No to co ciekawego w 2020?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

No to co ciekawego w 2020?

Post autor: KubaP »

Przejrzałem sobie całą listę gier na BGG oznaczonych jako 2020 i wybrałem sobie te, które mnie interesują. Co symptomatyczne, zero tu Felda, Rosenberga, Gerdtsa czy Brandów, bo praktycznie nic nie mają na najbliższy rok zaplanowane. Umarli królowie, niech żyją królowie!

Moja lista tutaj: http://bit.ly/planszowki2020

A Wy macie coś godnego polecenia? Jakiś dobry sucharek?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: sin »

Z nowości przede wszystkim czekam na Dominant Species: Marine oraz Dark Ages. Aliens: AGDitC też mam na radarze, też przede wszystkim ze względu na temat. Na pewno będę mocno się zastanawiał bliżej terminu wydania.
Jeżeli chodzi o starsze gry, które w 2020 mają być wydane po polsku, to jestem zainteresowany Viticulture oraz Spirit Island.
W nadchodzącym roku mają być dwie kampanie KS'owe, których pewnie nie odpuszczę, ale ich premiery będą dopiero w 2021, tj.: 7th Citadel i ISS Vanguard.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: kaszkiet »

KubaP pisze: 31 gru 2019, 19:46 Moja lista tutaj: http://bit.ly/planszowki2020
Ctrl+F
Knizia
Szukany tekst nie został odnaleziony.
Słaba lista!

Ale zachęciło mnie to do sprawdzenia samemu co u Reinera na ten (!) rok.
Jest Medici: The Dice Game, czyli kości i roll'n'write. Mam zerowe oczekiwania, spodziewam się tylko OK gry, jak 95% wychodzących masowo r'n'r.
Natomiast wypatrzyłem także My City.
Knizia, city building, legacy. Poza tym na razie brak informacji (jeszcze jest wydawca - KOSMOS).
Czynnik legacy działa na mnie raczej zniechęcająco, ale koło tego nazwiska wzbudził u mnie wysokie zainteresowanie. Reiner jaki jest, każdy wie, ale biorąc się za "cudze" mechaniki potrafi wykrzesać z nich coś naprawdę fajnego (jak El Dorado).

Oczekuję na Iwari, czyli kolejną inkarnację Web of Power/China/Han Michaela Schachta. Tym razem nie będzie już wyglądać jak gra sprzed 15 lat, ma też kilka wariantów z nowymi zasadami i elementami. Jest to bardzo ciekawe area control, które z tym wyglądem o wiele łatwiej będzie wypchnąć na stół.
Wsparłem także bardzo ładną, ale (mam nadzieję że nie) pewnie przeprodukowaną kościankę Tidal Blades
Oprócz tego czekam jeszcze na dodatek do fantastycznego Western Legends: Blood Money.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: feniks_ciapek »

Trochę mnie interesuje Boski Pstryk/Palec Boży (nie wiem, jaki finalnie będzie tytuł), nowe wydanie Sidereal Confluence, The Thing, Blade Runner 2049 i może Metal Gear Solid. Mam nadzieję też na polskie wydanie najnowszych dodatków do Roll Playera. Ogry niby się zarzekały, że będzie, ale trochę się obawiam, że jednak nic z tego nie wyjdzie. Genius Games wydaje też Genotype - patrząc na to, że ich gry są coraz lepsze, to bardzo jestem ciekaw, co tam wymyślą.

Mam też na radarze nowe przygody do TIME Stories, aczkolwiek patrząc po tym, jak zamknęli pierwszy sezon, to nieco się obawiam.

Poza tym kilka KSów - głównie Ankh CMON, Divide et Impera, może Oath, może Sheol, może ISS Vanguard, może Kingdoms Forlorn, a może nawet na Frosthaven się skuszę. Ale to zawsze jest loteria, więc kto wie. No i oczywiście wszystko to, co już wsparte, a ma jeszcze dojść :)

Bardzo jestem ciekaw, jak wyjdzie projekt Beyond Humanity: Colonies. Nie wspierałem, ale posłuchałem kilku wywiadów z twórcami i teraz trochę żałuję. Aczkolwiek może lepiej poczekać na drugą serię i produkt, który będzie już dojrzały.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: rastula »

ja czekam na ciekawe wyprzedaże tytułów z 2019 :mrgreen: :twisted: :twisted: :mrgreen:

ale lista spoko, kilka ciekawych rzeczy jest.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: KubaP »

kaszkiet pisze: 01 sty 2020, 01:02 Ctrl+F
Knizia
Szukany tekst nie został odnaleziony.
Ja wsparłem kilka lat temu nowe wydanie karcianego Medici i się bardzo odbiłem, więc w tym roku już odpuściłem doktora.
feniks_ciapek pisze: 01 sty 2020, 01:34 Bardzo jestem ciekaw, jak wyjdzie projekt Beyond Humanity: Colonies. Nie wspierałem, ale posłuchałem kilku wywiadów z twórcami i teraz trochę żałuję. Aczkolwiek może lepiej poczekać na drugą serię i produkt, który będzie już dojrzały.
Było na mojej liście, ale wypadło, jednak niechęć do elektroniki w planszówkach zwyciężyła ;)
sin pisze: 31 gru 2019, 21:11 Z nowości przede wszystkim czekam na Dominant Species: Marine oraz Dark Ages.
W nadchodzącym roku mają być dwie kampanie KS'owe, których pewnie nie odpuszczę, ale ich premiery będą dopiero w 2021, tj.: 7th Citadel i ISS Vanguard.
Dominant Species też jestem ciekaw, uwielbiam oryginał. Dark Ages - cóż, w naturalny sposób jestem na plus :)

ISS Vanguard z kolei wygląda BOSKO - ale jak wspomniałeś, dopiero 2021.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: dave8 »

Ja czekam na:
Eclipse Second Dawn
Medici the dice game
Imperial Struggle (następca Twilighta jeśli wyjdzie)
Dominant Species Marine (bardzo dobrze wyglądające zmiany względem pierwszej wersji)
Caylus 1303 - w zwykłego nigdy nie grałem a ten wygląda solidnie
Rococo deluxe

Z gier wydanych wcześniej ale wychodzących w Polsce czekam na:
Azul: Summer Pavilon
Race for the Galaxy
Viticulture (tylko jak będzie z dodatkiem)

Normalnie czekałbym też na dodatki do nowego wydania Agricoli, ale raczej sobie odpuszczam. Kupię wszystko po angielsku jak wypuszczą resztę talii.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: DDP »

Bloodborne the board game - albo będzie hit albo kit. Jako że jestem fanem IP i na KS wydałem fortunę to muszę wierzyć w to pierwsze, mimo że karciana wersja była średnia. Nadzieja w tym że autor gry który rzekomo spędził kilkadziesiąt godzin grając na konsoli by zrozumieć materiał źródłowy, odpowiednio wszystko przeniesie, niekoniecznie 1:1 (jak pokazuje np Dark Souls, ciężko przenieść grinding aby był fajny).

Zapowiedziany projekt IDW i CMON w uniwersum Dragon Ball Z (jeszcze nie widziałem dobrej gry z tym IP).

Kolejne dodatki do gry Power Rangers, która była dla mnie największą pozytywną niespodzianką 2019.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: mat_eyo »

DDP pisze: 01 sty 2020, 14:17 CMON w uniwersum Dragon Ball Z (jeszcze nie widziałem dobrej gry z tym IP).
Wiadomo coś więcej? Bo to jest jedna z niewielu sytuacji, w których z przyjemnością zapłacę za tonę plastiku, nawet jeśli mechanika nie będzie wybitna. Oby tylko była grywalna ;)
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: DDP »

Było tylko info w lipcu że łączą siły aby zrobić grę (IDW miało chyba licencję a CMON umie figurki robić) i że chyba jakiś skirmish i tyle. Brak konkretów odnośnie mechaniki i terminu.

Jeśli interesuje Cię DBZ to mają być jeszcze dwie figurkowe gry. Takie coś:
https://www.kickstarter.com/projects/ki ... V-Eh77v99Q

Oraz ma być jeszcze od Jasco Games i YouTuber'a Angry Joe wersja DBZ w systemie walki który zrobili już w Street Fighter (KS sprzed 2 lat z prawie roczną obsuwą,ma być w tym roku) ale pewnie w 2021 bo najpierw robią Mortal Kombat. I też jak wyżej z pre-painted minis
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Everdell
Caylus1303
Endeavor
Zamki bigbox
Włościanie
Viticulture
Maracaibo
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: KubaP »

Dr. Nikczemniuk pisze: 01 sty 2020, 20:57 Everdell
Caylus1303
Endeavor
Zamki bigbox
Włościanie
Viticulture
Maracaibo
Przeciez 2/3 tych tytulow juz wyszlo...
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

KubaP pisze: 01 sty 2020, 21:01
Dr. Nikczemniuk pisze: 01 sty 2020, 20:57 Everdell
Caylus1303
Endeavor
Zamki bigbox
Włościanie
Viticulture
Maracaibo
Przeciez 2/3 tych tytulow juz wyszlo...
Tak ale nie w PL, a tylko to mnie interesuje :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: vinnichi »

Splotter nieśmiało zapowiedział nową grę, trzymam kciuki za 2020, narazie nie wiadomo o czym ale i tak wiem że kupię.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: Ardel12 »

No cóż ja czekam na wydanie:
Middara
Detective:City of Angels --> dodatek
Anachrony --> dodatek
Etherfields
On Mars

To w sumie wszystko z KS :D

Poza tym, to oczywiście na kolejne dodatki do Marvel Champions.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: Gizmoo »

Planszówkowy rok 2020 zapowiada się bardzo apetycznie. I choć półki trzeszczą i uginają się pod ciężarem gier, w które zagrałem 1-2 razy (Shame! :cry: ) to nadal czekam na multum nowych tytułów, które wyglądają tak smakowicie, że ich nie odpuszczę. W zasadzie to można powiedzieć w czasie przeszłym, bo bardzo dużo gier opłaciłem na kickstarterze i tylko czekam aż zostaną wydane i do mnie dotrą. Mam więc trzy oddzielne listy:

Opłacone KS-y, na które czekam (top 7, bo więcej nie mam :lol: ):

1. Etherfields - liczę na planszówkowego Graala z fantastycznym światem i kapitalną story.
2. Tidal Blades: Heroes of the Reef - Mam nadzieję, że poza OBŁĘDNĄ oprawą, będzie tam kawał świetnej, przyjemnej gry.
3. Tang Garden - Nadal wierzę, że półtora roku opóźnień poszło na szlifowanie najlepszej kafelkowej gry wszechświata.
4. The Few and Cursed - Deckbuilding w klimacie Weird West. Ślinię się na samą myśl.
5. Ruins of Mars - mechanicznie wygląda na cudo. Akcje odpalane a'la Mancala + solidny engine building. Po lekturze instrukcji - na tyle się zajarałem, że zorganizowałem grupówkę.
6. Godspeed - Kolejne euro, które może wstrząsnąć trochę skostniałym gatunkiem worker placement. Kilka pomysłów pachnie świeżością.
7. Gugong: Panjun - Kocham Gugong, więc dodatek był dla mnie Must Have. A poza tym - te moduły wyglądają obłędnie.

Top 10 Gier już wydanych, lub jeszcze nie wydanych w Polsce z mojej wishlisty:

1. Coralia - Prosta gra familijna, ale z cudownym dla mnie tematem i jej autorem jest Michael Rieneck!
2. Near and Far - Liczę, że to będzie wspaniałe przeżycie.
3. Dwar7s Spring - Uwielbiam poprzednie gry Luisa Brueha, a ta część Dwar7sów wygląda na najbardziej złożoną.
4. Aquatica - Kapitalny temat i ciekawa mechanika.
5. Fistful of Meeples - Mancala z Worker Placement, którą zachwycają się wszyscy.
6. Roam - Abstrakcyjna gra Laukata. Nie wsparłem i teraz żałuję okrutnie, bo obejrzałem recenzję Sama Healy i już wiem, że ta gra bardzo by mi podeszła.
7. The Atremis Project - Dice Placment ze świetnym tematem i kilkoma ciekawymi pomysłami.
8. Tapestry - Wiem, że opinie są podzielone, ale większość gier Stegmaiera mi się podoba, a tu mam wrażenie, że się zachwycę.
9. Covil - Luis Brueh, trochę starszy tytuł, ale wygląda smakowicie.
10. Underwater Cities: New Discovery - Świetna gra, więc czekam na dodatek z wypiekami na twarzy.

Oczywiście jest jeszcze mnóstwo tytułów, w które jeszcze nie miałem okazji zagrać - a bardzo chcę!

Tortuga 2199, The Warp, Sleeping Gods, Kingdom Death: Monster, Sanctum, Paris: New Eden, Medival Realms, Lockup, Armata Strigoi, Dinogenics, Mu, Untamed, Expedition to Newdale, Freshwater Fly, Fuji Koro, Glory: A game of Knights, Guardians of Legends, Masters of Renaissance, Wayfinders, Fortune and Glory, Karczma pod Pękatym Kuflem i... Mógłbym tak wymieniać długo. ;)

Dochodzą jeszcze dwa tytuły, które są moją obsesją:

1. Off World: Building a better Colonies - Damn! Kibicowałem temu tytułowi na kickstarterze. Nawet go wsparłem, ale kampania została anulowana. Od tego momentu cisza absolutna. Czekam aż twórcy jednak zdecydują się powrócić z tym tytułem na kicka, lub znajdą jakieś porządne wydawnictwo. Więcej - marzę o tym. Mechanicznie wyglądało super, graficznie - to absolutnie mistrzowska liga. Szkoda, że były problemy z balansem. Chyba odezwę się do twórców, bo chciałbym im pomóc. Gdybym miał wymienić jeden tytuł, który chciałbym mieć za wszelką cenę na swojej półce - to byłby to chyba właśnie ten.

2. Aliens: Another Glorious day in the Corps - Kocham filmy miłością absolutną, uwielbiam uniwersum i czekam wreszcie na porządną planszówkę z Ripley w roli głównej. Niestety po ostatnich newsach wygląda to niewesoło. Więc powalczymy z alienami raczej dopiero w roku 2021.

Podsumowując - w 2020 czeka mnie (i myślę, że nie tylko mnie) prawdziwe planszówkowe szaleństwo.

Najważniejsze postanowienie noworoczne - żeby w tym roku nie opuścić targów w Essen. Nie byłem już dwa lata z rzędu i potwornie tęsknie. Tak więc stanę na głowie, żeby w tym roku wreszcie pojawić się na Spiel i wrócić jak zwykle z wielkim bananem na twarzy!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: vinnichi »

Polis fight for the hegemony nowe wydanie. Narazie jest tylko wzmianka o odświeżonej szacie graficznej i delikatnej korekcie zasad. Dla osób lubiących 2 osobowe hybrydy wojenno ekonomiczne pozycja baaaardzo fajna ale wymaga kilku ... nastu partii nauki.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: rattkin »

Z dodatków, czekam na ten do Tiny Towns, do Dune, do Chaosmos, do Spirit Island oraz do 7W: Duel. Z rzeczy już wydanych, liczę na przedruk / nowy KS dla Sol: Last Days of a Star oraz nowa edycja Sidereal Confluence i Hansa Teutonica.

Ciekaw jestem Iwari i Tang Garden, ale znając poprzednie crapy tego wydawnictwa, to jakoś nie obiecuję sobie po nich wiele. Intryguje mnie Beyond Humanity: Colonies, jeśli zostanie dowiezione w tym roku.

Poza tym nie czekam chyba na nic. Z tego co zostało na razie zapowiedziane, nic mnie zaintrygowało. Byłoby fajnie gdyby pojawiło się "znienacka" coś nowego, świeżego i chwyciło mnie za serce. Do tej pory FFG było taką firmą, która była w stanie nagle zrzucić jakiś meteor, ale to co się z nimi dzieje teraz, to dość przykry obrazek. Być może mogłoby coś takiego zrobić też Plaid Hat, ale i oni nie mają ostatnio szczęścia. Więc: jestem już tak marudny i zrzędliwy, że nawet w tą niespodziankę już nie bardzo wierzę. Dojechałem chyba do momentu, w którym kolekcję eksploruję już niemal tylko "wgłąb" (dodatki, uzupełnienia do gry, którą już mam), a nie "wszerz".
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 23:14 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: feniks_ciapek »

rattkin pisze: 07 sty 2020, 18:49 Z dodatków, czekam na ten do [...] Dune [...]
Obawiam się, że to będzie po prostu wznowienie tego, co już było, a podobno wszystkie dodatki do oryginalnej Diuny były bardzo kiepskie. Chciałbym, żeby było inaczej, ale obawiam się, że będzie jak zwykle :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: PytonZCatanu »

Europe Divided - zobaczymy jak wypadnie kontynuacja Twilight Struggle.

The Rocketman - tematyka to mój konik, a deckbuilig jeszcze mocniej zachęca.

Dodatki do Brzdęka! W! Kosmosie! i Wyprawy do Eldorado.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: rattkin »

feniks_ciapek pisze: 07 sty 2020, 20:54
rattkin pisze: 07 sty 2020, 18:49 Z dodatków, czekam na ten do [...] Dune [...]
Obawiam się, że to będzie po prostu wznowienie tego, co już było, a podobno wszystkie dodatki do oryginalnej Diuny były bardzo kiepskie. Chciałbym, żeby było inaczej, ale obawiam się, że będzie jak zwykle :)
O, nie spodziewam się niczego innego. Czekam po prostu z powodów wymienionych wyżej: jako "completionist" (komplecjonista?) - bo uniwersum Herberta lubię przebardzo.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: Markus »

PytonZCatanu pisze: 07 sty 2020, 21:18 Europe Divided - zobaczymy jak wypadnie kontynuacja Twilight Struggle.
To nie jest żadna kontynuacja TS!
Obok TS to nawet nie stało.
To zwykłe marketingowe żerowanie na uznanym tytule :-)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: PytonZCatanu »

Markus pisze: 08 sty 2020, 20:05
PytonZCatanu pisze: 07 sty 2020, 21:18 Europe Divided - zobaczymy jak wypadnie kontynuacja Twilight Struggle.
To nie jest żadna kontynuacja TS!
Obok TS to nawet nie stało.
To zwykłe marketingowe żerowanie na uznanym tytule :-)
Naprawdę trudno nie zauważyć podobieństw.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: Deem »

PytonZCatanu pisze: 08 sty 2020, 20:32
Markus pisze: 08 sty 2020, 20:05
PytonZCatanu pisze: 07 sty 2020, 21:18 Europe Divided - zobaczymy jak wypadnie kontynuacja Twilight Struggle.
To nie jest żadna kontynuacja TS!
Obok TS to nawet nie stało.
To zwykłe marketingowe żerowanie na uznanym tytule :-)
Naprawdę trudno nie zauważyć podobieństw.
Sprawdź nadchodzące Imperial Struggle - to jest następca TS. Prawowity, legalny i oficjalny :D
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: No to co ciekawego w 2020?

Post autor: PytonZCatanu »

Deem pisze: 08 sty 2020, 22:00
PytonZCatanu pisze: 08 sty 2020, 20:32
Markus pisze: 08 sty 2020, 20:05
To nie jest żadna kontynuacja TS!
Obok TS to nawet nie stało.
To zwykłe marketingowe żerowanie na uznanym tytule :-)
Naprawdę trudno nie zauważyć podobieństw.
Sprawdź nadchodzące Imperial Struggle - to jest następca TS. Prawowity, legalny i oficjalny :D
Ciekawa produkcja, ale z tego co widzę chyba będzie problem z wypuszczeniem jej w 2020 ;)
ODPOWIEDZ