[Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

W jaki dzień tygodnia mamy grać w OKU?

Poniedziałek
0
Brak głosów
Wtorek (mimo Smoczego Gniazda)
1
5%
Środa (mimo Wargamera)
2
9%
Czwartek
12
55%
Piątek (dwie miejscówki jednocześnie)
2
9%
Sobota (mimo ew. grania na Politechnice)
1
5%
Niedziela (mimo ew. grania na Politechnice)
4
18%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

[Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Sztefan »

Dla tych co jeszcze nie wiedzą. OKO jest dobrą miejscówką, ale niewystarczającą. Najprawdopodobniej jeszcze w styczniu przenosimy się w nowe miejsce. Spotakania będą w piątki, a w razie potrzeb również w weekend. Tylko głupio tracić OKO, gdzie władze są nam mocno przychylne. Stąd padł pomysł by przenieść OKO na inny dzień. Trutu z Draco mają o tym porozmawiać z panią z tego ośrodka, ale chcą wiedzieć o jaki dzień walczyć.

Nie chodzi o to, by coś tam sobie kliknąć. Niech głosują osoby, które nie tylko w teorii, ale również w praktyce mają czas i chęć by grać w jakiś inny dzień.

Właśnie z tego powodu ja nie głosuje, pasuje mi właściwie tylko piątek.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Pancho »

Ok, ale prośba jeszcze o uściślenie jednej kwestii. Na Politechnice będzie się grało w piątek, sobotę i niedzielę?? Tak odczytuję z ankiety.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Lim-Dul »

Ja tam i tak musiałbym zrezygnować z jednego spotkania tygodniowo, bo trzy to już za dużo. :-D

Tak więc nie będę przychodził albo do Smoczego Gniazda albo do OKA... Z drugiej strony czwartek by mi pasował i ładnie wstrzeliłby się w lukę... W ten sposób właściwie we wszystkie dni tygodnia można by GDZIEŚ zagrać, a według mnie to idealna sytuacja dla warszawskiej "sceny" planszówkowej... Do tego IMHO powinno się unikać jak ognia pokrywania się dni spotkań, bo to tylko dzieli ludzi, a przecież różnica gdzie się gra polegałaby głównie na łatwości dojazdu, co jak dla mnie jest kiepskim argumentem, bo wszystkie miejscówki są w miarę dobre.
Pancho pisze:Ok, ale prośba jeszcze o uściślenie jednej kwestii. Na Politechnice będzie się grało w piątek, sobotę i niedzielę?? Tak odczytuję z ankiety.
Była na ten temat kłótnia dyskusja na forum - nie wiem czy ją śledziłeś. Spotkania będą chyba głównie w piątki z możliwością przedłużenia na soboty/niedziele, na czym zależało wielu ludziom grającym w tytuły zajmujące dużo czasu.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: draco »

Głosuję za niedzielą, bo mam wtedy jakieś szanse grać. Czwartek nie jest najlepszym pomysłem, bo dwóch wieczorów pod rząd nie da się wyrwać. Poza tym czwartkowe wieczory będę pewnie spędzał w pracy.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: melee »

No cóż, jeśli już to środa..
Ale to wszystko nie wygląda dobrze..
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Pancho »

Lim-Dul pisze:Była na ten temat kłótnia dyskusja na forum - nie wiem czy ją śledziłeś. Spotkania będą chyba głównie w piątki z możliwością przedłużenia na soboty/niedziele, na czym zależało wielu ludziom grającym w tytuły zajmujące dużo czasu.
Śledziłem, ale trudno stwierdzić na czym stanęło. Czyli jak rozumiem niedziela na Politechnice to alternatywa, głównie dla fanów gier wojennych, żeby od czasu do czasu sobie coś bardzo długiego dokończyć. To moim zdaniem niedziela w OKO jest fajnym pomysłem. O ile w ogóle wchodziłaby w grę (nie wiadomo czy ludzie kierujący ośrodkiem się zgodzą). Kiedyś w ten dzień były spotkania na Chłodnej i było fajnie. Sprawdzało się.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Comandante »

Wydawalo mi sie, ze w czwartek sa spotkania na Jelonkach. Czy tez mam juz nieaktualne informacje?
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Wilk »

Niestety, spotkania w art.bemie umarly z powodu dziwnej postawy tamtejszej dyrekcji.
BTW sam glosowalem na czwartek, bo to dzien ktory sie nie dubluje, no i w jakiejs mierze zamiast art.bemu wlasnie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Don Simon »

Mi by chyba najbardziej odpowiadal ktorys dzien weekendu, bo pewnie co 2 tygodnie bym mogl sie stawic. Tylko nie ma co dublowac Politechniki chyba...

Na razie na nic nie glosowalem.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: ragozd »

draco pisze:Czwartek nie jest najlepszym pomysłem, bo dwóch wieczorów pod rząd nie da się wyrwać.
.
Dlatego wlasnie czwartek jest rewelacyjnym terminem by moc zagrac w czwartek lub piatek.
Dla mnie to oznacza wzrost z 1-2 spotkan na 4-5 :) w miesiacu
draco pisze: Poza tym czwartkowe wieczory będę pewnie spędzał w pracy.
To spory plus za czwarkiem ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: pinos »

Dla mnie niedziela jest świetnym pomysłem. W tygodniu pracuję 9-19, a czasem i dłużej. Za późno kończę, żeby gdzieś jeszcze jechać,zwłaszcza że potem na Pragę się trzeba przebić, jako kobieta nie lubię nocnych,a jako ja nie mam prawa jazdy i samochodu.

W sobotę czasem nadrabia się zaległości imprezowe. A niedziela jest świetnym pomysłem na łagodne wyjście z imprezy ;o) i przygotowanie się intelektualne na nadchodzący tydzień.
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: jax »

Nie głosuję.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Don Simon »

jax pisze:Nie głosuję.
Czemu? A masz jakies preferencje?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Leo »

Ponieważ mi odpowiada właściwie tylko piątek, to nie głosuję.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: jax »

Don Simon pisze:
jax pisze:Nie głosuję.
Czemu? A masz jakies preferencje?
Nie bede rozwijal - jak na razie mam dosc klotni, tym bardziej ze na privie jakies dziwne nieporozumienia wynikaja.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: stalker »

Ja nie głosuję, bo właściwie każdy dzień ze środka tygodnia będzie wyborem mniejszościowym... a niedziela to fajna opcja, tylko czy wiele osób zrezygnuje z rodzinnego weekendu na rzecz regularnego grania (co innego wpadać okazyjnie).
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Comandante »

Mnie sie wydaje, ze zmiana terminu to strzelanie sobie w kolano. Jesli sa chetni do przenosin to niech sie przeniosa. Inni pozostana a moze beda odwiedzac dwa miejsca na zmiane? Nie widze w tym jakos problemu i potrzeby gromadnego przemieszczania sie w inne miejsce. Ostatecznie te dwa miejsca moga wlasnie miec taka zroznicowana charakterystyke, ze kiedy bedzie chec zagrac cos w duzej grupie z mozliwoscia pozostawienia planszy na drugi dzien, to pojedzie sie na Politechnike. A gdy bedzie szlo o bardziej kameralne spotkanie to wybierze sie OKO. I nic w tym zlego. Zwlaszcza, ze wiele osob narzeka na przeladowanie klubow i panujacy w nich halas.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: MichalStajszczak »

Comandante napisał:
Ostatecznie te dwa miejsca moga wlasnie miec taka zroznicowana charakterystyke
Problem polega na tym, że to może znowu podzielić dwa środowiska, które udało się najpierw na Smolnej, a później w jakimś stopniu w OKU zintegrować
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Don Simon »

Mysle, iz idea przeniesienia OKO na inny termin, tak by wszyscy mogli sie spotkac w jednym miejscu zostala juz przez ogol zaakceptowana i nie ma sensu po raz kolejny wracac do tej dyskusji.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:Mysle, iz idea przeniesienia OKO na inny termin, tak by wszyscy mogli sie spotkac w jednym miejscu zostala juz przez ogol zaakceptowana i nie ma sensu po raz kolejny wracac do tej dyskusji.
Chyba tak średnio wyszło z tym zaakceptowaniem ale nieważne. Ja też nie zagłosowałem bo regularnie będę chodzić na jedno spotkanie w tygodniu.
Choć nie powiem, weekendy na Politechnice wydają się bardzo kuszące. Tylko czy coś już o nich wiadomo na 90%?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: ragozd »

A ja 2 różnych terminów wyczekuję jak kania dżdżu ...
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Sztefan »

Co do grania w weekend na Politechnice to to Trutu pisał i mówił, że będzie taka mozliwość zależnie od potrzeb. Czy to znaczy, że gdy potrzeba będzie co weekend, to będzie można grać w każdy weekend, tego już nie wiem, niech się wypowie Trutu.

Co do pozostawienia OKA w piątek. Raz to jak już napisał Michał chodzi o integracje, a nie dzielenie, a dwa to nie jest nas wcale aż tyle by miec dużą Polibudę i małe OKO. Do OKA na początku przychodziło ok. 40-50 osób, czyli tyle co na Smolnej. Ostatnio osób jest zdecydowanie mniej ok. 20-30 (i to chyba raczej bliżej 20). Zakładając, że ci co nie przychodzą teraz, chetnie przyjdą na Politechnikę. Wtedy będzie z 20 osób na Politechnice i z 20 osób w OKU. Lepiej jedno silne miejsce, czy dwa średnie? Szczególnie, że na Politechnice mamy mieć dużo małych sal, także nie będzie problemu z poziomem hałasu. A według słów Trutu miejsca na Politechnice będzie na około 200 osób.

Jax czy ktoś oprócz Ciebie rozumie Twoje tajemnicze posty? ;)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: Pancho »

Sztefan pisze:Jax czy ktoś oprócz Ciebie rozumie Twoje tajemnicze posty? ;)
Czy już mówiłem, że Jax mówi zagadkami? :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: mst »

i to mimo tego, że nie lubi Mystery of the Abbey :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Na jaki dzień przestawiamy OKO

Post autor: jax »

mst pisze:i to mimo tego, że nie lubi Mystery of the Abbey :wink:
Kurcze, zadziwiasz mnie, mst. Nie dosyc, ze odpisujesz w kazdym mozliwym watku, to jeszcze przesledziles moje preferencje (a pewnie i kazdego forumowicza majacego >30 postow :D ). Mam nadzieje, ze nie grzebales tez w moim zyciorysie? Zaczynam sie bac :wink:

mst, hmmm, od czego to skrot?..hm.. ministerstwo spraw tajnych? nieee, takie chyba nie istnieje... :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ