tylko usługowo, więc to klient łamie prawa autorskie. Czyż nie?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: donmakaron »

Zazwyczaj każą oświadczyć, że klient ma pełne prawo do drukowanych materiałów.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

- Drukarnia nie jest zainteresowana jedynie wydrukiem plików, a wydrukiem + pełną obsługą introligatorską. Dlatego właśnie każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie. Kropka.
- Pierwsze zamówienie jest właśnie wykańczane. Zdjęcia gotowych produktów do wysyłki wstawię jakoś w weekend.

Z prostszych rzeczy możliwych do zrobienia na szybko:
Puste karty do prototypów - 100 kart - 12 zł; przy zamówieniu ponad 500 kart - 10 zł/100 kart
Karty do prototypów z rewersem z nadrukiem z pliku przesłanego przez użytkownika - 100 kart - 18 zł; przy zamówieniu ponad 500 kart - 15zł/100kart.
Rozmiar standardowej talii kart (brydżowa). Rogi zaokrąglone.
Jeśli znajdą się chętni - na pierwszą partię zapisy do 26 sierpnia. Żeby ruszyło potrzeba zamówienia na (w sumie) 1000 kart.
Wysyłka - poczta polska - wg cennika albo kurier - 20 zł.

W razie pytań - proszę o PW.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Oferta wydruków

Post autor: DJCrovley »

To jak z tymi zdjeciami?
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Furan »

Poszedł mejl.
Zdjęcia komponentów Diuny łącznie z planszą - http://www.fotosik.pl/u/furan/album/945571.
Zdjęcia 1800 - http://www.fotosik.pl/u/furan/album/947772.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 20:31 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Oferta wydruków

Post autor: Tycjan »

Rochwald pisze:Poszedł mejl. Zdjęcia komponentów Diuny (poza planszą) - http://www.fotosik.pl/u/furan/album/945571.
Świetnie to wygląda. Ile kosztuje taki wydruk całej gry?

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Oferta wydruków

Post autor: Senthe »

A mnie interesują puste żetony heksowe. Jakiej są grubości i jaki byłby przybliżony koszt. Mogłabym kupić, ja wiem, jakieś 200 szt. maksymalnie.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
ODPOWIEDZ