W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
wypozyczalniagier
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2012, 10:30

W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: wypozyczalniagier »

Jak w temacie, czyli: w co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo :)?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Trolliszcze »

Fortune and Glory.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: killy9999 »

Steel Wolves
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Pierzasty »

Full Metal Planete.

VVV: Hybrid też.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 04:05 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: schizofretka »

Hybrid.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Andy »

Fleet Commander: Nimitz.

Jeszcze się nie ukazał, ale wiem, że będzie za drogi.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Amenhotep »

Star Trek: Fleet Captains
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: maciejo »

Wnioskuję po Twoim Nicku,że próbujesz rozeznać rynek pod kątem założenia punktu (wypożyczalni) gier planszowych 8)
Jeśli taka była Twoja intencja to pytanie jest nieco lub może i bardzo chybione.Kogo stać na gry to sobie po prostu kupi niezależnie od ceny a kogo nie stać to pewnie będzie się cieszył z możliwości wypożyczenia i przetestowania każdej gry,na którą zacznie ciułać kasę.
Przykłady gier przytoczone powyżej przez moich znakomitych kolegów nie nadają się do wypożyczalni.Np:taki Steel Wolves :? No kto go pożyczy na tydzień czy dwa i po co :?: Ażeby przeliczyć żetony :mrgreen: Taki tytuł trzeba by wziąć przynajmniej ny rok aby się nim nacieszyć a to wyjdzie chyba znacznie drożej niż inwestycja w nową grę :|
Nie tędy droga ale życzę powodzenia - Ludzi z wizją trzeba cenić - Pozdrawiam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: rzaba »

stać mnie na wszystko ale mimo to nie kupuje niektorych gier bo sa za drogie (w/g mnie) np. Descent, Mage Knight
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: donmakaron »

maciejo pisze:Wnioskuję po Twoim Nicku,że próbujesz rozeznać rynek pod kątem założenia punktu (wypożyczalni) gier planszowych 8)
Jeśli taka była Twoja intencja to pytanie jest nieco lub może i bardzo chybione.
Kto nie zada kilku pytań, sam z siebie niczego się nie dowie. I skąd wiesz, że nie mowa o wypożyczalni długoterminowej? ;) Pierwszy raz słyszę (czy tam czytam raczej), żeby szukanie informacji przed działaniem spotkało się z komentarzem "nie tędy droga".
Chętnie wypróbowałbym Mage Knighta, Twilight Struggle, Eclipse, czy Shadow over Cameloth, ale to raczej w celu sprawdzenia czy kupić... ale jak kupić to żal wydać wcześniej kasę na wypożyczenie. Oszczędniej i przyjemniej zagrać na jakimś festiwalu. Regularne wypożyczanie tego samego tytuły raczej nie wchodzi w grę. Chociaż jak teraz o tym myślę, to znalazło by się kilka tytułów, które wypożyczyłbym raz czy dwa, tylko po to, żeby je poznać, bo już wiem, że ich kupował nie będę - taki Twilight Imperium, czy Battlelore, nawet ten Eclipse - cenę ma zaporową, od latania po kosmosie mam inne gry, ale poznać w zaciszu domowym warto.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Vandal »

Pytanie - ktokolwiek z casuali wypożyczy te gry?
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: gregvip »

Space Hulk 3 edycja
Steam planet
Dodatek do Shoguna Tento's Court
Cos by się jeszcze moze znalazlo ale mi teraz do glowy nie przychodzi.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: maciejo »

donmakaron pisze: Chętnie wypróbowałbym Mage Knighta, Twilight Struggle, Eclipse, czy Shadow over Cameloth, ale to raczej w celu sprawdzenia czy kupić... ale jak kupić to żal wydać wcześniej kasę na wypożyczenie.
:wink:
donmakaron pisze:Kto nie zada kilku pytań, sam z siebie niczego się nie dowie.
Też tak uważam i dlatego odpisałem.
donmakaron pisze:I skąd wiesz, że nie mowa o wypożyczalni długoterminowej? ;)
Nie wiem.
donmakaron pisze:Pierwszy raz słyszę (czy tam czytam raczej), żeby szukanie informacji przed działaniem spotkało się z komentarzem "nie tędy droga".
Pierwszy raz może być nieprzyjemny :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: schizofretka »

A tak na serio, to pewnie parę skirmishowych bitewniaków, które wymagają kolekcjonowania i malowania figurek bym przetestował. Tylko jeszcze musielibyście wypożyczać partnera do grania ;)

Edit: aaa, po namyśle jednak wolałbym partnerkę.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: zephyr »

We wszystko [lubię poznawać nowe gry], ale tu równie dużym problemem (jak nie większym niż) koszt jest czas i dostępność graczy

A z typowo drogimi grami to pewnie
- jakieś Splottery (choć te co grałem były ok ale bez szału),
- bitewniaki figurkowe są znane z dużych kosztów i kasy i czasu na malowanie/naukę, jakby był ktoś pod ręką kto zna zasady to na czasie też możnaby zaoszczędzić (ale w sumie to raczeh kojarzę morze kostek i szczegółowych przepisów, co nie brzmi dla mnie jak definicja fajnej gry)
- karcianki z toną kart (znowu potrzeba naprawdę sporo czasu na przegryzienie się przez zasady, znajomość kart, mety itd)

Ale przydałoby się też doprecyzować pytanie, bo gier nieosiągalnych jakby komuś naprawdę zależało jest względnie mało (zakładając rozsądne dochody). Natomiast jest sporo gier, które można by zagrać jakby kosztowały mniej/były za darmo, ale tak naprawdę to inne gry są lepsze/są wystarczające.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Pierzasty »

schizofretka pisze:A tak na serio, to pewnie parę skirmishowych bitewniaków, które wymagają kolekcjonowania i malowania figurek bym przetestował. Tylko jeszcze musielibyście wypożyczać partnera do grania ;)
Z ciekawości, jakie?
Edit: aaa, po namyśle jednak wolałbym partnerkę.
Kobiety grające w bitewniaki to skarb i ich się nie "wypożycza" :lol:
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Tolis »

Najdrozsza gra ktora widzialem: Road & Boats na oficjalnej stronie Splottera: http://www.splotter.com/ drobne 250 E.
Zdecydowanie zgadzam sie z tym ze taka wypozyczalnia nie powinna bazowac na cenie zakupionych gier. Zeby sie takie R&B mialo zwrocic z wypozyczania cena za powiedzmy tydzien musiala by byc spora, a wtedy sie okaze ze lepiej kupic jakas gre za ~50 zl niz pozyczyc rewelacyjna gre bo oprocz gry potrzebny jest tez sklad do zagrania, i w niektore pozycje najlepiej juz osoba ktora w to grala.
Jesli juz wypozyczalnia miala by istniec musiala bvy byc bardziej oparta na niedzielnych graczy :)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: idha »

Kobiety grające w bitewniaki to skarb i ich się nie "wypożycza"
No popatrz... a mnie wyrzuciło się na śmietnik ;) (przepraszam za OT, ale nie mogłam się powstrzymać... tyle się zawsze czyta na różnych forach, jak to fajnie byłoby, gdyby partnerka dzieliła "dziwaczne" i "niekobiece" hobby ze swoim lubym, a kiedy takowa się znajduje, to tak naprawdę okazuje się, że narusza jego "prywatną przestrzeń").

A jeśli chodzi o pytanie zadane w temacie - nigdy wypożyczalni nie prowadziłam, ale z obserwacji działania jednej znanej mi wynika, że rzeczywiście opiera się ona na graczach "niedzielnych" albo dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi, którzy chętnie wypożycza jakiś znany tytuł, żeby wypróbować przed zakupem. Gracze korzystają raczej z okazji jaką są festiwale (zwłaszcza, że zwykle znajduje się tam osoba, która zna zasady do danej gry).

Osobiście chętnie wypróbowałabym kilka gier Splotter Spellen (jakichkolwiek) - do tej pory grałam jedynie w Indonesię i bardzo mi się spodobała, aczkolwiek nie wiem, czy zdecydowałabym się na zakup przy takim stosunku jakość wydania - cena. Intuicja mi jednak podpowiada, że nie byłyby to gry rozchwytywane przez potencjalnych wypożyczających ;)
thinspoon
Posty: 228
Rejestracja: 08 wrz 2009, 09:18
Lokalizacja: Wieliczka

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: thinspoon »

Pierzasty pisze: Kobiety grające w bitewniaki to skarb i ich się nie "wypożycza" :lol:
No i jest pomysł na biznes. Skrzykujesz kilka ładnych dziewczyn, przeprowadzasz szybki kurs, po czym oferujesz "planszówkę/bitewniaka + partnerkę do gry na telefon" :mrgreen: Płatne od godziny.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 495
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Gothik »

Leviathans.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 168 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Zet »

thinspoon pisze:
Pierzasty pisze: Kobiety grające w bitewniaki to skarb i ich się nie "wypożycza" :lol:
No i jest pomysł na biznes. Skrzykujesz kilka ładnych dziewczyn, przeprowadzasz szybki kurs, po czym oferujesz "planszówkę/bitewniaka + partnerkę do gry na telefon" :mrgreen: Płatne od godziny.
Agencja Planszowo-Towarzyska :D
Zaspokoi WSZYSTKIE potrzeby każdego Geeka :lol:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6483
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 960 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Odi »

Partner na godziny?

Dobra fucha 8)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: SeeM »

Gothik pisze:Leviathans.
No właśnie. Najgorsze jest to, że w teorii człowiek mógłby sobie kupić, bo z wypłaty przecież wystarczy. Nawet przed wypłatą nie byłby to problem. Ale na coś tą kasę się jednak zbiera i potem nie byłoby prezentów pod choinką, albo nie stykło na któryś z rachunków.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: FortArt »

donmakaron pisze:... ale jak kupić to żal wydać wcześniej kasę na wypożyczenie.
I tutaj moim zdaniem widać, że dobrym patentem jest wypożyczalnia+sklep. Gra się nie spodobała, albo nie aż tak? Płacisz tylko za wypożyczenie. Spodobała się? To opłata za wypożyczenie staje się zaliczką za zakup.

W ten sposób sklep miałby klienta, któremu nie opłacałoby się szukanie tańszego egzemplarza po sieci no bo szkoda już zainwestowanej kasy, która przepadałaby. A klienci nie baliby się wypożyczać bo unikaliby problemu, o którym pisze donmakaron.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: W co chcielibyście zagrać, ale jest za drogo?

Post autor: Tolis »

@FortArt to znaczy ze chcialbys kupic taniej uzywke ze sklepu - wypozyczalni? Bo sklep nie sprzeda Ci taniej nowej gry, bo musi zarobic na siebie.
ODPOWIEDZ