Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Goldberg pisze: 28 maja 2018, 19:10 7 czerwca Galakta będzie miała LABIRYNT OBŁĘDU PL ktoś chętny na wspólne granie w krk???
Popytaj na Grupie FB, jest sporo osób z tamtych stron ;-)


BTW w Gdańsku też będziemy robić spotkanie wstępnie 16.06 ale jeszcze potwierdzimy odpowiednim wpisem.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Carmash »

Dlaczego cena nie jest adekwatna? W pudełku dostajesz 20 kart więcej niż przy zwykłym Mythos Packu ;) W pozostałych sklepach dodatek ten dostaniesz za niecałe 70zł.

EDIT: Widzę, że kolega usunął posta ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Ja tam kupię gdzie będzie taniej :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Arius
Posty: 1428
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 307 times
Been thanked: 165 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Pograłem już trochę w FA i powiem Wam, że jestem całkiem zadowolony z nowego cyklu. Zapowiada się inaczej. A, że lubię urozmaicenia, to wiadomo, że jestem na plus.
Pograłem już trochę Calvinem. Zazwyczaj scenariusze kończyłem na 4/5 dmg/horroru. Da się nim grać, ale trzeba robić to rozsądnie i pilnować się, by mieć atuty, (płaszcza, sojuszników itp) na które można dołożyć obrażenia i horror. W scenariuszach gdzie jest trochę czasu i można go rozbujać do grywalnej wersji. W jednym scenariuszu Carcosy, gdzie niestety czas szybko płynie solo Calvin miał bardzo ciężko. Po 5 przegranych podejściach chwilowo odpuściłem ten scenariusz. Ale wyniosłem z niego cenne doświadczenie. Natomiast ten sam scenariusz zagrany w grupie 3 badaczy (automatycznie więcej czasu było) już lepiej przebiegł.
Ale wiadomo, że solo gra się zupełnie inaczej niż w grupie.
Fajnie, że są postacie, której szablon mechaniki odskakuje od średniej innych postaci. Za jakiś czas, jak będzie 30-40 postaci, to takie urozmaicenia będą jeszcze bardziej kusić.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MataDor »

Też już zamówiłem przedpremierowo i liczę że na grupie FB gry uda się zorganizować jakieś wspólne granie w więcej osób w Wawie :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2455
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Markus »

Carmash pisze: 29 maja 2018, 14:29 Dlaczego cena nie jest adekwatna? W pudełku dostajesz 20 kart więcej niż przy zwykłym Mythos Packu ;) W pozostałych sklepach dodatek ten dostaniesz za niecałe 70zł.

EDIT: Widzę, że kolega usunął posta ;)
Zgadza się. Doczytałem o tych 80 kartach. :-)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Mi-Go i ich eksperymenty....
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -archives/
No nieeeeee ta karciana ocieka klimatem, po prostu mioooooodzio
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: pan_satyros »

Widząc tak ciekawe pomysły cieszę się, że dwa tygodnie temu wróciłem do tematu kupując wszystko ponownie :D
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

A z ciekawości, czemu sprzedałeś?
Imho że sporą baza całkiem fajnych scenariuszy fanowskich na bgg, i z bogactwem swiata pana H.P. możemy się jeszcze spodziewać dużo ciekawego. Insmouth , Arktyka, Kair...a popuszczając całkowicie wodze fantazji i wracając wstecz 18/20 lat do tyłu kiedy to na przełomie liceum i studiów zagrywałem się w CoC RPG to może i pola bitew Iwś? Był taki scenariusz wydany oficjalnie przez chaosium....No Mans Land....miodzio
Ehhhh rozmarzylem się :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Goldberg pisze: 30 maja 2018, 08:43 A z ciekawości, czemu sprzedałeś?
Imho że sporą baza całkiem fajnych scenariuszy fanowskich na bgg, i z bogactwem swiata pana H.P. możemy się jeszcze spodziewać dużo ciekawego. Insmouth , Arktyka, Kair...a popuszczając całkowicie wodze fantazji i wracając wstecz 18/20 lat do tyłu kiedy to na przełomie liceum i studiów zagrywałem się w CoC RPG to może i pola bitew Iwś? Był taki scenariusz wydany oficjalnie przez chaosium....No Mans Land....miodzio
Ehhhh rozmarzylem się :)
Gdzieś na grupie facebookowej widziałem u kogoś WIP nad fanowskim scenariuszem w trakcie wojny, ale teraz nie pomnę gdzie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: pan_satyros »

Goldberg pisze: 30 maja 2018, 08:43 A z ciekawości, czemu sprzedałeś?
Imho że sporą baza całkiem fajnych scenariuszy fanowskich na bgg, i z bogactwem swiata pana H.P. możemy się jeszcze spodziewać dużo ciekawego. Insmouth , Arktyka, Kair...a popuszczając całkowicie wodze fantazji i wracając wstecz 18/20 lat do tyłu kiedy to na przełomie liceum i studiów zagrywałem się w CoC RPG to może i pola bitew Iwś? Był taki scenariusz wydany oficjalnie przez chaosium....No Mans Land....miodzio
Ehhhh rozmarzylem się :)
Swego czasu robiłem dłuuugą reckę, gdzie zapowiedziałem, że wstrzymuję się z kupowaniem, do czasu aż sytuacja Pl edycji się trochę rozwinie, a także do momentu gdy uznam, że to tylko Zestaw podstawowy był tak biednym fabularnie demkiem.
Widzę, że póki co nie jest źle w obu aspektach, więc postanowiłem zaryzykować i dokupić cykle.
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: maciuch »

Wybaczcie początkującemu, wiem, że pewnie takich pytań większość z Was ma już dość, ale po przeczytaniu kilkudziesięciu ostatnich stron wątku nadal mam mętlik w głowie - może nawet większy niż przed przeczytaniem :)

Kupiłem na początek JEDEN core set i Dziedzictwo Dunwich (duże pudełko). Dalsze zakupy jak najbardziej w planach, ale najpierw trzeba ograć to co jest :)

Przewidywana jest gra solo (70% czasu) i w dwie osoby (30%). Inne warianty nie są brane pod uwagę, obie osoby kompletnie zielone w LCG.

I teraz pozwólcie, że dopytam o kilka szczegółów - głównie by uniknąć błędów prowadzących do zepsucia sobie rozgrywki czy zniechęcenia się do gry.

Nasze wybory w grze (np. postaci) póki co będą czysto fabularne - "na piękne oczy", fajny opis itp. :) Nie mamy jeszcze pojęcia jak budować przydatną talię, gdy ten moment nastąpi, pewnie przyjdzie pora na zakup drugiego CS. Nie oczekujemy więc mega wypasionych, super zoptymalizowanych talii, raczej fajnej zabawy ociekającej dużą ilością klimatu.

A teraz pytania:

1. Czy posiadając rozszerzenie DD mogę z niego skorzystać już podczas gry w podstawkę? Jeśli tak, to czy instrukcja (od podstawki bądź dodatku) w miarę jasno opisze mi jak to zrobić? Nie chcę popsuć sobie zabawy np. znajdując w instrukcji od DD spoilery dotyczące podstawki.

2. Instrukcja do CS do gry dla 2 osób przedstawia jakich konfiguracji badaczy można użyć. Rozumiem, że ograniczenia wynikają ze zbyt małej ilości kart. A czy budując talię badacza z podstawki mogę korzystać z kart z DD? Albo czy mogę wykorzystać badaczy z dodatku do gry w "podstawkę"?

3. Czy zaczynając grę postacią z CS mogę kontynuować nią grę przez całą dalszą kampanię czy muszę w kolejnych scenariuszach korzystać z badaczy udostępnionych w dodatkach?

5. Czy grając czasem solo a czasem w dwie osoby muszę zawsze tworzyć nową talię lub zmieniać badacza czy mogę grać tą samą postacią?

Na początek chyba tyle :)

pzdr.
maciuch
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Jedna z najwiekszych zalet tej gry jest elastycznosc.
Mozesz wybrac dowolnego badacza -> zobaczyc na odwrocie zasady budowania jego talii i wg tego "zbudowac" go tak jak chcesz. Nie wazne czy karty wyszly w podstawce czy najnowszym cyklu -> spelniaja wymogi to mozesz je brac.
I tak przygotowanym badaczem tez grasz co chcesz z dostepnych scenariuszy i kampanii.

W czerwcu wychodzi 3ci Cykl - nic nie stoi na przeszkodzie zeby tam zawartymi badaczami przejsc wczesniejsze przygody albo uzyc zawartych tam kart w taliach badaczy ktorych juz wczesniej dostalismy.

Jedyne co ciebie ogranicza to zasady budowania talii na odwrocie kazdego z badaczy
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Nadab »

maciuch pisze: 30 maja 2018, 19:05 1. Czy posiadając rozszerzenie DD mogę z niego skorzystać już podczas gry w podstawkę? Jeśli tak, to czy instrukcja (od podstawki bądź dodatku) w miarę jasno opisze mi jak to zrobić? Nie chcę popsuć sobie zabawy np. znajdując w instrukcji od DD spoilery dotyczące podstawki.

2. Instrukcja do CS do gry dla 2 osób przedstawia jakich konfiguracji badaczy można użyć. Rozumiem, że ograniczenia wynikają ze zbyt małej ilości kart. A czy budując talię badacza z podstawki mogę korzystać z kart z DD? Albo czy mogę wykorzystać badaczy z dodatku do gry w "podstawkę"?

3. Czy zaczynając grę postacią z CS mogę kontynuować nią grę przez całą dalszą kampanię czy muszę w kolejnych scenariuszach korzystać z badaczy udostępnionych w dodatkach?

5. Czy grając czasem solo a czasem w dwie osoby muszę zawsze tworzyć nową talię lub zmieniać badacza czy mogę grać tą samą postacią?
1. Możesz. Wszystkie podstawowe osłabienia z dodatku dodajesz do tych z CS i na starcie losujesz z łącznej puli. Wszystkie karty badaczy dodajesz do puli kart z CS i możesz z nich korzystać (oczywiście przestrzegając zasad budowy talii badaczy). Karty scenariuszy i spotkań są używane do konkretnych scenariuszy i w kampanii z CS nie są używane. Korzystasz tylko z kart badaczy z dodatku, więc spoilerów nie ma.
2. Do dowolnego scenariusza / kampanii możesz użyć dowolnych badaczy, a talia badacza może składać się z kart z dowolnego pudełka.
3. Ogólnie każdą kampanię rozpoczynaj wyzerowanym badaczem, tzn 0 doświadczenia, 0 traumy. Niby można przenosić badaczy pomiędzy kampaniami, ale nie jest to dobre na początku przygody z AH. Oczywiście możesz zacząć kampanie DD badaczami z podstawki i odwrotnie.
4. Nie było czwartego pytania.
5. Za każdym razem zaczynając kampanię należy przygotować nową talię z kart poziomu zerowego. Grając pojedynczy scenariusz stosujesz zasady zamieszczone na 14. stronie kompletnej księgi zasad - Tryb samodzielnej rozgrywki.
maciuch
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2018, 16:21

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: maciuch »

@Zorak, @Nadab

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, sporo mi to rozjaśniło i chyba już mam wystarczającą ilość informacji by zanurzyć się w ten mroczny świat :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Całkiem przez przypadek dostałem 2 cs w prezencie....zwracam honor, i ile Jenny zrobioną na 1cs i reszcie dodatków dało się grać, o tyle ta sama młoda dama na 2xcs noc zaloty tłucze w jakieś 10/15 min na poziomie standard...
Och piękny weekend się zapowiada xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Goldberg pisze: 01 cze 2018, 09:56 Całkiem przez przypadek dostałem 2 cs w prezencie....
Oh, tutaj każdy z nas wszedł w posiadanie drugiego core seta przez przypadek. Ja na przykład mojego znalazłem w kapuście.

Z innych wieści pobocznych, Team Covenant wrzuciło filmik z dwuosobowej rozgrywki w odświeżone Zgromadzenie/The Gathering z Powrotu do Nocy Fanatyka/Return to the Night of the Zealot. Oczywiste spoilery scenariusza.
https://youtu.be/Z5zPIxUINuM

Jak dla mnie o to właśnie chodziło i tego oczekiwałem. Matt mówi trochę o tym, że pierwszy scenariusz doczekał się największej przebudowy, ale idea całości jest taka, żeby zwiększyć regrywalność poprzez dodanie większej ilości ruchomych części. Poziom trudności rzekomo wyższy, ale w żadnym razie na poziomie "Nightmare decków" z LOTRa, bo przecież ostatecznie poziomy trudności są już wbudowane w grę, tak więc zakup tego dodatku nie dotyczy tylko najbardziej hardkorowych graczy poszukujących wyzwania. Z tego co zaprezentowali wyglądało to bardzo obiecująco. Jako ktoś kto od ponad roku testuje każdy deck najpierw na kampanii z podstawki nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

W kapuście :o :D
Kurde zaczynam się bac....wczoraj Galakta powiedziała że kończy z GOT lcg....czy mnie to dziwi? Nie, bo chyba żadena gra która jest grą VS nie utrzyma się bez turniejowego wsparcia chociaż raz w miesiącu a najlepiej raz w tygodniu (tak fnm jagodowe mnie rozpuściły)
Niby AH jest grą singlowa ew coop ale I tak się boje czy Galakta czegoś nie wymyśli....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

Goldberg pisze: 05 cze 2018, 10:45 Niby AH jest grą singlowa ew coop ale I tak się boje czy Galakta czegoś nie wymyśli....
Na pewno nie dowiemy się jak idzie sprzedaż dodatków i jak wygląda zainteresowanie kolejnymi cyklami - a to jest jeden z najważniejszych wskaźników przy decydowaniu o dalszym wsparciu polskiej wersji.

Z innej beczki - Przeglądałem ostatnio opis dodatku Labirynty obłędu i bardzo mnie zaciekawiła ta opcja 3 ścieżek, ale zmartwiła mnie informacja że (tak to zrozumiałem) najlepiej w to grać w 3 drużyny jednocześnie. Ja gram tylko z bratem i kapania na dwie osoby jest bardzo zacna, czy ten niezależny dodatek będzie grywalny tylko w 2 osoby?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MataDor »

Goldberg pisze: 05 cze 2018, 10:45 Niby AH jest grą singlowa ew coop ale I tak się boje czy Galakta czegoś nie wymyśli....
Nie strasz ;)
Jak padnie wersja PL to będę musiał zrezygnować z gry, a bardzo tego nie chcę. Gra idealnie wpasowała się w moje potrzeby gry solo, kiedy nie mam z kim grać. Angielski znam wyśmienicie, ale karcianki to tylko w wersjach Polskich mnie interesują, tym bardziej takie jak ta z klimatem. Generalnie gdyby nie wersja PL nawet bym się grą nie zainteresował. A tak mam na razie wszystko co wyszło w PL, 3 maty i skrzynie :P
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Heheh to tak jak ja...i chyba każdy ;)
Ja nie straszę, tylko mówię co przeczytałem na forum galakty.
Karit: ten dodatek ma być ponoć i solo grywalny...i tak kupię ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
pan_slaw
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: pan_slaw »

Karit pisze: 05 cze 2018, 11:23 Z innej beczki - Przeglądałem ostatnio opis dodatku Labirynty obłędu i bardzo mnie zaciekawiła ta opcja 3 ścieżek, ale zmartwiła mnie informacja że (tak to zrozumiałem) najlepiej w to grać w 3 drużyny jednocześnie. Ja gram tylko z bratem i kapania na dwie osoby jest bardzo zacna, czy ten niezależny dodatek będzie grywalny tylko w 2 osoby?
Wczoraj odebrałem, nie czytałem jeszcze instrukcji, przekartkowałem tylko, ale są dwa warianty gry, jeden, gdzie gra do 12 osób i drugi, powiedzmy uproszczony dla 1-2 graczy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: pan_satyros »

Oj tam, jeśli przestaną wydawać będę mieszał z ANG wydaniem i tyle. Przy średniej znajomości ANG da się w takie gry z przyjemnością grać, a i nauczyć się czegoś przy okazji można. Przeżyłem to przy SW LCG, to i tu przeżyję.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Angielski to nie problem (wolę czytać HPL w oryginale) tylko tak trochę nieestetycznie ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: pan_satyros »

Goldberg pisze: 05 cze 2018, 12:21 Angielski to nie problem (wolę czytać HPL w oryginale) tylko tak trochę nieestetycznie ;)
w takich sytuacjach chowam poczucie estetyki do skarpety, no chyba że ktoś woli nie grać, by czuć się spełnionym estetą :D
ODPOWIEDZ