Lacerda na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Lacerda na 2 osoby

Post autor: Gatherey »

Witam,

Razem z żoną uwielbiamy Gallerista od Lacerdy - ładna plansza, zazebiające się mechaniki, dość nieskomplikowane zasady oraz niezbyt długa rozgrywka (schodzi nam się koło 1h). Zastanawiałem się czy, jest jakaś inna gra od Vitala, która miałaby podobne założenia. Grałem kiedys w Vinhosa na 3os, ale rozgrywka trwała 5h, więc przyjemności żadnej, a nie jestem w stanie ocenić, jak to chodziłoby na 2 osoby.

Ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi jego tytułami i byłby w stanie coś polecić?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: staszek »

Ja grałem w 3 osoby w Vinhosa 1,5 godziny, więc trudno mi coś powiedzieć o czasie gry, ale 4 osoby jest chyba optymalnie we wszystkie Lacerdy które grałem. Natomiast Lisboa i On Mars chodzą w 2 osoby przyzwoicie( jednak gorzej niż w 3)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: lotheg »

Ja bardzo lubię 2-osobowego Kanbana. Dochodzi jedna niby mała zasada, która jednak czyni grę zupełnie inną niż na 3 lub 4 osoby. Polecam :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: Ardel12 »

U mnie króluje Gallerist na 2os, Na kolejnym miejscu plasuje się CO2/Vinhos.
W oba jesteśmy partię domknąć w 1.5h, więc na spokojnie dacie radę. Co do szaty to kwestia gustu, ale Vinhos ma raczej przyjemniejsze kolory.

U mnie na 2 os w ogóle z kolei nie przyjęła się Lisboa, którą finalnie sprzedałem. W Kanbana nie grałem, więc nie pomogę z nim.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: detrytusek »

Każda jego gra świetnie chodzi na 2 os. Podpisuję się pod tym, że Kanban jest nawet lepszy niż w szerszym gronie i wcale nie mówię tego dlatego, że właśnie tłuczemy partię z Lotheg online :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ