gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ariaa
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2015, 12:33

gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: ariaa »

Cześć,
od kilku dni przeglądam różne strony internetowe w poszukiwaniu wymarzonej gry planszowej na jesienne/zimowe wieczory.

Przeglądnęłam to forum, znalazłam kilkanaście ciekawych propozycji, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z planszówkami i z uwagi na ogromny wybór mam totalny chaos w głowie w tej chwili i proszę o jakieś nakierowanie.

Opiszę Wam mniej więcej czego szukam:

- gra dla dwóch osób (warunek konieczny)
- duża interakcja pomiędzy graczami (negatywna wskazana)
- logika i odpowiednia strategia przeważa nad losowością (nie jest to warunek konieczny)
- gra osadzona w jakimś magicznym klimacie (potwory, istoty nadprzyrodzone itp.)
- figurki
- pożeracz czasu (chciałabym, aby gra mnie pochłonęła całkowicie na minimum 2 h)
- do 250 zł

Zachwyciły mnie Cyklady i Kemet (pod względem oprawy), ale dziś przeczytałam, że źle się gra w dwie osoby :( Zgadzacie się z tym?

Czy możecie mi coś polecić w podobnym klimacie dla dwóch osób?
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Shogman »

Przyglądnij się Claustrophobii. Spełnia wszystkie warunki oprócz czasu rozgrywki, ale nic nie stoi na przeszkodzie zagrania kilku scenariuszy pod rząd :wink:
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: crus221 »

Sam nigdy nie miałem okazji pograć ale biorąc pod uwagę kryteria (oprócz czasu) pasuje claustrofobia. Powiem ci, że sam chciałbym mieć kiedyś problem z takimi kryteriami, niestety luba nie przepada za negatywną interakcją a ja losowością (przynajmniej za dużą).
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Patyk »

Na teraz mogą być zbyt skomplikowane, ale na przyszłość sobie dodaj do listy Bitwę Pięciu Armii i Wojnę o Pierścień.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: MichalStajszczak »

Kaleva jest dwuosobowa i oparta na mitologii fińskiej ale nie ma figurek
Nesmeer

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Nesmeer »

Kemet na dwie osoby jest dużo szybszy niż gra, której szukasz, jest to prosta konfrontacyjna rozgrywka, czas wydłuża się wraz z ilością graczy.

Cyklady na dwie osoby według mnie działają poprawnie, a nawet dobrze, może nie fascynują tak jak na 3+, jednak pozwalają czasem wymusić ruch na przeciwniku i dzięki temu samodzielnie można bardziej skupić się na realizacji strategii (przy licytacji na dwie osoby masz większą pewność, że osiągniesz to na czym Ci zależy). Jednak opinie są różne, przed kupnem proponuję sprawdzić samemu, wariant dwuosobowy w tym przypadku jest mocno specyficzny.

Ze swojej strony polecam Runewars, rozgrywka tutaj jest stanowczo bardziej rozwinięta, natomiast jest czasem trochę mniej interakcji niż w w/w tytułach.
Wszystko zależy od nastawienia i taktyki obranej przez każdego z graczy. Gra ma wspaniałe figurki i o wiele bardziej rozwiniętą mechanikę aniżeli cyklady czy kemet, dlatego też i bardziej angażuje szare komórki.
ariaa
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2015, 12:33

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: ariaa »

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :)

Po Waszych komentarzach rozważam:
- Claustrophobia
- Cyklady
- Runewars

I mam dodatkowe pytania odnośnie tych gier:
Claustrophobia, Cyklady - czy istnieje w sprzedaży jeszcze wydanie polskie? Nie mogę znaleźć w sklepach, a działy handlowe odpisały mi (do tej pory z dwóch sklepów), że niestety dodatkowy nakład nie jest przewidziany.
Czy mimo wszystko jest to gdzieś do kupienia? Wiadomo, że nie dotarłam do każdego sklepu w Polsce.

Runewars- Spotykam się z opiniami na forach, że ta gra jest bardzo skomplikowana. Czy ktoś wybrał tę grę na pierwszy ogień i mimo braku doświadczenia poradził sobie z tak złożoną grą?

Pozdrawiam,
aria
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Patyk »

Dodruk Cyklad jest od jakiegoś czasu zapowiedziany, niedługo gra powinna się pojawić w sklepach. Tyle że według mnie na 2 osoby ta gra działa raczej słabo.
Co do złożoności Runewars (jak i każdej innej gry) to raczej tylko kwestia czy starczy wam samozaparcia żeby się przez te zasady przebić i je przyswoić.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Pixa »

Cyklady na 2 osoby sa slabe. Tzn da rade zagrac, ale po co, skoro sa lepsze tytuly na pare? :-) Na rebel.pl masz polska instrukcje do wydrukowania - sama gra nie posiada zadnych napisow.

Claustrophobia pasuje idealnie. Jesli moze byc bez figurek i z czasem rozgrywki do 60 minut (ale zawsze mozna zagrac mecz i rewanz) to polece Summoner Wars Master Set - czyli bitwa na calego z malym elementem losowym :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ariaa
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2015, 12:33

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: ariaa »

Pixa pisze: Claustrophobia pasuje idealnie.
A czy ta gra jest jeszcze gdzieś dostępna w wydaniu polskim? Szukam wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć :(
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Pixa »

W tym momencie tylko uzywki. A Summoner Wars sprawdzilas?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: ramar »

Pewnie gdyby nie warunek negatywnej interakcji, to pojawiłaby się propozycja pt.: Mage Knight. Co prawda można tam nieco przeszkodzić przeciwnikowi dzięki umiejętnościom interakcyjnym lub poprzez bezpośredni atak na drugiego gracza lub zagranie konfrontacyjnego scenariusze (ten z zamykającą się bramą) - jednak ta gra z założenia nie jest konfrontacyjna. Możesz jednak zerknąć być może to jest coś około tego czego szukasz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: detrytusek »

Cyklady na 2 osoby sobie odpuść. W Claustro scenariusze są różne i niektóre z nich mocno niezbalansowane. To mój główny zarzut do gry i tym mnie zniechęciła i się pozbyłem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Retro »

Na fejsbukowym bazarze planszowkowym jest Claustrophobia za 120 zł do kupienia
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Pierzasty »

Rzuć okiem na Dungeon Command - taktyczna fantasy, są figurki (ale prepainty), klimat D&D, dla 2 osób, mała losowość. Nie wiem tylko jak z czasem.
ariaa
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2015, 12:33

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: ariaa »

Hej, po waszych radach, za które serdecznie dziękuję zdecydowałam się kupić Claustrophobie na swoją pierwszą grę (grałam już wcześniej, ale na pożyczonych grach od kogoś).

Niestety ale już pięć sklepów mi odpisało, że jest lipa z polskim wydaniem. Na fejsbuku nie mogę nigdzie znaleźć oferty sprzedaży tej gry, dlatego jeśli natraficie gdzieś w internecie na aukcję/ogłoszenie sprzedaży to proszę o informację. Ja tez śledzę to, ale mogę coś przeoczyć. Jeśli do końca tygodnia (albo miesiąca) nie uda mi się nabyć tej gry to kupię jakąś inną spośród tych, które wymieniliście :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: gra dla dwóch osób w magicznych klimacie

Post autor: Rune »

Po prostu napisz na fejsbukowej grupie, że chcesz kupić ;-)

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ