Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: raiden25 »

Witam, z racji tego że jestem fanem motoryzacji poszukuje dobrej gry o takiej tematyce. Na te chwile słyszałem/widziałem poniższe 3:
- Automania
- Kanban: Automotive Revolution
- Automobile

Jednak nie znam opinii, a może jest cis jeszcze innego wartego uwagi? Chyba tylko Automobile jest w wersji PL, Automania może bedzie ale na razie to nowość. Dobrze jak by gra była niezależna językowo lub w wersji PL :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: Curiosity »

Polecam Grand Prix: Ostatnia Prosta.
Świetna gra o wyścigach F1 z dużą dozą losowości i interakcji między graczami.

https://boardgamegeek.com/boardgame/635 ... tor-racing
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: Kin@a »

Grand Prix - Ostatnia Prosta
PitchCar
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: raiden25 »

Panowie chodzi mi o gry z tematyka motoryzacji, sprzedaż, linia produkcyjna itd. Nie jakieś kapsle czy tez przesuwanie samochodzików do przodu i tylu. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: Tyrek »

Lekkie przybliżenie:

Zarówno Automobile jak i Kanban poza instrukcjami są niezależne językowo. Obie są zupełnie inne i kładą nacisk na inne rzeczy.

Automobile - tutaj zajmujemy się produkcją samochodów na przestrzeni historii motoryzacji (trzy typy samochodów, tanie, klasa średnia, luksusy). Gra symuluje zmagania producentów z zaspokojeniem potrzeb rynkowych - popyt, podaż i umiejętne balansowanie w tych granicach (reklamy, wyprzedaże, zatrudnianie handlowców itp.). Grę widzimy z pozycji koncernu, staramy się zarządzać ale myślimy kategoriami produkowany samochód/sprzedany samochód. Gra bardzo fajnie działa w większym gronie. Jednak jak to Wallace może się podobać lub nie. Ja bardzo lubię - znajomi, którzy grali nigdy nie narzekali.

Kanban - w tej grze natomiast bardziej czujemy się jak jeden z trybików w korporacji niż jako producent samochodów. Tak naprawdę te samochody to tylko tło tematyczne - ale bardzo dobrze wkomponowane w całą grę i powiązane tematycznie. Jesteśmy pracownikiem w dużej korpo i musimy tak zarządzać swoim czasem pracy, aby wyrabiać w projektach, które zleca szefowa, które sami knujemy, dbać o nasz rozwój w każdym dziale firmy i do tego starać się spełniać cele firmy - czyli produkcję samochodów. Całość bardzo tematyczna, moim zdaniem trudniejsza w regułach niż automobile, ale ciężko obie gry porównać bo są zupełnie inne. Kanban to gra bardziej o poruszaniu się w korpo (czas, punktowanie u szefowej na spotkaniach, realizacja projektów narzuconych przez zarząd vs nasze pomysły itp.). Gra fajna, początkowo trudno się połapać, ale jak już zaskoczy to idzie płynnie i daje sporo satysfakcji. Aczkolwiek gry Lacerdy są specyficzne ;-)

O Automani nie wiem nic - odrzuca mnie oprawa. Jest jeszcze Kraftwagen - ale tego nie znam.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: Quetzalcoatl »

Automobile - klasyk. Bardzo taktyczna gra, każdy ruch przeciwnika wymaga skorygowania naszych założeń. Trzeba sie tak ustawić by sprzedawać jak najwięcej i bez ryzyka. Jest to calkiem tematyczne, wzorcowy przykład gry ekonomicznej.

Jest jeszcze Kraftwagen (czy jakos tak), ale nie grałem.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: Wookasch »

raiden25 pisze:Nie jakieś kapsle
Ech to byly czasy :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: kaszkiet »

Grałem w Automanię.
Moim zdaniem jest to bardzo dobra lekko-średnia gra euro, która nadaje się zarówno dla każuali jak i regularnych graczy (choć być może będzie za lekka dla miłośników najcięższych euro na świecie).
Produkujemy trzy rodzaje samochodów na swojej rozbudowywanej w trakcie gry linii produkcyjnej, próbując zaspokoić popyt na dwóch rynkach - w USA i Europie.
W USA jest więcej kasy, w Europie więcej prestiżu (punktów zwycięstwa).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: raiden25 »

Czyli muszę wybrać miedzy automobile a Automania :) dzięki za info!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: genek »

Kraftwagen - budujemy swoje samochody, sprzedajemy je i uczestniczymi nimi w Grand Prix - schemat wyboru akcji podobny jak w Shipyardzie
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: adikom5777 »

Kraftwagen to bardzo udany tytuł. Zasady do wytłumaczenia w 10 minut, a w trakcie gry dużo decyzji do podjęcia. Kilka dróg do zwycięstwa, da się wygrać skupiając się na wyścigach jak i na produkcji i sprzedaży samochodów. Można pójść w najlepsze karoserie lub silniki, można też produkować auta z najlepszą obsługą serwisową i na takich klientów liczyć. Dodatkowo karty znanych ze świata motoryzacji postaci urozmaicają grę i pozwalają wzmocnić naszą strategię. Zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o tematyce motoryzacyjnej.

Post autor: raiden25 »

To teraz mam 3 tytuł do zastanawiania sie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ