jaką karciankę zakupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

jaką karciankę zakupić?

Post autor: Mienso »

Witam, chciałbym na wstępie napisać, że jest to mój pierwszy post na forum :D

Chciałbym się Was zapytać jaką grę byście polecili do spędzenia przy niej wielu wielu godzin. Oto i kryteria:
-tak jak w tytule, interesuje mnie karcianka
-możliwie ładne grafiki
-klimat fantasy lub sci-fi
-hard to master
-z pewnością nie TCG, LCG też jakoś mnie nie specjalnie interesuje, odczuwam niekompletność gry bez tych wszystkich dodatków
-głównie gram z dziewczyną, więc może być tylko dla dwóch osób
-w stylu pojedynkowania się, więc wysoka interakcja negatywna.
-mega plusem byłaby kompaktowość takiej gry, często podróżuję a karty uwielbiam.

Dodam, że zainteresowany jestem grą Strife, aczkolwiek obawiam się, że po poznaniu już każdej kombinacji nie będzie ta gra już porywać Czekam na Wasze propozycje i z góry dziękuję :D
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: AiS »

Witaj na forum.

Pod Twoje wymagania pasuje jak ulał gra "Race for the Galaxy".
Nie jest to nowość, ale nadal ma rzesze fanów.

Można ją też za darmo wypróbować na BGA.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Gromb »

Strife jest dostępna w dwóch edycjach. Jedna PL i druga de lux niestety po angielsku. Polecam ci kompletny system Blue moon.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Andy »

Race for the Galaxy jest oczywiście najlepszą karcianką na świecie, ale jeśli ma być dużo negatywnej interakcji, a sama gra kompaktowa, to w sposób naturalny pasuje Star Realms.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Mienso »

dzięki za szybkie odpowiedzi :D już obejrzałem sobie te gry, specjalnie mi nie podeszły, jestem strasznie wybredny i mam specyficzny gust. Może coś bardziej skupiającego się na samej walce niż ekonomii etc. ? BTW dzięki za przywitanie na forum :P
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: ko2a »

Pory roku lub innowacje
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: ramar »

O! Innowacje to dobry pomysł. Tam każde zagranie karty ma na celu, albo zaszkodzić przeciwnikowi, albo przygotowanie stołu, pod przetoczenie się po przeciwniku:D
A 105 kart przeniesiesz nawet w słoiku. Gorzej tylko z miejscem do gry, bo Innowacje wymagają nieco większej powierzchni.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: donmakaron »

Ale Innowacje na dwie osóby to pół Innowacji tylko, do grania głównie dla pary to zmarnowany potencjał. Może Osadnicy: Narodziny Imperium już lepiej?
Z rozbudowanych karcianek trudno wybrać taką, która zajmuje mało miejsca niestety.
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Mienso »

wszystko fajne gry, ale jeszcze do żadnej nie jestem przekonany, trzeba czasu, może u kogoś zagrać najpierw najlepiej :D powiem Wam, że gdyby nie ta losowość rzutem kości w Herosach to mnie zaciekawił tytuł, może coś w ten deseń?
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: pendzik »

Zagraj sobie w Star Realms na kompie, tablecie czy telefonie. Doszukiwanie się tam ekonomii ma taki sens jak twierdzenie, że ekonomia jest w MtG, bo są landy. Mięso star realmsów to komba i wbijanie szlagów oponentowi.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Hej.
Ja z żoną bardzo lubimy Warhammer: Inwazja. Wiem że to LCG i że się tego boisz ale ta gra to czysta negatywna interakcja. Nie wygrasz jeśli nie zniszczysz przeciwnika. Też mam ciągoty żeby kupić wszystko co się da do danej gry ale w tym przypadku naprawdę nie ma potrzeby ( mowa o domowym graniu ). Z tego co pamiętam to gra lądowała na stole około 200 razy ( min 2 partie na posiedzenie, przeważnie 3 ) zanim dokupiłem dodatek ( wcale nie musiałem go kupować, po prostu chciałem sobie coś kupić, bardziej z ciekawości ).
Dla mnie dużym plusem gry są piękne grafiki. Przemyśl to. Ja bym na Twoim miejscu nie odrzucał od razu LCG. Wiadomo że są nastawione na wyciąganie kasy ale do domowego grania spokojnie wystarcza podstawka.

W przypadku Władcy Pierścieni LCG mamy tak samo, podstawka spokojnie wystarcza na długo. Mamy jeszcze CoC i Netrunera jednak nie graliśmy ze względu na brak czasu ale pewnie to co wyżej napisałem można podciągnąć pod te tytuły i pozostałe LCG.

Przemyśl też Doomtown. Zbiera dobre opinie. Tylko klimat może Ci nie pasować.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Gromb »

A jak zagrasz w SR i będziesz miał już pojęcie o wyobrażeniu, to może zerknij na EPIC Card Game.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Bea »

To może Summoner Wars? Tylko żerknij na grafiki, bo niektórym się nie podobają. Poza tym inne kryteria są spełnione, wysoka interakcja negatywna, kompaktowość, a przy frakcjach z Master seta można sporo pokombinować.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: metyu »

cthulhu światy, waleczne piksele
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Chaaber »

Smash up! albo Glory to Rome.
Smash up to radosna łupanka z wesołym klimatem, gdzie starasz się przeszkodzić jak najbardziej reszcie a samemu dotrzeć do 15pkt.
W Glory to Rome, jest trochę inaczej. Każda karta ma kilka zastosowań, wiele kombogennych możliwości, budujesz silniczek i przeszkadzasz przeciwnikowi w budowaniu jego silniczka.
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Mienso »

Jest w czym wybierać :P dzięki wielkie za odzew, skonsultuję to z dziołchą i na święta coś się znajdzie na wigilijnym stole zaraz po kolacji :D
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Najemnik »

To ja dorzucę jeszcze Mage Wars (co prawda wyszły/wychodzą kolejne dodatki, aczkolwiek nie siedzę na tyle w temacie by stwierdzić czy się to łapie pod LCG :wink: ).

No i (chociaż nie jest to typowa karcianka) Tezeusz. Gra konfrontacyjna w klimatach obcego z mocnym elementem combowania się kart, która zdecydowanie spełnia warunek "hard to master".
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: pattom »

High Command


Bea pisze:To może Summoner Wars? Tylko żerknij na grafiki, bo niektórym się nie podobają. Poza tym inne kryteria są spełnione, wysoka interakcja negatywna, kompaktowość, a przy frakcjach z Master seta można sporo pokombinować.
Ale autor wątku chce ładne grafiki :-)
Asukaji
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2015, 11:07

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Asukaji »

Witamy serdecznie na forum :D

Też bym polecił Race for the Galaxy, bo z narzeczoną siepię już od tygodnia i za mną jest ze 20 partii (w tym większość na portalu) i jest świetna :)

Ale jeśli chcesz negatywną interakcję, to rzeczywiście (jak koledzy pisali) nie uświadczysz jej tam.
Jeśli chodzi o typowe duele z piękną grafiką to zerknij na grę Herosi. Dla mnie - genialna :D

Zastanawiam się też sam nad kupnem Mage Wars - nie mogę polecić, bo nie grałem, ale grafika, opinie, system itd. robią wrażenie :D
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Bea »

pattom pisze:High Command


Bea pisze:To może Summoner Wars? Tylko żerknij na grafiki, bo niektórym się nie podobają. Poza tym inne kryteria są spełnione, wysoka interakcja negatywna, kompaktowość, a przy frakcjach z Master seta można sporo pokombinować.
Ale autor wątku chce ładne grafiki :-)
Może jemu akurat się spodobają. ;)
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: AiS »

Asukaji pisze: Też bym polecił Race for the Galaxy(...)
Ale jeśli chcesz negatywną interakcję, to rzeczywiście (jak koledzy pisali) nie uświadczysz jej tam.(...)
A nieprawda - dodatek do RftG "Rebel vs Imperium" wprowadza negatywną interakcję. Może nie za dużo, ale jest.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Andy »

A czasem jest jej całkiem sporo. Osobiście uczestniczyłem w partii, w której było sześć czy siedem przejęć, a tableau jednego z graczy zostało niemal dokumentnie zdewastowane. :D

Ale oczywiście to się zdarza rzadko, więc Race nie jest grą do polecenia chętnemu na nieustanną i agresywną konfrontację.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: zakwas »

Andy pisze:Race for the Galaxy jest oczywiście najlepszą karcianką na świecie, ale jeśli ma być dużo negatywnej interakcji, a sama gra kompaktowa, to w sposób naturalny pasuje Star Realms.
Też pomyślałem o Star Realms. Przy okazji - ktoś testował "odpowiednik" fantasy Epic?

W RftG negatywna "interakcja" jest zabawna, gdy obaj gracze już dobrze ogarniają grę i łapią się na podwójne blefy przy zagrywaniu kart akcji. :mrgreen: Bo w zasadzie najwięcej interakcji jest właśnie wtedy - jak pisze Andy, przejęcia zdarzają się ekstremalnie rzadko.
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

Re: jaką karciankę zakupić?

Post autor: Mienso »

akurat grafiki w Summoner Wars nie uważam za turbo tragiczne :P . po dłuższych rozważaniach i partyjce u znajomego wygrywa Star Realms. Za pomoc serdecznie dziękuję.
ODPOWIEDZ