Wild Space (Joachim Thôme)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Ryu »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/298371/wild-space

Nie wiem czy ktoś już grał czy nie bo mi się udało i szok :shock:
Najpierw graficznie gra mnie totalnie oczarowała. Uwielbiam takie klimaty SF. Świetna kreska, klimat. No cud, miód i maliny. Najgorsze że mogłem przez to dać jej większy kredyt zaufania i całkiem możliwe że tak było ;)
Gra to karcianka, oczywiście losowa w opór. Każdy z graczy próbuje układać jak najlepsze combo z kart i tak przez 10 rund. Po tym liczymy punkty i wyłaniamy zwycięzcę. To w zasadzie koniec zasad. Oczywiście jakaś karta pozwala dociągnąć inne karty, kolejna dzięki temu pozwala inną kartę wystawić ale jak spełnimy odpowiedni warunek. Kolejna... Itd.
Bywa tak że tworzymy combo z kilku kart.
To w zasadzie cała gra. Niemniej gra się bardzo przyjemnie. Śmiechu było u nas od groma. Dlatego też czekam na info czy ktoś to u nas wyda i kiedy :mrgreen:

Ktoś jeszcze grał? Chciałby się podzielić odczuciami?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5232
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1835 times
Kontakt:

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Gambit »

Wygląda na to, że musiał minąć niemal rok, żeby ktoś zagrał i się podzielił odczuciami. Ale jak ja się dzielę, to po całości:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Ryu »

Najważniejsze że będzie wersja PL.
A w tym przypadku nikogo opinia mnie nie interesuje. Wybacz Gambit ;)
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: crazygandalf »

Niedługo premiera, więc może kogoś gra zainteresuje. Nagraliśmy gameplay wraz z omówieniem zasad i naszą recenzją na koniec. Polecamy.
https://youtu.be/cA4ecr-SXAs
Awatar użytkownika
Bigspender
Posty: 38
Rejestracja: 15 kwie 2022, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Bigspender »

Przyjemne budowanie silniczka pod kombosy i synergie. Taki trochę głębszy filerek jeśli ktos szuka czegoś takiego, albo gry na wyjazd.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:46 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2086 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: PytonZCatanu »

Jedna szybka partia. Udany tytuł w swojej kategorii. Lubisz Gizmosa? Spróbuj Wild Space. Odczucia zbliżone, tylko karty zamiast kulek 🙂
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Sloth »

Po kilku partiach, głównie solo mam kilka spostrzeżeń. Grając solo to nie jest już 15 minutowy fillerek.
Grałem na dwie ręce jak jak również w fabrycznym solo.
30 minut ponad.
Gra gloryfikuje dwa zestawy. Zwierzaki tego samego gatunku (trzy szt 5p, każdy kolejny 5 punktów) można się zdrowo nachapać. Kolejny to (6 różnych zwierzaków za 15 punktów). Na tych dwóch zestawach potrafiłem prawie 100 punktów zarobić.

Potrzeba jest naprawdę sporo miejsca jak na tak drobną grę ażeby wszystkie karty bardzo świadomie rozłożyć. Potrafiłem mieć po 25-30 załogantów. Combosy tutaj rządzą. Takie składające się z 5-7 kart nie są absolutnym wyjątkiem.

Klimat gry, zwierzaki, statki itp. robi swoje na plus. Podsumowując do Kaskadii, w trybie solo WS jest znacznie wiecej emocji. Co do pvp to ze względu na znacznie większy dobór kart niż żetonów w Kaskadii to WS jest znacznie mniej losowy oraz stwarza naprawdę ogromne możliwości kombinacji.

Ogólnie bardzo mocne 8/10

Edit. Pamiętam jak oglądałem recenzję gambita który na minus uznał identyczne pozy zwierzaków dla każdego gatunku niezależnie od profesji. Powiem tak, ja przy kilku pierwszych partiach patrzyłem gównie na postać, gdyby one miały mieć jeszcze różne fikuśne pozycje to mogłoby dochodzić początkowo do szeregu omyłek. Kilka gatunków, kilka pozycji i na początek mnóstwo omyłek. Oczywiście iż z czasem przeciętny gracz by się przyzwyczaił o ile pozycje byłyby identyczne dla każdego gatunku ale rozumiem założenie twórców.

Primo - mniejsze koszty zaprojektowania i wydrukowania kart.
Secundo - zdecydowanie niższy próg wejścia i mniej omyłek.

Kolejna gra po Marvelu i Kaskadii która zostaje w kolekcji.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 797
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: kurdzio »

Rozegraliśmy 4 partie 2 osobowe - zgadzam się z opiniami powyżej.

Świetny filler+ z bardzo satysfakcjonującym zagrywaniem kart w jak najliczniejsze combo. Liczba graczy przy stole nie ma większego znaczenia, oczywiście oprócz większej rotacji na rynku (który można z łatwością odświeżyć podczas nawet 2 osobowej rozgrywki), co uważam za plus. Interakcji brak, nie licząc podbierania sobie kart. Szata graficzna w moim guście a symbolika bardzo czytelna. Jedyne obawy jakie posiadam to ogranie i nieduże zmiany podczas setupu - co za tym idzie ograniczona regrywalność.

Jeśli lubicie układanie swojego pasjansa i wykręcanie najlepszych wyników to na pewno warto zagrać, dla mnie 7/10.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2086 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 10 lip 2022, 00:13 Jedna szybka partia. Udany tytuł w swojej kategorii. Lubisz Gizmosa? Spróbuj Wild Space. Odczucia zbliżone, tylko karty zamiast kulek 🙂
3 partie za mną (3, 4 i 5osobowa) 8/10 ode mnie.

10 ruchów, szukanie kombosow, szybka rozgrywka, Gizmos-syle.
Na tych dwóch zestawach potrafiłem prawie 100 punktów zarobić.
Szacun, u nas max ok 60 pkt.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Sloth »

Gra solo. Nie przeczę, absolutnie ślicznie mi karty dochodziły, oraz to moja najlepsza punktowo rozgrywka.

Z samych zestawów zwierzęcych 70 + 45 =115
Zabrakło jednej jaszczurki coby kolejne 15 punktów zdobyć z zwierzaków.

Suma 115+21=136 punktów. Poziom trudności średni.

Obrazek

Edit.

To tyle jeszcze jeżeli chodzi i ilość miejsca na stole 😁


Obrazek
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Beskid »

Sloth pisze: 23 lip 2022, 14:15 Podsumowując do Kaskadii, w trybie solo WS jest znacznie wiecej emocji. Co do pvp to ze względu na znacznie większy dobór kart niż żetonów w Kaskadii to WS jest znacznie mniej losowy oraz stwarza naprawdę ogromne możliwości kombinacji.

Ogólnie bardzo mocne 8/10
(...)
Kolejna gra po Marvelu i Kaskadii która zostaje w kolekcji.
Ja ilekroć próbuję sobie przypomnieć tytuł tej gry to mam problem. Może gdyby spolszczyli w jakiś wirujący seks to gra zyskałaby na popularności bo mam wrażenie przechodzi obok rynku niezauważona, a wielka szkoda.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Ryu »

Totalnie zapomniałem o tej grze. Może dlatego że na półce za dużo niegranych i zapomnianych ale... Ale na szczęście na Black F. miałem ogłoszenie o promce na w/w tytuł i nie mogłem nie kupić. W końcu 40 zeta za taki tytuł to zdecydowanie uczciwa cena a na te czasy to jak za darmo ;)

A co do gry to mamy już rodzinnie kilka partii za sobą. Póki co za każdym razem bawimy się świetnie. Jako szybki filler sprawdza się doskonale. Dla mnie wypas.
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: filip91 »

Polecam wydrukować i dodać do gry. Jeszcze lepsze comba wcmodzą :)
https://boardgamegeek.com/boardgame/318 ... space-base
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Tringa »

To prawda, dodatek sporo zmienia. Dla chętnych: można zorganizować go na pcv ;)

viewtopic.php?t=80237
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 797
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: kurdzio »

kurdzio pisze: 17 lip 2022, 19:24 Rozegraliśmy 4 partie 2 osobowe - zgadzam się z opiniami powyżej.

Świetny filler+ z bardzo satysfakcjonującym zagrywaniem kart w jak najliczniejsze combo. Liczba graczy przy stole nie ma większego znaczenia, oczywiście oprócz większej rotacji na rynku (który można z łatwością odświeżyć podczas nawet 2 osobowej rozgrywki), co uważam za plus. Interakcji brak, nie licząc podbierania sobie kart. Szata graficzna w moim guście a symbolika bardzo czytelna. Jedyne obawy jakie posiadam to ogranie i nieduże zmiany podczas setupu - co za tym idzie ograniczona regrywalność.

Jeśli lubicie układanie swojego pasjansa i wykręcanie najlepszych wyników to na pewno warto zagrać, dla mnie 7/10.
Wróciliśmy do gry po 1,5 roku już na swoim egzemplarzu, wydrukowaliśmy dodatek pnp z BGG i ocena wskakuje na 8/10. Niesamowite jak przyjemna jest ta gra, kombosy są bardzo satysfakcjonujące :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Gizmoo »

kurdzio pisze: 18 mar 2024, 12:37 Wróciliśmy do gry po 1,5 roku
Ja wracam, ale co tydzień. :lol: Odkąd kupiłem, to co miesiąc nabijam 6-7 partyjek. I o dziwo - jakoś kompletnie mi się ta gra nie nudzi. Nie wiem, co w tym jest, ale bawię się przy tym za każdym razem wyśmienicie. W mojej jednej ekipie jesteśmy już na tyle ograni, że traktujemy to jako filerek, bo zamykamy partię w 20 minutach.

Kupiłbym chętnie dodatek. Szkoda, że jest tak trudny do dostania. Drukować mi się nie chce. :P
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Tringa »

Dodatek jest na Amazonie, w bardzo fajnej cenie. https://www.amazon.pl/Board-Game-Circu ... 8&sr=8-12 . Sama kupowałam go za 60+.

Minus taki, że po niemiecku. Jest w pełni niezależny językowo, kwestia tylko ogarnięcia instrukcji. Akurat mamy osobę niemieckojęzyczna w ekipie to przeczytał zasady i nie gramy bez dodatku. Wprowadza kilka ciekawych rzeczy :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 797
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: kurdzio »

Gizmoo pisze: 18 mar 2024, 13:40 Kupiłbym chętnie dodatek. Szkoda, że jest tak trudny do dostania. Drukować mi się nie chce. :P
Space Base to aż szkoda nie wydrukować, raptem 4 strony i można grać :) https://boardgamegeek.com/boardgame/318 ... space-base
Encounters faktycznie w spoko cenie na Amazonie. A angielska instrukcja jest na BGG :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Tringa »

Można też je zdobyć drukowane na pleksi. :) Wrzucałam info z fotkami i szczegółami na wątek zbiorowy :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Gromb »

Tringa pisze: 18 mar 2024, 14:48 Można też je zdobyć drukowane na pleksi. :) Wrzucałam info z fotkami i szczegółami na wątek zbiorowy :)
Wydruk pierwsza klasa, szczerze polecam.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Gizmoo »

Tringa pisze: 18 mar 2024, 13:59 Dodatek jest na Amazonie, w bardzo fajnej cenie. https://www.amazon.pl/Board-Game-Circu ... 8&sr=8-12 . Sama kupowałam go za 60+.
No i złamałem się i kupiłem. Najwyżej będę żałował. :lol: Gorzej, że będę musiał wydrukować instrukcję, a plik na BGG ma jakieś artefakty i nie bardzo nadaje się do druku.
Spoiler:
Gdzieś można znaleźć nie uszkodzonego manuala po angielsku?
kurdzio pisze: 18 mar 2024, 14:07 Space Base to aż szkoda nie wydrukować, raptem 4 strony i można grać :)
No właśnie pytanie tylko, czy warto? Bo zajrzałem do tego i jakoś przekonany nie jestem. Zależy mi też na tym, żeby to bezproblemowo weszło do pudełka od podstawki.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: Tringa »

Nie będziesz żałował.

Wchodzi wszystko bez problemu, a mam wszystko w grubych koszulkach (podstawka, dodatek i SB na pleksi) :)

Instrukcji do dodatku nie trzeba drukować, jest tak fajnie przemyślany, że wystarczy przeczytać i od razu można grać.

SpaceBase mega warto. Wpływa na strategie, bo każdy gracz ma dodatkowe bonusy przy użyciu statku, ale... Może być tak, że musi z jakiegoś zrezygnować, zwłaszcza na początku gry. Dla mnie mega fajna opcja. W sumie ciśniemy w to od kilku tygodni i tylko w pełnym asortymencie.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2024, 11:26 przez Tringa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 797
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: kurdzio »

Spoiler:
Plik z instrukcją jest sprawny, u mnie wyświetla dobrze. Może to kwestia komputera albo czytnika pdfów?
Spoiler:
Pierwszą stronę czyli instrukcję zgiąłem na 4 i nie ma problemu, wydrukowane planszetki mieszczą się w całości. Gameplay'owo warto, to tylko (albo aż) jedna nieobowiązkowa akcja więcej co turę, znacznie podkręca wyniki i fun :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Wild Space (Joachim Thôme)

Post autor: samuraj1369 »

Tak namawialiście, że aż kupiłem. Pytanko, czy dokupować od razu dodatek Aliens? Czy jest to dodatek w stylu "pograsz w podstawkę, spodoba się, dokupisz, nie jest must have"?
ODPOWIEDZ