Nowa planszówka dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Duncan »

Hej,

właśnie z dziewczyną rozglądamy się za nową planszówką bo nam brakuje w kolekcji :)

Do tej pory graliśmy/mamy:
- Monopol: klasyka, ja nie przepadam bo za duża losowość ale jak znajomi przychodzą to jest ok
- Budowniczowie: Średniowiecze - gra całkiem ok, mnie tylko drażni że jest zerowa interakcja i każdy tylko coś sobie klepie w swoich kartach
- Osadnicy: Narodziny Imperium - w to chyba grywamy najwięcej, jest super bo jest kolorowa, dużo się dzieje i można wpływać na innych graczy. Nawet jak ktoś do nas przychodzi to szybko można wytłumaczyć zasady i grać jak równy z równym
- Splendor: to mieliśmy wypożyczone, może kupimy na stałe, bardzo się spodobało mojej połówce bo jest proste i szybkie, dla mnie ok ale do zagrania 1-2 razy bo potem nuda

Teraz czego szukamy: chcielibyśmy grę w którą się gra maks 40min żeby można było grać też w tygodniu bo więcej czasu mamy tylko w weekendy. Może być i kooperacja jak i rywalizacja, raczej coś średnio skomplikowanego lub skomplikowanego bo jak mówiłem Splendor jest fajny ale po 2 grach to już nuda z takimi zasadami. Im mniejszy czynnik losowy tym w sumie lepiej. Gra z przeznaczeniem dla 2 osób, jak da radę więcej to ok ale to nie jest tak istotne. Raczej nie worker placement, fajnie by było jakby miała inna mechanikę niż te dotychczasowe.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: metyu »

Patchwork, Cthulhu światy, Neuroshima Hex, Tezeusz, Waleczne Piksele, Szmal, 7 wonders duel, Tash-kalar
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Wookasch »

- Abyss
- Upiór w Operze / Mr Jack
- Patchwork
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: warlock »

@Wookasch Abyss jest naprawdę fantastyczny ale na dwie osoby "chodzi" imo najgorzej - faza eksploracji traci bardzo wiele uroku przy jednym tylko przeciwniku. Raczej celowałbym w niego na 3 osoby. ;) Ale to tylko moja opinia ;). Tak czy inaczej gra jest godna polecenia.
Im mniejszy czynnik losowy tym w sumie lepiej.
Moje propozycje nie do końca spełniają ten wymóg, ale jeśli chcecie coś szybkiego z błyskawicznym setupem to zdecydowanie polecam zainteresować się Neuroshimą Hex 3.0 albo Summoner Wars: Master Set. Jeśli chcę zagrać z dziewczyną w coś "na szybkości", to najczęściej na stole lądują te dwie gry. W zasadzie mają nieskończoną regrywalność, każda partia jest inna, także prędko się nie znudzą. No i 40 minut to maks ile trwają partie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Pixa »

Z gier czysto konfrontacyjnych - Summoner Wars Master Set, Neuroshma Hex (swietna, choc malo dynamiczna). Z gier typu SimCity - Suburbia. Z bardziej logicznych - Five Tribes.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Chudy
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2015, 12:45

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Chudy »

Jaipur! skoro się wam podobał Splendor, to naturalnie że Jaipur.
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Shogman »

7 Cudów Świata: Pojedynek powinno spełnić oczekiwania, a jeżeli zależy ci na kooperacji to Pandemia jak najbardziej wam się spodoba.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Bary »

Jezeli splendor sie podobal to 7 cudów pojedynek będzie strzalem w diesiatke.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Mikele »

Metallum
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: hydrox »

Jeśli stricte na 2 osoby i w miarę szybko to polecam Rój z dodatkami, wspominany już Patchwork oraz Kotobirynt. U mnie się super sprawdzają na szybką rozgrywkę dwuosobową w tygodniu, gdy nie ma czasu na coś większego i dłuższego.
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Duncan »

Dziękuje wszystkim za propozycję, przejrzałem wszystkie :)

Do finału przechodzi Patchwork, 7 Cudów Duel, Jaipur i może Kotobirynt.

Dużo gier było za drogich, zapomniałem dodać że nie nastawiam się na więcej niż 150zł dlatego Five Tribes i Summoner Wars odpada. W neuroshime grałem ale to nie jest typ w który bym chciał grać z dziewczyną. Upiór i Mr Jack nie trafiają do nas mechaniką. Waleczne piksele może być ciekawe ale to taka zwykłą karcianka więc średnio jak dla mnie.

Jak macie jeszcze propozycje to chętnie poczytam
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: eventide »

Basilica - konfrontacja w każdej rundzie. Cena nowej pewnie coś ok. 60 PLN
Seasons - zależy od partii, kart i kości. Czasem duża, czasem umiarkowana, czasem znikoma. Z doświadczenia wiem, że podoba się dziewczynom. Cena nowej coś ok. 90-100 PLN
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Bea »

Polecam Sztukę Wojny. Krótka, ale dość intensywna gra z elementami blefu i negatywną interakcją.
Oprócz tego Targi oraz Agricola: Chłopi i ich Zwierzyniec.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: warlock »

Duncan pisze:Dziękuje wszystkim za propozycję, przejrzałem wszystkie :)

Do finału przechodzi Patchwork, 7 Cudów Duel, Jaipur i może Kotobirynt.

Dużo gier było za drogich, zapomniałem dodać że nie nastawiam się na więcej niż 150zł dlatego Five Tribes i Summoner Wars odpada. W neuroshime grałem ale to nie jest typ w który bym chciał grać z dziewczyną. Upiór i Mr Jack nie trafiają do nas mechaniką. Waleczne piksele może być ciekawe ale to taka zwykłą karcianka więc średnio jak dla mnie.

Jak macie jeszcze propozycje to chętnie poczytam
Odpuść Jaipura - macie Splendor, a te gry mają ze sobą sporo wspólnego mimo wszystko, Jaipur dostarczy Wam podobnych wrażeń.
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Duncan »

Nie mamy splendora, był wypożyczony i bardzo się podobał mojej dziewczynie ;)
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Orik »

Podbiję kilka wcześniejszych propozycji: Patchwork, Seasons, Kotobirynt (jako przerywnik). Jeszcze Król i zabójcy, jeśli połówce temat przypasi.

Wysłane z mojego LG-D280 przy użyciu Tapatalka
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Bary »

Duncan pisze:Nie mamy splendora, był wypożyczony i bardzo się podobał mojej dziewczynie ;)
Splendor jest fajny na 10-20 partii. Później zaczyna być monotonnie. 7 Cudów Pojedynek jest trochę podobne, ale bardziej złożone i zróżnicowane. Możecie też spróbować Elizjum.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: ko2a »

- Splendor
- Seasons
- Innowacje
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Maxxx76 »

7Ronin, Agricola 2-osobowa (jeśli skusicie się na worker-placement), Cthulhu Światy, z angielskich to np Zeppelin Attack albo D-Day Dice :-)
Sushi
Posty: 26
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:52

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Sushi »

A może race for the galaxy? Czas rozgrywki się zgadza, gra w zasadzie nie jest skomplikowana (kwestia przyswojenia znaczenia symboli) i na 2 osoby chodzi wyśmienicie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2827
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 364 times

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Gromb »

Architekton i metallum
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Duncan »

Wypożyczyliśmy sobie Waleczne Piksele ale nie podobało nam się, jednak wolimy trochę mniej negatywnej interakcji niż takie nawalanie się :D Są jakieś co-opy które trwają 30-40min?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: lesar »

Zakazana Wyspa, Ognisty podmuch, Fobridden Desert, Pandemia Lekarstwo, trochę dłuższa Ghost Stories
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Re: Nowa planszówka dla 2 osób

Post autor: Duncan »

No i ostatecznie padło na Carcasonne :lol: ale niedługo będę szukać jeszcze szybszej karcianki to się odezwę, na razie gramy w monopoly deal ale myślę nad zombiakami
ODPOWIEDZ