Tusk gra z żoną w Scrabble

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: MichalStajszczak »

Tak przynajmniej wynika z artykułu w Gali
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: mst »

Prawie codziennie. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: jax »

mst pisze:Prawie codziennie. :wink:
No i to tłumaczy czemu w Polsce przez ostatni rok nic się nie działo.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: cannehal »

No to ma zdecydowane tyły za ekspolitykiem Romanem Pięknym... ;)
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: AcikCieslik »

Błędny link usunięty
Pojawił się artykuł o Scrabble w rzepie.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2009, 14:32 przez AcikCieslik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: MichalStajszczak »

Poprawny link do artykułu w rzepie

Nawiasem mówiąc z artykułu można wyciągnąć wniosek, że gra Scrabble została wprowadzona na polski rynek przez firmę Mattel. To nie jest prawda. Grę Scrabble wprowadził do Polski Jacek Ciesielski. Najpierw w 1987, jako redaktor Razem, opublikował w tym tygodniku planszę i litery do wycięcia. A w 1993 roku, jako właściciel firmy Joker, sprowadził do Polski oryginalne Scrabble. Dystrybutorem gry na wszystkie kraje poza USA była angielska firma J.W.Spear, przejęta w 1994 roku przez Mattela i dlatego teraz Mattel jest dystrybutorem tej gry w Polsce.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: cahir »

Gdzieś słyszałem, że Scrablle to najlepsza gra dla par, chcących szybko znaleźć się w łóżku :P widocznie ułatwiają zbliżenie 8)
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: MsbS »

Z tego co pamiętam, Lech Pijanowski opisywał Scrablle w swojej książce ("Przewodnik Gier", albo "Gółka z pancerolą", nie jestem pewien). Pewnie wtedy pojawiło się w Polsce trochę egzemplarzy samoróbek.

Pamiętam też sympatycznie spolszczoną nazwę gry - Krzyżanka :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: MichalStajszczak »

Podane w książce Pijanowskiego zasady Krzyżanki różnią się od przepisów Scrabble. Nie wiem, czy to Pijanowski je zmienił, czy może w Scrabble grało się kiedyś inaczej. Popdstawowa zmiana to konieczność układania na planszy "czarnych pól" przed i po ułożonym wyrazie tak, jak to jest w krzyżówkach. W ten sposób odpadała mozliwość wydłużania wyrazów, która jest jedną z najważniejszych umiejętności współczesnego scrabblisty.
Myślę, że więcej samoróbek powatało w latach 80-tych, gdy zasady i rekwiizyty do gry były opublikowane w tygodniku Razem
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: Tommy »

cahir pisze:Gdzieś słyszałem, że Scrablle to najlepsza gra dla par, chcących szybko znaleźć się w łóżku :P widocznie ułatwiają zbliżenie 8)
Albo tak szybko usypiają po prostu :D

A tak naprawdę to tak wcale nie sądzę - ja bardzo lubię grać w scrabble i nawet w potopie nowoczesnych planszówek na ostatnim wyjeździe miałem okazję grac w scrabble.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: Arhtu »

Gra jest faktycznie fajna, ale jej losowość często potrafi frustrować. Dostanie człowiek takie litery, że za nic nie można ich wpasować w to, co leży na planszy i siedzi się jak kołek.
Gdzieś słyszałem, że Scrablle to najlepsza gra dla par, chcących szybko znaleźć się w łóżku :P widocznie ułatwiają zbliżenie 8)
Może grają tak, że układają tylko terminy anatomiczno-łóżkowe. ;)
-
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Tusk gra z żoną w Scrabble

Post autor: kruck »

MichalStajszczak pisze:Poprawny link do artykułu w rzepie

Nawiasem mówiąc z artykułu można wyciągnąć wniosek, że gra Scrabble została wprowadzona na polski rynek przez firmę Mattel. To nie jest prawda. Grę Scrabble wprowadził do Polski Jacek Ciesielski. Najpierw w 1987, jako redaktor Razem, opublikował w tym tygodniku planszę i litery do wycięcia. A w 1993 roku, jako właściciel firmy Joker, sprowadził do Polski oryginalne Scrabble. Dystrybutorem gry na wszystkie kraje poza USA była angielska firma J.W.Spear, przejęta w 1994 roku przez Mattela i dlatego teraz Mattel jest dystrybutorem tej gry w Polsce.
Mam wydanie jokerowskie :) . Za samą grą nie przepadam, zbyt często wychodzę w niej na idiotę.

Natomiast sam tytuł tematu chciałem skomentować: no i?
ODPOWIEDZ