Copycat - Fremde Federn

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Copycat - Fremde Federn

Post autor: woj_settlers »

Posiadam niemiecką wersję językową, i choć sama gra nie jest zależna językowo to instrukcja już tak :)
Po pierwszej rozgrywce, wszystko chodzi dobrze, poza końcówką gry gdzie coś wydaje się niedorobione (np. nie ma sensu kupować kart w ostatnich rundach skoro i tak nie zdążą wrócić do decku - ma ktoś podobne doświadczenie?). Ale całkiem możliwe że graliśmy coś źle.
Ma może ktoś wersję angielską instrukcji (na RioGrande cały czas nie ma podwieszonej) i mógłby podesłać scan na maila.
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Re: Copycat - Fremde Federn

Post autor: eyrmin »

Poszlo PW.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Copycat - Fremde Federn

Post autor: Epyon »

Również poproszę o angielską instrukcję. :)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Odp: Copycat - Fremde Federn

Post autor: przemoo99 »

A ja poproszę o wrażenia z gry ponieważ zastanawiam się nad jej kupnem... ;-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Copycat - Fremde Federn

Post autor: BartP »

Fakt, w ostatniej rundzie nie ma co kupować nowych kart - w zasadzie tylko doktoraty, ponieważ generują punkty zwycięstwa.
Jestem raptem po jednej rozgrywce, ale wrażenie bardzo pozytywne. Moje gusta: generalnie nie lubię deck buildingu. Wg mnie Dominion to nuda i jakoś niespecjalnie pociąga mnie budowanie silnika z kupek kart widocznych na środku stołu. Tutaj karty pojawiają się losowo w stylu Through The Ages (im nowsze, tym droższe), a nie leżą od początku gry w kilku egzemplarzach. W Copycacie budowanie talii nie jest głównym elementem, tylko jednym z dwóch; tym drugim jest worker placement (lubię tę mechanikę). No i jeszcze pomniejszą rolę odgrywa zarządzanie ręką i kombinowanie, jak którą kartę wykorzystać. Sporo myślenia, acz nie jest to stopień skomplikowania na poziomie Agricoli. Mimo że grałem raptem raz, to widzę, że potencjał jest spory i z chęcią myślę o kolejnej rozgrywce.

PS: Co dla mnie ważne, w grze nie ma bezpośredniej negatywnej interakcji. Ta ogranicza się w zasadzie do mechaniki worker placement, czyli pozbawienia przeciwnika możliwości wykorzystania jakiejś akcji.
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: Copycat - Fremde Federn

Post autor: piechu »

Angielska instrukcja jest już dostępna na stronie Rio Grande Games:
http://riograndegames.com/uploads/Game/ ... eRules.pdf

Mimo to miałbym prośbę - czy ktoś mógłby podzielić się skanem angielskiej kartki z setupem/glossary. Bo tego już, niestety, nie udostępnili.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Copycat - Fremde Federn

Post autor: uyco »

polskie tłumaczenie instrukcji - bez setup'u http://www.boardgamegeek.com/filepage/9 ... h-permissi
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Copycat - Fremde Federn

Post autor: gafik »

Jak z biegiem czasu mechanicznie stoi ta gra? Warto ja kupić czy lepiej wziąć coś nowego, świeżego? Jaki jest realny czas gry na 3-4 graczy (setup+rozgrywka)?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Copycat - Fremde Federn

Post autor: gafik »

Dlaczego tak cicho jest o tej grze?
ODPOWIEDZ