Doom, Descent dla 1 osoby ?

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Doom, Descent dla 1 osoby ?

Post autor: unicorn »

Mam pytanie do osób znających Dooma, Descenta czy jest szansa grania w te gry w 1 osobę - czyli czy jest jakaś szansa na sensowaną emulację "mistrza gry" i "automatyczne" sterowanie potworami ?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Powiem tak - generalnie w Doomie im więcej graczy tym lepiej, na 4 jest najfajniej. Żeby się dobrze bawić musiałbyś grać 3 marinesami i invaderem naraz - i w dodatku umieć samego siebie sensownie oszukiwać.. Przy schemacie poruszania się potworów gra byłaby fajna tylko jeśli by się powstrzymywać przed wykorzystywaniem tej wiedzy (co samo w sobie jest niemożliwe).. Moim skromnym zdaniem się nie da - invader wbrew pozorom też musi tu pomyśleć, poskładać karty, przygotować sensowny atak w oparciu o znajomość planszy. A dla marines odkrywanie planszy przy pierwszych grach to też spora część zabawy.

Ja bym sam do tej gry na pewno nie siadał.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Podsumowując wypowiedź Kwiatosza: bez schizofreni nie da rady :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Liczyłem, że może jest szansa na odkrywanie pomieszczen poprzez czytanie kolejnych części scenariusza, jakiś sprytny generator potworów (w oparciu o przepisy) i przyjęcie stałej taktyki potworów (np. atak najbliższego).

No cóż skoro się nie da to trudno.

Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

No tak, mi tez by sie przydalo cos takiego... no to moze niech ten temat zostanie przeniesiony do wariancji na temat zasad, a my zrobmy burze mozgow, jak z tego moznaby zrobic gre jednoosobowa?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2803
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Post autor: bogas »

Na BGG jest propozycja wariantu solo, ale czy to działa jakoś przyzwoicie tego nie wiem.
http://www.boardgamegeek.com/thread/200089
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

migol
Posty: 17
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:00

Re: Doom, Descent dla 1 osoby ?

Post autor: migol »

Ja raczej skłaniam się ku grze we 2 osoby, ale sterując więcej niż jednym marinsem.
Monev
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2008, 23:56

Re: Doom, Descent dla 1 osoby ?

Post autor: Monev »

Dooma mam i w niego nei da sie grac samemu. Po prostu nie ma takiej mozliwosci. Chyba najlepiej w niego grac 1vs1 przy czym tak jak powyzej napisano jeden gracz steruje 3 marinsami :)
ODPOWIEDZ