Który Zombicide? Może coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: arracan »

Hej,

zastanawiam się nad kupnem jakiejś dużej gry z figurasami, żeby wkręcić młodszego brata, a i samemu się dobrze bawić :)

Wpadło mi w oko Zombicide Czarna Plaga, ale widzę że jest też wersja sci-fi - klimatycznie nie ma to dla mnie aż tak dużego znaczenia, więc pytanie czy są jakieś istotne różnice mechaniczne? Którąś bardziej polecacie?

Zależy mi na czymś stosunkowo prostym i żeby pojedyncza rozgrywka nie trwała dłużej niż te 2 godzinki w budżecie do 350 zł. Jeszcze jakby się dało fajnie pograć w dwie osoby to już w ogóle bajka. I raczej razem niż przeciwko sobie

Z Dungeon Crawlerami mam niewielkie doswiadczenie, kilka partii w Dungeon Sagę tylko.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: Xardas123 »

Zależy czego oczekujesz... mi osobiście zombiecide nie siadło, ot taka nawalanka bez emocji większych. Dla młodszych graczy fun napewno bedzie. Ja grałem 2 razy i więcej nie chce. Mając The others wolę zdecydowanie je. Tu się gra 1 vs reszta, jakoś bardziej mi to odpowiada, klimat też fajnieszy, aczkolwiek patrząc ile rzeczy wydaje Portal do zombie to siadło ono bardziej na Polskim rynku. Mam wrażenie , że zombiecide jest łatwiejszy chociaż The others jakieś dużo cięższe nie jest. No i the others robi się już ciężko dostępne. Ewentualnie zobacz sobie też Hard City tam też jest 1vs reszta.
No i descent też by Ci raczej przypasował ale tu też jest problem z dostępnością i cena poszła w górę bo nie wiadomo czy będzie dodruk tej edycji, jakieś plotki krążą... sam żaluje że nie kupiłem wcześniej.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2020, 11:01 przez Xardas123, łącznie zmieniany 1 raz.
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: Frozenwar »

Wybierz klimat w którym chcesz grać.
Więcej rozwiązań mechanicznych ma najeźdźca. Niestety nie miałem okazji pograć.
Zombicide to prosta mechanicznie gra. Są jakieś zmiany pomiędzy wersjami, ale rdzeń pozostaje ten sam.

Jak bym miał wybierać to,: invader ze względu, że jest najnowszy i posiada kilka mechanik.

Zielona horda jeśli lubisz fantasy.

Lub możesz poczekać na edycję we współczesności, która zmienia pojawianie się zombi. W dodatku masz tryb że zmianą czasu.

Posiadałem czarna plagę i sprzedałem bo po kilku rozgrywkach znudziła mnie mechanicznie. Czekam na polską wersję edycji współczesnej
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11087
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: japanczyk »

Osobiscie ogrywajac CP, ZH i Invadera polecam Invadera (tylko koniecznie z jakąs dodatkowa abominacja)

Invader ma poprawione wiele mankamentów z poprzednich gier - nie ma poswiecania postaci co prawda, ale za to gra jest bardziej dynamiczna, nie trzeba juz grzebac za smoczym ogniem, bo jest opcja ataku skoncentrowanego itd

Osobiscie bardzo lubie, aczkolwiek wymieniam teraz na Zombicide 2nd Edition, które wkrótce wjedzie na salony :)
Awatar użytkownika
VoytWGM
Posty: 38
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 21 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: VoytWGM »

Brat w jakim wieku?
Nie ograłem duzej ilosci tytułów, mam głównie to w co zagram z rodziną. W Zombicide CP osmiolatek czy starsza 12latka i jej koleżanki spoko dają rade i lubią. Często na szybko sami tworzymy scenariusze.
Mniejsza ale fajna kooperacja z figurkami i klimatem w jaką gramy to Pandemic Czas Cthulhu. Tu tylko jedna plansza, ale bardzo podeszła.
Co prawda bez figurek ale duża warta uwagi to Aeons End.
W Descent też mozna grać koop przeciw aplikacji.

W budżecie 350 na pewno jeszcze ci coś tu polecą bardziej ograni. Za taką kase to i dwie fajne gry można kupić.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: Goldberg »

Bierz najnowszego zombicide. Najnowsza odsłona, poprawione mechaniki, ładne figurki.
Na desce ta się nie czaj, sama podstawka to kiepski pomysł a dodatków już praktycznie brak w sklepach.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: litk »

Ja żałuję, że w to wszedłem. Kupiłem podstawkę i kompanów których jeszcze nawet nie otworzyłem i dobrze że po resztę nie sięgnąłem, bo kolejne dodatki to właściwie tylko parę kart i figurki na pół metra.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: Yuri »

I sprawdz Last Night on Earth.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Który Zombicide? Może coś innego?

Post autor: uszczu »

Chtuhlu Death May Die dla dwóch osób mocno polecają. Poczytaj sobie. Dużo lepiej podejdzie na dwoje niż Zombiecide.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
ODPOWIEDZ