Planszowka na prezent ślubny.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Tomaszekt
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2014, 12:56
Lokalizacja: Oleśnica

Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Tomaszekt »

Hi.
Jaką grę polecilibyscie na prezent ślubny? Fajnie by było gdyby dobrze chodziła na 2 osoby ale z możliwością rozszerzenia liczby graczy. Dodam że bardzo podobał się młodym Android, Horror w Arkham, Agrikola itp. Pan młody jest programistą a Pani grafikiem. Będę wdzięczny za sugestie.
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: repi_1 »

Ja bym polecił Listy Z Whitechapel i Lewis&Clark. Oprócz świetnych mechanik dobrze działających na 2 os., czuś klimat i to naprawdę pięknie wydane gry.
Jednakże, jeżeli nie podasz więcej kryteriów wyboru to Cię zasypiemy propozycjami :)
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: cezaras »

Zamki Burgundii :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: detrytusek »

no przydalaby sie inne kryteria jeszcze bo propozycji moze byc duzo. Z piekna grafika to na pewno Legendy krainy Andor albo Kupcy i Korsarze, Alchemicy
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: misioooo »

Z piękną grafiką i zgrabną, prostą mechaniką, z możliwością pogłówkowania - Abyss!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: detrytusek »

Abbyss faktycznie sliczny ale raczej dla poczatkujacych Graczy. Znow brakuje kryteriow:)
Sliczne jest jeszcze Archipelago ale to zupelnie nie dla poczatkujacych
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
leśny człowiek
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2014, 09:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: leśny człowiek »

Poleciłbym Ci Caylus, gdyby nie to, że żona podczas ostatniej rozgrywki oświadczyła: "jeśli przesuniesz tego cholernego burmistrza, to zapomnij..." Znaczy miała na myśli dodatkowe rozrywki wieczorne. A gra jest przednia. Nie chcę aby pan młody miał do Ciebie żal, dlatego szukaj czegoś z minimalną interakcją. Może pasjans w dużym pudełku pod nazwą Osadnicy. Narodziny imperium? Gra w sumie wciągająca, ale średnio pasjonujesz się tym, co robi druga strona.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: detrytusek »

leśny człowiek pisze:Poleciłbym Ci Caylus, gdyby nie to, że żona podczas ostatniej rozgrywki oświadczyła: "jeśli przesuniesz tego cholernego burmistrza, to zapomnij..."
To jest seksizm:)!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
leśny człowiek
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2014, 09:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: leśny człowiek »

detrytusek pisze:
To jest seksizm:)!
I dyskryminacja. Powołałem się na konstytucję, 167809 konwencji o ochronie wszystkiego, kartę narodów zjednoczonych i zwykłą ludzką przyzwoitość, ale pozostała niewzruszona. Jednakowoż Caylusa nadal uwielbiam. Żonę, pomimo aspołecznych zachowań przy grze, w sumie też.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Fegat »

Wojna o pierścień? Dużo świetnych figurek, super na dwie osoby i ewentualnie można zagrać w czterech.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Tomzaq »

leśny człowiek pisze:Poleciłbym Ci Caylus, gdyby nie to, że żona podczas ostatniej rozgrywki oświadczyła: "jeśli przesuniesz tego cholernego burmistrza, to zapomnij..." Znaczy miała na myśli dodatkowe rozrywki wieczorne. A gra jest przednia. Nie chcę aby pan młody miał do Ciebie żal, dlatego szukaj czegoś z minimalną interakcją. Może pasjans w dużym pudełku pod nazwą Osadnicy. Narodziny imperium? Gra w sumie wciągająca, ale średnio pasjonujesz się tym, co robi druga strona.
Burmistrz to powód, dla którego u mnie w domu Caylus kurzy się na półce :(
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: detrytusek »

leśny człowiek pisze:
detrytusek pisze:
To jest seksizm:)!
I dyskryminacja. Powołałem się na konstytucję, 167809 konwencji o ochronie wszystkiego, kartę narodów zjednoczonych i zwykłą ludzką przyzwoitość, ale pozostała niewzruszona. Jednakowoż Caylusa nadal uwielbiam. Żonę, pomimo aspołecznych zachowań przy grze, w sumie też.

Proponuje w ramach odwetu oznajmic, ze Cie beda od teraz dopadac nagle i niezapowiedziane migreny!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Chaaber »

A może klasycznie po Polsku, Robinson Crusoe od Portalu. Dam im to przedsmak trudności czekających w małżeństwie, zdobycie dachu nad głową, polowanie na pożywienie, zdarzenia losowe. Dzieje się tam i mogą grać razem i świetnie się bawić przegrywając.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: detrytusek »

myslisz,ze beda musieli polowac na zwierza albo budowac daszek?:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Pixa »

Robinson Edycja Gra Roku, Five Tribes, Listy z Whitechapel.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: idzi »

+1 Five Tribes
Tomaszekt
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2014, 12:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Tomaszekt »

Dzieki za odzew , ślub za dwa tygodnie wiec trochę czasu jest jeszcze na dokładniejszy wybór. Podaje dodatkowe kryteria
- gra musi być dostępna w sklepie ( trochę lipa z używaną wyskoczyć, i szkoda bardzo bo Caylus odpada :(
- Nie Alchemists ( mam, a kombinuje z tytułem który mógłbym pożyczyć w razie W :)
-Bardzo ważna jest estetyka i nie banalna tematyka gry
- Chciałbym zachęcić do jakiegoś dobrego euro
Thank you from the Mountain ;-)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Fegat »

Gdybyś kupił mi na prezent ślubny jakieś Euro, to odprawiłbym Cię z kwitkiem na weselu :lol: :twisted:
Nie każdy lubi euro, a są wręcz osoby które go nie-na-wi-dzą 8)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: detrytusek »

to będzie szczęśliwa, zakochana parka to wg mnie coop pasuje jak ulał, a nie euro (niech zgadne Ty lubisz euro?:) ). Robinson jest dostępny i ładny ale cięższy, Legendy z krainy Andor lżejsze za to bardzo ładne. Nie wiem czy jest na półkach ale Ghost Stories też jest ładne i stosunkowo ciężkie. Pandemic leciutki i taki sobie jeśli chodzi o urodę ale to dobra gra.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Tomaszekt
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2014, 12:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Tomaszekt »

Lubie euro , ale mają już 2 coopy ( Android i Horror), jakieś wojenno-bitewne odpadają, wiec co rozsądnego pozostaje? A co sądzicie o Dixit? Nie znam gry a znajomy mi polecał jako coś całkiem innego. A może coś Felda? Mam na myśli Badaczy głębin lub Trajan ewentualne Zamki?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Pixa »

Dixit na dwie osoby to nie jest dobry pomysl. Nieco inna mechanike i ladne wydanie posiada wspomniane przeze mnie Five Tribes.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: espresso »

Tomaszekt pisze:- Nie Alchemists ( mam, a kombinuje z tytułem który mógłbym pożyczyć w razie W :)
O, tu robisz podstawowy błąd: nie szukasz prezentu dla siebie, tylko dla innych! Jeżeli uważasz, że Alchemicy pasują do wymagań, to jest to dobra gra.

Skoro dziewczyna jest grafikiem, to nie torturuj jej poczucia estetyki Zamkami ani Caylusem ;) Z Twojego opisu wydaje się, że są raczej początkujący, więc Wojna o Pierścień chyba odpada, choć to pięknie wydana i dobra gra. Ja bym zaproponowała takie tytuły, które są rewelacyjnie wydane, średnio trudne i nie mają "mrocznego" klimatu (dlatego z mojej listy na pewno by wypadła np. Claustrophobia i Listy). Proponuję:
- Koncept - świetne nie-kalambury. Bardzo estetyczne i eleganckie grafiki.
- Dixit - co z tego, że nie działa na 2 osoby? Przyda się w czasie wizyty teściów ;)
- Jeżeli już euro, to może Rokoko? Ładnie wydaje, dobrze się skaluje.
- Seasons - na dwóch chodzi najlepiej, na 3 i 4 też działa, a do tego jest ładnie wydana.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: Rafalm »

+1 dla Abyss i
+1 dla Seasons

Obie gry mają świetne grafiki, choć każda w innym stylu. Obie dobrze chodzą dla 2 osób, można zagrać też w 3 czy 4 graczy. Nie wiem, jaki budżet przeznaczasz, ale Seasons można dodatkowo wzbogacić o dodatki.

Skoro podszedł im Android to może dorzucę dwie fajne karcianki z ładnymi grafikami. Polecam:
- Osadnicy: Narodziny Imperium - świetnie chodzi dla 2 osób, można grać do 4. Na grafiki można potrzeć się godzinami, do tego gra ma ukryte smaczki (polecam dobrze obejrzeć wkładkę :-) ). Dostępny tez dodatek, niedługo ma wyjść drugi.
- Władca Pierścieni LCG - to z kolei kooperacyjna karcianka. Można grac samemu lub w 2 osoby. Gra skaluje się do 4 graczy, ale powyżej dwójki potrzebna jest druga podstawka. Moim zdaniem jest świetna, u nas ląduje na stole przynajmniej raz w tygodniu. Karty bardzo ładne, sporo przygód dostępnych na rynku, jest tylko jedno ale... niestety jak każdy LCG to skarbonka bez dna.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: detrytusek »

jak grają w Horror to początkujący chyba nie są. Dixit to jest nominalnie od 3 osób. Myślałeś może o przygodówkach? Wcale nie muszą być z potworami np Kupcy i Korsarze. Bardzo ładnie wydany jest wiedźmin ale to nie jest dobra gra raczej. Z ładnie wydanych euro to Lewis&Clark, Fresko (ta ma dodatkową zaletę bo może być bardzo lekką familijną gierką albo z dodatkami [dołączonymi] trochę bardziej wymagającą).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 933
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Planszowka na prezent ślubny.

Post autor: louiscyphre »

Również polecam Abyss - gra jest prosta mechanicznie ale żeby wszystko ze sobą razem zgrać trzeba trochę pokombinować. Poza tym w wakacje ma wyjść dodatek :D
Łącząc temat ślubu, nowej drogi życia, potomstwa i kart przyszła mi na myśl gra Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy - karcianka o budowaniu potęgi swojego rodu.

Z ładnych i ciekawych gier proponuję sprawdzić Pupile Podziemi - graficznie (jak większość gier z CGE) rozwala a pogłowkować trzeba.
ODPOWIEDZ