Szukam planszówki w stylu gier fabularnych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kubas246
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2017, 19:30

Szukam planszówki w stylu gier fabularnych

Post autor: kubas246 »

Cześć,
najpierw pokrótce wytłumaczę o co chodzi. Otóż szukam gry planszowej, która byłaby czymś w stylu D&D czy Dungeon World zachowując równocześnie sposób rozgrywki jak typowa planszówka, czyli mamy planszę, figurki i zasady które są krótsze niż 150 stron podręcznika. No bo taki D&D patrząc na 5e to w zestawie nawet planszy i figurek nie daje, ja wiem że się da grać bez nich, ale dla mnie to dziwnie :D Dodatkowo chodzi mi tu bardziej o nacisk na historię, świat i klimat niż taktyczną walkę. Pewnie jest jakaś nazwa dla tworu który opisałem, więc proszę mnie oświecić, przyda się na przyszłość.

Wracając do tematu. Chciałbym coś właśnie w rodzaju połączenia D&D i zwykłej planszówki. Z gier najbardziej zbliżonych do tego o czym mówię wydaje mi się Posiadłość Szaleństwa (w którą grałem) lub Shadow Over Brimstone (w którego niestety nie grałem). Tak więc byłbym wdzięczny za wskazanie gier podobnych do wspomnianych dwóch, gier wpisujących się jakoś w to co opisałem i po Polsku. Najlepiej gdyby fabuły było trochę więcej niż w Posiadłości Szaleństwa i gdyby cena podstawki nie zaczynała się od 400zł jak przy Shadow Over Brimstone.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Szukam planszówki w stylu gier fabularnych

Post autor: genek »

the orhers - masz figurki, rzucasz kostkami, więc jak w typowym rpg, choć nie po polsku
ale za to star wars imperial asssault chyba jest po polsku i tam juz w ogóle masz prawie jak w rpg, nawet mozesz zagrać kampanie, expić postacie itp :mrgreen:
kubas246
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2017, 19:30

Re: Szukam planszówki w stylu gier fabularnych

Post autor: kubas246 »

The Others słyszałem, widziałem. Podoba mi się, zwłaszcza figurki robią wrażenie, ale słyszałem opinię, że mocno spłycona rozgrywka (Grzech ma po prostu pozabijać graczy) i ponadto dość łatwo wygrać Grzechem mając jakiekolwiek pojęcie o grze. Edycja PL już jest, przynajmniej widzę ją na gamelordzie.

Znalazłem też Descent, ale tu znów wydaje mi się, że gra za bardzo skupia się na walce.

Star Wars sprawdzę, bo uwielbiam Star Warsy. Gdyby ktoś znał coś podobnego tylko w świecie Warhammer 40k to proszę o propozycje.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Szukam planszówki w stylu gier fabularnych

Post autor: KrzysiekL »

Dopiero wychodzi, więc trudno jeszcze coś powiedzieć (ja będę miał jutro/poniedziałek), ale z opisu wydaje się, że może Ci podpasować Sword & Sorcery. Tam ma być większe nastawienie na fabułę niż np. w Descencie czy The Others (w tym ostatnim jest już właściwie czysta walka bez fabuły). Jest dołączona nawet specjalna księga skryptów.
kubas246
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2017, 19:30

Re: Szukam planszówki w stylu gier fabularnych

Post autor: kubas246 »

To S&S wydaje się ciekawe, będę musiał poczekać na polską wersję (o ile jest na taką szansa)
ODPOWIEDZ