Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: PytonZCatanu »

Nasza Księgarnia pisze: 04 maja 2020, 08:12 ....


Wyprawa do Eldorado

Rozegrałem z żoną kolejna partię dwuosobową i przypomniałem sobie jakie do wspaniały tytuł :) Wraca moje pytanie o dodatki:

1. Wiemy, że Heroes & Hexes będzie w 2021 roku, ale czy wiemy coś dokładniej? Kwartał, miesiąc?
2. Kiedy można spodziewać się pierwszych przecieków grafik? :)
3. Co z drugim dodatkiem, Lost Temples? Czy są jakieś szanse na wydanie go w PL? Ze względu na nowe grafiki dokupienie wersji ENG to kiepski pomysł :)

Zamek

Minęło kilka miesięcy, pewnie macie już dane sprzedażowe. Jest szansa na dodruk i dodatek (Falcon)? :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: PytonZCatanu »

Cisza nie wróży dobrze....
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: bobule »

PytonZCatanu pisze: 19 paź 2020, 12:28 Cisza nie wróży dobrze....
Napisz może do NK na fb, bo tu jak widać przestali się udzielać. Ogólnie trochę nie rozumiem presji na dodatek do Zamku, jak dla mnie to ta gra jest w pełni kompletna (choć faktycznie, trochę dziwne wrażenie robi to, że w pudełku 50% miejsca to powietrze :D).

Pewnie drugi dodatek do wyprawy będzie wydany jeśli pierwszy dodatek sprzedałby się w satysfakcjonującej ilości. Choć to, że pierwszy dodatek wyjdzie tak późno po wydaniu podstawki to w ogóle nie wróży dobrze.
cool_max
Posty: 204
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: cool_max »

bobule pisze: 19 paź 2020, 20:40
PytonZCatanu pisze: 19 paź 2020, 12:28 Cisza nie wróży dobrze....
Pewnie drugi dodatek do wyprawy będzie wydany jeśli pierwszy dodatek sprzedałby się w satysfakcjonującej ilości. Choć to, że pierwszy dodatek wyjdzie tak późno po wydaniu podstawki to w ogóle nie wróży dobrze.
Akurat to, ze tak dlugo trwa wydanie dodatku mnie nie dziwi. NK nie mogla od razu utopic kasy w nowe grafiki do dodatku, jak nie wiedziala czy sprzeda się podstawka. Wszystkie grafiki sa robione na nowo, a Vincent nie dość, że "wziętym" artystą planszowkowym jest, to jeszcze mieszka na drugim końcu swiata, a zatem calosc zdalnie jest prowadzona. Jedynie trzeba miec nadzieje, ze od razu dostal zlecenie na kolejny dodatek tez 😉
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: PytonZCatanu »

bobule pisze: 19 paź 2020, 20:40
PytonZCatanu pisze: 19 paź 2020, 12:28 Cisza nie wróży dobrze....
Napisz może do NK na fb, bo tu jak widać przestali się udzielać. Ogólnie trochę nie rozumiem presji na dodatek do Zamku, jak dla mnie to ta gra jest w pełni kompletna (choć faktycznie, trochę dziwne wrażenie robi to, że w pudełku 50% miejsca to powietrze :D).
Co do Zamku, to jedyna gra w jaką mam 50+ partii, żona bardzo lubi, więc ogólnie przydałby się dodatek dla urozmaicenia 🙂
Awatar użytkownika
Nasza Księgarnia
Posty: 159
Rejestracja: 14 lis 2016, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 164 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: Nasza Księgarnia »

Wybaczcie tę ciszę z naszej strony, ale przed sezonem świątecznym mamy wyjątkowo dużo pracy. Poniżej garść informacji na temat gier, o które pytacie.

- 1. dodatek do "Wyprawy do El Dorado" - jest w trakcie ilustrowania. Dołączają wydawcy z innych krajów co wydłuża pracę ilustratora. Na razie nie jesteśmy w stanie podać terminu wydania. Orientacyjnie: połowa 2021 roku.
- 2. dodatek do "Wyprawy do El Dorado" - z autorem i ilustratorem do tego tematu wrócimy po wydaniu 1. dodatku. Generalnie wszyscy są na tak.
- Dodatek do "Zamku" - na chwilę obecną za niska sprzedaż (epidemia odbiła tu swoje piętno), ale ostateczną decyzję podejmiemy po świętach. Sami prywatnie bardzo chcielibyśmy go mieć, dlatego tak długo dajemy tej grze szansę.
- Gra o Dzikim Zachodzie - ilustrator kończy pracę nad grą, wydamy ją w 1. połowie roku. Ujawnimy ją zapewne w styczniu. Wtedy zaprezentujemy też kilka innych nowości na 2021 rok.

Jeśłi macie jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiemy.
Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: _Berenice_ »

Czy będą wydawane kolejne Sherlocki?
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: arturmarek »

_Berenice_ pisze: 21 lis 2020, 21:57 Czy będą wydawane kolejne Sherlocki?
W wątki Sherlocka ktoś powiedział, że niestety nie będą. Też jestem zawiedziony. Bardzo nam z żoną siadła ta seria. Tom Vasel zaorał, bo nie przeczytał instrukcji :wink:
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: Harun »

Nasza Księgarnio, czy będzie dodruk Liska Urwiska?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: TTR_1983 »

Harun pisze: 28 gru 2020, 20:52 Nasza Księgarnio, czy będzie dodruk Liska Urwiska?
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 2694395047
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: Kin@a »

Nasza Księgarnia pisze: 26 paź 2020, 23:22
- Dodatek do "Zamku" - na chwilę obecną za niska sprzedaż (epidemia odbiła tu swoje piętno), ale ostateczną decyzję podejmiemy po świętach. Sami prywatnie bardzo chcielibyśmy go mieć, dlatego tak długo dajemy tej grze szansę.
Zamek nabyłam jeszcze podczas empikowej wyłączności sprzedaży. Świetna gra, czekam na dodatek, ale uważam, że ma za słabą promocję. Zastanawiam się też, czy nie lepszym posunięciem marketingowym byłoby wydanie jej od razu z zaimplementowanym w środku dodatkiem, który sam w sobie nie zawiera przecież zbyt wielu elementów...
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: bobule »

Kin@a pisze: 03 sty 2021, 12:15
Nasza Księgarnia pisze: 26 paź 2020, 23:22
- Dodatek do "Zamku" - na chwilę obecną za niska sprzedaż (epidemia odbiła tu swoje piętno), ale ostateczną decyzję podejmiemy po świętach. Sami prywatnie bardzo chcielibyśmy go mieć, dlatego tak długo dajemy tej grze szansę.
Zamek nabyłam jeszcze podczas empikowej wyłączności sprzedaży. Świetna gra, czekam na dodatek, ale uważam, że ma za słabą promocję. Zastanawiam się też, czy nie lepszym posunięciem marketingowym byłoby wydanie jej od razu z zaimplementowanym w środku dodatkiem, który sam w sobie nie zawiera przecież zbyt wielu elementów...
Lepszym posunięciem marketingowym byłoby nie wchodzić w "empikową wyłączność sprzedaży" - bo nie znam żadnego tytułu, któremu by to wyszło na dobre :D Jakieś małe popierdółki to tam mogą wydawnictwa wrzucać, ale wydawca "traci" czas, po premierze gry, kiedy powinno być o tytule najgłośniej - nie jest o nim najgłośniej, bo część osób odpuszcza zakup i czeka aż gra trafi do normalnej sprzedaży (i będzie w normalnej cenie).

Pytanie czy ten dodatek jest aż tak istotny :P Bardziej bym go traktował jako miłe urozmaicenie. Będzie? Spoko. Nie będzie? Też się nic nie stanie, Zamek to dla mnie jeden z lepszych tytułów 2 osobowych, takich typowo familijnych. Za te 50zł z hakiem to żal nie wziąć ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: mikeyoski »

Tak z ciekawości, masz dostęp do danych sprzedażowych empiku i Naszej Księgarni/Foxów /Egmontu/Portalu (te wydawnictwa kojarzę z czasowej wyłącznosci empiku)? Czy to Twoje wyliczenia oparte na metodzie SPS (sufit-podłoga-sufit). Skoro wydawnictwa to robią, to nie po to, żeby na tym tracić.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: Kin@a »

bobule pisze: 03 sty 2021, 12:28
Lepszym posunięciem marketingowym byłoby nie wchodzić w "empikową wyłączność sprzedaży" - bo nie znam żadnego tytułu, któremu by to wyszło na dobre :D Jakieś małe popierdółki to tam mogą wydawnictwa wrzucać, ale wydawca "traci" czas, po premierze gry, kiedy powinno być o tytule najgłośniej - nie jest o nim najgłośniej, bo część osób odpuszcza zakup i czeka aż gra trafi do normalnej sprzedaży (i będzie w normalnej cenie).

Pytanie czy ten dodatek jest aż tak istotny :P
Pewnie nie jest istotny, ale pożądany. A gdyby został od razu zaimplementowany w podstawce to myślę, że polska edycja gry by się stała pożądana również poza krajem.

Co do empikowych wyłączności (chociaż parę różnych gier w czasie jej trwania nabyłam) jednak nie śledziłam tematu czy są też takie, które nigdy nie trafiły potem do szerszej sprzedaży, podejrzewam, że jedyną korzyścią dla wydawców jest oszczędność czasu poświęcanego na logistykę sprzedaży takiego tytułu. Dla nabywców jedyna korzyść to w zasadzie powszechna dostępność (Empiki są wszędzie i kupując on line można odebrać w sklepie).
Zaś korzyść dla Empiku to reklama własnej sieci i zwiększona marża. W praktyce to ta sieciówka korzysta najwięcej, umacniając swoją pozycję na rynku.

Ciekawi mnie ta gra o Dzikim Zachodzie, mam nadzieję, że będzie to coś bardziej przygodowego.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 931 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: feniks_ciapek »

Kin@a pisze: 03 sty 2021, 14:53 Co do empikowych wyłączności (chociaż parę różnych gier w czasie jej trwania nabyłam) jednak nie śledziłam tematu czy są też takie, które nigdy nie trafiły potem do szerszej sprzedaży, podejrzewam, że jedyną korzyścią dla wydawców jest oszczędność czasu poświęcanego na logistykę sprzedaży takiego tytułu. Dla nabywców jedyna korzyść to w zasadzie powszechna dostępność (Empiki są wszędzie i kupując on line można odebrać w sklepie).
Ja wiem, że nie kupiłem np. Railroad Ink, bo była w Empiku stanowczo za droga i uznałem, że poczekam na koniec wyłączności. A jak się skończyła, to w sumie już nie miałem na nią aż takiej ochoty, jak zaraz po zagraniu.

Nie wiem, na ile jestem odosobnionym przypadkiem, może na każdego mnie jest dziesięciu innych klientów, którzy kupili grę w salonie, bo akurat tamtędy przechodzili i nie interesują się grami na tyle, żeby znać ich ceny w innych sklepach.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: Kin@a »

feniks_ciapek pisze: 03 sty 2021, 16:38 Nie wiem, na ile jestem odosobnionym przypadkiem, może na każdego mnie jest dziesięciu innych klientów, którzy kupili grę w salonie, bo akurat tamtędy przechodzili i nie interesują się grami na tyle, żeby znać ich ceny w innych sklepach.
Ja tak właśnie kupuję gry w Empiku, skoro jest nalepka z informacją o wyłączności to nawet nie sprawdzam do kiedy.


Czy jest na forum wątek poświęcony owej czasowej lub stałej wyłączności sprzedażowej Empiku, w którym by można było śledzić na bieżąco to jakie gry (i do kiedy) można tam nabywać?
Jeśli nie ma, to by się przydał. Może go ktoś ogarnięty w empikowych newsach założy.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: bobule »

mikeyoski pisze: 03 sty 2021, 14:14 Tak z ciekawości, masz dostęp do danych sprzedażowych empiku i Naszej Księgarni/Foxów /Egmontu/Portalu (te wydawnictwa kojarzę z czasowej wyłącznosci empiku)? Czy to Twoje wyliczenia oparte na metodzie SPS (sufit-podłoga-sufit). Skoro wydawnictwa to robią, to nie po to, żeby na tym tracić.
To temat na inną dyskusję (i na pewno nie w tym temacie) :P
Nie napisałem, że to się wydawnictwu nie opłaca. Tylko napisałem, że traci na tym w ogólnym rozrachunku rozpoznawalność danego tytułu, bo w momencie kiedy gra powinna trafić do sklepów i być promowana najbardziej jak się da, to jest tylko na półce w empiku, przez co część osób wstrzyma się z zakupem.

NK - seria Sherlock - po tym jak można było je nabyć po ile 20zł za 3 sztuki, chyba nie ma realnych szans, że NK wyda pozostałe gry z serii
foxgames - kolejowy szlak / klub detektywów / kroniki zbrodni
rebel - zupka chińska / dog pile
portal - maki stack /skarabia / 8bitbox
Chyba żadnemu z tych tytułów wyłączność empiku nie pomogła w zdobyciu popularności (albo po prostu tytuły te nie były jakoś szczególnie wybitne) :P
Kin@a pisze: 03 sty 2021, 17:03 Czy jest na forum wątek poświęcony owej czasowej lub stałej wyłączności sprzedażowej Empiku, w którym by można było śledzić na bieżąco to jakie gry (i do kiedy) można tam nabywać?
Jeśli nie ma, to by się przydał. Może go ktoś ogarnięty w empikowych newsach założy.
Chyba nie ma potrzeby tworzyć takiego tematu. Zwykle informacja idzie na planszowych newsach. Poza tym, to są faktycznie odosobnione przypadki.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: mikeyoski »

Akurat Kroniki zbrodni nie są dobrym przykładem, bo jednak jakąś tam popularność zdobyli. A teraz pojawiły się te nowe, więc siłą rzeczy porównywane będą z tymi starymi.

Ryzyk fizyk też swoje zrobił. Na tyle, że pojawił się dodatek i samodzielna gra.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: arturmarek »

Ja nie mogę przeboleć tych małych Sherlocków. To była największa pozytywna niespodzianka 2020, niczego sie po tym nie spodziewałem, a okazało się rewelacyjne.

A z tą wyłącznością to chyba różnie działa dla różnych gier, bo Kroniki Zbrodni i Sherlocki kupowałem jakoś "normalnie" online, nawet nie wiedziałem, że była wyłączność, a Railroad Ink rzeczywiście widziałem bardzo długo jedynie w Empiku.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2020

Post autor: Kin@a »

arturmarek pisze: 04 sty 2021, 09:09 Ja nie mogę przeboleć tych małych Sherlocków.
Sherlocki powinny być przede wszystkim w powszechnej sprzedaży internetowej bo z uwagi na malutkie (ale niezwykle poręczne) opakowanie często nikły na półce w Empiku i nikt nie wiedział o ich istnieniu.
Ja kupiłam jeden: Klątwa Inków dopiero jak przeczytałam o nich tu :)
ODPOWIEDZ