Dominant Species: the Card Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Dominant Species: the Card Game

Post autor: schizofretka »

To chyba ostatni dzwonek by zamówić w ramach P500. Kto jest chętny? Ja mógłbym to nawet koordynować, ale byłbym wdzięczny za info od weteranów o tym, jak to w praktyce przebiega - ile wynosi przesyłka (strona gmt nie chciała mi podać estimate), czy zawsze dowalają VAT na granicy (z tego co mówicie, nie zawsze, ale każda nie-growa przesyłka do mnie ze stanów poza wakacjami zawsze była gwałcona przez UC po drodze), ile trwa, itd.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: berni »

Do P500 nie podają estimated shipping cost, ale np. w przypadku Urban Sprawl było to chyba $16 - $18, a gra jest raczej spora. Karcianka na pewno będzie mniejsza. Jeżeli zamówisz sam, to masz większe szanse uniknięcia VAT, bo gra jest stosunkowo tania (zamawiałem Monmouth za $25 + przesyłka i przeszło bez problemu), w większej paczce już na pewno będzie VAT i cło (zamawiałem Urban Sprawl + Twilight Struggle i niestety to były najdroższe gry w mojej kolekcji :-/, właśnie przez VAT). Następne zamówienie również było opodatkowane, w dodatku GMT nie wypełniło papierów i sam musiałem pisać do Poczty Polskiej co jest w paczce, ile kosztowało i w ogóle. Na szczęście PP przyjęła skany mailem ;-) Aha, cło i VAT nalicza się według ceny towaru i kosztów przesyłki, a GMT dopłaca do przesyłek (czyli Ty płacisz $30 za grę i $18 za przesyłkę, a w rzeczywistości przesyłka kosztuje $30 i w rezultacie VAT liczony jest od $60)

Ja już nie zamawiam bezpośrednio z GMT. Już dwukrotnie wyszło na to, że bardziej opłaca się poczekać aż gra będzie w Rebelu (często wcześniej niż u mnie), bo cena będzie prawdopodobnie niższa niż cło i VAT.

A czas oczekiwania różny. Najkrócej czekałem 7 dni od momentu wysłania, a najdłużej ponad 20 od wysłania (przypuszczam, że gra zalegała trochę w UC)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: MataDor »

Chętnie zamówił bym DS: Card Game i upgrade do DS, ale po doświadczeniu z Urban Sprawlem którego kupiłem bezpośrednio i urzad celny przechwycił mi go, zapłaciłem za gre 105zł więcej niż gra kosztowała później w Rebelu... Tak wiec niestety pasuję.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: pan_satyros »

MataDor pisze:Chętnie zamówił bym DS: Card Game i upgrade do DS, ale po doświadczeniu z Urban Sprawlem którego kupiłem bezpośrednio i urzad celny przechwycił mi go, zapłaciłem za gre 105zł więcej niż gra kosztowała później w Rebelu... Tak wiec niestety pasuję.
Lepiej poczekać na rebel i załatwić sobie 5%+10% rabatu :) Sam mam taki zamiar.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Dominant Species: the Card Game

Post autor: adikom5777 »

Ostatnio sie dowiedzialem, ze Vat dowala za paczke powyzej 50€.
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: Królik »

To nie do końca prawda - raz dowalą a raz nie i jest to pełna loteria (w promocji gmt zamawialiśmy 6 gier pakowanych po 2 o zbliżonej wartosci i 2 razy był Vacik a raz nie), bo wszystko zależy od tego czy celnik zwróci uwagę na Twoja paczkę czy nie, choć im wyższa kwota tym szanse większe;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: yosz »

VAT mogą naliczyć od wszystkiego. do 150€ paczki są zwolnione od cła
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: Marvin »

Kiedyś udało mi się dorwać telefonicznie panią z pocztowego urzędu celnego (o ile pamiętam Poczta Polska ma swoje oddzialy UC). Po dłuższej chwili zabawy w 10 pytań pani przyznała, że to właściwie kwestia szczęscia. Albo komuś paczka "wpadnie w oko" i zostanie oVATowana (i ewentualnie oclona), albo nie. Oczywiście duża wartość paczki znacznie zwiększa ryzyko, ale przy paczkach do 100$ to kwestia szczęscia (czy raczej pecha ;-). Co ciekawsze zbyt niska wartość paczki też nie jest dobra - chyba Troll&Toda wypisywał na paczkach mocno zaniżone wartości (np. 4$) i zawsze kończyło się to oVATowaniem i słaniem pism, co tam w środku jest i ile kosztowało ;-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: yosz »

Jak paczka jest duża i ciężka, a jest wpisane że kosztowała 10$ to wiadomo że coś jest nie tak ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: Leviathan »

A gdyby ktoś sugerował się pierwszym postem w tym wątku, to wypada sprostować, że premiera gry została przesunięta na maj.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: costi »

yosz pisze:VAT mogą naliczyć od wszystkiego. do 150€ paczki są zwolnione od cła
Wolne od VAT są przesyłki o równowartości do 22 EUR.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: yosz »

a tego nie wiedziałem. Czy Dominant Species: the Card Game się łapie ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: Filip z Lublina »

W planszomani można już grę zamawiać i to w cenie, która przy P500 nie ma się czego wstydzić;)
Egzemplarz autorski wygląda smakowicie: http://boardgamegeek.com/image/1346292/ ... size=large
Jedno jest jednak pewne: ci, którzy liczą na mózgożerną karciankę w stylu pierwowzoru bardzo się zawiodą. Gra będzie szybka i prosta, a losowość z pewnością będzie odgrywać pewną rolę.
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Dominant Species

Post autor: Adalbertus123 »

A grał ktoś w karciankę o analogicznym tytule? Czym ona jest?
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Dominant Species

Post autor: KubaP »

Adalbertus123 pisze:A grał ktoś w karciankę o analogicznym tytule? Czym ona jest?
Kiepściutka próba odcinania kuponów. Nie warto.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: the Card Game

Post autor: Leviathan »

Unboxing tego starocia na Wojennik TV:

ODPOWIEDZ