Podwodne Miasta / Underwater Cities (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: mat_eyo »

Również mam wspomniane wyżej łodzie i są świetne.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Lolas pisze: 19 gru 2019, 10:18
asiok pisze: 19 gru 2019, 10:04 Nie mogę znaleźć - czy ktoś może widział jakieś specjalizowane znaczniki zamiast domyślnych tekturowych? Chętnie bym ją podrasował.
Mam takie i są świetne:
https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ter-cities

Tu można kupić w wersji 3D, ale mi jakoś nie podeszły. Kupiłem od nich łodzie podwodne, które zastępują znaczniki akcji i bardzo je polecam:
https://www.etsy.com/shop/BGExpansions? ... d=25546300

No i metalowe monetki... duże i ciężkie "Sci-fi coins" z Fantasy Coins:
https://www.pixelartmeeple.com/mintage- ... 25th-2019/
Minion Games robi też fajne monetki (Futuristic Coins) w wielu nominałach, które pasowałyby do PM.

Udanego pimpowania ;-)

Polecam tego alegrowicza! Gra w lolasowy egzemplarz Podwodnych Miastach to estetyczna przyjemność - wiem, bo grałem :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nie no bajka, ale ja swój egzemplarz podpimpowałem za grosze a i tak jest świetnie :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: KurikDeVolay »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 gru 2019, 11:34 Nie no bajka, ale ja swój egzemplarz podpimpowałem za grosze a i tak jest świetnie :wink:
Foteczki proszę. Ciekaw jestem jak to w akcji wygląda i co tam się będzie błyszczeć *_*
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: asiok »

Lolas pisze: 19 gru 2019, 10:18
asiok pisze: 19 gru 2019, 10:04 Nie mogę znaleźć - czy ktoś może widział jakieś specjalizowane znaczniki zamiast domyślnych tekturowych? Chętnie bym ją podrasował.
Mam takie i są świetne:
https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ter-cities

Tu można kupić w wersji 3D, ale mi jakoś nie podeszły. Kupiłem od nich łodzie podwodne, które zastępują znaczniki akcji i bardzo je polecam:
https://www.etsy.com/shop/BGExpansions? ... d=25546300

No i metalowe monetki... duże i ciężkie "Sci-fi coins" z Fantasy Coins:
https://www.pixelartmeeple.com/mintage- ... 25th-2019/
Minion Games robi też fajne monetki (Futuristic Coins) w wielu nominałach, które pasowałyby do PM.

Udanego pimpowania ;-)
Super wyglądają ale chyba ich kurcze za mało trochę? Wczoraj grałem pierwszy raz w 4 osoby i co chwilę trzeba było mieszać i rozmieniać zasoby a tu jest ich chyba tyle ile w podstawce. A dwa komplety już mnie przerażają wartością :D
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Jiloo »

asiok pisze: 19 gru 2019, 14:36 Super wyglądają ale chyba ich kurcze za mało trochę?
Jeśli mówisz o elementach 3D to te nie mają wydrukowanych wartości (poza kredytami) więc możesz duże traktować jako 5 albo nawet 10.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: asiok »

Nie - o tych pierwszych jakie chwaliłeś. Musze pomyśleć :)
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: pegzi »

Nasza recenzja dodatku New Discoveries: https://dicelandblog.pl/recenzja-284-po ... scoveries/
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Mój egzemplarz wjechał na urodziny od mojej drugiej połówki która już o planszówkach słuchać nie moze Niestety dopiero po majówce zagramy bo czasu brak

Liczę że wejdzie jak złoto bo to że dodatek będzie kupowany to już nas nastawiłem ale wydać 2 tyle co podstawka na te plastikowe dodatki łatwo nie będzie ja namówić :-(
Trzymajcie kciuki żeby jej się spodobalo bo muszę je mieć!!!!
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Jestem po pierwszej grze Zdaje się że Terka zejdzie na 2 plan Gra do lekkich nie należy ale kiedy te 3h minęły nie mam pojęcia Bardzo przyjemnie się grało
Powiedzcie mi tylko jak zaznaczcie ulepszony budynek bo stawianie 2 znaczników na sobie jest bardzo słabym rozwiązaniem Ma ktoś jakiś dobry sposób na to?
Poza tym nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Jareks1985 »

Atk pisze: 07 maja 2020, 00:14 Jestem po pierwszej grze Zdaje się że Terka zejdzie na 2 plan Gra do lekkich nie należy ale kiedy te 3h minęły nie mam pojęcia Bardzo przyjemnie się grało
Powiedzcie mi tylko jak zaznaczcie ulepszony budynek bo stawianie 2 znaczników na sobie jest bardzo słabym rozwiązaniem Ma ktoś jakiś dobry sposób na to?
Poza tym nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki
Znam ten ból, dlatego zleciłem druk 3d plastikowych żetonów, tak że maja wypustki które chowają sie w następnych trzymając pion a przy tym luzem nachodzą na siebie, 40 żółtych, 40 białych i 40 zielonych, mam jeszcze jeden zestaw, mogę odsprzedać, w spoilerze zdjęcie
Spoiler:
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Ile taka przyjemność cię wyniosła?

Myślałem czy się da zrobić od razu podwójnych którymi zastępowało by się orginalne pojedyncze
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Jareks1985 »

Atk pisze: 07 maja 2020, 14:01 Ile taka przyjemność cię wyniosła?

Myślałem czy się da zrobić od razu podwójnych którymi zastępowało by się orginalne pojedyncze
oddam za 75zł + przesyłka, cena wydaje się spora, ale trzeba pamiętać, że to był indywidualny projekt a żetonów bądź co bądź jest 120sztuk
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Spoko będę miał na uwadze Pytałem z czystej ciekawości bo myślałem zlecić to Ziomkowi z pracy bo nam już drukował rzeczy do różnych planszowek i nie tylko
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Dzisiaj zagrałem pierwsze w życiu gry solo i to w miasta które grałem wcześniej raz w 3 osoby

Jaka ta gra jest dobra Sam fakt że siadłem do niej solo świadczy o tym że musi coś w tej grze być Jako fan terki i innych euro nigdy nie miałem ochoty grać samemu a tu proszę Jednego dnia 2 gry

Odkrycie tego roku razem z Teo Miałem jutro everdell odpalić solo ale chyba skończy się na miastach
Nie jest to chyba jakieś rewelacyjne solo Zwykle klepanie pkt ale mimo to mechanika strasznie mi się podoba Gra solo zajęła mi 1.5h (z liczeniem pkt!) Co uważam za dobry wynik tym bardziej że co jakiś czas sprawdzam coś w instrukcji

Już nie mogę się doczekać kiedy plastik przyjdzie który zamówiłem i kiedy dodatek wyjdzie
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

W poniedziałek rusza przedsprzedaż dodatku do Miast na stronie portalu :) prawdopodobnie jeszcze w czerwcu się pojawi!

Jednak grałem źle :lol: :lol: :lol: Ostatnio siedliśmy kolejny raz tym razem w 4 (jeden nowy gracz). W 3 erze doczytalismy że dobieramy kartę od razu po rzuceniu a nie do 3 po końcu tury 😂 Przed solo ta część instrukcji ominąłem bo nie wiedziałem że kumpel aż tak mozw się pomylić tłumacząc nam grę 😂😂 Więc następna partia na poprawnych zasadach! 😜
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Jiloo »

Atk pisze: 24 maja 2020, 09:19 (...)W 3 erze doczytalismy że dobieramy kartę od razu po rzuceniu a nie do 3 po końcu tury
Nie wiem do końca co doczytaliście, bo trochę chaotyczny ten twój wpis.
Runda wygląda tak – wybierasz pole i zagrywasz kartę, robisz akcję/akcje (w tym może być jakieś dobieranie kart), na koniec dobierasz 1 kartę (nie do 3, po prostu zawsze dobierasz). Na koniec tury możesz mieć więcej kart niż 3, przed kolejną turą musisz odrzucić do 3.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Jiloo pisze: 24 maja 2020, 13:03
Atk pisze: 24 maja 2020, 09:19 (...)W 3 erze doczytalismy że dobieramy kartę od razu po rzuceniu a nie do 3 po końcu tury
Nie wiem do końca co doczytaliście, bo trochę chaotyczny ten twój wpis.
Runda wygląda tak – wybierasz pole i zagrywasz kartę, robisz akcję/akcje (w tym może być jakieś dobieranie kart), na koniec dobierasz 1 kartę (nie do 3, po prostu zawsze dobierasz). Na koniec tury możesz mieć więcej kart niż 3, przed kolejną turą musisz odrzucić do 3.
Chodziło o to że podczas gry w 3 erze doczytalismy dopiero że ta jedna kartę dobieramy po zrobieniu akcji tak jak piszesz Jak graliśmy pierwszy raz kumpel który ogarniał instrukcje wytłumaczyl nam że dobieramy 1 po zagraniu 3 akcji i w razie czego dobieramy do 3 jak nam brakuję i tak graliśmy wszystkie gry 😂 (kończyło się to tym że po rundzie każdy miał 1 kartę ta dobrana i dobierał do 3 chyba że w czasie robienia akcji się nabrało więcej to się nic nie dobieralo 😜)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: NestorZolo »

No to faktycznie graliście jakiś swój wariant :D aż ciekaw jestem, jak to trybiło. Na pewno trochę szybciej się grało, bo mniej móżdżenia mając 2 karty, a jeszcze mniej mając jedną. Koniecznie napisz jak gra wypada na poprawnych zasadach. Gorzej czy lepiej :P
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Solo udało mi się 2x wygrać na tych zasadach bo nikt się nie spodziewał błędu w tym miejscu 😂😂
Będzie spotkanie będą Miasta bo ekipie coraz bardziej się podobają (może dlatego że coraz bardziej poprawnie gramy 🤔)


EDIT
Wlasnie pojawil sie opcja przedsprzedazy dodatku do PM ! Cena wieksza od podstawki no ale troche tego jest i wydane w lepszej jakosci:
"Co wnosi dodatek?
NOWE KARTY − 52 karty, które wzbogacą każdą talię o nowe opcje.
NOWI ASYSTENCI − Karty Osobistych Asystentów, teraz z unikatowymi zdolnościami, które nadadzą każdemu
podwodnemu państwu własnego kolorytu.
KAFLE POCZĄTKOWYCH ZASOBÓW − Nowy rodzaj kafli umożliwiający graczom rozpoczęcie gry z już rozwiniętym
miastem, co pozwala na skrócenie rozgrywki o jedną rundę.
NOWE PLANSZE GRACZA − Zestaw 8 dwustronnych plansz o najwyższej jakości, w tym 4 nowe plansze oferujące nowe
warianty rozgrywki oraz 4 ulepszone plansze znane z gry podstawowej.
NOWE METROPOLIE − 10 zielonych Metropolii z unikatowymi premiami. Ich zastosowanie zmienia się w zależności od
rozgrywanego wariantu gry, co nadaje grze nowej głębi.
MUZEUM − Na dnie morza czekają na ciebie nowe odkrycia, które będą cennym wkładem w budowę międzynarodowego
muzeum. To niepowtarzalna szansa na podniesienie prestiżu twojego państwa."

Premiera przewidywana na sierpien Moze opoznic sie na wrzesien ale poki co nie planuja :P
https://sklep.portalgames.pl/kategoria/ ... tapromocja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rastula »

Tak czekałem na ten dodatek , bo gra jest przednia...ale raczej nie kupię dodatku który po 30% rabacie od SCD jest droższy o 30 zł niż cena jaką zapłaciłem za podstawkę. Obejdę się ze smakiem raczej :D.


PS.

nie krytykuję wydawcy - kosztuje tyle ile wydawca chce żeby kosztował - po prostu cena przekroczyła znacznie moje oczekiwania.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Tomzaq »

Też jestem zaskoczony ceną.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3215 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: japanczyk »

Zastanawiam sie co was dziwi - w angielskiej wersji dodatek tez kosztuje tyle co podstawka przez te poprawione planszetki :P

W innych sklepach na pewno bedzie odrobine taniej
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 85 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Tomzaq »

Cena nas dziwi :wink:
Who is John Galt?
Posiadam
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Tani nie jest ale też nie jest to dodatek jak za Teo za 80zl bo oferuje dużo więcej Patrzeć to druga podstawka bez takiej planszy

Przy takim Everdell to i tak tanio
ODPOWIEDZ