Planszówki w App Store

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: Tommy »

No trochę tego jest, trzeba dobrze poszukać. W ogóle można tam czasem dorwać na prawdę wciągające rzeczy.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
antyempire
Posty: 60
Rejestracja: 31 paź 2009, 20:40

Re: Planszówki w App Store

Post autor: antyempire »

Ea na APP store wydało Monopoly,Guess who itp.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: Andy »

Świąteczna cena promocyjna na Catan: 2,99 euro.

Do kupienia też Ingenious (1,59 euro).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: Planszówki w App Store

Post autor: kromka »

widziałem też Zolloreto
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Planszówki w App Store

Post autor: Ryslaw »

Roll Through the Ages jest na iPhone jest świetne. Sprawdza się bardzo dobrze. Jest tez tryb solo + osiągnięcia.

A dzisiaj wyszło Carcassonne i jest fenomenalne wręcz. Zdecydowanie warte wydania 4 euro.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: Andy »

Wczoraj wyśrubowałem swój rekord w Roll Through the Ages solo (Late Bronze Age) na iPhonie do 61 punktów!

Jest ktoś lepszy? 8)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: uyco »

Andy pisze:Wczoraj wyśrubowałem swój rekord w Roll Through the Ages solo (Late Bronze Age) na iPhonie do 61 punktów!
Ja na razie dobiłem do 51 - ale grałem dopiero 5 razy - gra jest świetnie zrobiona. Grałem kilka razy w Settlers of Catan - zrobiona też nieźle, ale sama gra mnie nie powala. Ciekawe jak będzie wyglądało TTA na iPhona- premiera ma być w lutym. Aż strach pomyśleć jaka pokusa będzie, choćby w pracy 8)
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: surmik »

Ja gram w Neuroshime, żona męczy Carcassone :) Czekam na TTA i LeHavre obawiam się, że po wyjściu tego drugiego nie będę miał dostępu do telefonu :D
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: uyco »

polecam wątek Kapustki, Tycjana i Edrache na BGG, w którym można znaleźć szczegółowy harmonogram nowych gier na iPhone'a w 2011:

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/6 ... d-in-2011k

ps. nowy rekord w RTtA - 71 :D.
nabyłem Ra - jestem po 3 partiach i na razie bardzo przypadła mi do gustu (nie grałem nigdy w drukowaną)
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: surmik »

Ja właśnie nabyłem Wabash Cannonball czyli Chicago Express i zabieram się za granie ;) Dodatkowo nabyłem Battle of Gundabad czyli Dominiona z innym settingiem i darmowego Hive'a :) Coraz lepiej wygląda planszownie na iOS :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: uyco »

Dzięki Marku, Hive już zainstalowany :) . Daj znać jak wrażenia z Wabash.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: surmik »

Rozegrałem na razie 3 partie. Gra się bardzo przyjemnie jest bardzo miły tutorial dzięki któremu nie musiałem czytać zasad do gry z BGG. Funkcjonalność interfejsu jest dobra, szybko wszystko załapałem, wydaje mi się , że wszystkie potrzebne dane do gry są pod ręką. AI na razie nie oceniam, jeszcze nie wygrałem :D ale dopiero uczę się gry ;) Można grać z botami lub z innymi ludźmi, nie wiem czy można grać z innymi przez sieć. Z botami gra jest bardzo szybka :)

Ogólnie oceniam zakup bardzo pozytywnie to kolejna duża planszówka na iOS, którą będę pewnie regularnie grał :)
marta-mik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:25

Re: Planszówki w App Store

Post autor: marta-mik »

A korzystacie może z App Score? Zapisuje ponoć wyniki z wielu gier planszowych i karcianych, ale jeszcze go nie wypróbowałam. Ja co prawda gram jedynie w te drugie i tylko wtedy, kiedy siedzę w pociągu, ale fajnie by było, gdybym w jednym miejscu był podgląd na wyniki...
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: surmik »

Tikal i Puerto Rico powoli nadchodzą... http://sageboardgames.com/?p=131
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: uyco »

Nareszcie... chociaż powiem szczerze, że grafika - zwłaszcza w PR - nie powala :? pozostaje mieć nadzieję, że chociaż AI będzie bez zarzutu.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: surmik »

To wersja beta czy alfa więc może jeszcze się coś zmieni. Tical już od wersji 1.0 będzie na iPad i iPhone. PR będzie wpierw na iPad a wersja a iPhone będzie "ASAP" :)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: jingowawa »

surmik pisze:Tikal i Puerto Rico powoli nadchodzą... http://sageboardgames.com/?p=131
Nie mogę się doczekać obu tych gier!! Choć nie ma co się rzucać pierwszego dnia premiery na wersje 1.0;(

Ja na razie zagrywam się w Samuraja Knizii - jest świetny, choć drogawy (3,99e), zdecydowanie wart polecenia.

A przy okazji, ktoś mial przyjemność zagrać w Kingsburg? Nie grałem w planszowy odpowiednik i tak się zastanawiam nad tymi 4 euro, czy warto.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Planszówki w App Store

Post autor: yosz »

Mnie zniechęciła gra planszowa bo jej nie lubię. Jest jeszcze sporo gier do sprawdzenia - nie wiem skąd na to wszystko brać kasę :P

U mnie na razie królują: NS Hex, i NS Hez Puzzle (wrzuciłem mini recenzję na gf jakby ktoś był zainteresowany), Blokus (sam byłem zaskoczony, że mi się spodobało) i Tichu.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Planszówki w App Store

Post autor: garg »

jingowawa pisze:
surmik pisze:Tikal i Puerto Rico powoli nadchodzą... http://sageboardgames.com/?p=131
A przy okazji, ktoś mial przyjemność zagrać w Kingsburg? Nie grałem w planszowy odpowiednik i tak się zastanawiam nad tymi 4 euro, czy warto.
Wypróbuj darmową wersję na PC dostępną do ściągnięcia z sieci - ma oryginalne grafiki i zaimplementowane kilka modułów z dodatku.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: jingowawa »

garg pisze:
jingowawa pisze:
surmik pisze:Tikal i Puerto Rico powoli nadchodzą... http://sageboardgames.com/?p=131
A przy okazji, ktoś mial przyjemność zagrać w Kingsburg? Nie grałem w planszowy odpowiednik i tak się zastanawiam nad tymi 4 euro, czy warto.
Wypróbuj darmową wersję na PC dostępną do ściągnięcia z sieci - ma oryginalne grafiki i zaimplementowane kilka modułów z dodatku.
Dzięki garg, bardzo słuszna rada;)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: jingowawa »

yosz pisze:Mnie zniechęciła gra planszowa bo jej nie lubię. Jest jeszcze sporo gier do sprawdzenia - nie wiem skąd na to wszystko brać kasę :P
U mnie na razie królują: NS Hex, i NS Hez Puzzle
U mnie to samo w przypadku NS Hex Puzzle -powoli dochodzę do końca i już zaczynam się martwić co będę robił w przyszłości w drodze do/z pracy. Zdecydowanie najlepsza rzecz, za jaką dotychczas zapłaciłem na App Store. Co jest o tyle dziwne, że planszowa wersja wcale mi się jakoś specjalnie nie podobała.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planszówki w App Store

Post autor: tokage »

Właśnie zacząłem stawiać pierwsze kroki w app store i szczęka mi opadła! Wow, ale tam jest planszowek, a to dopiero początek roku. Szkoda tylko ze wszystko takie drogie :( Na razie zagralem w NS hex, Small worlda, Tichu, Osadników i po wydaniu tych kilkudziesięciu zł wziąłem na wstrzymanie. Póki co moim zdaniem najlepiej zrobiona jest neuroshima. Świetne grafiki, dźwięk, czterech graczy przy jednym ipadzie, doskonały interfejs poprostu miodzio!
Na drugim miejscu Small world, możliwość grania w dwie osoby, jest ładnie kolorowo, intuicyjnie, szkoda, ze nie można zagrać w 4 osoby.

Na celowniku mam teraz samuraja, ra i ingenious.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: jingowawa »

Tikal już jest! Kosztuje 4 euro. Niestety chyba są jakieś problemy bo nie chce się ściągać. Mam nadzieje ze jutro ten problem będzie już naprawiony
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planszówki w App Store

Post autor: tokage »

A miałem już nic nie wydawać do świąt. No nic ściąga się, zaraz zobaczymy jak działa.

Edit:
Już po pierwszej partii. Mam wrażenie ze gra się momentami przycinala. Sama rozgrywka całkiem wygodna i dość szybka, muszę tylko spróbować swoich sił z ai na wyższym poziomie niż najlatwiejszy (wygrałem 122-84-80-65).
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Planszówki w App Store

Post autor: jingowawa »

Mi się wywaliła przy pierwszej grze, gdy chciałem cofnąć swój ruch;( Ale na pewno wypuszczą jakiś update niedługo, który poprawi różne drobiazgi.Interfejs całkiem spoko, mnie szczególnie cieszy opcja kontrolowania prędkości ruchu przeciwników. Grafika może nie powala, ale ujdzie. Ogólnie zapowiada się bardzo fajna gierka, choć z kolejnymi ocenami wstrzymam się na razie.

Tokage, ten różny poziom AI to w zależności od postaci jaką weźmiesz jako przeciwnika (warrior, king, princess)?
ODPOWIEDZ