Następna gra po hero realms

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Następna gra po hero realms

Post autor: dareiosh »

Przyszedł czas na kolejna deck-building karciankę. Po ograniu hero realms czas na coś nowego do 100 zł , na celowniku mam Ostium i Shards of infinity, ktoś byłby w stanie się wypowiedzieć, która z tych sprawuje się lepiej?
nomalas
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2021, 22:55
Has thanked: 47 times
Been thanked: 10 times

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: nomalas »

Shardsy są bardzo, bardzo podobne do Hero Realms i w mechanice i w odczuciach z rozgrywki.
Są oczywiście drobne różnice, z których część jest na plus:
- wprowadzenie Biegłości
- zagrywanie kart ze stołu
A część dla mnie na minus:
- mniej atrakcyjne synergie w ramach jednego koloru kart
- setting i oprawa graficzna.

Natomiast w Ostium ogólna koncepcja jest zbliżona, ale przebieg rozgrywki, sposób kombinowania i dynamika moim zdaniem znacznie się różni.
Gra jest nieco cięższa, ze względu na budowanie stołu bardziej interesuje nas co i jak robi przeciwnik.
Rozgrywka to dla mnie taki mix Hero Realms i Magic the Gathering.
Na plus pomysł z bramami i przepływem mocy oraz linie obrony i ataku. Natomiast mała różnorodność kart, czasem dziwne zdolności i momentami mało intuicyjna ikonografia to słabsze strony.

Podsumowując, obie gry oceniam na dobry +.
Jeśli wolisz większą dynamikę i granie na autopilocie to raczej Shardsy, a jeśli więcej przeciągania liny i klinczu z rywalem to można spróbować Ostium.
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: Pompex »

dareiosh pisze: 12 gru 2023, 23:00 Przyszedł czas na kolejna deck-building karciankę. Po ograniu hero realms czas na coś nowego do 100 zł , na celowniku mam Ostium i Shards of infinity, ktoś byłby w stanie się wypowiedzieć, która z tych sprawuje się lepiej?
Shards of Infinity jest bradzo fajną grą. Mnie osobiście lepiej siadła od Hero czy Star Realms. Poleciłbym Bohaterowie Tenefyru jest to coś w stylu deck building. Wlaczysz z wrogami w lochach i pokonanego wroga bierzesz do swojej tali. Ale w przyszłym roku ma wyjść po polsku Ascension. I to jest klasyk (najlepszy) wśród deck building, czekam z niecierpliwością na tą grę. Może nie deck building ale coś podobnego polecę jeszcze Skytear Horde
b3lial
Posty: 51
Rejestracja: 20 sty 2024, 22:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 1 time

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: b3lial »

Aeons End w promce idzie wyrwać za 100
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4511
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1668 times
Been thanked: 2087 times

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: PytonZCatanu »

Star Wars Deckbuilding Game czerpie mocno z Star/Hero Realms i jest jednocześnie według mnie krokiem do przodu. Cena używki ok 100 zł.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: dareiosh »

Zbadam wszystkie propozycje :)
b3lial
Posty: 51
Rejestracja: 20 sty 2024, 22:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 1 time

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: b3lial »

PytonZCatanu pisze: 22 sty 2024, 12:38 Star Wars Deckbuilding Game czerpie mocno z Star/Hero Realms i jest jednocześnie według mnie krokiem do przodu. Cena używki ok 100 zł.
Do tego jakieś dodatki są ? Bo gra sama w sobie dość skromniutka ?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4511
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1668 times
Been thanked: 2087 times

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: PytonZCatanu »

b3lial pisze: 05 lut 2024, 02:18
PytonZCatanu pisze: 22 sty 2024, 12:38 Star Wars Deckbuilding Game czerpie mocno z Star/Hero Realms i jest jednocześnie według mnie krokiem do przodu. Cena używki ok 100 zł.
Do tego jakieś dodatki są ? Bo gra sama w sobie dość skromniutka ?
W tym roku ma być dodatek.

Czemu skromniutka?
b3lial
Posty: 51
Rejestracja: 20 sty 2024, 22:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 1 time

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: b3lial »

PytonZCatanu pisze: 05 lut 2024, 07:24
b3lial pisze: 05 lut 2024, 02:18
PytonZCatanu pisze: 22 sty 2024, 12:38 Star Wars Deckbuilding Game czerpie mocno z Star/Hero Realms i jest jednocześnie według mnie krokiem do przodu. Cena używki ok 100 zł.
Do tego jakieś dodatki są ? Bo gra sama w sobie dość skromniutka ?
W tym roku ma być dodatek.

Czemu skromniutka?
Bo ma porównywalna ilość kart do HR i nie ma dodatków ... stąd napisałem, że skromniutka. Nie grałem więc tylko przypuszczam
piterro88
Posty: 51
Rejestracja: 10 lut 2014, 19:13
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: piterro88 »

Polecam Aeon's End - cena to 100 pln z małym hakiem, ale moim zdaniem warto, stosunek ceny do zawartości jest na duży plus :wink: Oferuje ciekawe podejście do deck buildingu i dużą regrywalność nawet w ramach samej podstawki. A jak siądzie, to jest mnóstwo dodatków i kolejne samodzielne podstawki i można urozmaicać niemal w nieskończoność.
Awatar użytkownika
diegesise
Posty: 21
Rejestracja: 06 wrz 2011, 22:58
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Następna gra po hero realms

Post autor: diegesise »

Res Arcana - świetna, szybka gra. No i Star Realms :) Mam obie wersje HR i SR - zdecydowanie wolimy grać w Star Realms i nie chodzi o klimat, ta nowa edycja SR jest lepiej dopracowana od poprzedniej i od HR.
ODPOWIEDZ