Labirynt: Wojna z terroryzmem

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: Edwardo »

Czy w razie niepowodzenia Wielkiego Dżihadu tracę komórki użyte do przeprowadzenia tegoż? Jak mniemam nie, ale pewności nie mam... Plis help bo nie wiem czy wygrałem ;)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: Edwardo »

Dobra, już sobie odpowiedziałem- oczywiście, że tracę komórki. Jakiś zamulony byłem, sorry...
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: kamron6 »

Czy w labiryncie jestem ograniczony jako USA do przeprowadzanie tylko pojedynczej operacji w pojedynczym kraju? Np. Wojna Idei w Niemczech kosztuje 1 (bo są dobre), zagrywam kartę o 2PO. Czy jak się nie uda pierwszy rzut to mogę rzucić raz jeszcze w Niemczech? A jeśli tak to mogę wybrać np. do wojny idei dwa kraje np. Niemcy i Europę Wschodnią?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: Edwardo »

Tylko jeden rzut na wojnę idei, drugi punkt PO przepada w Twoim przykładzie
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: kamron6 »

OK, dzięki, tak mi się wydawało, ale nigdzie nie było konkretnie napisane.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: mate00 »

Zacząłem rozkminiać Labirynt. Tyle się narzekało na jakość instrukcji, a wątek jakiś taki pusty... ;)

Pierwsze pytanie jakie mi się pojawiło (a pewnie będą następne):
W jaki sposób działa modyfikator na rzut przy Wojnie Idei (0, -1, -2, -3)? Chodzi o to, że od wartości rzutu odejmuję wartość postawy świata, jeśli jest ona inna od postawy USA?

Edit:
Drugie pytanie:
Mam 5 komórek w państwie i próbuję przeprowadzić Wielki Dżihad. Nie udaje mi się i zostaję ze wszystkimi komórkami aktywnymi oraz żetonem oblężonego reżimu. Czy mogę natychmiast próbować ponownie, czy też najpierw trzeba te komórki uśpić?
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: wolfe »

1. Tak
2. Nie musisz usypiać.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: mate00 »

1) Na mapie mam państwo muzułmańskie określone jako niestabilny wróg. Zagrywam zdarzenie, które nakazuje mi określić to państwo. Czy mogę wykonać to zdarzenie? Określam to państwo jeszcze raz i może się ono nagle zmienić w stabilne neutralne?

2) Przeprowadzam Zmianę Reżimu w Afganistanie. Wpada mi zdarzenie NATO, dzięki któremu dostaję żeton dodatkowych wojsk. W końcu udaje mi się zakończyć Zmianę Reżimu i odsyłam swoich chłopców do domu. Czy żeton NATO zostaje już w Afganistanie? Czy automatycznie spada z planszy?

3) Jak działa wydarzenie 'Broń masowego rażenia w Iraku' jeśli jest zagrane przez ekstremistów?
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: wolfe »

mate00 pisze:1) Określam to państwo jeszcze raz i może się ono nagle zmienić w stabilne neutralne?
Jasne, chciałoby się:)
mate00 pisze:2)Czy żeton NATO zostaje już w Afganistanie? Czy automatycznie spada z planszy?
Zostaje, ale nie możesz go przemieszczać, jedynie usunąć jeśli nie chcesz mieć tam wojsk.
mate00 pisze:3) Jak działa wydarzenie 'Broń masowego rażenia w Iraku' jeśli jest zagrane przez ekstremistów?
Tego nie rozumiem, bo to chyba wydarzenie USA o ile pamiętam?
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: mate00 »

wolfe pisze:
mate00 pisze:3) Jak działa wydarzenie 'Broń masowego rażenia w Iraku' jeśli jest zagrane przez ekstremistów?
Tego nie rozumiem, bo to chyba wydarzenie USA o ile pamiętam?
Tak, jest to karta USA i brzmi ona: Możesz użyć tej lub później zagranej karty do przeprowadzenia zmiany reżimu w Iraku, niezależnie od tego jaki jest jego poziom rządów.

Nie kumam. Tej lub później zagranej karty? Czy chodzi o to, że jest to wydarzenie trwałe które pozwala mi na zmianę reżimu w Iraku dowolną kartą? I co to znaczy niezależnie od poziomu rządów? Zmiana reżimu dotyczy tylko państwa pod rządami islamistów, czyli potrzebna jest karta z 3PO.

Taka sama jest karta #39 Broń masowego rażenia w Libii.

Kolejne pytania:
1) Karta #18 Wspólnota wywiadów. (...) Możesz przerwać bieżącą fazę akcji i zagrać dodatkową kartę z ręki. Czyli co dokładnie przerwać? Operację/wydarzenie rozgrywane właśnie przez przeciwnika?

2) Czy jeśli w kraju, w którym stacjonują wojska, znajdują się 2 niezablokowane zamachy, to prestiż leci w dół za każdy z nich?

3) Jeśli wydarzenie mówi, żebym umieścił komórkę w danym kraju, ale mam zbyt niskie fundusze, to nie mogę tego zrobić, prawda? Musiałoby być dodane w wydarzeniu "ignorując ograniczenia funduszy" (któraś karta chyba to ma).

4) Czy USA mogą wykonać wojnę idei w nieokreślonym państwie muzułmańskim? Wg mnie nie, byłoby to trochę nielogiczne.

Dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem

Post autor: wolfe »

mate00 pisze:Nie kumam. Tej lub później zagranej karty? Czy chodzi o to, że jest to wydarzenie trwałe które pozwala mi na zmianę reżimu w Iraku dowolną kartą? I co to znaczy niezależnie od poziomu rządów? Zmiana reżimu dotyczy tylko państwa pod rządami islamistów, czyli potrzebna jest karta z 3PO.
Wydarzenie trwa po jego zagraniu, US mogą zdecydować na zmianę reżimu wykorzystując tą kartę (czyli jej 3OP) lub 3 OP z następnej zagranej karty. Irak nie musi być pod rządami islamistów ale pozostałe warunki na zmianę reżimu trzeba spełnić. Jeśli Jihad zagra jako następną kartę z mniej niż 3 OP to możliwość przepada. To samo w Libii.
mate00 pisze:1) Karta #18 Wspólnota wywiadów. (...) Możesz przerwać bieżącą fazę akcji i zagrać dodatkową kartę z ręki. Czyli co dokładnie przerwać? Operację/wydarzenie rozgrywane właśnie przez przeciwnika?
Tak, masz możliwość zagrania karty podczas tury przeciwnika lub jako trzecią kartę w swojej turze.
mate00 pisze:2) Czy jeśli w kraju, w którym stacjonują wojska, znajdują się 2 niezablokowane zamachy, to prestiż leci w dół za każdy z nich?
Tak.
mate00 pisze:3) Jeśli wydarzenie mówi, żebym umieścił komórkę w danym kraju, ale mam zbyt niskie fundusze, to nie mogę tego zrobić, prawda? Musiałoby być dodane w wydarzeniu "ignorując ograniczenia funduszy" (któraś karta chyba to ma).
Tak.
mate00 pisze:4) Czy USA mogą wykonać wojnę idei w nieokreślonym państwie muzułmańskim? Wg mnie nie, byłoby to trochę nielogiczne.
Mogą, najpierw trzeba państwo określić, ale jeśli OP na karcie nie wystarczy na przeprowadzenie operacji po określeniu państwa to nie można jej przeprowadzić.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
ODPOWIEDZ