(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Wolf »

Wg BGG:
- Andean Abyss: 6 godzin
- Falling Sky: 3-6 godzin
- Liberty or Death: 3-6 godzin
- A Distant Plain: 3-5 godzin
- Pendragon: 1-6 godzin
- Colonial Twilight: 1,5-5 godzin
- Fire in the Lake: 3 godziny
- Cuba Libre: 3 godziny

Z drugiej strony np. Fire in the Lake ma również scenariusz krótki i średni, a nie jest to uwzględnione przy szacowanym czasie rozgrywki. Szukając na szybko jak to się ma do praktyki, znalazłem opinię, że krótki scenariusz: 2-3 godziny, średni: 3-5 godzin, długi: 5+ godzin. Czyli pewnie by tak wychodziło, że w pełnym scenariuszu większość COIN-ów trwa podobnie.

Co do scenariusza The Surge do Labiryntu to właśnie jest w nowym numerze C3i. Ma się rozgrywać pomiędzy 2007-2012 i wykorzystywać połowę talii z podstawki i połowę z dodatku. Info od autora:
Short scenario that links Labyrinth with Awakening in a quick playing, one deck format. Essentially it begins with the US Surge in Iraq (2007) and ends with Arab Spring before the start of the Civil Wars (2012), with 60 designated cards from each game covering the events of this 6 year span.

This short scenario will explore how the Muslim world changed in the time period covered by the end of LABYRINTH and the beginning of AWAKENING. It serves as a transitional teaching tool to introduce AWAKENING concepts to seasoned LABYRINTH players, and to teach new players the game system. For those desiring a longer scenario covering the entire period since 9/11, see the Campaign Game on Page 17 of the AWAKENING Rulebook.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Colonial Twilight bym nie brał aż tak pod uwagę ponieważ jest on na 2 osoby. Pendragon w 1h? Ciekawe, jednak ten COIN nie jest w kręgu naszych zainteresowań, tak samo jak Falling Sky i Liberty or Death. Znaczy ja chętnie bym zagrał, ale nie mam i nie mam zamiaru kupować :p Ja popieram to co Odi mówił, że COINy to system do czasów współczesnych a nie kawaleria i rycerze, ew muszkiety. Btw. Liberty or Death to już praktycznie nie COIN bo występuje tam motyw bitwy, w której przelicza się siłę ataku obu stron, co już bardziej podchodzi pod bitewniaka.

Czyli ten nowy scenariusz to mała hybryda treningowa. Istnieje już duża hybryda, to znaczy pierwszy deck jest z podstawki, drugi z dodatku, a trzeci to mix. Tylko, że wtedy powiązania między niektórymi wydarzeniami mogą nie występować, a to czasem jest ważne w Labiryncie. No nie wiem, zerknę ale czy jest sens grać wtedy? Podstawowe są bardzo dobre, a sama zmiana to tylko inny delikatnie setup początkowy.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Wolf »

Pomijam już w jakich czasach się toczą, chodziło mi tylko o czas rozgrywki. Także, konkluzja z tego co sprawdziłem potwierdzałaby to co pisałeś, czyli w pełnej kampanii praktycznie wszystkie trwają podobnie, niektóre po prostu mają wpisany czas bez podania widełek zależnie od scenariusza, jak w przypadku FitL - niby 3 godziny, a tak właściwie należałoby podać 2-6 godzin.

Co do The Surge to na ile jest ciekawy nie wiem, to już musisz ocenić sam na ile interesujące są te krótsze scenariusze, bo jak rozumiem jest ich już kilka w grze. Oprócz setupu zawiera chyba też jakieś nowe zasady o ile dobrze pamiętam.

Przy okazji: w WSDV mam już zakończonych 90 rozgrywek online, także razem z grami "na żywo" stówka przekroczona na luzie ;). Chciałbym w miarę możliwości więcej w dodatek pograć, ale nie jest to takie proste, bo do czasu implementacji online trzeba zebrać 4 osoby, które znają podstawkę, a optymalnie byłoby jakby znały ją trochę lepiej niż kilka rozgrywek (oczywiście nie muszą, ale bez tego ciężko oczekiwać bardziej świadomego wykorzystywania pewnych zależności).
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 589 times
Been thanked: 943 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Wolf pisze:
(Odi nie widzi, piszemy dalej :P)
Odi wszystko widzi.
Tylko zajęty jestem za bardzo, żeby tu porządek przywracać ;)

Co do COINa - na urlop wypożyczyłem sobie książkę o Wietnamie, więc gdy następnym razem będziemy grać w ten system, to juz optuję za Wietnamem :)

A poza tym trzeba wreszcie wziąć na warsztat Wing Leadera (podobno poszczególne bitwy trwają 1-2 godz max), no i Rommla z nieco cięższych, operacyjnych.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: hancza123 »

Czekam cierpliwie aż pęknie bańka spekulacyjna na Bitcoin, a także na COIN :wink:

Są już pierwsze oznaki bo kurs Bitcoina leci ostro w dół, a co do COIN pojawiają się już trafne uwagi: "super ciekawy system ale jednak jest niegrywalny, 5 godzin klinczu, nie da się wygrać, biorę od tego wolne"

Świat powróci wkrótce do walut które mają faktyczne pokrycie w rezerwach złota, a trójmiejscy gracze do gier z zakresu IIWW :mrgreen:

Ostatnio mocno angażuję się w organizację poniedziałkowych spotkań w Polufce stąd moje zerowe zaangrażowanie w gry wojenne ale po prostu czekam aż wrócą gry które mnie interesują. Nie bardzo odnajduję wśród Was chętnego aby pograć w to co lubię, po prostu, a w Polufce układa mi się to wręcz idealnie. Ciągle gram to co mnie interesuje. Mam tam widać pewną siłę przekonywania.

Mnie obecnie z gier wojennych mega interesuje oferta Ventonuovo Games. O rany ile tam gier w które bym zagrał, i w każdej bloczki ukochane!!! I Moscow 41 i Blocks in the East/West, i Germany in War! Tylko jakie to wszystko drogie licząc z wysyłką z Włoch!

Ale jedną grę kupię na bank, zęby mam już naostrzone jak brzytwa. Tak to będzie hit 2008!

hwww.kickstarter.com/projects/m41/stalingrad-inferno-on-the-volga-ww2-solo-2-3-playe?ref=nav_search&result=project&term=stalingrad%20
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2514
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Masz we mnie gracza! Zauważcie że ta gra jest zarówno 2 osobowa, jak i jedno jak i kooperacyjna. Będzie zabawa:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Hm hm wygląda dobrze :)

Janek, która to była Normandia o której wspominałeś? Chętnie ogarnę przez 'wolny' czas.

W COINy to chyba będziemy grać na najkrótsze scenariusze. Pozostał wtedy Wietnam. Zobaczymy kto będzie chętny :P
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2514
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 589 times
Been thanked: 943 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Hancza, a w co Ty właściwie chcesz grać, bo ja nie wiem... Kiedys mowiles o No Retreat i ja bylem zainteresowany partyjką, ale już sie potem nie odzywales.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: hancza123 »

Lubię gry krótsze (do 3h) w których jest dużo decyzji do podjęcia i te decyzje mocno wpływają na wynik. Lubię gry emocjonujące w których są decydujące momenty, zwroty akcji, trup się ściele gęsto. Musi być dużo gry w grze. Dlatego wolę gry taktyczne, mam z nich dużo frajdy bo się nie nudzę tylko śledzę w napięciu każdy ruch jakbym oglądał dobry film sensacyjny.

Najbardziej podeszły mi: Conflict of Heroes, Band of Brothers, Battle for Stalingrad, Sekigahara.

Z gier bardziej strategicznych też chętnie pogram ale raczej konkretne scenariusze niż całe dziesięciogodzinne i żmudne kampanie:

No Retreat the Russian Front! / Holdfast the Eastfront 1941-45 / Blocks in the East

- scenariusz Fall Blau, ciekawi mnie czy koncepcja Hitlera aby w 1942 brać Majkop i Morze Kaspijskie była faktycznie do zrobienia?
- scenariusz Operacja Cytadela, czy bitwa na Łuku Kurskim, jeżeli dobrze to rozegrać, Niemcami dawała jeszcze szansę III Rzeszy?
- atak na Moskwę w 1941 i na Berlin w 1945 to mecz to jednej bramki i te scenariusze są jakby mniej ciekawe

Patrząc na zasoby Muzeum (bo przecież nie wszystko tam jest i nie mogę sobie Ventounuovo wymyślać) to interesuje mnie też:

Summer Lightning - nie zgadzam się z Rydzem Śmigłym i mam pewne koncepcje jak ja bym bronił Polski w 1939 roku i chętnie bym to sprawdził

Jedną z gier lotnicznych: Bomber Command / Nightfighter / RAF / Enemy Coast Ahead i coś z gier o bitwach morskich (chyba nie ma takiej) w ramach eksperymentu.

Tak na luzie i do piwka chętnie bym pożartował w Heroes of Normandie czy jakieś World of Tanks czy też Estoril.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2514
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Najbardziej podeszły mi: [...], Sekigahara.

Z gier bardziej strategicznych też chętnie pogram ale raczej konkretne scenariusze niż całe dziesięciogodzinne i żmudne kampanie:

No Retreat the Russian Front!<- jeśli mi to wytłumaczysz bo mnie przerosło / Blocks in the East

Jedną z gier lotnicznych: Bomber Command / Nightfighter / RAF / Enemy Coast Ahead i coś z gier o bitwach morskich (chyba nie ma takiej) w ramach eksperymentu.

Tak na luzie i do piwka chętnie bym pożartował w Heroes of Normandie czy jakieś World of Tanks czy też Estoril.
W podkreślone możemy pograć.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Markus »

Jan_1980 pisze:
Najbardziej podeszły mi: [...], Sekigahara
W podkreślone możemy pograć.
Czy gramy Sekigahare na 2 stoły jednocześnie? Ja i Hańcza posiadamy swoje kopie tej gry.



Dla wszystkich bywalców spotkań i ich najbliższych:

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

R.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2514
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Obrazek
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Andy »

hancza123 pisze:Jedną z gier lotnicznych: Bomber Command / Nightfighter / RAF / Enemy Coast Ahead
Uwagi do gier lotniczych:
1. Bomber Command - jeden z graczy (Brytyjczyk) musi odrobić pracę domową, tzn. zaplanować przed spotkaniem trasy nalotów. Zdecydowanie rekomenduję scenariusz Berlin jako prostszy, angażujący mniejsze siły i przez to krótszy. Rozegranie go w czasie jednej sesji jest jak najbardziej wykonalne, choć w warunkach pierwszego podejścia gry może się to nie udać.

2. Nightfighter - trzeba pamiętać, że jeden z "graczy" de facto nie gra, tylko obsługuje wirtualnego przeciwnika (wbrew pozorom to też jest interesujące). Mniejsze scenariusze są na tyle krótkie, że można rozegrać kilka na jednym posiedzeniu, zamieniając się miejscami.

3. RAF - w wersji dwuosobowej jest równie pasjonujący jak solo, ale rozegrania całej Bitwy o Anglię w jeden wieczór jakoś sobie nie wyobrażam. Są na szczęście scenariusze cząstkowe, odtwarzające fragmenty Bitwy.

4. ECA - obie gry mają reguły dwu- i więcej osobowe, ale nawet w wariantach "rywalizacyjnych" to zawsze są gry solo, do jednej bramki.

Zdrowych Świąt i wielu owocnych spotkań w Nowym Roku życzę!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Markus pisze:
Jan_1980 pisze:
Najbardziej podeszły mi: [...], Sekigahara
W podkreślone możemy pograć.
Czy gramy Sekigahare na 2 stoły jednocześnie? Ja i Hańcza posiadamy swoje kopie tej gry.
Możemy grać nawet na trzech stołach, bo ja też mam Seki :) Ale teraz chciałbym wrócić do T&T.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2514
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Plany zakupowe na ad 2018.
Zakładam ten wątek, żebym mógł napisać co chcę sobie kupić ;)
2 osobowe:
https://boardgamegeek.com/boardgame/238 ... -1918-1919
solo:
https://boardgamegeek.com/boardgame/217 ... y-iwo-jima
https://www.gmtgames.com/p-432-fields-o ... breed.aspx
kooperacyjna/solo:
https://www.rebel.pl/product.php/1,1523 ... olska.html

a z gier zupełnie luźnych (solo/kooperacyjna):
https://boardgamegeek.com/boardgame/218050/hotshots

A Wy jakie macie plany zakupowe na nowy rok?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Wolf »

Jan_1980 pisze:A Wy jakie macie plany zakupowe na nowy rok?
To się jeszcze okaże...

Na radarze:
- John Company
- UBOOT: The Boardgame

Zakupione niedawno:
- Leaving Earth (+ dodatki)
- An Infamous Traffic
- Brass: Birmingham (wysyłka w kwietniu)

Mogę się podzielić stałym rabatem w Planszostrefie: 11%
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2514
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

- UBOOT: The Boardgame
W to na pewno będę grał. Bardzo ciekawie się zapowiada. Będziemy grać w to w Morzu Piwa? Chyba nie, bo sensacje wzbudzimy.
John Company
Widzę, że inwestujesz ostatnio w anty brytyjskie gry ;)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Wolf »

Jan_1980 pisze:W to na pewno będę grał. Bardzo ciekawie się zapowiada. Będziemy grać w to w Morzu Piwa? Chyba nie, bo sensacje wzbudzimy.
Sądzę, że jeżeli nie przyjdziemy w mundurach to obejdzie się bez większych ekscesów :P
Jan_1980 pisze:Widzę, że inwestujesz ostatnio w anty brytyjskie gry ;)
To zależy jak na to spojrzeć... owszem Brytyjczycy zasłynęli jako "profesjonalni skur...", ale w świecie polityki i interesów to jest bardziej komplement niż zarzut. W Polsce wielokrotnie pokutowała i dalej pokutuje polityka bazująca na "racjach". Jest to polityka skrajnie szkodliwa z punktu interesu państwa. Można wręcz powiedzieć, że posiadanie racji jest groźne, bo przesłania korzyści i zagrożenia wynikające z tej czy innej decyzji. O wchodzeniu i kurczowym trzymaniu się nieprzemyślanych sojuszy nie wspominając. Zamiast racji lepiej mieć: siłę, spryt i dostatecznie dużo pragmatyzmu, żeby sprzedając własną matkę upewnić się, że wynegocjowało się odpowiednią cenę.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 589 times
Been thanked: 943 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

No, dopiero teraz mam chwile czasu, żeby coś napisać. Nie było mnie w domu tydzień, za chwilę znowu wyjeżdżam.
Prawdopodobnie będe 2 stycznia na spotkaniu. Być może mółbym pojawić się już o 16 - ktoś by chciał spróbować szybkiego EotSa 1942-1945, z nastawieniem, że kończymy ok 23.30? :) Muad, może Ty? W sumie najlepiej znasz zasady i jest szansa, że pykniemy całość.

Jak nie, to kto miałby czas w przyszłym tygodniu w ciagu dnia? Dajcie znać, może uda mi się wpasować.

Hancza, z bitwami morskimi mamy PQ-17. Ale to jest kobyła i nie chcę na razie ruszać, bo EotS mi ten slot na chwilę obecną wypełnił. W sumie w Eots też są starcia morskie. Do tego Coral Sea i Guadalcanal, to gry właściwie dedykowane działąniom morskim. Z lotniczych będe wkrótce wprowadzał Wing Leadera, który ma tę zaletę, że jest szybki (raporty mówią o 40-90 min na scenariusz). W No Retreat tez chętnie z Tobą zagram - może zarazisz mnie entuzjazmem? :) Więc wiesz, trzymaj rękę na pulsie i się jakoś ustawiajmy.

Mirek&inni Gdynianie -> byłeś już w Bibliotece z Pasją (w PPNT)? Mają tam gry do wypożyczenia (naprawdę niezły wybór, m.in. Gra o Tron, Adrenalina, Lisboa, Blood Rage, Dziedzictwo Diuka de Crecy, Legendy Andor) i fajne miejsce do grania. Może byśmy się kiedyś ustawili "po pracy" (czynni są do 20tej) albo w jakąś sobotę rano (od 10 do 16), nawet na te Małujowice?
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Jeszcze nie wiem jak u mnie będzie we wtorek - póki co jest pod znakiem zapytania. Pewnie odpowiedź będę miał dopiero tego dnia.

Tak czy siak, przejrzałem Normandy '44. System w miarę ogarnięty mam, bo Next War działa też na bardzo podobnych zasadach, a te zaczytuje sobie. Jest tam wiele dodatkowych zasad do spamiętania (przeliczanie całego combata etc.) ale myślę, że Janek ma to w małym palcu - prawda? :p I właśnie pytanie, czy Normandy '44 graliście kiedyś na spotkaniach? Można to skończyć w te 5 godzin? Niby tyle wystarczy, ale samo rozłożenie to tak samo jak Eots wygląda, nie wiem jak płynnie rozgrywka.

W styczniu planuję zakup jednego pudełka z serii Next War. Zobaczymy jak to wyjdzie, ale system/rozgrywka wydaje się w miarę opcjonalna na nasze spotkania. Oczywiście ja sobie w soboty z ziomkiem ogarnę najdłuższe scenariusze i opcjonalne zasady :)

EDIT: czy mamy u nas na stanie zaokrąglacz do rogów? Do tokenów etc..
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4062
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 165 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: lacki2000 »

Ja jeszcze nie wiem, czy będę we wtorek. Sylwestra spędzam poza 3miastem ale do wtorku powinniśmy wrócić (dzieci do szkoły ponoć muszą iść :P). Dam znać dokładniej w przyszłym roku ;)
Odi pisze:Mirek&inni Gdynianie -> byłeś już w Bibliotece z Pasją (w PPNT)? Mają tam gry do wypożyczenia (naprawdę niezły wybór, m.in. Gra o Tron, Adrenalina, Lisboa, Blood Rage, Dziedzictwo Diuka de Crecy, Legendy Andor) i fajne miejsce do grania. Może byśmy się kiedyś ustawili "po pracy" (czynni są do 20tej) albo w jakąś sobotę rano (od 10 do 16), nawet na te Małujowice?
Przejrzałem zasoby BzP - bo to też jest składowa koncernu gdyńskich bibliotek - wśród 110 pozycji gier planszowych jedyna o wojnie to Wiarusi - tą pozycją zapewne wielu zielonych rekrutów nie zachęcą :) Czynne do 20:00 to trochę słaba opcja, no chyba, że zacząć wcześniej - mi się zdarzają niektóre dni w miesiącu, że kończę o 12:00-13:00 i wtedy te ok. 7-8h to jest solidny przedział czasowy. Soboty też średnio mi pasują, bo zazwyczaj spędzam je rodzinnie/wyjazdowo a czasem robotniczo. Jak się nam uda dostroić terminy to chętnie sprawdzę tę miejscówkę. Można też w końcu spróbować spotkać się w Muzeum, bo tam Odi ma z pracy najbliżej i chyba gry jakieś też by się znalazły.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2514
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

I co z jutrem? Ktoś się wybiera?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Ja pewnie będę, tylko nie wiem dokładnie o której. Czy bardziej 17 czy 18. Jak wcześniej to dodatkowego pudełka nie będę mógł zabrać ze sobą z później to pewnie tak. Hmm Normandy '44 podobno można na 3 osoby grać. Mamy ją na stanie w tej chwili?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
ODPOWIEDZ