[W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

[W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Mustafa »

W związku z zamknięciem "Smoczego Gniazda" , czas się przenieść w inne miejsce , myślę, że kawiarnia Herba-Thea, może być odpowiednim miejscem , wjazd mniej więcej o 17.00 do 22.00.
Mapka:
http://herbathea.waw.pl/
i możemy zacząć od przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam
Mustafa
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Geko »

Rozumiem, że jest to ustalone z HT?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: jax »

Nie sądzę, tym niemniej nikt nas nigdy w poniedziałki nie wyganiał, tym niemniej należy w poniedziałek jeszcze to potwierdzić z właścicielką (jak będę, a chyba będę, postaram się z nią zagadać).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Mustafa »

Może uda mi się jutro tam zachaczyć, jak nie to w piątek przed agresowrym pójde pogadać jak to wygląda :wink:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Mustafa »

Rozmawiałem wczorajj wstępnie z włascicielką lokalu i nie ma problemu żebyśmy przychodzili pomiędzy 17-22, warunek jest taki, że trzeba coś zamówić, w sensie jedna woda nie na 10 osób tylko żeby każdy coś wziął: sok, herbate, kawe, ciacho itp, myślę że to nie jest wygórowana cena 5/7 pln raz na tydzień to dobry bilans ( nawet ja jako student mogę sobie pozwolić na 20/30 pln na miesiąć ), zwłaszcza że udoisętpniają nam fragment lokalu, ewentualną opcją pozostaje w przyszłości paradox, tyle że tam inny klimat i więcej ludzi oraz wyższe ceny.
Co o tym sądziecie?
i kto byłby chętny przyjść w poniedziałek :twisted:
Mam ochotę na Princes of florens, louis 14, notre dame, Stone age chętnie poznam Brass
A niestety nie posiadam nic z tych i gier i jeżeli i nie będzie i tak zagram w cokolwiek :twisted:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Micelius »

Postaram się być - trzeba ratować tradycję :)

Także chętnie zagram w gry wymienione przez Mustafę (zwłaszcza w Ludwiczka - ale to by był mój pierwszy raz). Ale też żadnej z nich nie mam... Więc przyniosę swój zestawik standardowy na wszelki wypadek

... nauka Brassa? Lepiej późno, niż wcale :D
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: jax »

Ja wstępnie planuję być w poniedziałek i jest duża szansa, że się uda.
Osobiście mam lepszy dojazd do HT niż SG, no i wreszcie będzie można zagrać w dłuższe gry (zakończenie o 22:00 a nie o 21:00).
Co wezmę, nie wiem (w pon. odbieram jeszcze paczkę :) ).
Choć w sumie Louisa XIV wziąć mogę..
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2009, 16:34 przez jax, łącznie zmieniany 1 raz.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
postaram się pojawić z chaos in the old world, są chętni?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: zephyr »

Ej miałem taki sam pomysł (właśnie kupiłem CitOW)

KF albo Brass mogę przynieść, ale Brass jest dość długi i zająłby raczej całe spotkanie.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: pingus »

Mam blisko postaram się wpaść, może Battlestar Galactica z Pegazem uzbiera 6 chętnych (3 pewnie już mamy). Albo chętnie poznałbym AOE III. :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: jax »

pingus pisze:Mam blisko postaram się wpaść, może Battlestar Galactica z Pegazem uzbiera 6 chętnych (3 pewnie już mamy).
O, niezły pomysł. Wstępnie się piszę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Mustafa »

okej to ja będę około 17 - 17.30 i zagram w to co będzie.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Micelius »

Hm... chętnie bym poznał reguły rzadzące Chaosem :)

A ktoś chce, bym przyniósł AOE III? Tylko nie wiem, czy jest realna szansa, że będzie grane - nie chce mi się tego taskać na darmo...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: zephyr »

ok, czyli CitOW przynosi lothar, a mój egzemplarz zostaje w domu (bo nie ma 8 chętnych?)

ktoś jest zainteresowany czymś z mojej kolekcji?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: pingus »

Może Caylus na wszelki wypadek? AOE:III odwołuje jeśli to problem, bo nie jestem pewny, że będziemy.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Keleno »

Hej, chyba się dzisiaj pojawię, tak bardziej z ciekawości oblukać teren bo jeszcze nigdy nie byłam :) Jakby co to mogę chętnie zagrać w Chaos albo w coś innego :)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Ok to przynoszę Chaos'a. Postaram się być w okolicy 1700-1730. z tłumaczeniem zasad powinniśmy skończyć w 2 , 2.5 godziny max.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: jax »

Dziś nie dane mi było pograć :)

Zjawiłem się o 17:00 i po krótkiej pogawędce z właścicielką dowiedziałem się że rower trzeba zostawic na zewnątrz ('bo jeszcze nigdy nie ukradli' - jasne, chill-outowa artystyczno-filozoficzna klientela zapewne nie przyjeżdża sportowymi fullami). Panna Katarzyna starała się przez 5 minut sprawę zbagatelizować. Spoko. To była moja ostatnia wizyta w Herba-Thea ever. Brak szacunku dla rowerzystów skreśla dla mnie ten lokal definitywnie. Jest oczywiste, że nie zawsze bym przyjeżdżał rowerem, ale jak nie chcą klientów to wcale nie będę przyjeżdżał - luzik.

A 13 minut później byłem już w domu (zalety mieszkania blisko centrum :D ). Miłego grania :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Geko »

No nieźle się wkurzyłeś. Ciekawe, czy dotrzymasz obietnicy. Ja podejrzewam, że jednak planszówkowy wirus w żyłach nie pozwoli Ci jej dotrzymać :twisted:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: bazik »

czy z tego wynika ze na polibudzie jest gdzie zostawic rower? gdzie? jak? bo ja naiwnie zostawiam go na weekend w pracy...
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Valmont »

jax pisze: Brak szacunku dla rowerzystów skreśla dla mnie ten lokal definitywnie. Jest oczywiste, że nie zawsze bym przyjeżdżał rowerem, ale jak nie chcą klientów to wcale nie będę przyjeżdżał - luzik.
Z drugiej strony jak sobie człowiek postoi 10 minut w tramwaju raz jeden czy drugi, rzut beretem od Agresora, bo sobie rowerzyści właśnie manifę urządzają, to myśli sobie że powinni tych &^%$ cyklistów zamykać w gettach :twisted:
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: jax »

Valmont pisze:Z drugiej strony jak sobie człowiek postoi 10 minut w tramwaju raz jeden czy drugi, rzut beretem od Agresora, bo sobie rowerzyści właśnie manifę urządzają, to myśli sobie że powinni tych &^%$ cyklistów zamykać w gettach
Masa Krytyczna jest bardzo pożyteczna - zmienia się i zmienia w W-wie jeśli chodzi o rowery. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale i sporo rzeczy zostało wywalczonych. A to że kierowcy sami sobie (i czasem też tramwajom) urzadzają korek przez 29 (lub 30) dni w miesiącu to już nie Masa Krytyczna.. :twisted:
Jak jeździłem w Masie w zdecydowanej większości odbierałem sygnały sympatii od kierowców i przechodniów.
bazik pisze:czy z tego wynika ze na polibudzie jest gdzie zostawic rower? gdzie? jak? bo ja naiwnie zostawiam go na weekend w pracy...
Na pewno nie wynika (skąd ten wniosek? :twisted: ). Natomiast czy można wziąć rower na PW to nie wiem - czasem niektórzy wnoszą rower na górę, ale może to zależy od humoru danego portiera. Trzeba pytać wnoszących.
[Są jeszcze stojaki na zewnątrz, ale nie badałem na ile bezpieczne.]

Na Smolnej nigdy nie było z tym problemu (!).

Geko - dam radę ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: Keleno »

jax pisze:To była moja ostatnia wizyta w Herba-Thea ever. Brak szacunku dla rowerzystów skreśla dla mnie ten lokal definitywnie. Jest oczywiste, że nie zawsze bym przyjeżdżał rowerem, ale jak nie chcą klientów to wcale nie będę przyjeżdżał - luzik.
Wydaje mi się że oni tam generalnie ludzi olewają (chyba że to tylko tak dzisiaj) Podchodzę do barku, pytam co jest do picia, kobita patrzy na mnie znudzonym wzrokiem po czym podaje mi z wielką łaską menu, z którego jak się potem okazuje połowy herbat nie ma (jakich też nie wiadomo bo jest tak zajęta rozmową ze znajomą że mnie kompletnie ignoruje), w końcu mam tego dość i zamawiam to co wszyscy, czyli wodę z cytryną. Nie to żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało, bo w końcu nie poszłam tam jeść/pić tylko grać, ale lokal to pod tym względem dno i wodorosty! :x Z wyglądu sprawia fajne wrażenie i wystrój też jest ciekawy, ale niestety obsługa pozostawia wiele do życzenia... :?

Niemniej bardzo fajnie nam się grało :P Graliśmy w Chaos in the Old World, grałam Tzeentchem i poszło mi już trochę lepiej niż poprzednim razem, kiedy to przez kiepską znajomość zasad trochę zmarnowałam potencjał Khorne'a :( Dzisiaj miałam trochę szczęścia bo nazabijałam dużo chłopów, a akurat dwie karty się trafiły, które za zabicie chłopów punktują :P

Dzięki za grę! :D
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: ragozd »

A mi sie niedawno udalo zaparkowac rower w srodku H-T - niestety na czekolade sie nie zalapalem, bo "wyszla" - wiec nie kupilem nic :)
Rower potrafia ukrasc ze strzezonego parkingu przypietego lancuchem za kilkaset zl ... ja sie przylaczam do bojkotu H-T.
Samochodową mase krytyczna widze Valmont codziennie - masz na to jakas rade? Komora gazowa - podlaczyc im rure do kabiny?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [W-wa]"Pod gorącą herbatą" czyli poniedziałki w Herba-thea

Post autor: jax »

Keleno pisze:Niemniej bardzo fajnie nam się grało :P Graliśmy w Chaos in the Old World, grałam Tzeentchem i poszło mi już trochę lepiej niż poprzednim razem, kiedy to przez kiepską znajomość zasad trochę zmarnowałam potencjał Khorne'a :( Dzisiaj miałam trochę szczęścia bo nazabijałam dużo chłopów, a akurat dwie karty się trafiły, które za zabicie chłopów punktują :P
A był też alternatywny stolik grajacych w coś innego? (tak w kontekście BSG+Pegasus pytam)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ