jaki tytuł gry?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

jaki tytuł gry?

Post autor: Draconnor »

Dobra dość nietypowe pytanie mam - kilka lat temu kilkukrotnie przewijała mi się w sieci planszówka, fantasy, prawdopodobnie rodzimej produkcji (na 70%), z baaaardzo ozdobnymi kartami bohaterów. Zdaje się, że zbierała wtedy kasę na wydanie czy produkcję. Niemal niczego nie jestem pewny - poza tym, że miał to być jakiś "adventure" trochę typu Talismana z kartami bohaterów. Najbardziej charakterystyczną cechą były bardzo misterne zdobienia kart - ramki/plecionki, które pochłaniały ogrom uwagi (przez co tylko je pamiętam teraz).
Miałem się później przyjrzeć postępom prac na tytułem... ale jakoś mi wypadło. Teraz minęło kilka lat i nawet nie pamiętam tytułu.

Wiem, że to trochę motyw jak ze "Świata wg Bundych" jak Al znał 3 sekundy melodii i szukał do tego całej piosenki - ale jemu w końcu się udało... no prawie... to może i tu ktoś skojarzy ;)
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 302 times
Been thanked: 63 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Aadaan »

Jeżeli polska gra, sprzed kilku lat i bogato zdobiona to może chodzi Ci o Stworze?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: melusina »

Może to PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy? Co prawda tylko dwa lata temu, karty nie mają bardzo ozdobnych plecionych ramek, ale są karty bohaterów i jest podobna do Talizmana.
viewtopic.php?f=1&t=55074&p=1023395&hil ... r#p1023395
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 446
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 429 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Gosiek »

Też mi się wydaje, że to pewnie PENNY DREADFUN: Duchy, Demony, Dickensy.

A jeżeli nie, to z polskich gier wspieraczkowych dosyć ozdobne karty miała SLAWIA, ale jej do Talismana raczej daleko.

Niemniej jednak zerknij, może to to czego szukasz -> klik.
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Draconnor »

Kurcze posprawdzałem wasze propozycje i straciłem trochę pewności co do tego czy producja była polska czy miała tylko polskie nazwiska...

W kwestii ładności pamiętam nie tyle oryginalny design jaki widzę w Penny tylko taki naprawdę misternie zdobiony plecionymi, nieco celtyckimi ramkami w aż przesadnej ich ilości ;)
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Xfenix »

A nie masz na myśli próby wydania po polsku gry Arrival->Erin przez Octopus?
Obrazek

Lub powstającą od kilku lat grę Dungeon Forge, która właśnie miała przypominać Talismana. Same karty przeszły wieeele zmian layoutów.
https://www.dungeonforge.pl/
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Draconnor »

też nie - ale już bliżej zdobieniami ;) Tylko dużo bardziej na bogato ;)


edit
kampania musiała być dawniej niż 2 lata temu bo przetrzepałem historię przeglądarki i nie znalazłem ;)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: woytas »

Była tu kiedyś mowa o grze typu D&D polskiego autora, który chciał ją wydać dzięki wspieraczce. Nie pamiętam tytułu, ale pamiętam, że gracze montowali grupę śmiałków, czas na podjęcie decyzji gracza odmierzała mała klepsydra, do walki była osobna plansza i miała kwadratowe pola jak szachownica. Wszystko było ładnie zilustrowane i na mnie robiło wrażenie. Niestety, nie pamiętam tytułu.

EDIT:
Czyżby chodziło o tę grę: The Wanderers
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Golfang »

woytas pisze: 11 sie 2020, 02:02 Była tu kiedyś mowa o grze typu D&D polskiego autora, który chciał ją wydać dzięki wspieraczce. Nie pamiętam tytułu, ale pamiętam, że gracze montowali grupę śmiałków, czas na podjęcie decyzji gracza odmierzała mała klepsydra, do walki była osobna plansza i miała kwadratowe pola jak szachownica. Wszystko było ładnie zilustrowane i na mnie robiło wrażenie. Niestety, nie pamiętam tytułu.

EDIT:
Czyżby chodziło o tę grę: The Wanderers
Ta gra wygląda całkiem ciekawie... szkoda że w 2015 umarła :(
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Xfenix »

Aż poszukałem kart do The Wanderers. Graficznie świetnie się prezentowała.

Obrazek
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: KubaP »

Dragon's Ordeal?
Obrazek
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Babik »

KubaP pisze: 12 sie 2020, 11:19 Dragon's Ordeal?
Draconnor pisze: 09 sie 2020, 01:05 Najbardziej charakterystyczną cechą były bardzo misterne zdobienia kart - ramki/plecionki, które pochłaniały ogrom uwagi (przez co tylko je pamiętam teraz).
Może nie...?
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: KubaP »

Babik pisze: 12 sie 2020, 12:27
KubaP pisze: 12 sie 2020, 11:19 Dragon's Ordeal?
Draconnor pisze: 09 sie 2020, 01:05 Najbardziej charakterystyczną cechą były bardzo misterne zdobienia kart - ramki/plecionki, które pochłaniały ogrom uwagi (przez co tylko je pamiętam teraz).
Może nie...?
Ludzie różnie pamiętają. Nie ma powodu, by zachowywać się jak ordynus, tylko dlatego, że masz inny pomysł.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Babik »

Z całym szacunkiem do Ciebie ale to Twoja wypowiedź zawierająca inwektywę adresowaną do mnie jest nieuprzejma. Zwróciłem uwagę, na zasadniczą rzecz, dzięki której Draconnor pamięta grę, a Ty rzucasz epitetami.
Przerzuciłem już wiele stron w googlach, szukając kart z misternymi zdobieniami chcąc pomóc koledze, jednak nie pisałem, gdyż żaden tytuł nie wyglądał tak, jak te podawane w postach wyżej.
W Dragon Ordeal nie ma zdobień opisywanych przez Draconnor. Szukam(y) dalej, bez niepotrzebnego offtopu i nieuprzejmości.
Edit:
Pytanie do Draconnor - dasz radę przypomnieć sobie rok, platformę na której powstawało/było fundowane, lub opisywane?
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: jaki tytuł gry?

Post autor: Draconnor »

woytas pisze: 11 sie 2020, 02:02 EDIT:
Czyżby chodziło o tę grę: The Wanderers
o to to to to to to to

zdecydowanie - dobrze zapamiętałem poziom zdobień :D
Tylko data jakaś odleglejsza niż się spodziewałem.
No sami powiedzcie?
Obrazek
i cieszę się, że jednak faktycznie okazała się rodzima - nie pokręciłem nawet aż tak bardzo ;)
Draconnor pisze: ↑
ndz, 09 sie 2020, 01:05
Najbardziej charakterystyczną cechą były bardzo misterne zdobienia kart - ramki/plecionki, które pochłaniały ogrom uwagi (przez co tylko je pamiętam teraz).

Może nie...?
No tutaj przyznaję rację - Dragon's Ordeal mam gdzies w piwnicy i to jedno z najbrzydszych podejść do reinterpretacji Talismana.

Jako grafik z zawodu sporo elementów rozpatruję w kategoriach
- Zrobiłbym ładniej
- Gdybym przysiadł -może dałbym radę
- Jak u licha choćby zabrać się za coś takiego?

no i Ordeal jest w pierwszej kategorii a Wanderers był w ostatniej ;)
Szkoda, że do razu czytam że umarło...


W każdym razie dziękuję wszystkim bez wyjątku za chęć pomocy. Choć z poziomem szczęśliwości zakończenia wyszło niewiele lepiej niż u wspominanego na wstępie Ala Bundyego ;)
ODPOWIEDZ