Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Brylantino »

Tak chciałbym się dowiedzieć (głównie od ludzi, którzy już wysyłali różne projekty do polskich wydawnictw), ile zwykle czekaliście na odpowiedź, po przesłaniu wstępnego projektu? Na prawie każdej stronie widnieje, iż odpowiadają KAŻDEMU w ciągu paru dni. Egmont przez 3 tygodnie nic nie odpisywał i jak wysłałem drugiego maila, z pytaniem czy w ogóle poprzedni dotarł, to momentalnie otrzymałem odpowiedź negatywną. Obecnie projekt poszedł do Granny jeszcze i Rebela, ale od obu również cisza (ok. 2 tygodni już). Głupio się trochę upominać, ale też nie będę czekał łaskawie miesiąc na mail zwrotny, aby ktoś mi powiedział tylko nie dziękuję/proszę przesłać instrukcję...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2373 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Curiosity »

Czy dobrze zrozumiałem, że do wydawcy wysłałeś "wstępny" projekt?

Jeśli tak, to chyba nie ma co czekać na odpowiedź. Nie sądzę, żeby wydawcę interesowało coś, co nie jest dopięte na ostatni guzik i dogłębnie przetestowane.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Brylantino »

Nie, nie. Gra jest ukończona i w pełni przetestowana. Wysłałem prezentację całego projektu, który jedynie czeka na zainteresowanie i mogę od razu prototyp wysłać. Niestety coś nie mogę się doczekać odpowiedzi...
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: poooq »

To już chyba zależy od kultury osoby odpowiedzialnej za obsługę poczty w wydawnictwie i ustawionego poziomu filtra antyspamowego.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Brylantino »

Trochę słabo, zwłaszcza patrząc na ten wpis na stronie: odpowiadamy na każdego maila w ciągu paru dni... No nic, będę czekał.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: konev »

Curiosity pisze: Nie sądzę, żeby wydawcę interesowało coś, co nie jest dopięte na ostatni guzik i dogłębnie przetestowane.
To źle sądzisz ;)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: zedd »

Brylantino pisze:Trochę słabo, zwłaszcza patrząc na ten wpis na stronie: odpowiadamy na każdego maila w ciągu paru dni... No nic, będę czekał.
Ja sugeruję metodę zdartej płyty - zmęczyć codziennym wysyłaniem maila, z odliczaniem "już X dni nie otrzymałem odpowiedzi". Czasami problemem mogą być załączniki, albo podpis wykrywany jako spam. Sugeruję na początek najprostszego maila tekstowego, wtedy na pewno dotrze, a kwestia odpowiedzi pozostaje w rękach wydawnictwa. Te większe zwykle potrzebują więcej czasu, gdyż projektów spływa naprawdę sporo (rynek rozkwita - to dobrze). Nie mniej 2 tygodnie bez odpowiedzi to według mnie nieco przesada. Wystarczy przeciez napisać: "otrzymaliśmy maila, proszę nam dać X czasu na weryfikację propozycji".
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2373 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Curiosity »

konev pisze:
Curiosity pisze: Nie sądzę, żeby wydawcę interesowało coś, co nie jest dopięte na ostatni guzik i dogłębnie przetestowane.
To źle sądzisz ;)
A dodasz do tego coś więcej?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: surmik »

W grupie testerów Rebela przewija się mnóstwo gier, które w ciągu całego cyklu testowego często bardzo się zmieniają.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: konev »

Curiosity pisze:
konev pisze:
Curiosity pisze: Nie sądzę, żeby wydawcę interesowało coś, co nie jest dopięte na ostatni guzik i dogłębnie przetestowane.
To źle sądzisz ;)
A dodasz do tego coś więcej?
Dla wydawcy rzadko kiedy jakaś gra jest "dopięta na ostatni guzik i dogłębnie przetestowana" - tylko dorobić grafikę i wypychać. Poczytaj sobie (co jest ogólnie dostępne) o pracach nad Mercuriusem i Jaskinią wydaną przez Rebela. Zobaczysz setki testów ze strony wydawcy i mnóstwo zmian już po stronie wydawcy, a nie autora. Oczywiście sam pomysł na grę jest tani jak barszcz, ale świetny pomysł DOBRZE zrealizowany (niedopięty i nieprzetestowany do końca) to jest coś nad czym wydawca może się pochylić. IMHO :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Brylantino »

Dopięta czy nie dopięta, to i tak chyba kulturalnie jest odpisać. Jeżeli pomysł jest dobry, ale gra wymaga dopracowania, to też można to zawrzeć w mailu. Jak się nie podoba, to po prostu powiedzieć "nie, dziękujemy". Analiza takiej prezentacji, to jakieś 15 minut i nawet akceptacja jej przecież do niczego nie zobowiązuje... Stąd dalej mnie zastanawia, czemu każde możliwe wydawnictwo, do którego wysłałem dany projekt, ma mnie całkowicie "gdzieś" i milczy jak zaklęte.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: MichalStajszczak »

Brylantino pisze:Analiza takiej prezentacji, to jakieś 15 minut
Być może to wina złego okresu, bo może nie każdy wie, że luty to jeden z najgorszych momentów na wysyłanie do wydawnictw projektów nowych gier. To jest okres po targach w Norymberdze - priorytetem są wtedy analizy propozycji z targów i dogrywanie zawartych tam kontraktów.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Brylantino »

O tym nie pomyślałem szczerze mówiąc. No nic, poczekam jeszcze z parę tygodni.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Brylantino »

Żadne z wyżej wymienionych wydawnictw do dzisiaj nie odpisało... Osobiście wysłany projekt porzuciłem, gdyż wolę się skupić na obecnym, który IMO jest dużo lepszy, więc jakoś szczególnie to nie boli, tylko gdzie ta "przyjazna atmosfera i pomocni pracownicy", o których czytało się na blogach niektórych twórców gier planszowych... Trochę to potrafi zrazić, zwłaszcza że skąd mam mieć pewność, że nie będzie identycznej sytuacji z kolejnym projektem, czy jeszcze następnym. Choć przy wysłaniu drugiego już tak łatwo nie odpuszczę i będę wydawnictwu co tydzień suszył głowę o odpowiedź... Nie po to spędzam długie tygodnie, aby coś jak najlepiej dopracować, aby potem zostać najzwyczajniej olanym na całej linii. Duży minus ma u mnie Rebel i Granna. Temat do zamknięcia, chyba że za 1-2 miesiące, jak będę wysyłał drugi projekt znowu zostanę tak potraktowany, choć wtedy chyba skończy się na mailu gdzieś wyżej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: rastula »

jęczysz i stękasz


a napisałeś w końcu

"hej

wysłałem wam projekt!

jest jakaś szansa na odpowiedź?"


czy tylko wylewasz żale na forum?
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Ouragan »

W mojej opinii skoro nie masz odpowiedzi to uznano, ze projekty nie są wystarczające. Inna sprawa, że mogliby odpisać, chociaż być może mają po prostu za dużo osób które przysyłają projekty i mają już dość :D .
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: BartP »

Pojedź na jakiś konwent, dorwij ich osobiście i namawiaj do małego pokazu.
Awatar użytkownika
Linek
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2012, 10:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Linek »

Jeśli to gra o której wspominałeś w temacie "Nieświadome powielanie" to nic dziwnego, że nie odpisują.
"Jedyną czynnością, która dobrze wychodzi samotnym, jest samogwałt." A. Sapkowski, Chrzest Ognia
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Czas oczekiwania na odpowiedź wydawnictwa

Post autor: Brylantino »

Linek pisze:Jeśli to gra o której wspominałeś w temacie "Nieświadome powielanie" to nic dziwnego, że nie odpisują.
Raz: to nie jest ta gra. Dwa: nie ma to nic do rzeczy. Może jakoś im mail umknął, nie dotarł itp. itd. osobiście nie widzę już najmniejszej potrzeby tego sprawdzania, a temat można zamknąć/wyrzucić itp.
ODPOWIEDZ