utrudniacze dla Elder Sign / Znak Starszych Bogów

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

utrudniacze dla Elder Sign / Znak Starszych Bogów

Post autor: SeeM »

Zagrałem sobie wczoraj kilka partii zapoznawczych w Znaka. Gra jest spoko, a skoro i tak będę zawsze grał sam (po to kupiłem), to wymyśliłem kilka utrudnień, żeby czasami jednak przedwieczni wygrywali:

Zbanować Dextera, ta postać jest za silna. 5/5 i sam się leczy czarami, które dobiera w takim tempie, że podczas partii solo kilka razy przewinie talię. Czary pozwalają również z automatu niszczyć potwory.

Trzeba coś zrobić z butami, bo przerzucanie dowolnej liczby kostek jest trochę zbyt silnym efektem. Ja zrobiłem tak, że można przerzucić tylko jedną kostkę (oprócz zostawionych na badaczu, sprzymierzeńcach i czarach). Buty stają się wyraźnie słabsze, ale również cenniejsze, bo szybciej się kończą.

Gra solo, czyli jeden gostek na przedwiecznego. I bez respawnów.

Gdybym kiedykolwiek zagrał w dwie lub więcej osób, to po prostu użyłbym dwóch przedwiecznych budzących się jednocześnie. Nałożą się na siebie ich efekty, będzie więcej potworów, po dwa zdarzenia o każdej północy i przypuszczalnie uda się zamknąć tylko jednego. Drugi będzie robił za końcowego bossa.
+ (BGG)
0lukasz0
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:02

Re: utrudniacze dla Elder Sign / Znak Starszych Bogów

Post autor: 0lukasz0 »

W wersji na androida postacie po zginięciu odpadają z gry, przegrywasz kiedy cała twoja drużyna zostanie wybita.
ODPOWIEDZ